Anderlecht-Genk herspeeld? Eén kamp heeft beste papieren

door
Anderlecht-Genk herspeeld? Eén kamp heeft beste papieren

De soap rond de affaire Anderlecht-KRC Genk nadert stilaan zijn ontknoping. Volgende week zal immers ook het Belgisch Arbitragehof voor de Sport (BAS) zich buigen over het al dan niet herspelen van de wedstrijd. Eén kamp lijkt daarbij alvast in het voordeel.

Even terug naar de feiten. Vlak voor de kerstfeesten verloor Genk ondanks een sterke match met 2-1 op het veld van Anderlecht. Maar aan die paars-witte zege hing een reukje. Een goal van Racing werd immers afgekeurd omdat aanvaller Yira Sor te snel in de grote baklijn was gelopen na een gemiste penalty. Op dat moment stonden echter ook al spelers van Anderlecht in de zestien.

Vlak na de match liet het Professional Refereeing Department (PRD) dan ook weten dat dit een scheidsrechterlijke blunder was en de penalty in principe hernomen moest worden. Genk besloot daarop een klacht neer te leggen. Het eiste zelfs om de match te laten herspelen. Het PRD verwierp die klacht en stelde dat het om een 'menselijke fout' ging. Maar de Disciplinaire Raad oordeelde daar anders over.

Genk krijgt opnieuw gelijk

Op basis van de zitting vond men namelijk dat er wel degelijk een inbreuk was gemaakt tegen de reglementen. En dus moet de match in principe herspeeld worden. Anderlecht besloot daarop om beroep aan te tekenen en trok onder meer naar de evocatiecommissie. Daar werd de zaak inmiddels behandeld en oordeelt men dat de Disicplinaire Raad wel degelijk bevoegd was om een uitspraak te doen.

Het BAS moet dus een definitieve beslissing nemen. Maar Genk lijkt er momenteel het beste voor te staan. Volgens Het Belang van Limburg oordeelde immers ook de evocatiecommissie dat het wel degelijk gaat om een inbreuk tegen de wedstrijdregels en dus niet om een menselijke fout. In dat geval zou de wedstrijd wel degelijk herspeeld moeten worden.

Zitting achter gesloten deuren

Na de Disciplinaire Raad is er dus al een tweede bevoegde instantie die concludeert dat het reglement foutief werd toegepast. Dat maakt de zaak van Genk er alleen maar sterker op. Al zal Anderlecht er uiteraard alles aan doen om het herspelen te voorkomen. Op vrijdag 1 maart vindt de hoorzitting bij het BAS plaats, dit keer achter gesloten deuren. Ten laatste 5 maart volgt een uitspraak. Moest Genk over de hele lijn zijn gelijk krijgen, wordt de bewuste wedstrijd op 13 maart opnieuw gespeeld.

JOUW MENING TELT:
De wedstrijd gaat herspeeld worden?

Meest recent

'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

43
43
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

33
33
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

229
229
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

43
43
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

772
772
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

506
506
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

388
388
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1348
1348
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

484
484
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

514
514
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

420
420
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

191
191
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

133
133
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

122
122
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

183
183
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

81
81
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

547
547
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

170
170
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

391
391
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

68
68
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

92
92
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

575
575
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

117
117
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

141
141
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

774
774

Meer sportnieuws