Waarom Thiago missen 'geen probleem' is tegen Anderlecht

101
Waarom Thiago missen 'geen probleem' is tegen Anderlecht

Igor Thiago is niet van de partij tegen RSC Anderlecht. De Braziliaan is geschorst. Maar is dat wel een nadeel voor Club Brugge? We leggen het even uit.

LEES OOK: Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Thiago versus Vertonghen

Thiago is een fysiek sterke spits. Met zijn stevig lichaam is hij vaak fysiek te sterk voor zijn tegenstanders. Als hij tegen verdedigers moet spelen die daar in matchen, heeft hij het moeilijk. Jan Vertonghen is een verdediger die die duels wel aankan. Met Ludogorets scoorde hij vorig jaar wel tegen Anderlecht, maar in toppers doet Thiago het dit seizoen niet goed.

Tegen de top 8 (Union SG, Anderlecht, Antwerp, AA Gent, Cercle Brugge en KRC Genk) kwam Thiago aan 10 competitiewedstrijden. De balans staat daarin op 3 goals en 1 assist. Dat waren bovendien 3 strafschopdoelpunten. In de beker scoorde hij wel een veldgoal tegen AA Gent, tegen Union SG zweeg zijn kanon. Thiago speelde 866 minuten en was goed voor een goal of assist om de 185 minuten. 

Jutgla beter in topmatchen

Thiago is dus een speler die in topmatchen dus nog stappen moet zetten. Ferran Jutgla was dit seizoen wel al bepalend in matchen tegen de beste ploegen van het land. De Spanjaard scoorde tegen Royal Antwerp FC en Cercle Brugge. In de beker was hij ook nog bepalend tegen Union SG met een goal en assist. Jutgla speelde mee in 11 topmatchen (inclusief beker). De teller staat daarin op 440 speelminuten.

Hij was dus goed voor een bepalende actie (goal of assist) om de 110 minuten. Bovendien is Jutgla een speler die beweeglijk is en een korte draaicirkel heeft. Daar kan hij dus wel schade berokkenen. Gaat Jutgla zijn goede vorm ook bevestigen tegen de Brusselaars?

CR

Gaat Jutgla scoren tegen RSCA?

Meest recent

Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

7
7
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

10
10
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

60
60
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

106
106
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

61
61
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

550
550
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

197
197
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

69
69
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

160
160
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

64
64
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

185
185
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

241
241
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

456
456
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

246
246
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

250
250
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

68
68
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

322
322
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

171
171
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

48
48
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

32
32
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

51
51
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

126
126
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

118
118

Meer sportnieuws