Antwerp geeft 'hold up' toe: "Gewoon snel wegwezen"

door
Antwerp geeft 'hold up' toe:

Antwerp FC heeft zondag een dure nederlaag kunnen voorkomen. Op het veld van AA Gent speelde de titelverdediger 2-2-gelijk. Maar in het Antwerpse kamp besefte men achteraf maar al te goed dat het om erg een gevleide puntendeling ging.

De Great Old wou absoluut iets rechtzetten na de slipper van vorig weekend tegen KV Mechelen. Bovendien had Gent nog een Europese wedstrijd in de benen. Maar daar was op het veld niet veel van te merken. De Buffalo's kwamen immers erg gretig voor de dag en wisten al snel een verdiende voorsprong te nemen.

Vervolgens kwam RAFC wel langszij nadat Jacob Ondrejka een strafschop met heel wat meeval voorbij Gent-doelman Daniel Schmidt kon trappen. De thuisploeg reageerde evenwel meteen en kon snel weer op voorsprong komen. Het was uitgerekend Pieter Gerkens die scoorde tegen zijn ex-ploeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

Onverdiend punt

In de tweede helft hield Gent de match goed onder controle. Maar de Buffalo's misten de kansen om verder uit te lopen en daar betaalden ze de volle prijs voor. Via de ingevallen jonkies Victor Udoh (assist) en George Ilenikhena (doelpunt) sleepte Antwerp alsnog een gelijkspel uit de brand.

Een cruciale puntendeling in de strijd om de top 6. Al gaf men openlijk toe dat het gelijkspel zeer gevleid was. "Het was een goed punt, dat we niet helemaal verdienden", stelde Jean Butez bij GvA. "Gent was agressiever, sterker in de duels, met een logische voorsprong halfweg. Na rust hebben we karakter getoond en bleven we compact om een derde tegentreffer te voorkomen."

Slordige eerste helft

Ook coach Mark van Bommel besefte maar al te goed dat zijn ploeg goed wegkwam. "Ik ben heel erg blij met het punt want het was geen beste wedstrijd van ons. In de eerste helft konden we niet onder de druk uitkomen, kozen we te vaak voor de lange bal en speelden we te weinig naar ‘de goede kleur’. In de tweede helft werden we iets beter, maar onze goal kwam toch een beetje uit de lucht vallen. Maar de manier waarop telt nu even niet. Gewoon snel wegwezen."

Gent verdiende de overwinning ...

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

87
87
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

10
10
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

24
24
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

42
42
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

18
18
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

117
117
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

46
46
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

35
35
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

929
929
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

31
31
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

51
51
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

435
435
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

133
133
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

709
709
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

438
438
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

864
864
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

616
616
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

131
131
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

363
363
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

34
34
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

103
103

Meer sportnieuws