Eén lichtpunt op donkere avond Gent: "Breng hem vaker, Hein"

door
Eén lichtpunt op donkere avond Gent:

Voor AA Gent zit het Europese avontuur er alweer op. De Buffalo's hadden nochtans voldoende kansen in de terugmatch tegen Maccabi Haifa, maar bleven uiteindelijk steken op een 1-1-gelijkspel. Al was er ook één lichtpuntje in een verder donkere avond.

Bij de start van de tweede seizoenshelft streden de Oost-Vlamingen nog mee op drie fronten. Maar in de Croky Cup sneuvelde Gent meteen tegen rivaal Club Brugge. Ondertussen lieten de Buffalo's ook in de competitie heel wat steken vallen, waardoor ze plots moeten strijden om Play-Off I te halen.

LEES OOK: Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Comeback komt te laat

De hervatting van de Conference League leek dan ook een ideaal moment om de ommekeer in te zetten. In de heenmatch werd echter met 1-0 verloren van Maccabi. En tijdens de return, die wegens veiligheidsredenen werd afgewerkt achter gesloten deuren, kwam Gent opnieuw op achterstand.

Na de pauze kwam de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck echter beter voor de dag. Dat leidde ook tot de aansluitingstreffer en niet veel later kregen de bezoekers ook een rode kaart. Met een mannetje meer tussen de lijnen creeerde Gent ook de nodige kansen, scoren lukte echter niet meer.

Flitsende De Vlieger

Opnieuw dus een flinke opdoffer. Al konden de supporters zich wel optrekken aan de invalbeurt van Tibe De Vlieger. De 18-jarige mocht in de tweede helft zijn Europees debuut maken in plaats van Matisse Samoise en drukte meteen zijn stempel. De Vlieger speelde complexloos en zorgde ook voor de nodige dreiging. Op het sociale medium 'X' waren de reacties dan ook lovend. Heel wat volgers hopen dat hij in de nabije toekomst nog meer kansen zal krijgen.

 

Vanhaezebrouck moet vaker kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

5
5
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

7
7
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

29
29
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

80
80
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

30
30
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

47
47
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

107
107
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

376
376
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

65
65
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

91
91
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

43
43
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

114
114
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

244
244
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

107
107
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

434
434
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

105
105
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

255
255
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

171
171
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

374
374
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

118
118
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

105
105
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

965
965
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

504
504
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

16
16

Meer sportnieuws