Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

door
Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

AA Gent is er zondagnamiddag niet in geslaagd om de drie punten thuis te houden tegen Antwerp FC. De Buffalo's kwamen nochtans tot twee keer toe op voorsprong en hadden voldoende kansen om de zege te pakken. Maar uiteindelijk sleepte de landskampioen toch een punt uit de brand: 2-2.

De Buffalo's sneuvelden woensdag op pijnlijke wijze in de Conference League tegen Maccabi Haifa. Die match werd uit veiligheidsredenen afgewerkt achter gesloten deuren. Tegen de landskampioen kon Gent echter weer rekenen op de vocale steun van zijn achterban. En de aanwezigen kregen een fraaie eerste helft te zien.

Zo ging de wedstrijd van start aan een hoog tempo. Janssen tekende voor de eerste speldenprik, maar het was toch de thuisploeg die het beste aan de partij begon. Daar werd Gent ook al snel voor beloond. Na een goede actie van Sonko, Brown en Gerkens was het Alderweireld die de bal in eigen doel devieerde.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Gerkens nekt ex-ploeg

Het antwoord van Antwerp volgde echter meteen, maar Yusuf liet de kans liggen. Toch kwamen de bezoekers langszij. Na een overbodige penaltyfout van Kandouss, trapte Ondrejka de elfmeter met heel wat meeval voorbij Schmidt. Lang bleef die 1-1 echter niet op het bord staan. Gerkens zette zijn ex-ploeg immers meteen weer op achterstand na goede voorzet van Brown.

Het spel bleef daarna goed op en af gaan, beide doelmannen zorgden er echter voor dat de 2-1 ook de ruststand werd. Na de pauze hield Gent de match goed onder controle. En Antwerp mocht zelfs van geluk spreken dat Bataille aan een rode kaart ontsnapte na een stevige charge op Torunarigha. 

Ilenikhena van cruciaal belang

De Buffalo's lieten het echter na om hun voorsprong verder uit te bouwen. Dat betaalden ze uiteindelijk cash. Invaller Ilenikhena dook immers op in een bos van verdedigers en werkte de gelijkmaker tegen de touwen. Een opdoffer voor Gent, dat wel nog nadrukkelijk naar de winnende treffer op zoek ging. Maar ondanks de nodige kansen viel dat beslissende doelpunt niet meer: 2-2-eindstand. Beide ploegen schieten weinig op met deze puntendeling, al mag Antwerp zich gezien het matchverloop de morele winnaar noemen.

Wie had de overwinning het meest verdiend?

Meest recent

Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

35
35
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

31
31
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

91
91
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

44
44
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

122
122
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

87
87
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

375
375
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

139
139
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

194
194
Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

148
148
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

311
311
Hommeles bij Duivels: ophef rond één naam in selectie

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

314
314
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

335
335
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

841
841
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

289
289
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

384
384
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

475
475
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

561
561
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

53
53
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

130
130
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

369
369
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

82
82
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

343
343
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

265
265
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

655
655

Meer sportnieuws