KRC Genk casht: Galaxy maakt details Paintsil-deal bekend

354 stemmen
KRC Genk casht: Galaxy maakt details Paintsil-deal bekend

KRC Genk maakt zich momenteel op voor de belangrijke uitmatch van vrijdag op Sporting Charleroi. Wie dan zeker niet in actie zal komen, is Joseph Paintsil. De Ghanese international rondde woensdagavond zijn transfer naar LA Galaxy officieel af.

Tijdens de voorbije wintermercato flirtte de Amerikaanse topploeg al nadrukkelijk met de 26-jarige aanvaller. Uiteindelijk hield Paintsil toen de boot zelf wat af. Maar in de VS is de transferperiode nog een tijdje geopend. Galaxy besloot dan ook een nieuwe poging te ondernemen. Dit keer wel met succes. 

Nadat Paintsil vorige week al naar de States was afgereisd, werd de transfer woensdagavond ook bevestigd. De club uit LA laat via de officiële kanalen weten dat een aanvaller een vierjarig contract heeft getekend als 'Designated Player'. Hierdoor valt hij buiten het salarisplafond en strijkt hij dus een veel hoger loon op.

LEES OOK: Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

Opvallend parcours

Zo komt een einde aan de woelige passage van Paintsil in Genk. De Ghanees werd in 2018 op jonge leeftijd ontdekt bij het Hongaarse Ferencvaros. Racing zag in hem een interessante wissel op de toekomst en bood een vierjarig contract aan. In zijn eerste seizoen pakte hij er meteen de landstitel, weliswaar vooral als invaller.

Na het vertrek van enkele sterkhouders, kreeg Paintsil een seizoen later een belangrijkere rol. Maar hij kon de volgende stap niet zetten en belandde op een zijspoor. Uiteindelijk werd hij dan ook verhuurd aan Ankaragücü. Maar na zijn terugkeer besloot toenmalig coach John van den Brom hem een nieuwe kans te geven.

Ontbolsterd onder Vrancken

Het was echter vorig seizoen onder de vleugels van Wouter Vrancken, dat Paintsil echt ontbolsterde. Met 18 goals en 14 assists had hij een belangrijk aandeel in onder meer het behalen van de tweede plaats. In de huidige jaargang had de Ghanees het evenwel lastig om dat niveau te behouden. Bovendien voelde hij zich door zijn opvliegende gedrag steeds meer geviseerd door de arbitrage. Paintsil besloot uiteindelijk dan ook om in te gaan op de aanbieding uit Los Angeles. Hij zou Genk nog zo'n 8.5 miljoen euro opleveren.

Genk had Painstil tot eind dit seizoen moeten houden ...

Meest recent

'Union slaat weer toe met typische transfer'

Union is zijn seizoen meteen begonnen met een prijs, want het pakte vrijdag de Supercup ten nadele ...

42
42
'Club voelt zich gesterkt en legt nieuw bod neer'

Het zijn bij Club Brugge drukke dagen wat betreft transfers. Met Jesse Bisiwu (FC Barcelona) en ...

216
216
'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

99
99
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

257
257
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

89
89
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

80
80
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

165
165
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

138
138
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

121
121
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

123
123
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

385
385
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

136
136
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

562
562
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

89
89
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

425
425
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

294
294
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

1022
1022
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

301
301
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

72
72
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

126
126
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

1065
1065
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

639
639
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

125
125
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

85
85
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

877
877

Meer sportnieuws