Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

290 stemmen
Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

Na een intense maar niet altijd even hoogstaande Brugse derby hebben Cercle en Club broederlijk de punten onder mekaar verdeeld. De Vereniging leek lange tijd op weg naar drie gouden punten maar een veerkrachtig Blauw-Zwart sloeg laat in de wedstrijd nog terug.

De Brugse derby was er vandaag één met grote belangen. Club Brugge wou het verschil met Union liefst nog wat verkleinen voor het einde van de competitie, Cercle was dan weer volop in de running voor een plek in Play-Off I. Muslic bracht Miangue en Augusto aan de aftrap, Somers was er niet bij door een schorsing. Bij Blauw-Zwart kwam Ordonez in de ploeg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

Spetterende start krijgt slaapverwekkend vervolg

Beide ploegen begonnen prima aan de wedstrijd. Een vroeg schot van De Cuyper ging nipt voorlangs, aan de overzijde geraakte Denkey vanuit een scherpe hoek niet voorbij Mignolet. Halfweg de eerste periode kreeg Thiago een uitgelezen kans op de openingstreffer maar oog in oog met Warleson kon de Braziliaan zijn schot niet kadreren.

Wat volgde was een intense maar voor de rest vaak ook weinig hoogstaande pot voetbal. Zowel Club als Cercle slaagden er lange tijd niet meer in om tot een echt doelrijpe kans te komen. Op slag van rust probeerde Lemaréchal het nog eens maar zijn schot was slechts een oprapertje voor Mignolet. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel.

Minda met oogstrelend doelpunt, Jutgla zorgt voor gerechtigheid

Na rust was er aanvankelijk weinig beterschap in het spel van beide ploegen. Tot twee maal toe was er een strafschopgeval (aan elke kant één) in het eerste kwartier na rust maar de VAR kwam evenveel keer niet tussen. Op het uur was er plots toch spektakel over en weer: eerst hield Warleson Meijer van een doelpunt, meteen nadien gevolgd door een knappe actie en dito schot van Minda, de bal verdween prachtig in de verste hoek. Cercle had een 1-0 voorsprong te pakken.

Club moest de rug nu echt rechten, op een kwartier van het einde had Nusa de gelijkmaker aan de voet maar Warleson hield hem knap nog uit de korte hoek. Blauw-Zwart joeg op de gelijkmaker, verdiende die en kreeg hem ook op tien minuten van het einde. Een voorzet vanop links bereikte Jutgla en die kopte de 1-1 in doel. Kort nadien werd een rode kaart voor Thiago (na doorgaan op Warleson) nog terecht ongedaan gemaakt door de VAR. In de 13 minuten durende blessuretijd kwam Jutgla nog dicht bij een absolute heldenrol maar de Spanjaard punterde naast. En ook Thiago kreeg nog een tweede gele kaart na een elleboog, zo eindigde een non-match van de Braziliaan met een vroegtijdige aftocht. Finaal bleef het na een intense wedstrijd bij een gelijkspel in deze Brugse derby.

Scoreverloop:

1-0 (59') Minda, 1-1 (81') Jutgla

Bijzonderheid:

Thiago (Club Brugge) krijgt een rode kaart (90+7').

Maakte de arbitrage een goede beurt vandaag?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

28
28
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

23
23
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

143
143
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

117
117
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

324
324
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

137
137
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

413
413
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

312
312
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

670
670
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

500
500
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1076
1076
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

651
651
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

243
243
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

248
248
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1249
1249
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

633
633

Meer sportnieuws