Nieuwe wending in 'penaltygate': Anderlecht-Genk herspeeld?

1340 stemmen
Nieuwe wending in 'penaltygate': Anderlecht-Genk herspeeld?

Met nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie blijft het razend spannend. Bovendien kan de stand bovenaan nog veranderen indien de match tussen Anderlecht en Genk moet worden herspeeld. Dat lijkt alsmaar meer het geval.

Op 23 december versloeg Paars-Wit de Limburgers in eigen huis met 2-1, maar omwille van een scheidsrechterlijke dwaling diende Genk achteraf een klacht in om de wedstrijd nietig te doen verklaren. Terecht, zo beoordeelde het Disciplinair Comité.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

RSCA vangt bot

Na de zitting liet raadsman Walter Damen namens de Brusselaars al verstaan dat Anderlecht alle rechtsmiddelen om in beroep te gaan zou benutten. Zo trok de recordkampioen onder andere naar de Evocatiecommissie om het besluit teniet te doen.

Daar kwam het van een kale reis thuis, want volgens onder meer Het Laatste Nieuws vond de Evocatiecommissie dat de Disciplinaire Raad wel degelijk bevoegd is om zich uit te spreken over de zaak. Ook inhoudelijk gaat het akkoord met het verdict.

BAS laatste strohalm

Genk trekt dus opnieuw aan het langste eind in de zogenaamde 'penaltygate'. De enige instantie die nu nog kan voorkomen dat de match binnenkort effectief zal moeten worden herspeeld is het Belgisch Arbitragehof voor de Sport, kortweg het BAS.

Dat buigt zich op 1 maart als laatste over de zaak en doet uiterlijk vier dagen later een uitspraak. Indien de vicekampioen ook daar in het gelijk wordt gesteld is de voorbehouden datum voor de eventuele heruitgave in het Lotto Park voorzien op 13 maart.

Gelooft u dat de match echt zal worden herspeeld?

Meest recent

'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

21
21
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

23
23
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

25
25
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

246
246
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

93
93
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

608
608
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

73
73
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

43
43
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

73
73
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

64
64
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

159
159
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

298
298
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

272
272
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

480
480
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

896
896
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

141
141
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

853
853
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

213
213
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

649
649
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

228
228
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

65
65
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

193
193
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

170
170
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1186
1186
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

632
632

Meer sportnieuws