Nieuw orgelpunt! Wervelend Union dompelt Duitsers in rouw

door
Nieuw orgelpunt! Wervelend Union dompelt Duitsers in rouw

Union SG heeft donderdagavond opnieuw een fraai stukje clubgeschiedenis geschreven. De leider uit de Jupiler Pro League plaatste zich namelijk voor de 1/8ste finales van de Conference League ten koste van Eintracht Frankfurt. Na het 2-2-gelijkspel in de heenmatch, werd de return met 0-2-gewonnen.

Het tweeluik tegen de Europa League-winnaar van twee seizoenen geleden begon nochtans dramatisch voor Union. Na amper tien minuten stonden de Brusselaars al twee doelpunten in het krijt tijdens de heenmatch. Maar de ploeg van coach Blessin toonde veerkracht en sleepte uiteindelijk een 2-2-gelijkspel uit de brand.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Goede start, sterke Moris

Tijdens de return was dus nog alles mogelijk, al kon de huidige nummer 6 uit de Bundesliga nu wel rekenen op de vocale steun van zijn vurige achterban. Maar de Unionisten waren niet onder de indruk van de omstandigheden in het Waldstadion en kwamen in de eerste helft behoorlijk goed voor de dag. 

Maar het balbezit en de vlotte combinaties leverden niet meteen veel doelgevaar op, de betere kansen waren zelfs voor de thuisploeg. Nadat de 1-0 eerst nog terecht werd afgekeurd wegens buitenspel, moest Moris in de slotfase van de eerste helft uitpakken met een uitstekende redding om de bordjes in evenwicht te houden.

Puertas breekt de ban

Vlak de pauze kon Union echter toch toeslaan. Amoura leverde goed voorbereidend werk af en zijn maatje Puertas plaatste de openingstreffer tussen een bos van verdedigers tegen de netten. De tegentreffer kwam zichtbaar hard aan bij de Duitsers, die de grip op de wedstrijd helemaal verloren.

De Brusselaars waren plots heer en meester. Puertas liet een goede kans liggen om zijn tweede van de avond te scoren. Lapoussin trapte dan weer tegen de paal, maar stond buitenspel. Toch viel de 0-2 uiteindelijk wel. Eckert Ayensa stond nog maar enkele minuten op het veld toen hij zijn landgenoten de doodsteek gaf.

Aansluitingstreffer te laat

Frankfurt probeerde met de moed der wanhoop om het tij alsnog te keren, maar botste meermaals op een sterke Moris. Uiteindelijk zorgde Embimbe toch voor de aansluitingstreffer. Die viel voor de Duitsers echter te laat om nog aanspraak te maken op een comeback. En zo wist Union andermaal voor een geweldige prestatie te zorgen. Al zit er dit seizoen mogelijk nog veel meer in voor de Brusselaars, zowel in eigen land als in Europa.

Union kan de Conference League winnen ...

Meest recent

Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

12
12
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

70
70
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

100
100
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

348
348
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

365
365
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

30
30
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

315
315
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

106
106
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

103
103
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

205
205
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

101
101
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

57
57
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

226
226
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

128
128
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

178
178
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

238
238
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

336
336
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

19
19
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

427
427
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

59
59
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

208
208
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

338
338
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

70
70
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

273
273

Meer sportnieuws