Vanhaezebrouck messcherp: "Janssen lachte er zelfs mee"

850 stemmen
Vanhaezebrouck messcherp:

AA Gent is er niet in geslaagd om een gepast vervolg te breien aan de overwinning van vorig weekend op Eupen. De Buffalo's speelden nochtans een verdienstelijke partij tegen Antwerp FC, maar bleven uiteindelijk steken op 2-2. En dat was niet naar de zin van coach Hein Vanhaezebrouck.

Na de Europese uitschakeling van afgelopen woensdag, wou Gent op eigen veld één en ander rechtzetten. Dat was er in de eerste helft ook aan te merken. De Buffalo's kwamen gretig voor de dag en wisten ook al snel een voorsprong te nemen. Maar Antwerp kwam vervolgens langszij na een overbodige strafschopfout van Ismael Kandouss.

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Dure fouten

En het is niet de eerste keer dit seizoen dat Gent zo'n goedkope elfmeter weggaf. "Mochten jullie een oplossing hebben, laat het maar weten. Het is geen wonder dat Union twintig punten uitloopt. Zij krijgen geen domme rode kaarten of penalty’s tegen. Zonder dat staan wij makkelijk in Play-Off I, maar ja hoeveel je ze ook waarschuwt, het blijft maar gebeuren", sakkerde coach Hein vanhaezebrouck bij Het Laatste Nieuws.

Na de Antwerpse gelijkmaker kon Gent echter terug op voorsprong komen via Pieter Gerkens. En vervolgens hadden de Buffalo's meer dan voldoende kansen om die voorsprong verder uit te bouwen. Maar de Oost-Vlamingen faalden in de afwerking en boden Antwerp zo de kans om weer langszij te komen.

Dure missers

En zelfs na de 2-2 van George Ilenikhena kreeg Gent de nodige mogelijkheden om alsnog met de zege aan de haal te gaan. Maar onder meer Julien De Sart, Tarik Tissoudali en Tibe De Vlieger lieten het liggen. Ook de ultieme kans van Laurent Depoitre ging uiteindelijk niet tussen de palen.

Vooral die laatste bal deed Vanhaezebrouck steigeren. "We hadden al veel meer punten kunnen hebben in 2024, maar je scoort niet. Die bal in de laatste seconden ... die zit er bij een andere ploeg áltijd in. Dat is een logische voorzet van Brown, maar wij zijn dan niet klaar. Als Antwerp zo'n bal krijgt, verliezen wij gegarandeerd. Ik was na de match met Vincent Janssen aan het babbelen en die was aan het lachen. Die zei: 'ja, bij mij was het altijd binnen'. Dat zijn zaken die ons punten kosten."

Gent had in januari een nieuwe spits moeten aantrekken ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

24
24
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

45
45
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

17
17
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

37
37
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

105
105
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

293
293
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

113
113
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

314
314
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

401
401
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1073
1073
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

424
424
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

159
159
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

176
176
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

85
85
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

257
257
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws