Nieuw orgelpunt! Wervelend Union dompelt Duitsers in rouw

313 stemmen
Nieuw orgelpunt! Wervelend Union dompelt Duitsers in rouw

Union SG heeft donderdagavond opnieuw een fraai stukje clubgeschiedenis geschreven. De leider uit de Jupiler Pro League plaatste zich namelijk voor de 1/8ste finales van de Conference League ten koste van Eintracht Frankfurt. Na het 2-2-gelijkspel in de heenmatch, werd de return met 0-2-gewonnen.

Het tweeluik tegen de Europa League-winnaar van twee seizoenen geleden begon nochtans dramatisch voor Union. Na amper tien minuten stonden de Brusselaars al twee doelpunten in het krijt tijdens de heenmatch. Maar de ploeg van coach Blessin toonde veerkracht en sleepte uiteindelijk een 2-2-gelijkspel uit de brand.

LEES OOK: 'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Goede start, sterke Moris

Tijdens de return was dus nog alles mogelijk, al kon de huidige nummer 6 uit de Bundesliga nu wel rekenen op de vocale steun van zijn vurige achterban. Maar de Unionisten waren niet onder de indruk van de omstandigheden in het Waldstadion en kwamen in de eerste helft behoorlijk goed voor de dag. 

Maar het balbezit en de vlotte combinaties leverden niet meteen veel doelgevaar op, de betere kansen waren zelfs voor de thuisploeg. Nadat de 1-0 eerst nog terecht werd afgekeurd wegens buitenspel, moest Moris in de slotfase van de eerste helft uitpakken met een uitstekende redding om de bordjes in evenwicht te houden.

Puertas breekt de ban

Vlak de pauze kon Union echter toch toeslaan. Amoura leverde goed voorbereidend werk af en zijn maatje Puertas plaatste de openingstreffer tussen een bos van verdedigers tegen de netten. De tegentreffer kwam zichtbaar hard aan bij de Duitsers, die de grip op de wedstrijd helemaal verloren.

De Brusselaars waren plots heer en meester. Puertas liet een goede kans liggen om zijn tweede van de avond te scoren. Lapoussin trapte dan weer tegen de paal, maar stond buitenspel. Toch viel de 0-2 uiteindelijk wel. Eckert Ayensa stond nog maar enkele minuten op het veld toen hij zijn landgenoten de doodsteek gaf.

Aansluitingstreffer te laat

Frankfurt probeerde met de moed der wanhoop om het tij alsnog te keren, maar botste meermaals op een sterke Moris. Uiteindelijk zorgde Embimbe toch voor de aansluitingstreffer. Die viel voor de Duitsers echter te laat om nog aanspraak te maken op een comeback. En zo wist Union andermaal voor een geweldige prestatie te zorgen. Al zit er dit seizoen mogelijk nog veel meer in voor de Brusselaars, zowel in eigen land als in Europa.

Union kan de Conference League winnen ...

Meest recent

'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

23
23
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

9
9
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

68
68
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

46
46
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

51
51
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

77
77
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

104
104
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

26
26
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

122
122
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

34
34
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

185
185
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

53
53
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

280
280
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

207
207
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

688
688
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

187
187
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

78
78
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

69
69
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

363
363
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

693
693
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

57
57
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

531
531
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

143
143
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

52
52
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

274
274

Meer sportnieuws