Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

297 stemmen
Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

AA Gent is er zondagnamiddag niet in geslaagd om de drie punten thuis te houden tegen Antwerp FC. De Buffalo's kwamen nochtans tot twee keer toe op voorsprong en hadden voldoende kansen om de zege te pakken. Maar uiteindelijk sleepte de landskampioen toch een punt uit de brand: 2-2.

De Buffalo's sneuvelden woensdag op pijnlijke wijze in de Conference League tegen Maccabi Haifa. Die match werd uit veiligheidsredenen afgewerkt achter gesloten deuren. Tegen de landskampioen kon Gent echter weer rekenen op de vocale steun van zijn achterban. En de aanwezigen kregen een fraaie eerste helft te zien.

Zo ging de wedstrijd van start aan een hoog tempo. Janssen tekende voor de eerste speldenprik, maar het was toch de thuisploeg die het beste aan de partij begon. Daar werd Gent ook al snel voor beloond. Na een goede actie van Sonko, Brown en Gerkens was het Alderweireld die de bal in eigen doel devieerde.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Gerkens nekt ex-ploeg

Het antwoord van Antwerp volgde echter meteen, maar Yusuf liet de kans liggen. Toch kwamen de bezoekers langszij. Na een overbodige penaltyfout van Kandouss, trapte Ondrejka de elfmeter met heel wat meeval voorbij Schmidt. Lang bleef die 1-1 echter niet op het bord staan. Gerkens zette zijn ex-ploeg immers meteen weer op achterstand na goede voorzet van Brown.

Het spel bleef daarna goed op en af gaan, beide doelmannen zorgden er echter voor dat de 2-1 ook de ruststand werd. Na de pauze hield Gent de match goed onder controle. En Antwerp mocht zelfs van geluk spreken dat Bataille aan een rode kaart ontsnapte na een stevige charge op Torunarigha. 

Ilenikhena van cruciaal belang

De Buffalo's lieten het echter na om hun voorsprong verder uit te bouwen. Dat betaalden ze uiteindelijk cash. Invaller Ilenikhena dook immers op in een bos van verdedigers en werkte de gelijkmaker tegen de touwen. Een opdoffer voor Gent, dat wel nog nadrukkelijk naar de winnende treffer op zoek ging. Maar ondanks de nodige kansen viel dat beslissende doelpunt niet meer: 2-2-eindstand. Beide ploegen schieten weinig op met deze puntendeling, al mag Antwerp zich gezien het matchverloop de morele winnaar noemen.

Wie had de overwinning het meest verdiend?

Meest recent

'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

6
6
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

14
14
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

39
39
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

53
53
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

32
32
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

242
242
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

249
249
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

73
73
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

239
239
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

234
234
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

216
216
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

427
427
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

170
170
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

90
90
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

227
227
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

73
73
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

149
149
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

67
67
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

151
151
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

265
265
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

650
650
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

261
261
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1066
1066
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

72
72

Meer sportnieuws