Comeback komt te laat: Europees avontuur AA Gent voorbij

door
Comeback komt te laat: Europees avontuur AA Gent voorbij

Voor AA Gent is er woensdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Conference League. De play-offs werden hun eindstation, nadat ze in de terugwedstrijd er niet meer in slaagden een scheve situatie recht te zetten tegen Maccabi Haifa. De Gentse comeback kwam te laat en na een 1-1-gelijkspel moeten ze zich richten op de competitie.

Het waren geen ideale omstandigheden voor AA Gent, dat in een leeg stadion een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd moest zien goed te maken. Het stadsbestuur liet immers geen supporters toe uit vrees voor protesten en onlusten tegen de Israëlische tegenstander. Dat was al een bezwarende factor, maar dan maakte Gent het zichzelf ook nog een pak moeilijker.

LEES OOK: Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

AA Gent begint rampzalig

Na amper vier minuten keek het immers alweer opnieuw tegen een achterstand aan. Pierrot, die ook in de heenmatch scoorde, kreeg tijd en ruimte om te trappen en zag zijn schot via Kandouss in doel verdwijnen. Een ronduit dramatische start voor Gent, dat nu al twee keer moest scoren om nog door te stoten.

Het raakte echter maar moeilijk in de partij en speelde te traag en onzorgvuldig om kansen te versieren. De 0-1 bleef dan ook staan tot de rust, maar in de tweede helft schoot Gent wel wakker. Tissoudali kreeg twee goede kansen, maar trapte eerst over en daarna op doelman Keouf.

Hoop laait even weer op, maar tevergeefs

In de laatste 20 minuten laaide de hoop toch weer op voor Gent. De derde keer bleek wel de goede keer voor Tissoudali - zij het met het nodige geluk - en bovendien moest Haifa meteen na de goal met tien verder nadat Sundgren zijn tweede gele kaart pakte.

Met een man meer ging Gent nog op zoek naar de broodnodige tweede goal, maar die viel niet meer. De beste kans was nog voor invaller De Vlieger, maar die knalde hoog over. Het bleef zo bij 1-1 en dus verdwijnt Gent met de staart tussen de benen van het Europese toneel.

Had AA Gent de kwalificatie verdiend?

Meest recent

Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

28
28
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

282
282
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

17
17
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

56
56
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

23
23
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

150
150
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

58
58
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

94
94
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

98
98
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

100
100
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

88
88
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

217
217
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

259
259
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

160
160
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

134
134
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

169
169
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

144
144
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

288
288
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

401
401
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

53
53
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

217
217
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

197
197
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

259
259

Meer sportnieuws