Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

423 stemmen
Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

Standard zit momenteel in een bijzonder moeilijke periode. De Luikse club heeft immers te kampen met de nodige financiële problemen en ook sportief gezien loopt het voor geen meter. Toch kreeg coach Ivan Leko een welgekomen opsteker in aanloop naar het duel op Union SG.

Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, kwam Standard in het voorjaar van 2022 in handen van '777 Partners'. Er werd gehoopt dat deze Amerikaanse investeringsmaatschappij voor een ommekeer zou zorgen bij de Luikse traditieclub. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval.

LEES OOK: ‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Financiële én sportieve malaise

De Amerikanen blijken zelf immers met de nodige financiële problemen te kampen. En dat heeft onvermijdelijk zijn weerslag op Standard. Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat de salarissen al voor de derde keer op rij te laat werden uitbetaald. Dit keer vanwege een juridisch dispuut. 

De financiële problemen blijken dus behoorlijk groot en daar komt ook nog eens een sportieve malaise bovenop. Afgelopen weekend incasseerde Standard op het veld van Westerlo alweer zijn tiende competitienederlaag van het seizoen. Met 28 op 78 zijn de Rouches nog lang niet zeker van het behoud.

Defensief duo terug

In de resterende matchen van de reguliere competitie is er dan ook amper foutenmarge. Maar Leko krijgt er weldra enkele belangrijke wapens bij. Zo meldt La Dernière Heure dat Nathan Ngoy en Zinho Vanheusden inmiddels weer volop met de groep trainen en dus stilaan klaar zijn voor hun rentree.

Wilfried Kanga moet de training wel nog hervatten, maar ook hij raakt in principe fit voor de match op Union. Daar tegenover ligt Marlon Fossey wel een tijdje uit. De vleugelback liep tegen Westerlo een blessure op aan de hamstrings. Naar alle waarschijnlijkheid komt de Amerikaan niet meer in actie tijdens de reguliere competitie.

Standard heeft voldoende kwaliteit om het behoud te vrijwaren ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

21
21
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

38
38
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

93
93
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

284
284
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

109
109
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

303
303
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

391
391
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1052
1052
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

112
112
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

416
416
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

157
157
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

120
120
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws