Nieuwe wending in 'penaltygate': Anderlecht-Genk herspeeld?

1340 stemmen
Nieuwe wending in 'penaltygate': Anderlecht-Genk herspeeld?

Met nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie blijft het razend spannend. Bovendien kan de stand bovenaan nog veranderen indien de match tussen Anderlecht en Genk moet worden herspeeld. Dat lijkt alsmaar meer het geval.

Op 23 december versloeg Paars-Wit de Limburgers in eigen huis met 2-1, maar omwille van een scheidsrechterlijke dwaling diende Genk achteraf een klacht in om de wedstrijd nietig te doen verklaren. Terecht, zo beoordeelde het Disciplinair Comité.

LEES OOK: 'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

RSCA vangt bot

Na de zitting liet raadsman Walter Damen namens de Brusselaars al verstaan dat Anderlecht alle rechtsmiddelen om in beroep te gaan zou benutten. Zo trok de recordkampioen onder andere naar de Evocatiecommissie om het besluit teniet te doen.

Daar kwam het van een kale reis thuis, want volgens onder meer Het Laatste Nieuws vond de Evocatiecommissie dat de Disciplinaire Raad wel degelijk bevoegd is om zich uit te spreken over de zaak. Ook inhoudelijk gaat het akkoord met het verdict.

BAS laatste strohalm

Genk trekt dus opnieuw aan het langste eind in de zogenaamde 'penaltygate'. De enige instantie die nu nog kan voorkomen dat de match binnenkort effectief zal moeten worden herspeeld is het Belgisch Arbitragehof voor de Sport, kortweg het BAS.

Dat buigt zich op 1 maart als laatste over de zaak en doet uiterlijk vier dagen later een uitspraak. Indien de vicekampioen ook daar in het gelijk wordt gesteld is de voorbehouden datum voor de eventuele heruitgave in het Lotto Park voorzien op 13 maart.

Gelooft u dat de match echt zal worden herspeeld?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

3
3
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

24
24
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

34
34
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

81
81
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

105
105
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

269
269
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

289
289
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

225
225
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

62
62
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

90
90
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

169
169
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

55
55
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

476
476
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

165
165
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

176
176
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

894
894
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

366
366
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96

Meer sportnieuws