'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

701
'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

Maandag raakte bekend dat Marc Overmars niet verder zal procederen tegen de wereldwijde schorsing die hij kreeg opgelegd van de FIFA. Antwerp FC zal het in de komende maanden dus zonder zijn sportieve baas moeten doen. Maar die heeft wel nog een lopend contract tot medio 2026.

De Nederlandse 'Directeur Voetbalzaken' leidde RAFC inmiddels naar de nodige successen. Onder zijn bewind werd de titel, beker én supercup veroverd, daarnaast maakte Antwerp ook zijn debuut in de Champions League. De verdiensten van Overmars staan dus buiten kijf. Maar aan zijn aanstelling hing wel een geurtje.

Antwerp haalde Overmars in het voorjaar van 2022 binnen slechts enkele weken na zijn ontslag bij Ajax. Daar werd hij ondanks uitstekend werk aan de kant gezet wegens grensoverschrijdend gedrag tegenover vrouwelijke medewerkers. De oud-international gaf een deel van de aantijgingen toe, tegelijk werd echter ook een officieel onderzoek ingesteld.

LEES OOK: Antwerp haalt opgelucht adem: "Zeer lastige weken"

Negen maanden geschorst

En op basis van dat onderzoek kreeg Overmars in het voorbije najaar een schorsing van twee jaar, waarvan één effectief, opgelegd. Oorspronkelijk leek dat geen probleem voor Antwerp. De schorsing was namelijk alleen geldig in Nederland. Maar vorige maand raakte bekend dat de FIFA deze sanctie zal overnemen en wereldwijd zal laten gelden.

Even leek het er nog op dat Overmars deze straf zou blijven aanvechten, maar de Nederlander heeft zich er nu toch bij neergelegd. En dus zal hij in de komende negen maanden zijn taken niet kunnen uitvoeren. Volgens Gazet van Antwerpen zal hij tijdens die periode echter ook geen salaris opstrijken.

Informele gesprekken

Om dat verlies op te vangen zal zijn takenpakket tijdelijk verdeeld worden onder CEO Sven Jaecques en hoofdscout Joachim Vercaigne. Bovendien wijst GvA erop dat het uiteraard niet verboden is voor Overmars om zijn mening te geven over bepaalde zaken. Via 'informele gesprekken' kan hij dus nog een soort van adviserende rol uitoefenen. Maar de Nederlander mag logischerwijs niet aan de onderhandelingstafel plaatsnemen en zal geen officiële beslissingen nemen. Overmars zal wat dat betreft 'nul risico' nemen. Het blijft dan ook een serieuze aderlating voor de Great Old.

🚀

Antwerp had Overmars aan de kant moeten schuiven ...

Meest recent

Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

34
34
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

28
28
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

34
34
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

109
109
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

123
123
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

97
97
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

66
66
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

240
240
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

103
103
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

50
50
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

24
24
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

186
186
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

579
579
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

345
345
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

220
220
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

306
306
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

437
437
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

467
467
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

128
128
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

65
65
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

550
550
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

275
275
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

476
476

Meer sportnieuws