'Standard nu al overtuigd: winteraanwinst blijft langer'

133 stemmen
'Standard nu al overtuigd: winteraanwinst blijft langer'

Het wordt voor Standard nog knokken in de laatste vier wedstrijden van de reguliere competitie om de play-downs te ontlopen. De Rouches staan op dit moment wel op een veilige plaats, maar hebben amper drie punten voorsprong op de laatste vier. Er wacht hen bovendien nog een lastig programma.

Zondag moet Standard op bezoek bij leider Union en daarna volgen nog wedstrijden tegen AA Gent, KRC Genk en AS Eupen. Ze zullen daarin beter moeten doen dan het geval was in de eerste maand na de winterstop. Ondanks de aanstelling van Ivan Leko en de komst van enkele winteraanwinsten was er nog geen beterschap merkbaar in de resultaten.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Doumbia heeft Standard overtuigd

Nochtans wist één van de spelers die in januari neerstreek wel al indruk te maken. Souleyman Doumbia wist meteen een basisplaats te veroveren, ondanks dat hij in Luik neergestreken was na een halfjaar zonder club gezeten te hebben. Vorige zomer was zijn contract bij Angers verstreken en Doumbia vond geen nieuwe werkgever.

De linksachter kwam intussen bij Standard al vijf keer in actie en dat was volgens Sudpresse genoeg om de club te overtuigen. De Ivoriaan tekende in januari een contract tot het einde van het seizoen, maar er zou nu al min of meer besloten zijn dat hij ook daarna mag blijven.

Akkoord over contractverlenging

Standard beschikt over een optie om het contract met nog een jaar te verlengen en die moet voor 31 maart gelicht worden. Daarnaast zouden ze ook al over een akkoord beschikken met de entourage van de speler om daar nog een jaar bij te doen, waardoor Doumbia tot 2026 vastgelegd zou worden.

Het is een opsteker voor Standard, waar er nog heel wat onzekerheid heerst over de toekomst van een pak spelers. Maar liefst zeven spelers spelen op huurbasis in Luik en naast Doumbia zijn ook Bokadi en Laifis komende zomer einde contract. Daarnaast gaan nog eens zes spelers straks hun laatste contractjaar in.

Moet Standard hem laten bijtekenen?

Meest recent

'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

2
2
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

25
25
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

42
42
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

53
53
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

41
41
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

253
253
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

84
84
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

22
22
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

54
54
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

264
264
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

267
267
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

91
91
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

142
142
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

102
102
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

134
134
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

284
284
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

247
247
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

160
160
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

365
365
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

568
568
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

371
371
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

176
176
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

91
91
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

368
368
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

440
440

Meer sportnieuws