Gelukje Anderlecht? "Als hij hem vol raakt, is het rood"

1201 stemmen
Gelukje Anderlecht?

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag voor een statement gezorgd. De Brusselaars speelden immers een overtuigende wedstrijd op het veld van rivaal Club Brugge en wonnen uiteindelijk met 1-2. Ook in de duels deinsde Paars-Wit niet terug.

Het was voor de recordkampioen alweer van 2018 geleden dat er nog eens gewonnen werd op het veld van de Brugse rivaal. En aan die reeks wou Anderlecht zo snel mogelijk een einde maken. Paars-Wit begon dan ook erg gretig aan de wedstrijd in het Jan Breydel-stadion.

LEES OOK: Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Invallers maken verschil

In de eerste helft deden de bezoekers ook twee keer toe de netten trillen, maar telkens werd de goal terecht afgekeurd. Hierdoor kon Club op voorsprong klimmen via Ferran Jutgla. Maar Anderlecht toonde veerkracht en trok in de tweede periode de wedstrijd alsnog naar zich toe.

Via Luis Vazquez konden de Brusselaars namelijk weer langszij komen. En in de extra tijd dook Nilson Angulo aan de tweede paal om op om zijn ploeg een fantastische zege te schenken. Over het algemeen een dik verdiende overwinning voor de recordkampioen.

Sardella ontsnapt

Maar bij een 0-1-achterstand kwam RSCA ook wel goed weg. Killian Sardella zette immers een zware tackle in op Casper Nielsen. De back van Anderlecht raakte zijn tegenstander gelukkig niet vol, waardoor hij er met een gele kaart vanaf kwam.

Volgens analist Wesley Sonck mocht Sardella echter van geluk spreken: voor hetzelfde geld had hij immers een rood karton gepakt. "Als hij hem vol raakt, dan is het rood. Hij had geen bal, hier komt hij heel goed weg. Het is ook niet nodig. Je begrijpt niet waarom hij dat doet. Hier komen ze heel goed weg", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Screenshot: Eleven Sport/DAZN

Sardella moest rood krijgen ...

Meest recent

Garcia houdt adem in: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

0
0
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

161
161
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

382
382
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

191
191
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

70
70
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

27
27
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

62
62
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

321
321
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

42
42
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

401
401
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

625
625
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

113
113
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

94
94
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

284
284
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

117
117
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

44
44
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

85
85
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

197
197
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

36
36
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

216
216
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

47
47
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

410
410
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

531
531
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

423
423

Meer sportnieuws