Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

door
Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

AA Gent is er zondagnamiddag niet in geslaagd om de drie punten thuis te houden tegen Antwerp FC. De Buffalo's kwamen nochtans tot twee keer toe op voorsprong en hadden voldoende kansen om de zege te pakken. Maar uiteindelijk sleepte de landskampioen toch een punt uit de brand: 2-2.

De Buffalo's sneuvelden woensdag op pijnlijke wijze in de Conference League tegen Maccabi Haifa. Die match werd uit veiligheidsredenen afgewerkt achter gesloten deuren. Tegen de landskampioen kon Gent echter weer rekenen op de vocale steun van zijn achterban. En de aanwezigen kregen een fraaie eerste helft te zien.

Zo ging de wedstrijd van start aan een hoog tempo. Janssen tekende voor de eerste speldenprik, maar het was toch de thuisploeg die het beste aan de partij begon. Daar werd Gent ook al snel voor beloond. Na een goede actie van Sonko, Brown en Gerkens was het Alderweireld die de bal in eigen doel devieerde.

LEES OOK: Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Gerkens nekt ex-ploeg

Het antwoord van Antwerp volgde echter meteen, maar Yusuf liet de kans liggen. Toch kwamen de bezoekers langszij. Na een overbodige penaltyfout van Kandouss, trapte Ondrejka de elfmeter met heel wat meeval voorbij Schmidt. Lang bleef die 1-1 echter niet op het bord staan. Gerkens zette zijn ex-ploeg immers meteen weer op achterstand na goede voorzet van Brown.

Het spel bleef daarna goed op en af gaan, beide doelmannen zorgden er echter voor dat de 2-1 ook de ruststand werd. Na de pauze hield Gent de match goed onder controle. En Antwerp mocht zelfs van geluk spreken dat Bataille aan een rode kaart ontsnapte na een stevige charge op Torunarigha. 

Ilenikhena van cruciaal belang

De Buffalo's lieten het echter na om hun voorsprong verder uit te bouwen. Dat betaalden ze uiteindelijk cash. Invaller Ilenikhena dook immers op in een bos van verdedigers en werkte de gelijkmaker tegen de touwen. Een opdoffer voor Gent, dat wel nog nadrukkelijk naar de winnende treffer op zoek ging. Maar ondanks de nodige kansen viel dat beslissende doelpunt niet meer: 2-2-eindstand. Beide ploegen schieten weinig op met deze puntendeling, al mag Antwerp zich gezien het matchverloop de morele winnaar noemen.

Wie had de overwinning het meest verdiend?

Meest recent

Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

2
2
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

11
11
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

16
16
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

30
30
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

52
52
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

117
117
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

88
88
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

128
128
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

118
118
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

26
26
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

218
218
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

293
293
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

95
95
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

400
400
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

313
313
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

128
128
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

210
210
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

432
432
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

113
113
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

290
290
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

216
216
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

284
284
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

471
471
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

192
192

Meer sportnieuws