Napoli knokt terug na wereldassist, late mokerslag Arsenal

111 stemmen
Napoli knokt terug na wereldassist, late mokerslag Arsenal

In de 1/8ste finales van de Champions League werden woensdagavond de vier laatste heenmatchen afgewerkt. En ook in deze confrontaties blijft nog alles mogelijk. SSC Napoli hield FC Barcelona immers op een 1-1-gelijkspel, Arsenal FC verloor dan weer in extremis van FC Porto: 1-0.

LEES OOK: 'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Napoli-Barcelona

De Italiaanse titelverdediger had afgelopen maandag al voor de derde keer dit seizoen van trainer gewisseld. En de nieuwe T1 Calzona, tevens bondscoach van Slowakije, debuteerde dus meteen met een absolute topaffiche. Zo kwam de Spaanse kampioen Barcelona op het bezoek in het Stadio Diego Armando Maradona.

In de eerste helft waren de Catalanen veruit de betere ploeg. Onder meer Lewandowski, Yamal en Gündogan staken hun neus aan het venster. Maar bij Napoli was doelman Meret op de afspraak. Na de pauze moest het sluitstuk zich echter toch gewonnen geven: na een puik balletje van Pedri maakte Lewandowski er 0-1 van.

Die treffer zorgde echter voor een ommekeer in het wedstrijdbeeld. Plots veerde Napoli helemaal op en via Osimhen kwamen de Italianen terug langszij. Barça werd vervolgens met de rug tegen de muur geduwd maar hield stand en kreeg via Gündogan zelfs nog een goede kans op de winnende treffer. Het bleef echter bij 1-1, dus is alles nog mogelijk in de return.

Porto-Arsenal

Bij de Gunners had coach Arteta een basisplaats voorzien voor Trossard, die de laatste weken in bloedvorm stak. Maar de Belgische aanvaller kon in Portugal niet het verschil maken. Na 74 minuten was hij ook de enige Gunner die uiteindelijk naar de kant werd gehaald. Op dat moment stond het nog steeds 0-0.

Porto had in de eerste helft nochtans een enorme kans gehad om op voorsprong te komen, maar Galeno miste in twee tijden. Diep in de extra tijd maakte hij die slipper echter volledig goed door op fraaie wijze voor de 1-0-eindstand te zorgen. Arsenal zal dus nog zwaar aan de bak moeten tijdens de terugmatch in Londen.

🚀

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

44
44
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

129
129
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

22
22
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

229
229
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

33
33
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

154
154
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

25
25
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

400
400
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

414
414
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

114
114
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

78
78
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

344
344
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

380
380
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

371
371
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

134
134
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

152
152
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

673
673
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

282
282
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

316
316
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

299
299
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

326
326

Meer sportnieuws