Deila geeft oorzaak voor peperdure misstap Club Brugge

1208 stemmen
Deila geeft oorzaak voor peperdure misstap Club Brugge

Club Brugge heeft opnieuw duur puntenverlies geleden in de Jupiler Pro League. In de kraker tegen RSC Anderlecht wist Blauw-Zwart nochtans op voorsprong te komen. Maar andermaal werden twee late doelpunten weggegeven, wat leidde tot een 1-2-nederlaag.

Voor Blauw-Zwart stond er behoorlijk wat op het spel. Indien het nog een kansje op de titel wou behouden, was een nieuwe slipper uit den boze. Bovendien wou het absoluut voorkomen dat Anderlecht, de nummer twee in het klassement, weer wat verder uitliep.

LEES OOK: Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Defensieve fouten

Daar leek Club ook in te gaan slagen nadat het in de eerste helft op voorsprong was gekomen via Ferran Jutgla. Maar in de slotfase kwam Paars-Wit langszij via invaller Luis Vazquez. En in de extra tijd zorgde Nilson Angulo, eveneens een invaller nog voor de 1-2. Een dure slipper dus voor Blauw-Zwart.

Achteraf wees coach Ronny Deila vooral naar zijn defensie als oorzaak. Zowel in het uitvoetballen als bij het verdedigen op de tegengoals. "We moesten beter van achteruit voetballen, want als je veel lange ballen trapt, dan is het vaak fifty-fifty. Ik had het gevoel dat we de match onder controle hadden, maar op het einde maken we te makkelijke fouten waardoor we uiteindelijk nog verliezen", klonk het op de clubwebstek.

Vertrouwen in spelersgroep

Ondertussen wordt ook steeds meer getwijfeld bij de intrinsieke kwaliteit van deze selectie. Maar daar wil Deila het niet op steken, tenminste toch niet naar de buitenwereld toe. "Er zijn veel jonge talenten, maar het is een proces om hen te verbeteren. Dat lukt echter niet van de ene dag op de andere. Ik kan mijn spelers evenwel niets verwijten. Ze werken elke dag keihard. Dit team heeft een grote toekomst en daar geloof ik volop in", aldus de Noor.

Deila moet meer uit deze selectie kunnen halen ...

Meest recent

Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

9
9
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

28
28
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

48
48
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

198
198
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

51
51
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

196
196
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

99
99
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

200
200
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

177
177
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

233
233
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

102
102
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

212
212
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

992
992
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

443
443
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

231
231
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

249
249
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

410
410
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

332
332
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

72
72
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

286
286
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

367
367
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

503
503
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

232
232
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

406
406
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

214
214

Meer sportnieuws