Deila geeft oorzaak voor peperdure misstap Club Brugge

door
Deila geeft oorzaak voor peperdure misstap Club Brugge

Club Brugge heeft opnieuw duur puntenverlies geleden in de Jupiler Pro League. In de kraker tegen RSC Anderlecht wist Blauw-Zwart nochtans op voorsprong te komen. Maar andermaal werden twee late doelpunten weggegeven, wat leidde tot een 1-2-nederlaag.

Voor Blauw-Zwart stond er behoorlijk wat op het spel. Indien het nog een kansje op de titel wou behouden, was een nieuwe slipper uit den boze. Bovendien wou het absoluut voorkomen dat Anderlecht, de nummer twee in het klassement, weer wat verder uitliep.

LEES OOK: Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Defensieve fouten

Daar leek Club ook in te gaan slagen nadat het in de eerste helft op voorsprong was gekomen via Ferran Jutgla. Maar in de slotfase kwam Paars-Wit langszij via invaller Luis Vazquez. En in de extra tijd zorgde Nilson Angulo, eveneens een invaller nog voor de 1-2. Een dure slipper dus voor Blauw-Zwart.

Achteraf wees coach Ronny Deila vooral naar zijn defensie als oorzaak. Zowel in het uitvoetballen als bij het verdedigen op de tegengoals. "We moesten beter van achteruit voetballen, want als je veel lange ballen trapt, dan is het vaak fifty-fifty. Ik had het gevoel dat we de match onder controle hadden, maar op het einde maken we te makkelijke fouten waardoor we uiteindelijk nog verliezen", klonk het op de clubwebstek.

Vertrouwen in spelersgroep

Ondertussen wordt ook steeds meer getwijfeld bij de intrinsieke kwaliteit van deze selectie. Maar daar wil Deila het niet op steken, tenminste toch niet naar de buitenwereld toe. "Er zijn veel jonge talenten, maar het is een proces om hen te verbeteren. Dat lukt echter niet van de ene dag op de andere. Ik kan mijn spelers evenwel niets verwijten. Ze werken elke dag keihard. Dit team heeft een grote toekomst en daar geloof ik volop in", aldus de Noor.

Deila moet meer uit deze selectie kunnen halen ...

Meest recent

Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

4
4
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

27
27
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

554
554
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

934
934
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

167
167
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

187
187
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

178
178
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

373
373
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

387
387
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

208
208
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

292
292
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

90
90
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

206
206
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

921
921
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

210
210
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

52
52
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

45
45
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

334
334
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

301
301
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

175
175
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

405
405
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

357
357
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

242
242
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

72
72
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

404
404

Meer sportnieuws