Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

door
Verheyen fileert discutabele penaltyfases in Brugse derby

De Brugse burenstrijd tussen Cercle en Club heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Na een wedstrijd die vooral gekenmerkt werd door veel strijd en duels, bleef het uiteindelijk bij 1-1. Al hadden enkele scheidsrechterlijke fases daar anders over kunnen beslissen.

Na een voortvarende start van Club, draaide de derby al snel uit op een ware veldslag. Beide ploegen gingen volop de strijd aan, wat leidde tot heel wat pittige duels. Daartegenover werd veel te vaak voor de lange bal gekozen. Van echt uitgespeelde kansen was amper sprake.

LEES OOK: Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Beuk op Nielsen

De 1-1-eindstand was al bij al dan ook bilijk. Maar de wedstrijd had ook anders kunnen uitdraaien. Beide ploegen claimden immers een strafschop, Club zelfs tot twee keer toe. Bij de start van de tweede periode werd Casper Nielsen immers neergebeukt in de zestien door Senna Miangue.

De wedstrijdleiding besloot echter dat er gewoon mocht doorgespeeld worden. En daar kon analist Gert Verheyen zich wel in vinden. "Het was misschien weinig om een strafschop voor te geven, maar Miangue kan toch maar best oppassen met dit soort acties", klonk het bij Eleven Sports/DAZN.

Trekfout Vanaken

Enkele minuten later was het dan weer de beurt aan Cercle om te klagen nadat Félix Lamaréchal in de zestien werd neergehaald door Hans Vanaken. De bewuste fase werd ook even herbekeken door de VAR. Maar hier besloot men eveneens dat er te weinig aan de hand was voor een strafschop.

En daar had Verheyen toch meer bedenkingen bij. "Lemaréchal haakt zichzelf, met de voeten doet Vanaken dus niets. Maar hij heeft hem wel vast met de arm en dat is zeker een fout. Mijn gevoel is echter ook dat ze het hierbij gaan laten. Maar als ze penalty geven, kan je niets zeggen."

Jutgla neergehaald

In de slotfase was het echter Club dat nog een tweede keer om een strafschop vroeg. Dit keer werd de gretig ingevallen Ferran Jutgla neergehaald door Hannes Van der Bruggen. De Spaanse aanvaller probeerde nog om op de been te blijven, maar ging alsnog tegen de grond.

En opnieuw besloot de arbitrage om géén penalty toe te kennen. "Na die fase met Vanaken kan je nu niet meer. Ook dit is niet zuiver, maar vandaag gaan ze voor dit soort dingen geen penalty geven. Hetzelfde verhaal geldt wel als bij die vorige fase: als je hem geeft, kan niemand iets zeggen. In ieder geval zit er nu wel een lijn in", besloot Verheyen.

Welke fase was volgens u strafschop?

Meest recent

Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

13
13
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

58
58
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

152
152
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

143
143
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

104
104
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

157
157
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

181
181
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

346
346
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

221
221
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

72
72
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

253
253
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

130
130
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

180
180
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

493
493
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

64
64
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

191
191
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

542
542
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

177
177
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

243
243
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

304
304
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

525
525
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

262
262
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

585
585
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

453
453

Meer sportnieuws