Antwerp geeft 'hold up' toe: "Gewoon snel wegwezen"

294 stemmen
Antwerp geeft 'hold up' toe:

Antwerp FC heeft zondag een dure nederlaag kunnen voorkomen. Op het veld van AA Gent speelde de titelverdediger 2-2-gelijk. Maar in het Antwerpse kamp besefte men achteraf maar al te goed dat het om erg een gevleide puntendeling ging.

De Great Old wou absoluut iets rechtzetten na de slipper van vorig weekend tegen KV Mechelen. Bovendien had Gent nog een Europese wedstrijd in de benen. Maar daar was op het veld niet veel van te merken. De Buffalo's kwamen immers erg gretig voor de dag en wisten al snel een verdiende voorsprong te nemen.

Vervolgens kwam RAFC wel langszij nadat Jacob Ondrejka een strafschop met heel wat meeval voorbij Gent-doelman Daniel Schmidt kon trappen. De thuisploeg reageerde evenwel meteen en kon snel weer op voorsprong komen. Het was uitgerekend Pieter Gerkens die scoorde tegen zijn ex-ploeg.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Onverdiend punt

In de tweede helft hield Gent de match goed onder controle. Maar de Buffalo's misten de kansen om verder uit te lopen en daar betaalden ze de volle prijs voor. Via de ingevallen jonkies Victor Udoh (assist) en George Ilenikhena (doelpunt) sleepte Antwerp alsnog een gelijkspel uit de brand.

Een cruciale puntendeling in de strijd om de top 6. Al gaf men openlijk toe dat het gelijkspel zeer gevleid was. "Het was een goed punt, dat we niet helemaal verdienden", stelde Jean Butez bij GvA. "Gent was agressiever, sterker in de duels, met een logische voorsprong halfweg. Na rust hebben we karakter getoond en bleven we compact om een derde tegentreffer te voorkomen."

Slordige eerste helft

Ook coach Mark van Bommel besefte maar al te goed dat zijn ploeg goed wegkwam. "Ik ben heel erg blij met het punt want het was geen beste wedstrijd van ons. In de eerste helft konden we niet onder de druk uitkomen, kozen we te vaak voor de lange bal en speelden we te weinig naar ‘de goede kleur’. In de tweede helft werden we iets beter, maar onze goal kwam toch een beetje uit de lucht vallen. Maar de manier waarop telt nu even niet. Gewoon snel wegwezen."

Gent verdiende de overwinning ...

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

19
19
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

14
14
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

120
120
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

95
95
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

28
28
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

293
293
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

124
124
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

394
394
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

49
49
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

101
101
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

301
301
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

646
646
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

476
476
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

141
141
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1044
1044
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

173
173
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

75
75
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

636
636
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

239
239
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

500
500
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

244
244
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

272
272
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1232
1232
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

626
626

Meer sportnieuws