Svilar redt hachje Lukaku, pijnlijke aftocht Mertens en co

144
Svilar redt hachje Lukaku, pijnlijke aftocht Mertens en co

In de Conference League en de Europa League werden donderdagavond de laatste tickets voor de 1/8ste finales uitgedeeld. Union SG kon er alvast eentje grijpen met een stuntzege op Eintracht Frankfurt. Enkele Belgen in buitenlandse loondienst kenden echter veel minder succes.

LEES OOK: Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Europa League

Het Galatasaray van titularis Mertens begon als grote favoriet aan het tweeluik tegen het Sparta Praag van coach Priske. De Turken wisten de heenmatch ook met 3-2 te winnen. Maar in de return liep het helemaal fout voor Mertens en co. Zo haalden de Tsjechen het zowaar met 4-1. Preciado (ex-KRC Genk) zorgde voor één van de hoogtepunten.

Ook AS Roma speelde met een Belg in de basis, zo mocht Lukaku logischerwijs starten tegen Feyenoord. Hij zag echter hoe Gimenez de bezoekers met een gelukje op voorsprong kon zetten. Via Pellegrini kwam Roma evenwel al snel langszij en die 1-1 was meteen ook de eindstand, waardoor het zelfs tot strafschoppen kwam. Lukaku miste zijn elfmeter, maar werd gered door doelman Svilar. De voormalige jeugdinternational schonk zijn ploeg de kwalificatie met twee knappe penaltyreddingen.

Voorts waren er weinig verrassingen. Sporting CP hield zoals verwacht stand tegen Young Boys Bern. Olympique Marseille nam dan weer de maat van Shakhtar Donetsk na onder meer een doelpunt van Aubameyang. De Gabonnees is nu topschutter aller tijden in de UEL.

Conference League

Naast Union wisten nog drie andere ploegen zich te plaatsen in de UECL. Olympiakos had daarvoor voldoende aan een nipte zege op het veld van Ferencvaros (0-1). Molde FK haalde het dan weer met 0-3 van Legia Warschau. En tot slot trok Sturm Graz aan het langste einde tegen Slovan Bratislava: 1-5 over twee wedstrijden.

De Conference League is een aanwinst voor het Europese voetbal ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

22
22
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

39
39
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

6
6
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

34
34
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

87
87
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

42
42
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

10
10
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

14
14
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

347
347
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

82
82
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

146
146
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

277
277
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

320
320
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

149
149
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws