Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

door
Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

Standard zit momenteel in een bijzonder moeilijke periode. De Luikse club heeft immers te kampen met de nodige financiële problemen en ook sportief gezien loopt het voor geen meter. Toch kreeg coach Ivan Leko een welgekomen opsteker in aanloop naar het duel op Union SG.

Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, kwam Standard in het voorjaar van 2022 in handen van '777 Partners'. Er werd gehoopt dat deze Amerikaanse investeringsmaatschappij voor een ommekeer zou zorgen bij de Luikse traditieclub. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval.

LEES OOK: Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

Financiële én sportieve malaise

De Amerikanen blijken zelf immers met de nodige financiële problemen te kampen. En dat heeft onvermijdelijk zijn weerslag op Standard. Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat de salarissen al voor de derde keer op rij te laat werden uitbetaald. Dit keer vanwege een juridisch dispuut. 

De financiële problemen blijken dus behoorlijk groot en daar komt ook nog eens een sportieve malaise bovenop. Afgelopen weekend incasseerde Standard op het veld van Westerlo alweer zijn tiende competitienederlaag van het seizoen. Met 28 op 78 zijn de Rouches nog lang niet zeker van het behoud.

Defensief duo terug

In de resterende matchen van de reguliere competitie is er dan ook amper foutenmarge. Maar Leko krijgt er weldra enkele belangrijke wapens bij. Zo meldt La Dernière Heure dat Nathan Ngoy en Zinho Vanheusden inmiddels weer volop met de groep trainen en dus stilaan klaar zijn voor hun rentree.

Wilfried Kanga moet de training wel nog hervatten, maar ook hij raakt in principe fit voor de match op Union. Daar tegenover ligt Marlon Fossey wel een tijdje uit. De vleugelback liep tegen Westerlo een blessure op aan de hamstrings. Naar alle waarschijnlijkheid komt de Amerikaan niet meer in actie tijdens de reguliere competitie.

Standard heeft voldoende kwaliteit om het behoud te vrijwaren ...

Meest recent

'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

58
58
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

73
73
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

54
54
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

116
116
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

18
18
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

297
297
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

62
62
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

164
164
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

348
348
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

238
238
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

380
380
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

380
380
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

41
41
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

108
108
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

278
278
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

52
52
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

108
108
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

94
94
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

238
238
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

324
324
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1221
1221
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

717
717
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

410
410

Meer sportnieuws