KRC Genk casht: Galaxy maakt details Paintsil-deal bekend

354
KRC Genk casht: Galaxy maakt details Paintsil-deal bekend

KRC Genk maakt zich momenteel op voor de belangrijke uitmatch van vrijdag op Sporting Charleroi. Wie dan zeker niet in actie zal komen, is Joseph Paintsil. De Ghanese international rondde woensdagavond zijn transfer naar LA Galaxy officieel af.

Tijdens de voorbije wintermercato flirtte de Amerikaanse topploeg al nadrukkelijk met de 26-jarige aanvaller. Uiteindelijk hield Paintsil toen de boot zelf wat af. Maar in de VS is de transferperiode nog een tijdje geopend. Galaxy besloot dan ook een nieuwe poging te ondernemen. Dit keer wel met succes. 

Nadat Paintsil vorige week al naar de States was afgereisd, werd de transfer woensdagavond ook bevestigd. De club uit LA laat via de officiële kanalen weten dat een aanvaller een vierjarig contract heeft getekend als 'Designated Player'. Hierdoor valt hij buiten het salarisplafond en strijkt hij dus een veel hoger loon op.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Opvallend parcours

Zo komt een einde aan de woelige passage van Paintsil in Genk. De Ghanees werd in 2018 op jonge leeftijd ontdekt bij het Hongaarse Ferencvaros. Racing zag in hem een interessante wissel op de toekomst en bood een vierjarig contract aan. In zijn eerste seizoen pakte hij er meteen de landstitel, weliswaar vooral als invaller.

Na het vertrek van enkele sterkhouders, kreeg Paintsil een seizoen later een belangrijkere rol. Maar hij kon de volgende stap niet zetten en belandde op een zijspoor. Uiteindelijk werd hij dan ook verhuurd aan Ankaragücü. Maar na zijn terugkeer besloot toenmalig coach John van den Brom hem een nieuwe kans te geven.

Ontbolsterd onder Vrancken

Het was echter vorig seizoen onder de vleugels van Wouter Vrancken, dat Paintsil echt ontbolsterde. Met 18 goals en 14 assists had hij een belangrijk aandeel in onder meer het behalen van de tweede plaats. In de huidige jaargang had de Ghanees het evenwel lastig om dat niveau te behouden. Bovendien voelde hij zich door zijn opvliegende gedrag steeds meer geviseerd door de arbitrage. Paintsil besloot uiteindelijk dan ook om in te gaan op de aanbieding uit Los Angeles. Hij zou Genk nog zo'n 8.5 miljoen euro opleveren.

Genk had Painstil tot eind dit seizoen moeten houden ...

Meest recent

RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

20
20
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

13
13
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

11
11
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

14
14
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

47
47
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

106
106
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

35
35
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

24
24
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

99
99
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

47
47
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

93
93
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

48
48
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

42
42
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

120
120
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

107
107
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

201
201
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

199
199
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

484
484
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

414
414
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

368
368
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

374
374

Meer sportnieuws