Antwerp geeft 'hold up' toe: "Gewoon snel wegwezen"

door
Antwerp geeft 'hold up' toe:

Antwerp FC heeft zondag een dure nederlaag kunnen voorkomen. Op het veld van AA Gent speelde de titelverdediger 2-2-gelijk. Maar in het Antwerpse kamp besefte men achteraf maar al te goed dat het om erg een gevleide puntendeling ging.

De Great Old wou absoluut iets rechtzetten na de slipper van vorig weekend tegen KV Mechelen. Bovendien had Gent nog een Europese wedstrijd in de benen. Maar daar was op het veld niet veel van te merken. De Buffalo's kwamen immers erg gretig voor de dag en wisten al snel een verdiende voorsprong te nemen.

Vervolgens kwam RAFC wel langszij nadat Jacob Ondrejka een strafschop met heel wat meeval voorbij Gent-doelman Daniel Schmidt kon trappen. De thuisploeg reageerde evenwel meteen en kon snel weer op voorsprong komen. Het was uitgerekend Pieter Gerkens die scoorde tegen zijn ex-ploeg.

LEES OOK: Janssen dropt fors statement: "En ik meen het oprecht"

Onverdiend punt

In de tweede helft hield Gent de match goed onder controle. Maar de Buffalo's misten de kansen om verder uit te lopen en daar betaalden ze de volle prijs voor. Via de ingevallen jonkies Victor Udoh (assist) en George Ilenikhena (doelpunt) sleepte Antwerp alsnog een gelijkspel uit de brand.

Een cruciale puntendeling in de strijd om de top 6. Al gaf men openlijk toe dat het gelijkspel zeer gevleid was. "Het was een goed punt, dat we niet helemaal verdienden", stelde Jean Butez bij GvA. "Gent was agressiever, sterker in de duels, met een logische voorsprong halfweg. Na rust hebben we karakter getoond en bleven we compact om een derde tegentreffer te voorkomen."

Slordige eerste helft

Ook coach Mark van Bommel besefte maar al te goed dat zijn ploeg goed wegkwam. "Ik ben heel erg blij met het punt want het was geen beste wedstrijd van ons. In de eerste helft konden we niet onder de druk uitkomen, kozen we te vaak voor de lange bal en speelden we te weinig naar ‘de goede kleur’. In de tweede helft werden we iets beter, maar onze goal kwam toch een beetje uit de lucht vallen. Maar de manier waarop telt nu even niet. Gewoon snel wegwezen."

Gent verdiende de overwinning ...

Meest recent

'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

135
135
Lammens krijgt enorm compliment van Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

46
46
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

60
60
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

35
35
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

64
64
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

69
69
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

89
89
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

184
184
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

415
415
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

92
92
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

409
409
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

85
85
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

60
60
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

133
133
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

116
116
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

131
131
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

124
124
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

131
131
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

303
303
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

520
520
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

152
152
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

81
81
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

109
109
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

368
368
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

138
138

Meer sportnieuws