Svilar redt hachje Lukaku, pijnlijke aftocht Mertens en co

door
Svilar redt hachje Lukaku, pijnlijke aftocht Mertens en co

In de Conference League en de Europa League werden donderdagavond de laatste tickets voor de 1/8ste finales uitgedeeld. Union SG kon er alvast eentje grijpen met een stuntzege op Eintracht Frankfurt. Enkele Belgen in buitenlandse loondienst kenden echter veel minder succes.

LEES OOK: Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Europa League

Het Galatasaray van titularis Mertens begon als grote favoriet aan het tweeluik tegen het Sparta Praag van coach Priske. De Turken wisten de heenmatch ook met 3-2 te winnen. Maar in de return liep het helemaal fout voor Mertens en co. Zo haalden de Tsjechen het zowaar met 4-1. Preciado (ex-KRC Genk) zorgde voor één van de hoogtepunten.

Ook AS Roma speelde met een Belg in de basis, zo mocht Lukaku logischerwijs starten tegen Feyenoord. Hij zag echter hoe Gimenez de bezoekers met een gelukje op voorsprong kon zetten. Via Pellegrini kwam Roma evenwel al snel langszij en die 1-1 was meteen ook de eindstand, waardoor het zelfs tot strafschoppen kwam. Lukaku miste zijn elfmeter, maar werd gered door doelman Svilar. De voormalige jeugdinternational schonk zijn ploeg de kwalificatie met twee knappe penaltyreddingen.

Voorts waren er weinig verrassingen. Sporting CP hield zoals verwacht stand tegen Young Boys Bern. Olympique Marseille nam dan weer de maat van Shakhtar Donetsk na onder meer een doelpunt van Aubameyang. De Gabonnees is nu topschutter aller tijden in de UEL.

Conference League

Naast Union wisten nog drie andere ploegen zich te plaatsen in de UECL. Olympiakos had daarvoor voldoende aan een nipte zege op het veld van Ferencvaros (0-1). Molde FK haalde het dan weer met 0-3 van Legia Warschau. En tot slot trok Sturm Graz aan het langste einde tegen Slovan Bratislava: 1-5 over twee wedstrijden.

De Conference League is een aanwinst voor het Europese voetbal ...

Meest recent

UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

7
7
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

291
291
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

35
35
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

114
114
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

789
789
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

73
73
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

31
31
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

55
55
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

536
536
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

389
389
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1118
1118
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

351
351
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

38
38
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

186
186
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

486
486
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

325
325
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

837
837
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

238
238
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

631
631
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

106
106
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

614
614
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

406
406
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

768
768
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

687
687
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

202
202

Meer sportnieuws