Eén lichtpunt op donkere avond Gent: "Breng hem vaker, Hein"

door
Eén lichtpunt op donkere avond Gent:

Voor AA Gent zit het Europese avontuur er alweer op. De Buffalo's hadden nochtans voldoende kansen in de terugmatch tegen Maccabi Haifa, maar bleven uiteindelijk steken op een 1-1-gelijkspel. Al was er ook één lichtpuntje in een verder donkere avond.

Bij de start van de tweede seizoenshelft streden de Oost-Vlamingen nog mee op drie fronten. Maar in de Croky Cup sneuvelde Gent meteen tegen rivaal Club Brugge. Ondertussen lieten de Buffalo's ook in de competitie heel wat steken vallen, waardoor ze plots moeten strijden om Play-Off I te halen.

LEES OOK: 'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

Comeback komt te laat

De hervatting van de Conference League leek dan ook een ideaal moment om de ommekeer in te zetten. In de heenmatch werd echter met 1-0 verloren van Maccabi. En tijdens de return, die wegens veiligheidsredenen werd afgewerkt achter gesloten deuren, kwam Gent opnieuw op achterstand.

Na de pauze kwam de ploeg van coach Hein Vanhaezebrouck echter beter voor de dag. Dat leidde ook tot de aansluitingstreffer en niet veel later kregen de bezoekers ook een rode kaart. Met een mannetje meer tussen de lijnen creeerde Gent ook de nodige kansen, scoren lukte echter niet meer.

Flitsende De Vlieger

Opnieuw dus een flinke opdoffer. Al konden de supporters zich wel optrekken aan de invalbeurt van Tibe De Vlieger. De 18-jarige mocht in de tweede helft zijn Europees debuut maken in plaats van Matisse Samoise en drukte meteen zijn stempel. De Vlieger speelde complexloos en zorgde ook voor de nodige dreiging. Op het sociale medium 'X' waren de reacties dan ook lovend. Heel wat volgers hopen dat hij in de nabije toekomst nog meer kansen zal krijgen.

 

Vanhaezebrouck moet vaker kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

45
45
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

30
30
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

117
117
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

59
59
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

171
171
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

250
250
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

105
105
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

99
99
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

186
186
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

44
44
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

310
310
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

302
302
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

58
58
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

328
328
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

159
159
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

156
156
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

94
94
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

224
224
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

94
94
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

180
180
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1415
1415
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

95
95
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

631
631
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

267
267

Meer sportnieuws