Union doet wéér gouden zaak tegen strijdend Standard

door
Union doet wéér gouden zaak tegen strijdend Standard

Union SG heeft zondagavond opnieuw een stap richting de landstitel gezet. De competitieleider hield de drie punten namelijk thuis tegen Standard: 2-1. De Rouches, die kapitein Zinho Vanheusden andermaal geblesseerd zagen uitvallen, speelden geen slechte match, maar blijven wel in degradatiegevaar verkeren.

Beide trainers hadden voor de gelegenheid aan hun basiself gesleuteld. Bij Union besloot coach Blessin enkele sterkhouders rust te gunnen. Onder meer Lapoussin, Machida en Amoura begonnen op de bank. Bij Standard voerde Leko dan weer enkele wijzigingen door na de nederlaag op Westerlo.

Maar die wissels rendeerden niet meteen. Union begon immers het gevaarlijkst aan de wedstrijd en wist al snel een aantal goede kansen bij mekaar te spelen. Bij de bezoekers was Bodart echter op de afspraak. Vervolgens kwam Standard beter in de match. Yeboah en daarna O'Neill lieten de openingsgoal echter liggen.

LEES OOK: Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Eerste treffer Djenepo

Die dubbele misser kwam de Rouches duur te staan. Aan de overzijde had de VAR immers een penaltyfout van Vanheusden op Eckert Ayensa gezien. Nilsson zette de elfmeter netjes om. En amper enkele minuten later maakte Eckert Ayensa er zelf 2-0 van na een goed uitgespeelde aanval.

Een zware opdoffer voor de geplaagde Luikenaars, die ook nog eens Vanheusden zagen uitvallen met een zoveelste blessure. Maar dit keer toonde de ploeg van Leko wel veerkracht. Vlak na rust zorgde Djenepo voor de aansluitingstreffer met nog maar zijn eerste doelpunt van het seizoen.

Tweestrijd met Anderlecht?

Daarna bleef de wedstrijd goed op en af gaan, met kansen aan beide zijden. De zege van Union kwam evenwel niet meer in gedrang. In de slotfase moest Bodart zelfs nog vol aan de bak om de derde tegentreffer te voorkomen. Maar de 2-1 bleek uiteindelijk voldoende.

De leider doet zo opnieuw een goede zaak en loopt verder uit op ploegen als Club Brugge, Antwerp en AA Gent. Enkel Anderlecht kan voorlopig ietwat in de buurt blijven. Standard zal dan weer verder moeten knokken om de Play-Downs te voorkomen.

Union wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

56
56
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

84
84
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

186
186
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

56
56
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

319
319
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

265
265
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

180
180
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

142
142
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

307
307
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

191
191
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

249
249
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

71
71
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

183
183
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

429
429
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

125
125
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

40
40
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

406
406
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

124
124
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

413
413
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

320
320
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

128
128
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

315
315
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

30
30
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

156
156
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

617
617

Meer sportnieuws