Liverpool zet orde op zaken met dominante comeback

door
Liverpool zet orde op zaken met dominante comeback

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC woensdagavond zijn titelambities nogmaals onderstreept. De leider kwam op eigen veld nochtans op achterstand tegen promovendus Luton Town. Maar na een comeback in de tweede helft haalde de ploeg van coach Jürgen Klopp het uiteindelijk met 4-1.

Dinsdagavond had Manchester City zijn inhaalwedstrijd tegen Brentford FC al nipt gewonnen, waardoor de titelverdediger was genaderd tot op één puntje van de leider. Maar amper een dag later kreeg Liverpool alweer de kans om op opnieuw uit te lopen.

LEES OOK: 'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Sterke Kaminski

Omdat de Reds komend weekend de League Cup-finale tegen Chelsea FC betwisten, werd de wedstrijd tegen Luton Town immers enkele dagen vervroegd. Het was echter de promovendus die op Anfield als eerste kon toeslaan. Chiedozie Ogbene stond op de juiste plaats om een rebound binnen te werken.

Liverpool slaagde er niet meteen in om voor een gepaste reactie te zorgen. Thomas Kaminski hield Luton bovendien recht met enkele goede reddingen. Maar in de tweede helft moest de Rode Duivel zich dan toch gewonnen geven. En het waren de Nederlanders die de comeback van de thuisploeg inleidden.

Nederlandse luchtmacht

Virgil van Dijk was immers mee ten aanval getrokken bij een hoekschop en buffelde de gelijkmaker tegen de touwen. Niet veel later was het dan weer de beurt aan Cody Gakpo om toe te slaan. Ook de landgenoot van Van Dijk scoorde met het hoofd.

Bij Luton, waar naast Kaminski ook Albert Sambi Lokonga in de basis starten, was de veer toen volledig gebruikt. Luis Diaz zette Liverpool helemaal op rozen en in de slotfase maakte Harvey Elliot er zelfs nog 4-1.

In het klassement lopen de Reds zo opnieuw 4 en 5 punten uit op respectievelijk City en Arsenal, die komend weekend dus wel nog in actie komen. Luton blijft 18de en moet dus nog volop knokken om het behoud.

Liverpool wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

13
13
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

69
69
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

124
124
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

82
82
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

45
45
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

236
236
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

78
78
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

54
54
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

197
197
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

271
271
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

340
340
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

284
284
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

321
321
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

125
125
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

379
379
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

194
194
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

255
255
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

221
221
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

180
180
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

112
112
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

543
543
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

466
466
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

221
221
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

456
456

Meer sportnieuws