Nieuw orgelpunt! Wervelend Union dompelt Duitsers in rouw

door
Nieuw orgelpunt! Wervelend Union dompelt Duitsers in rouw

Union SG heeft donderdagavond opnieuw een fraai stukje clubgeschiedenis geschreven. De leider uit de Jupiler Pro League plaatste zich namelijk voor de 1/8ste finales van de Conference League ten koste van Eintracht Frankfurt. Na het 2-2-gelijkspel in de heenmatch, werd de return met 0-2-gewonnen.

Het tweeluik tegen de Europa League-winnaar van twee seizoenen geleden begon nochtans dramatisch voor Union. Na amper tien minuten stonden de Brusselaars al twee doelpunten in het krijt tijdens de heenmatch. Maar de ploeg van coach Blessin toonde veerkracht en sleepte uiteindelijk een 2-2-gelijkspel uit de brand.

LEES OOK: 'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Goede start, sterke Moris

Tijdens de return was dus nog alles mogelijk, al kon de huidige nummer 6 uit de Bundesliga nu wel rekenen op de vocale steun van zijn vurige achterban. Maar de Unionisten waren niet onder de indruk van de omstandigheden in het Waldstadion en kwamen in de eerste helft behoorlijk goed voor de dag. 

Maar het balbezit en de vlotte combinaties leverden niet meteen veel doelgevaar op, de betere kansen waren zelfs voor de thuisploeg. Nadat de 1-0 eerst nog terecht werd afgekeurd wegens buitenspel, moest Moris in de slotfase van de eerste helft uitpakken met een uitstekende redding om de bordjes in evenwicht te houden.

Puertas breekt de ban

Vlak de pauze kon Union echter toch toeslaan. Amoura leverde goed voorbereidend werk af en zijn maatje Puertas plaatste de openingstreffer tussen een bos van verdedigers tegen de netten. De tegentreffer kwam zichtbaar hard aan bij de Duitsers, die de grip op de wedstrijd helemaal verloren.

De Brusselaars waren plots heer en meester. Puertas liet een goede kans liggen om zijn tweede van de avond te scoren. Lapoussin trapte dan weer tegen de paal, maar stond buitenspel. Toch viel de 0-2 uiteindelijk wel. Eckert Ayensa stond nog maar enkele minuten op het veld toen hij zijn landgenoten de doodsteek gaf.

Aansluitingstreffer te laat

Frankfurt probeerde met de moed der wanhoop om het tij alsnog te keren, maar botste meermaals op een sterke Moris. Uiteindelijk zorgde Embimbe toch voor de aansluitingstreffer. Die viel voor de Duitsers echter te laat om nog aanspraak te maken op een comeback. En zo wist Union andermaal voor een geweldige prestatie te zorgen. Al zit er dit seizoen mogelijk nog veel meer in voor de Brusselaars, zowel in eigen land als in Europa.

Union kan de Conference League winnen ...

Meest recent

Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

26
26
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

9
9
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

66
66
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

96
96
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

39
39
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

203
203
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

73
73
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

52
52
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

21
21
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

191
191
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

383
383
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

143
143
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

158
158
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

81
81
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

146
146
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

500
500
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

172
172
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

100
100
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

671
671
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

197
197
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

51
51
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

949
949
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

167
167
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

301
301
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

573
573

Meer sportnieuws