Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

door
Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

AA Gent is er zondagnamiddag niet in geslaagd om de drie punten thuis te houden tegen Antwerp FC. De Buffalo's kwamen nochtans tot twee keer toe op voorsprong en hadden voldoende kansen om de zege te pakken. Maar uiteindelijk sleepte de landskampioen toch een punt uit de brand: 2-2.

De Buffalo's sneuvelden woensdag op pijnlijke wijze in de Conference League tegen Maccabi Haifa. Die match werd uit veiligheidsredenen afgewerkt achter gesloten deuren. Tegen de landskampioen kon Gent echter weer rekenen op de vocale steun van zijn achterban. En de aanwezigen kregen een fraaie eerste helft te zien.

Zo ging de wedstrijd van start aan een hoog tempo. Janssen tekende voor de eerste speldenprik, maar het was toch de thuisploeg die het beste aan de partij begon. Daar werd Gent ook al snel voor beloond. Na een goede actie van Sonko, Brown en Gerkens was het Alderweireld die de bal in eigen doel devieerde.

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Gerkens nekt ex-ploeg

Het antwoord van Antwerp volgde echter meteen, maar Yusuf liet de kans liggen. Toch kwamen de bezoekers langszij. Na een overbodige penaltyfout van Kandouss, trapte Ondrejka de elfmeter met heel wat meeval voorbij Schmidt. Lang bleef die 1-1 echter niet op het bord staan. Gerkens zette zijn ex-ploeg immers meteen weer op achterstand na goede voorzet van Brown.

Het spel bleef daarna goed op en af gaan, beide doelmannen zorgden er echter voor dat de 2-1 ook de ruststand werd. Na de pauze hield Gent de match goed onder controle. En Antwerp mocht zelfs van geluk spreken dat Bataille aan een rode kaart ontsnapte na een stevige charge op Torunarigha. 

Ilenikhena van cruciaal belang

De Buffalo's lieten het echter na om hun voorsprong verder uit te bouwen. Dat betaalden ze uiteindelijk cash. Invaller Ilenikhena dook immers op in een bos van verdedigers en werkte de gelijkmaker tegen de touwen. Een opdoffer voor Gent, dat wel nog nadrukkelijk naar de winnende treffer op zoek ging. Maar ondanks de nodige kansen viel dat beslissende doelpunt niet meer: 2-2-eindstand. Beide ploegen schieten weinig op met deze puntendeling, al mag Antwerp zich gezien het matchverloop de morele winnaar noemen.

Wie had de overwinning het meest verdiend?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

3
3
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

4
4
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

62
62
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

55
55
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

81
81
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

131
131
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

157
157
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

7
7
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

285
285
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

48
48
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

140
140
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

190
190
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

48
48
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

185
185
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

235
235
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

117
117
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

151
151
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

66
66
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

519
519
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

45
45
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

118
118
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

306
306
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

70
70
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

443
443
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

478
478

Meer sportnieuws