Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

door
Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

Na een intense maar niet altijd even hoogstaande Brugse derby hebben Cercle en Club broederlijk de punten onder mekaar verdeeld. De Vereniging leek lange tijd op weg naar drie gouden punten maar een veerkrachtig Blauw-Zwart sloeg laat in de wedstrijd nog terug.

De Brugse derby was er vandaag één met grote belangen. Club Brugge wou het verschil met Union liefst nog wat verkleinen voor het einde van de competitie, Cercle was dan weer volop in de running voor een plek in Play-Off I. Muslic bracht Miangue en Augusto aan de aftrap, Somers was er niet bij door een schorsing. Bij Blauw-Zwart kwam Ordonez in de ploeg.

LEES OOK: Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Spetterende start krijgt slaapverwekkend vervolg

Beide ploegen begonnen prima aan de wedstrijd. Een vroeg schot van De Cuyper ging nipt voorlangs, aan de overzijde geraakte Denkey vanuit een scherpe hoek niet voorbij Mignolet. Halfweg de eerste periode kreeg Thiago een uitgelezen kans op de openingstreffer maar oog in oog met Warleson kon de Braziliaan zijn schot niet kadreren.

Wat volgde was een intense maar voor de rest vaak ook weinig hoogstaande pot voetbal. Zowel Club als Cercle slaagden er lange tijd niet meer in om tot een echt doelrijpe kans te komen. Op slag van rust probeerde Lemaréchal het nog eens maar zijn schot was slechts een oprapertje voor Mignolet. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel.

Minda met oogstrelend doelpunt, Jutgla zorgt voor gerechtigheid

Na rust was er aanvankelijk weinig beterschap in het spel van beide ploegen. Tot twee maal toe was er een strafschopgeval (aan elke kant één) in het eerste kwartier na rust maar de VAR kwam evenveel keer niet tussen. Op het uur was er plots toch spektakel over en weer: eerst hield Warleson Meijer van een doelpunt, meteen nadien gevolgd door een knappe actie en dito schot van Minda, de bal verdween prachtig in de verste hoek. Cercle had een 1-0 voorsprong te pakken.

Club moest de rug nu echt rechten, op een kwartier van het einde had Nusa de gelijkmaker aan de voet maar Warleson hield hem knap nog uit de korte hoek. Blauw-Zwart joeg op de gelijkmaker, verdiende die en kreeg hem ook op tien minuten van het einde. Een voorzet vanop links bereikte Jutgla en die kopte de 1-1 in doel. Kort nadien werd een rode kaart voor Thiago (na doorgaan op Warleson) nog terecht ongedaan gemaakt door de VAR. In de 13 minuten durende blessuretijd kwam Jutgla nog dicht bij een absolute heldenrol maar de Spanjaard punterde naast. En ook Thiago kreeg nog een tweede gele kaart na een elleboog, zo eindigde een non-match van de Braziliaan met een vroegtijdige aftocht. Finaal bleef het na een intense wedstrijd bij een gelijkspel in deze Brugse derby.

Scoreverloop:

1-0 (59') Minda, 1-1 (81') Jutgla

Bijzonderheid:

Thiago (Club Brugge) krijgt een rode kaart (90+7').

Maakte de arbitrage een goede beurt vandaag?

Meest recent

Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

6
6
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

109
109
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

11
11
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

219
219
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

102
102
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

168
168
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

329
329
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

239
239
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

257
257
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

433
433
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

484
484
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

260
260
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

229
229
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

288
288
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

149
149
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

313
313
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

79
79
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

226
226
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

379
379
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

300
300
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

320
320
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

308
308
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

404
404
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

371
371
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

162
162

Meer sportnieuws