Union doet wéér gouden zaak tegen strijdend Standard

door
Union doet wéér gouden zaak tegen strijdend Standard

Union SG heeft zondagavond opnieuw een stap richting de landstitel gezet. De competitieleider hield de drie punten namelijk thuis tegen Standard: 2-1. De Rouches, die kapitein Zinho Vanheusden andermaal geblesseerd zagen uitvallen, speelden geen slechte match, maar blijven wel in degradatiegevaar verkeren.

Beide trainers hadden voor de gelegenheid aan hun basiself gesleuteld. Bij Union besloot coach Blessin enkele sterkhouders rust te gunnen. Onder meer Lapoussin, Machida en Amoura begonnen op de bank. Bij Standard voerde Leko dan weer enkele wijzigingen door na de nederlaag op Westerlo.

Maar die wissels rendeerden niet meteen. Union begon immers het gevaarlijkst aan de wedstrijd en wist al snel een aantal goede kansen bij mekaar te spelen. Bij de bezoekers was Bodart echter op de afspraak. Vervolgens kwam Standard beter in de match. Yeboah en daarna O'Neill lieten de openingsgoal echter liggen.

LEES OOK: Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Eerste treffer Djenepo

Die dubbele misser kwam de Rouches duur te staan. Aan de overzijde had de VAR immers een penaltyfout van Vanheusden op Eckert Ayensa gezien. Nilsson zette de elfmeter netjes om. En amper enkele minuten later maakte Eckert Ayensa er zelf 2-0 van na een goed uitgespeelde aanval.

Een zware opdoffer voor de geplaagde Luikenaars, die ook nog eens Vanheusden zagen uitvallen met een zoveelste blessure. Maar dit keer toonde de ploeg van Leko wel veerkracht. Vlak na rust zorgde Djenepo voor de aansluitingstreffer met nog maar zijn eerste doelpunt van het seizoen.

Tweestrijd met Anderlecht?

Daarna bleef de wedstrijd goed op en af gaan, met kansen aan beide zijden. De zege van Union kwam evenwel niet meer in gedrang. In de slotfase moest Bodart zelfs nog vol aan de bak om de derde tegentreffer te voorkomen. Maar de 2-1 bleek uiteindelijk voldoende.

De leider doet zo opnieuw een goede zaak en loopt verder uit op ploegen als Club Brugge, Antwerp en AA Gent. Enkel Anderlecht kan voorlopig ietwat in de buurt blijven. Standard zal dan weer verder moeten knokken om de Play-Downs te voorkomen.

Union wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

56
56
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

104
104
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

180
180
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

244
244
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

93
93
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

74
74
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

173
173
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

513
513
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

199
199
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

740
740
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

189
189
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

159
159
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

236
236
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

662
662
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

374
374
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

320
320
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

185
185
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

429
429
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

204
204
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

326
326

Meer sportnieuws