Antwerp geeft 'hold up' toe: "Gewoon snel wegwezen"

door
Antwerp geeft 'hold up' toe:

Antwerp FC heeft zondag een dure nederlaag kunnen voorkomen. Op het veld van AA Gent speelde de titelverdediger 2-2-gelijk. Maar in het Antwerpse kamp besefte men achteraf maar al te goed dat het om erg een gevleide puntendeling ging.

De Great Old wou absoluut iets rechtzetten na de slipper van vorig weekend tegen KV Mechelen. Bovendien had Gent nog een Europese wedstrijd in de benen. Maar daar was op het veld niet veel van te merken. De Buffalo's kwamen immers erg gretig voor de dag en wisten al snel een verdiende voorsprong te nemen.

Vervolgens kwam RAFC wel langszij nadat Jacob Ondrejka een strafschop met heel wat meeval voorbij Gent-doelman Daniel Schmidt kon trappen. De thuisploeg reageerde evenwel meteen en kon snel weer op voorsprong komen. Het was uitgerekend Pieter Gerkens die scoorde tegen zijn ex-ploeg.

LEES OOK: Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Onverdiend punt

In de tweede helft hield Gent de match goed onder controle. Maar de Buffalo's misten de kansen om verder uit te lopen en daar betaalden ze de volle prijs voor. Via de ingevallen jonkies Victor Udoh (assist) en George Ilenikhena (doelpunt) sleepte Antwerp alsnog een gelijkspel uit de brand.

Een cruciale puntendeling in de strijd om de top 6. Al gaf men openlijk toe dat het gelijkspel zeer gevleid was. "Het was een goed punt, dat we niet helemaal verdienden", stelde Jean Butez bij GvA. "Gent was agressiever, sterker in de duels, met een logische voorsprong halfweg. Na rust hebben we karakter getoond en bleven we compact om een derde tegentreffer te voorkomen."

Slordige eerste helft

Ook coach Mark van Bommel besefte maar al te goed dat zijn ploeg goed wegkwam. "Ik ben heel erg blij met het punt want het was geen beste wedstrijd van ons. In de eerste helft konden we niet onder de druk uitkomen, kozen we te vaak voor de lange bal en speelden we te weinig naar ‘de goede kleur’. In de tweede helft werden we iets beter, maar onze goal kwam toch een beetje uit de lucht vallen. Maar de manier waarop telt nu even niet. Gewoon snel wegwezen."

Gent verdiende de overwinning ...

Meest recent

'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

10
10
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

18
18
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

90
90
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

38
38
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

64
64
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

28
28
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

209
209
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

152
152
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

215
215
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

228
228
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

112
112
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

231
231
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

891
891
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

94
94
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

48
48
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

115
115
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

590
590
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

243
243
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

651
651
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

183
183
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

247
247
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

44
44
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

699
699
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

860
860

Meer sportnieuws