Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

423 stemmen
Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

Standard zit momenteel in een bijzonder moeilijke periode. De Luikse club heeft immers te kampen met de nodige financiële problemen en ook sportief gezien loopt het voor geen meter. Toch kreeg coach Ivan Leko een welgekomen opsteker in aanloop naar het duel op Union SG.

Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, kwam Standard in het voorjaar van 2022 in handen van '777 Partners'. Er werd gehoopt dat deze Amerikaanse investeringsmaatschappij voor een ommekeer zou zorgen bij de Luikse traditieclub. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval.

LEES OOK: ‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Financiële én sportieve malaise

De Amerikanen blijken zelf immers met de nodige financiële problemen te kampen. En dat heeft onvermijdelijk zijn weerslag op Standard. Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat de salarissen al voor de derde keer op rij te laat werden uitbetaald. Dit keer vanwege een juridisch dispuut. 

De financiële problemen blijken dus behoorlijk groot en daar komt ook nog eens een sportieve malaise bovenop. Afgelopen weekend incasseerde Standard op het veld van Westerlo alweer zijn tiende competitienederlaag van het seizoen. Met 28 op 78 zijn de Rouches nog lang niet zeker van het behoud.

Defensief duo terug

In de resterende matchen van de reguliere competitie is er dan ook amper foutenmarge. Maar Leko krijgt er weldra enkele belangrijke wapens bij. Zo meldt La Dernière Heure dat Nathan Ngoy en Zinho Vanheusden inmiddels weer volop met de groep trainen en dus stilaan klaar zijn voor hun rentree.

Wilfried Kanga moet de training wel nog hervatten, maar ook hij raakt in principe fit voor de match op Union. Daar tegenover ligt Marlon Fossey wel een tijdje uit. De vleugelback liep tegen Westerlo een blessure op aan de hamstrings. Naar alle waarschijnlijkheid komt de Amerikaan niet meer in actie tijdens de reguliere competitie.

Standard heeft voldoende kwaliteit om het behoud te vrijwaren ...

Meest recent

AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

6
6
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

23
23
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

23
23
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

36
36
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

47
47
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

90
90
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

226
226
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

61
61
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

144
144
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

117
117
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

70
70
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

420
420
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

371
371
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

112
112
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

356
356
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

279
279
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

265
265
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

502
502
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

192
192
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

94
94
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

240
240
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

77
77
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

154
154
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

72
72

Meer sportnieuws