Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

door
Standard krijgt broodnodige opsteker in donkere dagen

Standard zit momenteel in een bijzonder moeilijke periode. De Luikse club heeft immers te kampen met de nodige financiële problemen en ook sportief gezien loopt het voor geen meter. Toch kreeg coach Ivan Leko een welgekomen opsteker in aanloop naar het duel op Union SG.

Na een woelige periode onder het bewind van Bruno Venanzi, kwam Standard in het voorjaar van 2022 in handen van '777 Partners'. Er werd gehoopt dat deze Amerikaanse investeringsmaatschappij voor een ommekeer zou zorgen bij de Luikse traditieclub. Maar dat blijkt voorlopig allerminst het geval.

LEES OOK: 'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Financiële én sportieve malaise

De Amerikanen blijken zelf immers met de nodige financiële problemen te kampen. En dat heeft onvermijdelijk zijn weerslag op Standard. Dinsdag raakte bijvoorbeeld bekend dat de salarissen al voor de derde keer op rij te laat werden uitbetaald. Dit keer vanwege een juridisch dispuut. 

De financiële problemen blijken dus behoorlijk groot en daar komt ook nog eens een sportieve malaise bovenop. Afgelopen weekend incasseerde Standard op het veld van Westerlo alweer zijn tiende competitienederlaag van het seizoen. Met 28 op 78 zijn de Rouches nog lang niet zeker van het behoud.

Defensief duo terug

In de resterende matchen van de reguliere competitie is er dan ook amper foutenmarge. Maar Leko krijgt er weldra enkele belangrijke wapens bij. Zo meldt La Dernière Heure dat Nathan Ngoy en Zinho Vanheusden inmiddels weer volop met de groep trainen en dus stilaan klaar zijn voor hun rentree.

Wilfried Kanga moet de training wel nog hervatten, maar ook hij raakt in principe fit voor de match op Union. Daar tegenover ligt Marlon Fossey wel een tijdje uit. De vleugelback liep tegen Westerlo een blessure op aan de hamstrings. Naar alle waarschijnlijkheid komt de Amerikaan niet meer in actie tijdens de reguliere competitie.

Standard heeft voldoende kwaliteit om het behoud te vrijwaren ...

Meest recent

Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

1
1
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

15
15
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

57
57
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

213
213
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

116
116
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

193
193
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

56
56
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

83
83
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

183
183
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

92
92
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

143
143
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

97
97
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

262
262
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

65
65
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

266
266
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

243
243
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

127
127
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

326
326
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

61
61
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

143
143
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

317
317
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

383
383
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

147
147
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

87
87

Meer sportnieuws