Vertonghen haalt fors uit in soap rond Anderlecht-Genk

door
Vertonghen haalt fors uit in soap rond Anderlecht-Genk

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een cruciale overwinning geboekt op het veld van Club Brugge. Hierdoor zette het de West-Vlaamse aartsrivaal alweer op twaalf punten achterstand. Al kan het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) daar nog anders over beslissen.

De recordkampioen had sinds 2018 niet meer gewonnen op het veld van Club Brugge. Maar zondag kwam een einde aan die reeks. Paars-Wit speelde dan ook een meer dan verdienstelijke wedstrijd op Jan Breydel. Bovendien onderstreepten invallers Luis Vazquez en Nilson Angulo dat zij het verschil kunnen maken.

LEES OOK: Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

Geweldige mentaliteit

Overigens toonde Anderlecht opnieuw dat het over een pak veerkracht beschikt. Andermaal wist het terug te vechten nadat het op achterstand kwam. Paars-Wit pakte dit seizoen al 20 punten in wedstrijden waarin het eerst op een achterstand kwam te staan. Geen enkele andere club komt nog maar in de buurt.

Volgens Jan Vertonghen is die veerkracht ook tekenend voor zijn ploeg. "Het zegt iets over de mentaliteit van deze groep en wat wij op de mat kunnen leggen om de boel toch nog om te draaien. Ik vind het fantastisch om kapitein van deze ploeg te zijn. We hebben een geweldige ploeg die veel stappen heeft gezet tegenover vorig jaar", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Penalty-affaire

Door de zege in Brugge, staat RSCA er goed voor in het klassement. Maar de voorsprong op de concurrentie kan weldra een deukje krijgen. Zo moet het BAS zich aanstaande vrijdag buigen over de penalty-affaire van in de match tegen KRC Genk. Voorlopig ziet het er naar uit dat die partij, die Paars-Wit met 2-1 won, herspeeld moet worden.

Vertonghen heeft echter totaal geen begrip over het feit dat zoiets mogelijk is in het profvoetbal. "Het zijn misschien twaalf punten op papier, maar het kunnen er ook weer negen zijn als het tot een replay komt tegen Genk. In België heb je blijkbaar vier mogelijkheden: winnen, verliezen, gelijkspelen of herspelen. Dus ik wacht de beslissing van het BAS af voor een klein feestje te vieren."

Genk moet zijn klacht laten vallen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

0
0
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

22
22
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

16
16
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

17
17
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

13
13
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

67
67
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

50
50
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

58
58
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

274
274
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

23
23
Hubert krijgt héél goed nieuws bij Union SG

Union SG moet winnen van KV Mechelen, anders lijkt het titel vaarwel te mogen zeggen. Trainer David ...

55
55
Club Brugge verrast fans compleet vlak voor cruciale clash

De spanning stijgt met de week bij Club Brugge, waar elke wedstrijd nu aanvoelt als een finale in de ...

160
160
Makelaar Lukaku speelt open kaart over AC Milan

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Dat is nog steeds koffiedik kijken. De Belgische ...

27
27
'Nederlandse toptransfer voor Ilenikhena?'

George Ilenikhena werd bij Royal Antwerp FC al snel vergeleken met Romelu Lukaku, maar de aanvaller ...

52
52
Haalt Sporting Hasselt twaalfvoudig Rode Duivel in huis?

Sporting Hasselt is achter de schermen druk bezig om investeerders te overtuigen om in te stappen. ...

204
204
TRANSFERUURTJE: exit bij RSCA, grote terugkeer Mourinho

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Standard Luik kwam op achterstand tegen OHL en het zag er even niet goed uit voor de Rouches. Na de ...

47
47
Vrancken komt met straffe waarschuwing voor Club Brugge

Sint-Truiden VV zit in bloedvorm. De Kanaries zijn dé grote revelatie van de Jupiler Pro ...

221
221
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

144
144
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

378
378
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

152
152
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

205
205
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

240
240
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

338
338
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

337
337

Meer sportnieuws