Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

door
Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

De Brugse burenstrijd tussen Cercle en Club heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Na een wedstrijd die vooral gekenmerkt werd door veel strijd en duels, bleef het uiteindelijk bij 1-1. Al hadden enkele scheidsrechterlijke fases daar anders over kunnen beslissen.

Na een voortvarende start van Club, draaide de derby al snel uit op een ware veldslag. Beide ploegen gingen volop de strijd aan, wat leidde tot heel wat pittige duels. Daartegenover werd veel te vaak voor de lange bal gekozen. Van echt uitgespeelde kansen was amper sprake.

LEES OOK: Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Beuk op Nielsen

De 1-1-eindstand was al bij al dan ook bilijk. Maar de wedstrijd had ook anders kunnen uitdraaien. Beide ploegen claimden immers een strafschop, Club zelfs tot twee keer toe. Bij de start van de tweede periode werd Casper Nielsen immers neergebeukt in de zestien door Senna Miangue.

De wedstrijdleiding besloot echter dat er gewoon mocht doorgespeeld worden. En daar kon analist Gert Verheyen zich wel in vinden. "Het was misschien weinig om een strafschop voor te geven, maar Miangue kan toch maar best oppassen met dit soort acties", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Trekfout Vanaken

Enkele minuten later was het dan weer de beurt aan Cercle om te klagen nadat Félix Lamaréchal in de zestien werd neergehaald door Hans Vanaken. De bewuste fase werd ook even herbekeken door de VAR. Maar hier besloot men eveneens dat er te weinig aan de hand was voor een strafschop.

En daar had Verheyen toch meer bedenkingen bij. "Lemaréchal haakt zichzelf, met de voeten doet Vanaken dus niets. Maar hij heeft hem wel vast met de arm en dat is zeker een fout. Mijn gevoel is echter ook dat ze het hierbij gaan laten. Maar als ze penalty geven, kan je niets zeggen."

Jutgla neergehaald

In de slotfase was het echter Club dat nog een tweede keer om een strafschop vroeg. Dit keer werd de gretig ingevallen Ferran Jutgla neergehaald door Hannes Van der Bruggen. De Spaanse aanvaller probeerde nog om op de been te blijven, maar ging alsnog tegen de grond.

En opnieuw besloot de arbitrage om géén penalty toe te kennen. "Na die fase met Vanaken kan je nu niet meer. Ook dit is niet zuiver, maar vandaag gaan ze voor dit soort dingen geen penalty geven. Hetzelfde verhaal geldt wel als bij die vorige fase: als je hem geeft, kan niemand iets zeggen. In ieder geval zit er nu wel een lijn in", besloot Verheyen.

Welke fase was volgens u strafschop?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

229
229
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

86
86
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

52
52
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

71
71
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

269
269
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

40
40
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

421
421
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

359
359
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

69
69
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

121
121
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

73
73
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

449
449
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

168
168
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

340
340
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

483
483
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

298
298
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

190
190

Meer sportnieuws