Napoli knokt terug na wereldassist, late mokerslag Arsenal

door
Napoli knokt terug na wereldassist, late mokerslag Arsenal

In de 1/8ste finales van de Champions League werden woensdagavond de vier laatste heenmatchen afgewerkt. En ook in deze confrontaties blijft nog alles mogelijk. SSC Napoli hield FC Barcelona immers op een 1-1-gelijkspel, Arsenal FC verloor dan weer in extremis van FC Porto: 1-0.

LEES OOK: 'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

Napoli-Barcelona

De Italiaanse titelverdediger had afgelopen maandag al voor de derde keer dit seizoen van trainer gewisseld. En de nieuwe T1 Calzona, tevens bondscoach van Slowakije, debuteerde dus meteen met een absolute topaffiche. Zo kwam de Spaanse kampioen Barcelona op het bezoek in het Stadio Diego Armando Maradona.

In de eerste helft waren de Catalanen veruit de betere ploeg. Onder meer Lewandowski, Yamal en Gündogan staken hun neus aan het venster. Maar bij Napoli was doelman Meret op de afspraak. Na de pauze moest het sluitstuk zich echter toch gewonnen geven: na een puik balletje van Pedri maakte Lewandowski er 0-1 van.

Die treffer zorgde echter voor een ommekeer in het wedstrijdbeeld. Plots veerde Napoli helemaal op en via Osimhen kwamen de Italianen terug langszij. Barça werd vervolgens met de rug tegen de muur geduwd maar hield stand en kreeg via Gündogan zelfs nog een goede kans op de winnende treffer. Het bleef echter bij 1-1, dus is alles nog mogelijk in de return.

Porto-Arsenal

Bij de Gunners had coach Arteta een basisplaats voorzien voor Trossard, die de laatste weken in bloedvorm stak. Maar de Belgische aanvaller kon in Portugal niet het verschil maken. Na 74 minuten was hij ook de enige Gunner die uiteindelijk naar de kant werd gehaald. Op dat moment stond het nog steeds 0-0.

Porto had in de eerste helft nochtans een enorme kans gehad om op voorsprong te komen, maar Galeno miste in twee tijden. Diep in de extra tijd maakte hij die slipper echter volledig goed door op fraaie wijze voor de 1-0-eindstand te zorgen. Arsenal zal dus nog zwaar aan de bak moeten tijdens de terugmatch in Londen.

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

9
9
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

64
64
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

54
54
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

121
121
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

56
56
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

79
79
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

52
52
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

25
25
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

289
289
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

169
169
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

397
397
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

38
38
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

401
401
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

217
217
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

358
358
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

132
132
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

223
223
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

136
136
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

178
178
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

185
185
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

704
704
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

708
708
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

344
344
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

111
111

Meer sportnieuws