Nieuwe wending in 'penaltygate': Anderlecht-Genk herspeeld?

door
Nieuwe wending in 'penaltygate': Anderlecht-Genk herspeeld?

Met nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie blijft het razend spannend. Bovendien kan de stand bovenaan nog veranderen indien de match tussen Anderlecht en Genk moet worden herspeeld. Dat lijkt alsmaar meer het geval.

Op 23 december versloeg Paars-Wit de Limburgers in eigen huis met 2-1, maar omwille van een scheidsrechterlijke dwaling diende Genk achteraf een klacht in om de wedstrijd nietig te doen verklaren. Terecht, zo beoordeelde het Disciplinair Comité.

LEES OOK: 'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

RSCA vangt bot

Na de zitting liet raadsman Walter Damen namens de Brusselaars al verstaan dat Anderlecht alle rechtsmiddelen om in beroep te gaan zou benutten. Zo trok de recordkampioen onder andere naar de Evocatiecommissie om het besluit teniet te doen.

Daar kwam het van een kale reis thuis, want volgens onder meer Het Laatste Nieuws vond de Evocatiecommissie dat de Disciplinaire Raad wel degelijk bevoegd is om zich uit te spreken over de zaak. Ook inhoudelijk gaat het akkoord met het verdict.

BAS laatste strohalm

Genk trekt dus opnieuw aan het langste eind in de zogenaamde 'penaltygate'. De enige instantie die nu nog kan voorkomen dat de match binnenkort effectief zal moeten worden herspeeld is het Belgisch Arbitragehof voor de Sport, kortweg het BAS.

Dat buigt zich op 1 maart als laatste over de zaak en doet uiterlijk vier dagen later een uitspraak. Indien de vicekampioen ook daar in het gelijk wordt gesteld is de voorbehouden datum voor de eventuele heruitgave in het Lotto Park voorzien op 13 maart.

Gelooft u dat de match echt zal worden herspeeld?

Meest recent

'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

34
34
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

30
30
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

81
81
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

17
17
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

251
251
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

56
56
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

145
145
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

331
331
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

214
214
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

367
367
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

374
374
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

38
38
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

103
103
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

271
271
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

48
48
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

106
106
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

91
91
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

232
232
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

315
315
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1188
1188
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

62
62
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

699
699
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

406
406
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

170
170

Meer sportnieuws