Gelukje Anderlecht? "Als hij hem vol raakt, is het rood"

door
Gelukje Anderlecht?

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag voor een statement gezorgd. De Brusselaars speelden immers een overtuigende wedstrijd op het veld van rivaal Club Brugge en wonnen uiteindelijk met 1-2. Ook in de duels deinsde Paars-Wit niet terug.

Het was voor de recordkampioen alweer van 2018 geleden dat er nog eens gewonnen werd op het veld van de Brugse rivaal. En aan die reeks wou Anderlecht zo snel mogelijk een einde maken. Paars-Wit begon dan ook erg gretig aan de wedstrijd in het Jan Breydel-stadion.

LEES OOK: Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Invallers maken verschil

In de eerste helft deden de bezoekers ook twee keer toe de netten trillen, maar telkens werd de goal terecht afgekeurd. Hierdoor kon Club op voorsprong klimmen via Ferran Jutgla. Maar Anderlecht toonde veerkracht en trok in de tweede periode de wedstrijd alsnog naar zich toe.

Via Luis Vazquez konden de Brusselaars namelijk weer langszij komen. En in de extra tijd dook Nilson Angulo aan de tweede paal om op om zijn ploeg een fantastische zege te schenken. Over het algemeen een dik verdiende overwinning voor de recordkampioen.

Sardella ontsnapt

Maar bij een 0-1-achterstand kwam RSCA ook wel goed weg. Killian Sardella zette immers een zware tackle in op Casper Nielsen. De back van Anderlecht raakte zijn tegenstander gelukkig niet vol, waardoor hij er met een gele kaart vanaf kwam.

Volgens analist Wesley Sonck mocht Sardella echter van geluk spreken: voor hetzelfde geld had hij immers een rood karton gepakt. "Als hij hem vol raakt, dan is het rood. Hij had geen bal, hier komt hij heel goed weg. Het is ook niet nodig. Je begrijpt niet waarom hij dat doet. Hier komen ze heel goed weg", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Screenshot: Eleven Sport/DAZN

Sardella moest rood krijgen ...

Meest recent

'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

64
64
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

9
9
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

11
11
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

30
30
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

122
122
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

61
61
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

157
157
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

35
35
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

100
100
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

111
111
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

195
195
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

67
67
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

441
441
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

350
350
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

299
299
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

281
281
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

225
225
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

42
42
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

71
71
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

46
46
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

173
173
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

117
117
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

30
30
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

233
233

Meer sportnieuws