'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

door
'Overmars krijgt duidelijke rol tijdens schorsing'

Maandag raakte bekend dat Marc Overmars niet verder zal procederen tegen de wereldwijde schorsing die hij kreeg opgelegd van de FIFA. Antwerp FC zal het in de komende maanden dus zonder zijn sportieve baas moeten doen. Maar die heeft wel nog een lopend contract tot medio 2026.

De Nederlandse 'Directeur Voetbalzaken' leidde RAFC inmiddels naar de nodige successen. Onder zijn bewind werd de titel, beker én supercup veroverd, daarnaast maakte Antwerp ook zijn debuut in de Champions League. De verdiensten van Overmars staan dus buiten kijf. Maar aan zijn aanstelling hing wel een geurtje.

Antwerp haalde Overmars in het voorjaar van 2022 binnen slechts enkele weken na zijn ontslag bij Ajax. Daar werd hij ondanks uitstekend werk aan de kant gezet wegens grensoverschrijdend gedrag tegenover vrouwelijke medewerkers. De oud-international gaf een deel van de aantijgingen toe, tegelijk werd echter ook een officieel onderzoek ingesteld.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

Negen maanden geschorst

En op basis van dat onderzoek kreeg Overmars in het voorbije najaar een schorsing van twee jaar, waarvan één effectief, opgelegd. Oorspronkelijk leek dat geen probleem voor Antwerp. De schorsing was namelijk alleen geldig in Nederland. Maar vorige maand raakte bekend dat de FIFA deze sanctie zal overnemen en wereldwijd zal laten gelden.

Even leek het er nog op dat Overmars deze straf zou blijven aanvechten, maar de Nederlander heeft zich er nu toch bij neergelegd. En dus zal hij in de komende negen maanden zijn taken niet kunnen uitvoeren. Volgens Gazet van Antwerpen zal hij tijdens die periode echter ook geen salaris opstrijken.

Informele gesprekken

Om dat verlies op te vangen zal zijn takenpakket tijdelijk verdeeld worden onder CEO Sven Jaecques en hoofdscout Joachim Vercaigne. Bovendien wijst GvA erop dat het uiteraard niet verboden is voor Overmars om zijn mening te geven over bepaalde zaken. Via 'informele gesprekken' kan hij dus nog een soort van adviserende rol uitoefenen. Maar de Nederlander mag logischerwijs niet aan de onderhandelingstafel plaatsnemen en zal geen officiële beslissingen nemen. Overmars zal wat dat betreft 'nul risico' nemen. Het blijft dan ook een serieuze aderlating voor de Great Old.

Antwerp had Overmars aan de kant moeten schuiven ...

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

8
8
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

9
9
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

6
6
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

70
70
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

42
42
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

71
71
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

74
74
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

97
97
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

178
178
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

45
45
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

222
222
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

476
476
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

165
165
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

376
376
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

81
81
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

123
123
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

113
113
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

329
329
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

233
233
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

181
181
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

362
362
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

77
77
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

203
203
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

195
195

Meer sportnieuws