Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

door
Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

De Brugse burenstrijd tussen Cercle en Club heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Na een wedstrijd die vooral gekenmerkt werd door veel strijd en duels, bleef het uiteindelijk bij 1-1. Al hadden enkele scheidsrechterlijke fases daar anders over kunnen beslissen.

Na een voortvarende start van Club, draaide de derby al snel uit op een ware veldslag. Beide ploegen gingen volop de strijd aan, wat leidde tot heel wat pittige duels. Daartegenover werd veel te vaak voor de lange bal gekozen. Van echt uitgespeelde kansen was amper sprake.

LEES OOK: Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Beuk op Nielsen

De 1-1-eindstand was al bij al dan ook bilijk. Maar de wedstrijd had ook anders kunnen uitdraaien. Beide ploegen claimden immers een strafschop, Club zelfs tot twee keer toe. Bij de start van de tweede periode werd Casper Nielsen immers neergebeukt in de zestien door Senna Miangue.

De wedstrijdleiding besloot echter dat er gewoon mocht doorgespeeld worden. En daar kon analist Gert Verheyen zich wel in vinden. "Het was misschien weinig om een strafschop voor te geven, maar Miangue kan toch maar best oppassen met dit soort acties", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Trekfout Vanaken

Enkele minuten later was het dan weer de beurt aan Cercle om te klagen nadat Félix Lamaréchal in de zestien werd neergehaald door Hans Vanaken. De bewuste fase werd ook even herbekeken door de VAR. Maar hier besloot men eveneens dat er te weinig aan de hand was voor een strafschop.

En daar had Verheyen toch meer bedenkingen bij. "Lemaréchal haakt zichzelf, met de voeten doet Vanaken dus niets. Maar hij heeft hem wel vast met de arm en dat is zeker een fout. Mijn gevoel is echter ook dat ze het hierbij gaan laten. Maar als ze penalty geven, kan je niets zeggen."

Jutgla neergehaald

In de slotfase was het echter Club dat nog een tweede keer om een strafschop vroeg. Dit keer werd de gretig ingevallen Ferran Jutgla neergehaald door Hannes Van der Bruggen. De Spaanse aanvaller probeerde nog om op de been te blijven, maar ging alsnog tegen de grond.

En opnieuw besloot de arbitrage om géén penalty toe te kennen. "Na die fase met Vanaken kan je nu niet meer. Ook dit is niet zuiver, maar vandaag gaan ze voor dit soort dingen geen penalty geven. Hetzelfde verhaal geldt wel als bij die vorige fase: als je hem geeft, kan niemand iets zeggen. In ieder geval zit er nu wel een lijn in", besloot Verheyen.

Welke fase was volgens u strafschop?

Meest recent

'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit?'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

12
12
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

67
67
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

20
20
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

40
40
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

104
104
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

39
39
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

44
44
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

215
215
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

119
119
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

44
44
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

116
116
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

151
151
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

71
71
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

390
390
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

116
116
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

108
108
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

98
98
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

182
182
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

143
143
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

227
227
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

103
103
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

737
737
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

115
115
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

1139
1139

Meer sportnieuws