KRC Genk casht: Galaxy maakt details Paintsil-deal bekend

door
KRC Genk casht: Galaxy maakt details Paintsil-deal bekend

KRC Genk maakt zich momenteel op voor de belangrijke uitmatch van vrijdag op Sporting Charleroi. Wie dan zeker niet in actie zal komen, is Joseph Paintsil. De Ghanese international rondde woensdagavond zijn transfer naar LA Galaxy officieel af.

Tijdens de voorbije wintermercato flirtte de Amerikaanse topploeg al nadrukkelijk met de 26-jarige aanvaller. Uiteindelijk hield Paintsil toen de boot zelf wat af. Maar in de VS is de transferperiode nog een tijdje geopend. Galaxy besloot dan ook een nieuwe poging te ondernemen. Dit keer wel met succes. 

Nadat Paintsil vorige week al naar de States was afgereisd, werd de transfer woensdagavond ook bevestigd. De club uit LA laat via de officiële kanalen weten dat een aanvaller een vierjarig contract heeft getekend als 'Designated Player'. Hierdoor valt hij buiten het salarisplafond en strijkt hij dus een veel hoger loon op.

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Opvallend parcours

Zo komt een einde aan de woelige passage van Paintsil in Genk. De Ghanees werd in 2018 op jonge leeftijd ontdekt bij het Hongaarse Ferencvaros. Racing zag in hem een interessante wissel op de toekomst en bood een vierjarig contract aan. In zijn eerste seizoen pakte hij er meteen de landstitel, weliswaar vooral als invaller.

Na het vertrek van enkele sterkhouders, kreeg Paintsil een seizoen later een belangrijkere rol. Maar hij kon de volgende stap niet zetten en belandde op een zijspoor. Uiteindelijk werd hij dan ook verhuurd aan Ankaragücü. Maar na zijn terugkeer besloot toenmalig coach John van den Brom hem een nieuwe kans te geven.

Ontbolsterd onder Vrancken

Het was echter vorig seizoen onder de vleugels van Wouter Vrancken, dat Paintsil echt ontbolsterde. Met 18 goals en 14 assists had hij een belangrijk aandeel in onder meer het behalen van de tweede plaats. In de huidige jaargang had de Ghanees het evenwel lastig om dat niveau te behouden. Bovendien voelde hij zich door zijn opvliegende gedrag steeds meer geviseerd door de arbitrage. Paintsil besloot uiteindelijk dan ook om in te gaan op de aanbieding uit Los Angeles. Hij zou Genk nog zo'n 8.5 miljoen euro opleveren.

Genk had Painstil tot eind dit seizoen moeten houden ...

Meest recent

'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

12
12
'Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club informeert'

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

26
26
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

50
50
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

73
73
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

62
62
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

188
188
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

307
307
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

134
134
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

181
181
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

237
237
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

426
426
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

268
268
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

84
84
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

759
759
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

228
228
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

262
262
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

234
234
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

107
107
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

70
70
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

558
558
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

252
252
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

105
105
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

458
458
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

598
598

Meer sportnieuws