Comeback komt te laat: Europees avontuur AA Gent voorbij

door
Comeback komt te laat: Europees avontuur AA Gent voorbij

Voor AA Gent is er woensdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Conference League. De play-offs werden hun eindstation, nadat ze in de terugwedstrijd er niet meer in slaagden een scheve situatie recht te zetten tegen Maccabi Haifa. De Gentse comeback kwam te laat en na een 1-1-gelijkspel moeten ze zich richten op de competitie.

Het waren geen ideale omstandigheden voor AA Gent, dat in een leeg stadion een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd moest zien goed te maken. Het stadsbestuur liet immers geen supporters toe uit vrees voor protesten en onlusten tegen de Israëlische tegenstander. Dat was al een bezwarende factor, maar dan maakte Gent het zichzelf ook nog een pak moeilijker.

LEES OOK: Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

AA Gent begint rampzalig

Na amper vier minuten keek het immers alweer opnieuw tegen een achterstand aan. Pierrot, die ook in de heenmatch scoorde, kreeg tijd en ruimte om te trappen en zag zijn schot via Kandouss in doel verdwijnen. Een ronduit dramatische start voor Gent, dat nu al twee keer moest scoren om nog door te stoten.

Het raakte echter maar moeilijk in de partij en speelde te traag en onzorgvuldig om kansen te versieren. De 0-1 bleef dan ook staan tot de rust, maar in de tweede helft schoot Gent wel wakker. Tissoudali kreeg twee goede kansen, maar trapte eerst over en daarna op doelman Keouf.

Hoop laait even weer op, maar tevergeefs

In de laatste 20 minuten laaide de hoop toch weer op voor Gent. De derde keer bleek wel de goede keer voor Tissoudali - zij het met het nodige geluk - en bovendien moest Haifa meteen na de goal met tien verder nadat Sundgren zijn tweede gele kaart pakte.

Met een man meer ging Gent nog op zoek naar de broodnodige tweede goal, maar die viel niet meer. De beste kans was nog voor invaller De Vlieger, maar die knalde hoog over. Het bleef zo bij 1-1 en dus verdwijnt Gent met de staart tussen de benen van het Europese toneel.

Had AA Gent de kwalificatie verdiend?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

37
37
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

33
33
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

76
76
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

33
33
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

32
32
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

143
143
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

57
57
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

31
31
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

196
196
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

30
30
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

581
581
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

252
252
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

203
203
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

105
105
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

109
109
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

66
66
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

117
117
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

754
754
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

205
205
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

335
335
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

51
51
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

701
701
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

285
285
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

151
151

Meer sportnieuws