'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

701
'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

Maandag raakte bekend dat Marc Overmars niet verder zal procederen tegen de wereldwijde schorsing die hij kreeg opgelegd van de FIFA. Antwerp FC zal het in de komende maanden dus zonder zijn sportieve baas moeten doen. Maar die heeft wel nog een lopend contract tot medio 2026.

De Nederlandse 'Directeur Voetbalzaken' leidde RAFC inmiddels naar de nodige successen. Onder zijn bewind werd de titel, beker én supercup veroverd, daarnaast maakte Antwerp ook zijn debuut in de Champions League. De verdiensten van Overmars staan dus buiten kijf. Maar aan zijn aanstelling hing wel een geurtje.

Antwerp haalde Overmars in het voorjaar van 2022 binnen slechts enkele weken na zijn ontslag bij Ajax. Daar werd hij ondanks uitstekend werk aan de kant gezet wegens grensoverschrijdend gedrag tegenover vrouwelijke medewerkers. De oud-international gaf een deel van de aantijgingen toe, tegelijk werd echter ook een officieel onderzoek ingesteld.

LEES OOK: 'Antwerp vindt eerste vervanger voor Overmars'

Negen maanden geschorst

En op basis van dat onderzoek kreeg Overmars in het voorbije najaar een schorsing van twee jaar, waarvan één effectief, opgelegd. Oorspronkelijk leek dat geen probleem voor Antwerp. De schorsing was namelijk alleen geldig in Nederland. Maar vorige maand raakte bekend dat de FIFA deze sanctie zal overnemen en wereldwijd zal laten gelden.

Even leek het er nog op dat Overmars deze straf zou blijven aanvechten, maar de Nederlander heeft zich er nu toch bij neergelegd. En dus zal hij in de komende negen maanden zijn taken niet kunnen uitvoeren. Volgens Gazet van Antwerpen zal hij tijdens die periode echter ook geen salaris opstrijken.

Informele gesprekken

Om dat verlies op te vangen zal zijn takenpakket tijdelijk verdeeld worden onder CEO Sven Jaecques en hoofdscout Joachim Vercaigne. Bovendien wijst GvA erop dat het uiteraard niet verboden is voor Overmars om zijn mening te geven over bepaalde zaken. Via 'informele gesprekken' kan hij dus nog een soort van adviserende rol uitoefenen. Maar de Nederlander mag logischerwijs niet aan de onderhandelingstafel plaatsnemen en zal geen officiële beslissingen nemen. Overmars zal wat dat betreft 'nul risico' nemen. Het blijft dan ook een serieuze aderlating voor de Great Old.

Antwerp had Overmars aan de kant moeten schuiven ...

Meest recent

Boskamp snoeihard voor Anderlecht:"Kan je dat geloven?"

Het is een uitstekende Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, AA Gent en STVV ...

9
9
Rigaux heeft overtuigd: "Alle keuzes zijn voltreffers"

Het was vorige lente toch een verrassing toen in volle titelstrijd bekend raakte dat Dévy ...

34
34
Thorup schuwt risico's: bittere pil voor jonkies Genk

In de competitie schoot KRC Genk bijzonder matig uit de startblokken, en dus kan het zich in de ...

30
30
Leko gooit remmen los: nieuwkomers Club krijgen kans

De stunt tegen Inter moet volgende week een vervolg krijgen tegen Lens, maar eerst moet Club Brugge ...

143
143
Marc Coucke in zee met BV: één foto doet iedereen gissen

Marc Coucke stunt met een bekende BV aan zijn zijde. De ondernemer slaat de handen in elkaar met een ...

12
12
Stunt Club Brugge in CL krijgt plots heel ander gezicht

De sensationele stunt van Club Brugge tegen Inter kreeg plots nog een heel ander gezicht. De ...

65
65
Einde verhaal: Bruno dumpt vaste titularis Anderlecht

Amper een paar dagen na de late opdoffer in Zagreb moet RSC Anderlecht straks alweer vol aan de bak ...

205
205
'Club vreest nieuwe Milan-soap: solden op Tresoldi?'

Club Brugge mikte al op een nieuwe recordsom, maar met zijn hattrick tegen Inter heeft Nicolo ...

142
142
Westerlo met moeite door: "Hij is heel goed"

KVC Westerlo stootte door naar de volgende ronde van de Croky Cup nadat ze Patro Eisden met 2-0 ...

58
58
Hasselt stunt net niet: "Dat heeft ons genekt"

Cercle Brugge was uiteindelijk te sterk voor Sporting Hasselt. De Bruggelingen wonnen met 1-2. Bij ...

51
51
Standard ziet af, toch straffe taal bij de Rouches

Standard heeft het crisisspook voor even kunnen wegjagen nadat ze FCV Dender wisten uit te schakelen ...

92
92
Leko roteert in beker: oudgediende krijgt forse tik

Club Brugge is nog maar net bekomen van zijn stunt in Milaan of het moet volgende week alweer vol in ...

274
274
'Enrique doet Barça pijn: riante som voor wereldkampioen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

84
84
‘Club Brugge heeft nu al spijt van nieuw Vanaken-contract’

Hans Vanaken leek jarenlang onverwoestbaar, maar dat beeld verandert stilaan. Zijn lichaam ...

1062
1062
Filip Joos helemaal verloren: "Naast Mechele de beste in België"

De Belgische ploegen hebben een geslaagde week achter de rug op het Europese toneel. Union SG ...

162
162
Anderlecht onder druk: basisploeg wéér overhoop gesmeten

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

268
268
'Tresoldi op voorpagina: absolute droomtransfer krijgt vorm'

Na zijn huzarenstukje in Milaan, is Nicolo Tresoldi een hot topic geworden in heel Europa. De spits ...

249
249
Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

53
53
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

138
138
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

364
364
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

66
66
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

32
32
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

46
46
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

146
146
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

322
322

Meer sportnieuws