Comeback komt te laat: Europees avontuur AA Gent voorbij

191 stemmen
Comeback komt te laat: Europees avontuur AA Gent voorbij

Voor AA Gent is er woensdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Conference League. De play-offs werden hun eindstation, nadat ze in de terugwedstrijd er niet meer in slaagden een scheve situatie recht te zetten tegen Maccabi Haifa. De Gentse comeback kwam te laat en na een 1-1-gelijkspel moeten ze zich richten op de competitie.

Het waren geen ideale omstandigheden voor AA Gent, dat in een leeg stadion een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd moest zien goed te maken. Het stadsbestuur liet immers geen supporters toe uit vrees voor protesten en onlusten tegen de Israëlische tegenstander. Dat was al een bezwarende factor, maar dan maakte Gent het zichzelf ook nog een pak moeilijker.

LEES OOK: ‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent begint rampzalig

Na amper vier minuten keek het immers alweer opnieuw tegen een achterstand aan. Pierrot, die ook in de heenmatch scoorde, kreeg tijd en ruimte om te trappen en zag zijn schot via Kandouss in doel verdwijnen. Een ronduit dramatische start voor Gent, dat nu al twee keer moest scoren om nog door te stoten.

Het raakte echter maar moeilijk in de partij en speelde te traag en onzorgvuldig om kansen te versieren. De 0-1 bleef dan ook staan tot de rust, maar in de tweede helft schoot Gent wel wakker. Tissoudali kreeg twee goede kansen, maar trapte eerst over en daarna op doelman Keouf.

Hoop laait even weer op, maar tevergeefs

In de laatste 20 minuten laaide de hoop toch weer op voor Gent. De derde keer bleek wel de goede keer voor Tissoudali - zij het met het nodige geluk - en bovendien moest Haifa meteen na de goal met tien verder nadat Sundgren zijn tweede gele kaart pakte.

Met een man meer ging Gent nog op zoek naar de broodnodige tweede goal, maar die viel niet meer. De beste kans was nog voor invaller De Vlieger, maar die knalde hoog over. Het bleef zo bij 1-1 en dus verdwijnt Gent met de staart tussen de benen van het Europese toneel.

Had AA Gent de kwalificatie verdiend?

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

15
15
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

32
32
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

21
21
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

53
53
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

47
47
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

274
274
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

598
598
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

301
301
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

304
304
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

283
283
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

37
37
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

224
224
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

231
231
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

39
39
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

88
88
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

194
194
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

875
875
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

198
198
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

231
231
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

222
222
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

314
314

Meer sportnieuws