Gelukje Anderlecht? "Als hij hem vol raakt, is het rood"

1201 stemmen
Gelukje Anderlecht?

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag voor een statement gezorgd. De Brusselaars speelden immers een overtuigende wedstrijd op het veld van rivaal Club Brugge en wonnen uiteindelijk met 1-2. Ook in de duels deinsde Paars-Wit niet terug.

Het was voor de recordkampioen alweer van 2018 geleden dat er nog eens gewonnen werd op het veld van de Brugse rivaal. En aan die reeks wou Anderlecht zo snel mogelijk een einde maken. Paars-Wit begon dan ook erg gretig aan de wedstrijd in het Jan Breydel-stadion.

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Invallers maken verschil

In de eerste helft deden de bezoekers ook twee keer toe de netten trillen, maar telkens werd de goal terecht afgekeurd. Hierdoor kon Club op voorsprong klimmen via Ferran Jutgla. Maar Anderlecht toonde veerkracht en trok in de tweede periode de wedstrijd alsnog naar zich toe.

Via Luis Vazquez konden de Brusselaars namelijk weer langszij komen. En in de extra tijd dook Nilson Angulo aan de tweede paal om op om zijn ploeg een fantastische zege te schenken. Over het algemeen een dik verdiende overwinning voor de recordkampioen.

Sardella ontsnapt

Maar bij een 0-1-achterstand kwam RSCA ook wel goed weg. Killian Sardella zette immers een zware tackle in op Casper Nielsen. De back van Anderlecht raakte zijn tegenstander gelukkig niet vol, waardoor hij er met een gele kaart vanaf kwam.

Volgens analist Wesley Sonck mocht Sardella echter van geluk spreken: voor hetzelfde geld had hij immers een rood karton gepakt. "Als hij hem vol raakt, dan is het rood. Hij had geen bal, hier komt hij heel goed weg. Het is ook niet nodig. Je begrijpt niet waarom hij dat doet. Hier komen ze heel goed weg", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Screenshot: Eleven Sport/DAZN

Sardella moest rood krijgen ...

Meest recent

KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

15
15
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

120
120
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

251
251
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

127
127
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

79
79
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

155
155
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

110
110
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

407
407
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

61
61
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

97
97
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

141
141
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

488
488
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

74
74
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

469
469
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

280
280
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

111
111
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

209
209
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

625
625
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

170
170
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

87
87
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

243
243
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

519
519
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

251
251
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

112
112

Meer sportnieuws