Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

290
Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

Na een intense maar niet altijd even hoogstaande Brugse derby hebben Cercle en Club broederlijk de punten onder mekaar verdeeld. De Vereniging leek lange tijd op weg naar drie gouden punten maar een veerkrachtig Blauw-Zwart sloeg laat in de wedstrijd nog terug.

De Brugse derby was er vandaag één met grote belangen. Club Brugge wou het verschil met Union liefst nog wat verkleinen voor het einde van de competitie, Cercle was dan weer volop in de running voor een plek in Play-Off I. Muslic bracht Miangue en Augusto aan de aftrap, Somers was er niet bij door een schorsing. Bij Blauw-Zwart kwam Ordonez in de ploeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

Spetterende start krijgt slaapverwekkend vervolg

Beide ploegen begonnen prima aan de wedstrijd. Een vroeg schot van De Cuyper ging nipt voorlangs, aan de overzijde geraakte Denkey vanuit een scherpe hoek niet voorbij Mignolet. Halfweg de eerste periode kreeg Thiago een uitgelezen kans op de openingstreffer maar oog in oog met Warleson kon de Braziliaan zijn schot niet kadreren.

Wat volgde was een intense maar voor de rest vaak ook weinig hoogstaande pot voetbal. Zowel Club als Cercle slaagden er lange tijd niet meer in om tot een echt doelrijpe kans te komen. Op slag van rust probeerde Lemaréchal het nog eens maar zijn schot was slechts een oprapertje voor Mignolet. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel.

Minda met oogstrelend doelpunt, Jutgla zorgt voor gerechtigheid

Na rust was er aanvankelijk weinig beterschap in het spel van beide ploegen. Tot twee maal toe was er een strafschopgeval (aan elke kant één) in het eerste kwartier na rust maar de VAR kwam evenveel keer niet tussen. Op het uur was er plots toch spektakel over en weer: eerst hield Warleson Meijer van een doelpunt, meteen nadien gevolgd door een knappe actie en dito schot van Minda, de bal verdween prachtig in de verste hoek. Cercle had een 1-0 voorsprong te pakken.

Club moest de rug nu echt rechten, op een kwartier van het einde had Nusa de gelijkmaker aan de voet maar Warleson hield hem knap nog uit de korte hoek. Blauw-Zwart joeg op de gelijkmaker, verdiende die en kreeg hem ook op tien minuten van het einde. Een voorzet vanop links bereikte Jutgla en die kopte de 1-1 in doel. Kort nadien werd een rode kaart voor Thiago (na doorgaan op Warleson) nog terecht ongedaan gemaakt door de VAR. In de 13 minuten durende blessuretijd kwam Jutgla nog dicht bij een absolute heldenrol maar de Spanjaard punterde naast. En ook Thiago kreeg nog een tweede gele kaart na een elleboog, zo eindigde een non-match van de Braziliaan met een vroegtijdige aftocht. Finaal bleef het na een intense wedstrijd bij een gelijkspel in deze Brugse derby.

Scoreverloop:

1-0 (59') Minda, 1-1 (81') Jutgla

Bijzonderheid:

Thiago (Club Brugge) krijgt een rode kaart (90+7').

Maakte de arbitrage een goede beurt vandaag?

Meest recent

Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

0
0
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

28
28
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

67
67
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

47
47
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

44
44
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

464
464
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

102
102
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

64
64
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

29
29
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

310
310
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

346
346
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

321
321
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

291
291
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

331
331
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

111
111
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

310
310
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

200
200
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

199
199

Meer sportnieuws