Antwerp geeft 'hold up' toe: "Gewoon snel wegwezen"

door
Antwerp geeft 'hold up' toe:

Antwerp FC heeft zondag een dure nederlaag kunnen voorkomen. Op het veld van AA Gent speelde de titelverdediger 2-2-gelijk. Maar in het Antwerpse kamp besefte men achteraf maar al te goed dat het om erg een gevleide puntendeling ging.

De Great Old wou absoluut iets rechtzetten na de slipper van vorig weekend tegen KV Mechelen. Bovendien had Gent nog een Europese wedstrijd in de benen. Maar daar was op het veld niet veel van te merken. De Buffalo's kwamen immers erg gretig voor de dag en wisten al snel een verdiende voorsprong te nemen.

Vervolgens kwam RAFC wel langszij nadat Jacob Ondrejka een strafschop met heel wat meeval voorbij Gent-doelman Daniel Schmidt kon trappen. De thuisploeg reageerde evenwel meteen en kon snel weer op voorsprong komen. Het was uitgerekend Pieter Gerkens die scoorde tegen zijn ex-ploeg.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Onverdiend punt

In de tweede helft hield Gent de match goed onder controle. Maar de Buffalo's misten de kansen om verder uit te lopen en daar betaalden ze de volle prijs voor. Via de ingevallen jonkies Victor Udoh (assist) en George Ilenikhena (doelpunt) sleepte Antwerp alsnog een gelijkspel uit de brand.

Een cruciale puntendeling in de strijd om de top 6. Al gaf men openlijk toe dat het gelijkspel zeer gevleid was. "Het was een goed punt, dat we niet helemaal verdienden", stelde Jean Butez bij GvA. "Gent was agressiever, sterker in de duels, met een logische voorsprong halfweg. Na rust hebben we karakter getoond en bleven we compact om een derde tegentreffer te voorkomen."

Slordige eerste helft

Ook coach Mark van Bommel besefte maar al te goed dat zijn ploeg goed wegkwam. "Ik ben heel erg blij met het punt want het was geen beste wedstrijd van ons. In de eerste helft konden we niet onder de druk uitkomen, kozen we te vaak voor de lange bal en speelden we te weinig naar ‘de goede kleur’. In de tweede helft werden we iets beter, maar onze goal kwam toch een beetje uit de lucht vallen. Maar de manier waarop telt nu even niet. Gewoon snel wegwezen."

Gent verdiende de overwinning ...

Meest recent

Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

32
32
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

293
293
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

30
30
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

49
49
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

120
120
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

50
50
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

132
132
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

400
400
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

66
66
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

31
31
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

26
26
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

169
169
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

239
239
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

464
464
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

181
181
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

161
161
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

144
144
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

90
90
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

73
73
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

376
376
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

61
61
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

91
91
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

59
59

Meer sportnieuws