Liverpool zet orde op zaken met dominante comeback

door
Liverpool zet orde op zaken met dominante comeback

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC woensdagavond zijn titelambities nogmaals onderstreept. De leider kwam op eigen veld nochtans op achterstand tegen promovendus Luton Town. Maar na een comeback in de tweede helft haalde de ploeg van coach Jürgen Klopp het uiteindelijk met 4-1.

Dinsdagavond had Manchester City zijn inhaalwedstrijd tegen Brentford FC al nipt gewonnen, waardoor de titelverdediger was genaderd tot op één puntje van de leider. Maar amper een dag later kreeg Liverpool alweer de kans om op opnieuw uit te lopen.

LEES OOK: Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Sterke Kaminski

Omdat de Reds komend weekend de League Cup-finale tegen Chelsea FC betwisten, werd de wedstrijd tegen Luton Town immers enkele dagen vervroegd. Het was echter de promovendus die op Anfield als eerste kon toeslaan. Chiedozie Ogbene stond op de juiste plaats om een rebound binnen te werken.

Liverpool slaagde er niet meteen in om voor een gepaste reactie te zorgen. Thomas Kaminski hield Luton bovendien recht met enkele goede reddingen. Maar in de tweede helft moest de Rode Duivel zich dan toch gewonnen geven. En het waren de Nederlanders die de comeback van de thuisploeg inleidden.

Nederlandse luchtmacht

Virgil van Dijk was immers mee ten aanval getrokken bij een hoekschop en buffelde de gelijkmaker tegen de touwen. Niet veel later was het dan weer de beurt aan Cody Gakpo om toe te slaan. Ook de landgenoot van Van Dijk scoorde met het hoofd.

Bij Luton, waar naast Kaminski ook Albert Sambi Lokonga in de basis starten, was de veer toen volledig gebruikt. Luis Diaz zette Liverpool helemaal op rozen en in de slotfase maakte Harvey Elliot er zelfs nog 4-1.

In het klassement lopen de Reds zo opnieuw 4 en 5 punten uit op respectievelijk City en Arsenal, die komend weekend dus wel nog in actie komen. Luton blijft 18de en moet dus nog volop knokken om het behoud.

Liverpool wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

16
16
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

30
30
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

30
30
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

154
154
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

130
130
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

233
233
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

493
493
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

340
340
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

186
186
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

291
291
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

178
178
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

482
482
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

221
221
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

161
161
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

40
40
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

163
163
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

385
385
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

104
104
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

376
376
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

76
76
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

1068
1068
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

546
546
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

79
79
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

646
646

Meer sportnieuws