Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

297 stemmen
Antwerp morele winnaar na spektakelstuk bij kwistig Gent

AA Gent is er zondagnamiddag niet in geslaagd om de drie punten thuis te houden tegen Antwerp FC. De Buffalo's kwamen nochtans tot twee keer toe op voorsprong en hadden voldoende kansen om de zege te pakken. Maar uiteindelijk sleepte de landskampioen toch een punt uit de brand: 2-2.

De Buffalo's sneuvelden woensdag op pijnlijke wijze in de Conference League tegen Maccabi Haifa. Die match werd uit veiligheidsredenen afgewerkt achter gesloten deuren. Tegen de landskampioen kon Gent echter weer rekenen op de vocale steun van zijn achterban. En de aanwezigen kregen een fraaie eerste helft te zien.

Zo ging de wedstrijd van start aan een hoog tempo. Janssen tekende voor de eerste speldenprik, maar het was toch de thuisploeg die het beste aan de partij begon. Daar werd Gent ook al snel voor beloond. Na een goede actie van Sonko, Brown en Gerkens was het Alderweireld die de bal in eigen doel devieerde.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Gerkens nekt ex-ploeg

Het antwoord van Antwerp volgde echter meteen, maar Yusuf liet de kans liggen. Toch kwamen de bezoekers langszij. Na een overbodige penaltyfout van Kandouss, trapte Ondrejka de elfmeter met heel wat meeval voorbij Schmidt. Lang bleef die 1-1 echter niet op het bord staan. Gerkens zette zijn ex-ploeg immers meteen weer op achterstand na goede voorzet van Brown.

Het spel bleef daarna goed op en af gaan, beide doelmannen zorgden er echter voor dat de 2-1 ook de ruststand werd. Na de pauze hield Gent de match goed onder controle. En Antwerp mocht zelfs van geluk spreken dat Bataille aan een rode kaart ontsnapte na een stevige charge op Torunarigha. 

Ilenikhena van cruciaal belang

De Buffalo's lieten het echter na om hun voorsprong verder uit te bouwen. Dat betaalden ze uiteindelijk cash. Invaller Ilenikhena dook immers op in een bos van verdedigers en werkte de gelijkmaker tegen de touwen. Een opdoffer voor Gent, dat wel nog nadrukkelijk naar de winnende treffer op zoek ging. Maar ondanks de nodige kansen viel dat beslissende doelpunt niet meer: 2-2-eindstand. Beide ploegen schieten weinig op met deze puntendeling, al mag Antwerp zich gezien het matchverloop de morele winnaar noemen.

Wie had de overwinning het meest verdiend?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

26
26
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

184
184
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

112
112
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

93
93
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

310
310
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

171
171
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

181
181
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

360
360
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

634
634
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3473
3473
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

65
65
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

80
80
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

209
209
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

229
229
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

131
131

Meer sportnieuws