Napoli knokt terug na wereldassist, late mokerslag Arsenal

111 stemmen
Napoli knokt terug na wereldassist, late mokerslag Arsenal

In de 1/8ste finales van de Champions League werden woensdagavond de vier laatste heenmatchen afgewerkt. En ook in deze confrontaties blijft nog alles mogelijk. SSC Napoli hield FC Barcelona immers op een 1-1-gelijkspel, Arsenal FC verloor dan weer in extremis van FC Porto: 1-0.

LEES OOK: 'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Napoli-Barcelona

De Italiaanse titelverdediger had afgelopen maandag al voor de derde keer dit seizoen van trainer gewisseld. En de nieuwe T1 Calzona, tevens bondscoach van Slowakije, debuteerde dus meteen met een absolute topaffiche. Zo kwam de Spaanse kampioen Barcelona op het bezoek in het Stadio Diego Armando Maradona.

In de eerste helft waren de Catalanen veruit de betere ploeg. Onder meer Lewandowski, Yamal en Gündogan staken hun neus aan het venster. Maar bij Napoli was doelman Meret op de afspraak. Na de pauze moest het sluitstuk zich echter toch gewonnen geven: na een puik balletje van Pedri maakte Lewandowski er 0-1 van.

Die treffer zorgde echter voor een ommekeer in het wedstrijdbeeld. Plots veerde Napoli helemaal op en via Osimhen kwamen de Italianen terug langszij. Barça werd vervolgens met de rug tegen de muur geduwd maar hield stand en kreeg via Gündogan zelfs nog een goede kans op de winnende treffer. Het bleef echter bij 1-1, dus is alles nog mogelijk in de return.

Porto-Arsenal

Bij de Gunners had coach Arteta een basisplaats voorzien voor Trossard, die de laatste weken in bloedvorm stak. Maar de Belgische aanvaller kon in Portugal niet het verschil maken. Na 74 minuten was hij ook de enige Gunner die uiteindelijk naar de kant werd gehaald. Op dat moment stond het nog steeds 0-0.

Porto had in de eerste helft nochtans een enorme kans gehad om op voorsprong te komen, maar Galeno miste in twee tijden. Diep in de extra tijd maakte hij die slipper echter volledig goed door op fraaie wijze voor de 1-0-eindstand te zorgen. Arsenal zal dus nog zwaar aan de bak moeten tijdens de terugmatch in Londen.

🚀

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

22
22
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

193
193
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

77
77
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

107
107
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

158
158
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

91
91
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

146
146
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

50
50
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

311
311
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

109
109
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

660
660
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

269
269
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

292
292
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

582
582
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

475
475
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

781
781
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

245
245
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws