Vanhaezebrouck messcherp: "Janssen lachte er zelfs mee"

door
Vanhaezebrouck messcherp:

AA Gent is er niet in geslaagd om een gepast vervolg te breien aan de overwinning van vorig weekend op Eupen. De Buffalo's speelden nochtans een verdienstelijke partij tegen Antwerp FC, maar bleven uiteindelijk steken op 2-2. En dat was niet naar de zin van coach Hein Vanhaezebrouck.

Na de Europese uitschakeling van afgelopen woensdag, wou Gent op eigen veld één en ander rechtzetten. Dat was er in de eerste helft ook aan te merken. De Buffalo's kwamen gretig voor de dag en wisten ook al snel een voorsprong te nemen. Maar Antwerp kwam vervolgens langszij na een overbodige strafschopfout van Ismael Kandouss.

LEES OOK: "Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd?

Dure fouten

En het is niet de eerste keer dit seizoen dat Gent zo'n goedkope elfmeter weggaf. "Mochten jullie een oplossing hebben, laat het maar weten. Het is geen wonder dat Union twintig punten uitloopt. Zij krijgen geen domme rode kaarten of penalty’s tegen. Zonder dat staan wij makkelijk in Play-Off I, maar ja hoeveel je ze ook waarschuwt, het blijft maar gebeuren", sakkerde coach Hein vanhaezebrouck bij Het Laatste Nieuws.

Na de Antwerpse gelijkmaker kon Gent echter terug op voorsprong komen via Pieter Gerkens. En vervolgens hadden de Buffalo's meer dan voldoende kansen om die voorsprong verder uit te bouwen. Maar de Oost-Vlamingen faalden in de afwerking en boden Antwerp zo de kans om weer langszij te komen.

Dure missers

En zelfs na de 2-2 van George Ilenikhena kreeg Gent de nodige mogelijkheden om alsnog met de zege aan de haal te gaan. Maar onder meer Julien De Sart, Tarik Tissoudali en Tibe De Vlieger lieten het liggen. Ook de ultieme kans van Laurent Depoitre ging uiteindelijk niet tussen de palen.

Vooral die laatste bal deed Vanhaezebrouck steigeren. "We hadden al veel meer punten kunnen hebben in 2024, maar je scoort niet. Die bal in de laatste seconden ... die zit er bij een andere ploeg áltijd in. Dat is een logische voorzet van Brown, maar wij zijn dan niet klaar. Als Antwerp zo'n bal krijgt, verliezen wij gegarandeerd. Ik was na de match met Vincent Janssen aan het babbelen en die was aan het lachen. Die zei: 'ja, bij mij was het altijd binnen'. Dat zijn zaken die ons punten kosten."

Gent had in januari een nieuwe spits moeten aantrekken ...

Meest recent

Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

62
62
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

53
53
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

22
22
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

147
147
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

493
493
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

225
225
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

190
190
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

48
48
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

114
114
Nieuw goudhaantje voor KRC Genk: "Legacy voortzetten"

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

301
301
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

298
298
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

190
190
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

26
26
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

192
192
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

328
328
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

350
350
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

107
107
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

328
328
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

255
255
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

213
213
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

222
222
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

255
255
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

234
234
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

402
402

Meer sportnieuws