Napoli knokt terug na wereldassist, late mokerslag Arsenal

111 stemmen
Napoli knokt terug na wereldassist, late mokerslag Arsenal

In de 1/8ste finales van de Champions League werden woensdagavond de vier laatste heenmatchen afgewerkt. En ook in deze confrontaties blijft nog alles mogelijk. SSC Napoli hield FC Barcelona immers op een 1-1-gelijkspel, Arsenal FC verloor dan weer in extremis van FC Porto: 1-0.

LEES OOK: 'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Napoli-Barcelona

De Italiaanse titelverdediger had afgelopen maandag al voor de derde keer dit seizoen van trainer gewisseld. En de nieuwe T1 Calzona, tevens bondscoach van Slowakije, debuteerde dus meteen met een absolute topaffiche. Zo kwam de Spaanse kampioen Barcelona op het bezoek in het Stadio Diego Armando Maradona.

In de eerste helft waren de Catalanen veruit de betere ploeg. Onder meer Lewandowski, Yamal en Gündogan staken hun neus aan het venster. Maar bij Napoli was doelman Meret op de afspraak. Na de pauze moest het sluitstuk zich echter toch gewonnen geven: na een puik balletje van Pedri maakte Lewandowski er 0-1 van.

Die treffer zorgde echter voor een ommekeer in het wedstrijdbeeld. Plots veerde Napoli helemaal op en via Osimhen kwamen de Italianen terug langszij. Barça werd vervolgens met de rug tegen de muur geduwd maar hield stand en kreeg via Gündogan zelfs nog een goede kans op de winnende treffer. Het bleef echter bij 1-1, dus is alles nog mogelijk in de return.

Porto-Arsenal

Bij de Gunners had coach Arteta een basisplaats voorzien voor Trossard, die de laatste weken in bloedvorm stak. Maar de Belgische aanvaller kon in Portugal niet het verschil maken. Na 74 minuten was hij ook de enige Gunner die uiteindelijk naar de kant werd gehaald. Op dat moment stond het nog steeds 0-0.

Porto had in de eerste helft nochtans een enorme kans gehad om op voorsprong te komen, maar Galeno miste in twee tijden. Diep in de extra tijd maakte hij die slipper echter volledig goed door op fraaie wijze voor de 1-0-eindstand te zorgen. Arsenal zal dus nog zwaar aan de bak moeten tijdens de terugmatch in Londen.

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

197
197
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

151
151
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

60
60
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

52
52
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

482
482
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

230
230
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

106
106
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

108
108
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

114
114
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

10
10
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

91
91
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

266
266
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

107
107
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

390
390
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

97
97
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

36
36
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

133
133
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

546
546
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

201
201
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

70
70
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

347
347
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

265
265
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

138
138
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

192
192
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

516
516

Meer sportnieuws