Gelukje Anderlecht? "Als hij hem vol raakt, is het rood"

1201 stemmen
Gelukje Anderlecht?

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag voor een statement gezorgd. De Brusselaars speelden immers een overtuigende wedstrijd op het veld van rivaal Club Brugge en wonnen uiteindelijk met 1-2. Ook in de duels deinsde Paars-Wit niet terug.

Het was voor de recordkampioen alweer van 2018 geleden dat er nog eens gewonnen werd op het veld van de Brugse rivaal. En aan die reeks wou Anderlecht zo snel mogelijk een einde maken. Paars-Wit begon dan ook erg gretig aan de wedstrijd in het Jan Breydel-stadion.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Invallers maken verschil

In de eerste helft deden de bezoekers ook twee keer toe de netten trillen, maar telkens werd de goal terecht afgekeurd. Hierdoor kon Club op voorsprong klimmen via Ferran Jutgla. Maar Anderlecht toonde veerkracht en trok in de tweede periode de wedstrijd alsnog naar zich toe.

Via Luis Vazquez konden de Brusselaars namelijk weer langszij komen. En in de extra tijd dook Nilson Angulo aan de tweede paal om op om zijn ploeg een fantastische zege te schenken. Over het algemeen een dik verdiende overwinning voor de recordkampioen.

Sardella ontsnapt

Maar bij een 0-1-achterstand kwam RSCA ook wel goed weg. Killian Sardella zette immers een zware tackle in op Casper Nielsen. De back van Anderlecht raakte zijn tegenstander gelukkig niet vol, waardoor hij er met een gele kaart vanaf kwam.

Volgens analist Wesley Sonck mocht Sardella echter van geluk spreken: voor hetzelfde geld had hij immers een rood karton gepakt. "Als hij hem vol raakt, dan is het rood. Hij had geen bal, hier komt hij heel goed weg. Het is ook niet nodig. Je begrijpt niet waarom hij dat doet. Hier komen ze heel goed weg", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Screenshot: Eleven Sport/DAZN

Sardella moest rood krijgen ...

Meest recent

'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

36
36
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

327
327
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

235
235
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

296
296
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

32
32
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

186
186
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

39
39
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

28
28
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

508
508
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

455
455
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

121
121
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

349
349
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

81
81
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

398
398
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

375
375
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

142
142
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

692
692
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

288
288
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

323
323
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

301
301
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65

Meer sportnieuws