'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

door
'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

Maandag raakte bekend dat Marc Overmars niet verder zal procederen tegen de wereldwijde schorsing die hij kreeg opgelegd van de FIFA. Antwerp FC zal het in de komende maanden dus zonder zijn sportieve baas moeten doen. Maar die heeft wel nog een lopend contract tot medio 2026.

De Nederlandse 'Directeur Voetbalzaken' leidde RAFC inmiddels naar de nodige successen. Onder zijn bewind werd de titel, beker én supercup veroverd, daarnaast maakte Antwerp ook zijn debuut in de Champions League. De verdiensten van Overmars staan dus buiten kijf. Maar aan zijn aanstelling hing wel een geurtje.

Antwerp haalde Overmars in het voorjaar van 2022 binnen slechts enkele weken na zijn ontslag bij Ajax. Daar werd hij ondanks uitstekend werk aan de kant gezet wegens grensoverschrijdend gedrag tegenover vrouwelijke medewerkers. De oud-international gaf een deel van de aantijgingen toe, tegelijk werd echter ook een officieel onderzoek ingesteld.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Negen maanden geschorst

En op basis van dat onderzoek kreeg Overmars in het voorbije najaar een schorsing van twee jaar, waarvan één effectief, opgelegd. Oorspronkelijk leek dat geen probleem voor Antwerp. De schorsing was namelijk alleen geldig in Nederland. Maar vorige maand raakte bekend dat de FIFA deze sanctie zal overnemen en wereldwijd zal laten gelden.

Even leek het er nog op dat Overmars deze straf zou blijven aanvechten, maar de Nederlander heeft zich er nu toch bij neergelegd. En dus zal hij in de komende negen maanden zijn taken niet kunnen uitvoeren. Volgens Gazet van Antwerpen zal hij tijdens die periode echter ook geen salaris opstrijken.

Informele gesprekken

Om dat verlies op te vangen zal zijn takenpakket tijdelijk verdeeld worden onder CEO Sven Jaecques en hoofdscout Joachim Vercaigne. Bovendien wijst GvA erop dat het uiteraard niet verboden is voor Overmars om zijn mening te geven over bepaalde zaken. Via 'informele gesprekken' kan hij dus nog een soort van adviserende rol uitoefenen. Maar de Nederlander mag logischerwijs niet aan de onderhandelingstafel plaatsnemen en zal geen officiële beslissingen nemen. Overmars zal wat dat betreft 'nul risico' nemen. Het blijft dan ook een serieuze aderlating voor de Great Old.

Antwerp had Overmars aan de kant moeten schuiven ...

Meest recent

'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

114
114
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

140
140
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

130
130
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

80
80
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

56
56
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

461
461
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

275
275
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

262
262
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

341
341
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

195
195
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

166
166
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

304
304
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

765
765
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

255
255
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

204
204
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

115
115
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

177
177
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

83
83
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

293
293
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1050
1050
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

342
342
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

360
360
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

101
101
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

532
532

Meer sportnieuws