'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

701 stemmen
'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

Maandag raakte bekend dat Marc Overmars niet verder zal procederen tegen de wereldwijde schorsing die hij kreeg opgelegd van de FIFA. Antwerp FC zal het in de komende maanden dus zonder zijn sportieve baas moeten doen. Maar die heeft wel nog een lopend contract tot medio 2026.

De Nederlandse 'Directeur Voetbalzaken' leidde RAFC inmiddels naar de nodige successen. Onder zijn bewind werd de titel, beker én supercup veroverd, daarnaast maakte Antwerp ook zijn debuut in de Champions League. De verdiensten van Overmars staan dus buiten kijf. Maar aan zijn aanstelling hing wel een geurtje.

Antwerp haalde Overmars in het voorjaar van 2022 binnen slechts enkele weken na zijn ontslag bij Ajax. Daar werd hij ondanks uitstekend werk aan de kant gezet wegens grensoverschrijdend gedrag tegenover vrouwelijke medewerkers. De oud-international gaf een deel van de aantijgingen toe, tegelijk werd echter ook een officieel onderzoek ingesteld.

LEES OOK: 'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Negen maanden geschorst

En op basis van dat onderzoek kreeg Overmars in het voorbije najaar een schorsing van twee jaar, waarvan één effectief, opgelegd. Oorspronkelijk leek dat geen probleem voor Antwerp. De schorsing was namelijk alleen geldig in Nederland. Maar vorige maand raakte bekend dat de FIFA deze sanctie zal overnemen en wereldwijd zal laten gelden.

Even leek het er nog op dat Overmars deze straf zou blijven aanvechten, maar de Nederlander heeft zich er nu toch bij neergelegd. En dus zal hij in de komende negen maanden zijn taken niet kunnen uitvoeren. Volgens Gazet van Antwerpen zal hij tijdens die periode echter ook geen salaris opstrijken.

Informele gesprekken

Om dat verlies op te vangen zal zijn takenpakket tijdelijk verdeeld worden onder CEO Sven Jaecques en hoofdscout Joachim Vercaigne. Bovendien wijst GvA erop dat het uiteraard niet verboden is voor Overmars om zijn mening te geven over bepaalde zaken. Via 'informele gesprekken' kan hij dus nog een soort van adviserende rol uitoefenen. Maar de Nederlander mag logischerwijs niet aan de onderhandelingstafel plaatsnemen en zal geen officiële beslissingen nemen. Overmars zal wat dat betreft 'nul risico' nemen. Het blijft dan ook een serieuze aderlating voor de Great Old.

Antwerp had Overmars aan de kant moeten schuiven ...

Meest recent

'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

11
11
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

129
129
Witte rook nabij: opvallende gast bij oefenduel Antwerp

Antwerp FC vertoeft momenteel in Londen waar het een week voor de competitiestart nog twee ...

112
112
Onyedika vertrekt na 183 duels: Club vangt aardige som

Club Brugge heeft afscheid genomen van één van zijn vaste krachten. Zondagnamiddag ...

164
164
Romelu Lukaku brengt met zinderende video fans tot kookpunt

De situatie van Romelu Lukaku is nog steeds hoogst onzeker. De aanvaller kende een sterk WK, maar ...

108
108
Groot Arsenal-debuut Tzolis: Engelse pers deelt cijfer uit

Christos Tzolis versierde in het tussenseizoen een droomtransfer naar Arsenal FC. Zaterdag mocht hij ...

334
334
Anderlecht titelkandidaat? Analist doet voorspelling

RSC Anderlecht is in de Europese voorrondes goed begonnen aan het nieuwe seizoen. De vraag is nu ...

544
544
'Plan Club Brugge onder druk: transferwending Tresoldi'

Met zijn doelpunt in de supercup toonde Nicolo Tresoldi zich bij de start van het nieuwe seizoen ...

692
692
Net rond Infantino sluit zich: "Achterkamertjesachtige deal"

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

300
300
'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

654
654
Union heeft oude bekende beet: transferdetails bekend

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

468
468
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

196
196
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

164
164
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

256
256
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

255
255
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

174
174
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

347
347
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

330
330
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

53
53
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

820
820
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

607
607
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1515
1515
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

709
709
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

221
221

Meer sportnieuws