Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

door
Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

De Brugse burenstrijd tussen Cercle en Club heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Na een wedstrijd die vooral gekenmerkt werd door veel strijd en duels, bleef het uiteindelijk bij 1-1. Al hadden enkele scheidsrechterlijke fases daar anders over kunnen beslissen.

Na een voortvarende start van Club, draaide de derby al snel uit op een ware veldslag. Beide ploegen gingen volop de strijd aan, wat leidde tot heel wat pittige duels. Daartegenover werd veel te vaak voor de lange bal gekozen. Van echt uitgespeelde kansen was amper sprake.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Beuk op Nielsen

De 1-1-eindstand was al bij al dan ook bilijk. Maar de wedstrijd had ook anders kunnen uitdraaien. Beide ploegen claimden immers een strafschop, Club zelfs tot twee keer toe. Bij de start van de tweede periode werd Casper Nielsen immers neergebeukt in de zestien door Senna Miangue.

De wedstrijdleiding besloot echter dat er gewoon mocht doorgespeeld worden. En daar kon analist Gert Verheyen zich wel in vinden. "Het was misschien weinig om een strafschop voor te geven, maar Miangue kan toch maar best oppassen met dit soort acties", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Trekfout Vanaken

Enkele minuten later was het dan weer de beurt aan Cercle om te klagen nadat Félix Lamaréchal in de zestien werd neergehaald door Hans Vanaken. De bewuste fase werd ook even herbekeken door de VAR. Maar hier besloot men eveneens dat er te weinig aan de hand was voor een strafschop.

En daar had Verheyen toch meer bedenkingen bij. "Lemaréchal haakt zichzelf, met de voeten doet Vanaken dus niets. Maar hij heeft hem wel vast met de arm en dat is zeker een fout. Mijn gevoel is echter ook dat ze het hierbij gaan laten. Maar als ze penalty geven, kan je niets zeggen."

Jutgla neergehaald

In de slotfase was het echter Club dat nog een tweede keer om een strafschop vroeg. Dit keer werd de gretig ingevallen Ferran Jutgla neergehaald door Hannes Van der Bruggen. De Spaanse aanvaller probeerde nog om op de been te blijven, maar ging alsnog tegen de grond.

En opnieuw besloot de arbitrage om géén penalty toe te kennen. "Na die fase met Vanaken kan je nu niet meer. Ook dit is niet zuiver, maar vandaag gaan ze voor dit soort dingen geen penalty geven. Hetzelfde verhaal geldt wel als bij die vorige fase: als je hem geeft, kan niemand iets zeggen. In ieder geval zit er nu wel een lijn in", besloot Verheyen.

Welke fase was volgens u strafschop?

Meest recent

‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

195
195
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

41
41
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

5
5
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

9
9
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

112
112
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

139
139
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

119
119
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

258
258
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

225
225
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

121
121
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

547
547
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

140
140
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

45
45
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

47
47
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

162
162
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

166
166
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

558
558
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

129
129
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

223
223
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

53
53
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

186
186
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

157
157
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

376
376
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

163
163

Meer sportnieuws