Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

door
Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

De Brugse burenstrijd tussen Cercle en Club heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Na een wedstrijd die vooral gekenmerkt werd door veel strijd en duels, bleef het uiteindelijk bij 1-1. Al hadden enkele scheidsrechterlijke fases daar anders over kunnen beslissen.

Na een voortvarende start van Club, draaide de derby al snel uit op een ware veldslag. Beide ploegen gingen volop de strijd aan, wat leidde tot heel wat pittige duels. Daartegenover werd veel te vaak voor de lange bal gekozen. Van echt uitgespeelde kansen was amper sprake.

LEES OOK: Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Beuk op Nielsen

De 1-1-eindstand was al bij al dan ook bilijk. Maar de wedstrijd had ook anders kunnen uitdraaien. Beide ploegen claimden immers een strafschop, Club zelfs tot twee keer toe. Bij de start van de tweede periode werd Casper Nielsen immers neergebeukt in de zestien door Senna Miangue.

De wedstrijdleiding besloot echter dat er gewoon mocht doorgespeeld worden. En daar kon analist Gert Verheyen zich wel in vinden. "Het was misschien weinig om een strafschop voor te geven, maar Miangue kan toch maar best oppassen met dit soort acties", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Trekfout Vanaken

Enkele minuten later was het dan weer de beurt aan Cercle om te klagen nadat Félix Lamaréchal in de zestien werd neergehaald door Hans Vanaken. De bewuste fase werd ook even herbekeken door de VAR. Maar hier besloot men eveneens dat er te weinig aan de hand was voor een strafschop.

En daar had Verheyen toch meer bedenkingen bij. "Lemaréchal haakt zichzelf, met de voeten doet Vanaken dus niets. Maar hij heeft hem wel vast met de arm en dat is zeker een fout. Mijn gevoel is echter ook dat ze het hierbij gaan laten. Maar als ze penalty geven, kan je niets zeggen."

Jutgla neergehaald

In de slotfase was het echter Club dat nog een tweede keer om een strafschop vroeg. Dit keer werd de gretig ingevallen Ferran Jutgla neergehaald door Hannes Van der Bruggen. De Spaanse aanvaller probeerde nog om op de been te blijven, maar ging alsnog tegen de grond.

En opnieuw besloot de arbitrage om géén penalty toe te kennen. "Na die fase met Vanaken kan je nu niet meer. Ook dit is niet zuiver, maar vandaag gaan ze voor dit soort dingen geen penalty geven. Hetzelfde verhaal geldt wel als bij die vorige fase: als je hem geeft, kan niemand iets zeggen. In ieder geval zit er nu wel een lijn in", besloot Verheyen.

Welke fase was volgens u strafschop?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

34
34
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

78
78
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

60
60
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

166
166
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

216
216
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

63
63
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

323
323
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

119
119
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

773
773
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

163
163
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

683
683
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

71
71
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

186
186
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

591
591
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

571
571
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

177
177
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

151
151

Meer sportnieuws