Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

door
Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

Standard zit momenteel in een bijzonder moeilijke periode. De Luikse club heeft immers te kampen met de nodige financiële problemen en ook sportief gezien loopt het voor geen meter. Toch kreeg coach Ivan Leko een welgekomen opsteker in aanloop naar het duel op Union SG.

Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, kwam Standard in het voorjaar van 2022 in handen van '777 Partners'. Er werd gehoopt dat deze Amerikaanse investeringsmaatschappij voor een ommekeer zou zorgen bij de Luikse traditieclub. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval.

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Financiële én sportieve malaise

De Amerikanen blijken zelf immers met de nodige financiële problemen te kampen. En dat heeft onvermijdelijk zijn weerslag op Standard. Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat de salarissen al voor de derde keer op rij te laat werden uitbetaald. Dit keer vanwege een juridisch dispuut. 

De financiële problemen blijken dus behoorlijk groot en daar komt ook nog eens een sportieve malaise bovenop. Afgelopen weekend incasseerde Standard op het veld van Westerlo alweer zijn tiende competitienederlaag van het seizoen. Met 28 op 78 zijn de Rouches nog lang niet zeker van het behoud.

Defensief duo terug

In de resterende matchen van de reguliere competitie is er dan ook amper foutenmarge. Maar Leko krijgt er weldra enkele belangrijke wapens bij. Zo meldt La Dernière Heure dat Nathan Ngoy en Zinho Vanheusden inmiddels weer volop met de groep trainen en dus stilaan klaar zijn voor hun rentree.

Wilfried Kanga moet de training wel nog hervatten, maar ook hij raakt in principe fit voor de match op Union. Daar tegenover ligt Marlon Fossey wel een tijdje uit. De vleugelback liep tegen Westerlo een blessure op aan de hamstrings. Naar alle waarschijnlijkheid komt de Amerikaan niet meer in actie tijdens de reguliere competitie.

Standard heeft voldoende kwaliteit om het behoud te vrijwaren ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

92
92
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

198
198
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

101
101
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

24
24
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

185
185
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

96
96
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

84
84
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

162
162
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

63
63
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

273
273
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

259
259
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

271
271
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

624
624
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

336
336
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

467
467
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

358
358
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

245
245
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

598
598
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

452
452
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

414
414
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

328
328
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

68
68

Meer sportnieuws