Vanhaezebrouck messcherp: "Janssen lachte er zelfs mee"

door
Vanhaezebrouck messcherp:

AA Gent is er niet in geslaagd om een gepast vervolg te breien aan de overwinning van vorig weekend op Eupen. De Buffalo's speelden nochtans een verdienstelijke partij tegen Antwerp FC, maar bleven uiteindelijk steken op 2-2. En dat was niet naar de zin van coach Hein Vanhaezebrouck.

Na de Europese uitschakeling van afgelopen woensdag, wou Gent op eigen veld één en ander rechtzetten. Dat was er in de eerste helft ook aan te merken. De Buffalo's kwamen gretig voor de dag en wisten ook al snel een voorsprong te nemen. Maar Antwerp kwam vervolgens langszij na een overbodige strafschopfout van Ismael Kandouss.

LEES OOK: WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Dure fouten

En het is niet de eerste keer dit seizoen dat Gent zo'n goedkope elfmeter weggaf. "Mochten jullie een oplossing hebben, laat het maar weten. Het is geen wonder dat Union twintig punten uitloopt. Zij krijgen geen domme rode kaarten of penalty’s tegen. Zonder dat staan wij makkelijk in Play-Off I, maar ja hoeveel je ze ook waarschuwt, het blijft maar gebeuren", sakkerde coach Hein vanhaezebrouck bij Het Laatste Nieuws.

Na de Antwerpse gelijkmaker kon Gent echter terug op voorsprong komen via Pieter Gerkens. En vervolgens hadden de Buffalo's meer dan voldoende kansen om die voorsprong verder uit te bouwen. Maar de Oost-Vlamingen faalden in de afwerking en boden Antwerp zo de kans om weer langszij te komen.

Dure missers

En zelfs na de 2-2 van George Ilenikhena kreeg Gent de nodige mogelijkheden om alsnog met de zege aan de haal te gaan. Maar onder meer Julien De Sart, Tarik Tissoudali en Tibe De Vlieger lieten het liggen. Ook de ultieme kans van Laurent Depoitre ging uiteindelijk niet tussen de palen.

Vooral die laatste bal deed Vanhaezebrouck steigeren. "We hadden al veel meer punten kunnen hebben in 2024, maar je scoort niet. Die bal in de laatste seconden ... die zit er bij een andere ploeg áltijd in. Dat is een logische voorzet van Brown, maar wij zijn dan niet klaar. Als Antwerp zo'n bal krijgt, verliezen wij gegarandeerd. Ik was na de match met Vincent Janssen aan het babbelen en die was aan het lachen. Die zei: 'ja, bij mij was het altijd binnen'. Dat zijn zaken die ons punten kosten."

Gent had in januari een nieuwe spits moeten aantrekken ...

Meest recent

DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

139
139
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

41
41
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

85
85
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

87
87
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

128
128
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

102
102
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

65
65
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

45
45
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

325
325
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

189
189
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

280
280
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

122
122
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

200
200
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

261
261
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

585
585
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

233
233
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

227
227
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

114
114
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

419
419
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

327
327
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

298
298
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

463
463
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

102
102
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

199
199

Meer sportnieuws