Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

door
Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

Na een intense maar niet altijd even hoogstaande Brugse derby hebben Cercle en Club broederlijk de punten onder mekaar verdeeld. De Vereniging leek lange tijd op weg naar drie gouden punten maar een veerkrachtig Blauw-Zwart sloeg laat in de wedstrijd nog terug.

De Brugse derby was er vandaag één met grote belangen. Club Brugge wou het verschil met Union liefst nog wat verkleinen voor het einde van de competitie, Cercle was dan weer volop in de running voor een plek in Play-Off I. Muslic bracht Miangue en Augusto aan de aftrap, Somers was er niet bij door een schorsing. Bij Blauw-Zwart kwam Ordonez in de ploeg.

LEES OOK: Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

Spetterende start krijgt slaapverwekkend vervolg

Beide ploegen begonnen prima aan de wedstrijd. Een vroeg schot van De Cuyper ging nipt voorlangs, aan de overzijde geraakte Denkey vanuit een scherpe hoek niet voorbij Mignolet. Halfweg de eerste periode kreeg Thiago een uitgelezen kans op de openingstreffer maar oog in oog met Warleson kon de Braziliaan zijn schot niet kadreren.

Wat volgde was een intense maar voor de rest vaak ook weinig hoogstaande pot voetbal. Zowel Club als Cercle slaagden er lange tijd niet meer in om tot een echt doelrijpe kans te komen. Op slag van rust probeerde Lemaréchal het nog eens maar zijn schot was slechts een oprapertje voor Mignolet. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel.

Minda met oogstrelend doelpunt, Jutgla zorgt voor gerechtigheid

Na rust was er aanvankelijk weinig beterschap in het spel van beide ploegen. Tot twee maal toe was er een strafschopgeval (aan elke kant één) in het eerste kwartier na rust maar de VAR kwam evenveel keer niet tussen. Op het uur was er plots toch spektakel over en weer: eerst hield Warleson Meijer van een doelpunt, meteen nadien gevolgd door een knappe actie en dito schot van Minda, de bal verdween prachtig in de verste hoek. Cercle had een 1-0 voorsprong te pakken.

Club moest de rug nu echt rechten, op een kwartier van het einde had Nusa de gelijkmaker aan de voet maar Warleson hield hem knap nog uit de korte hoek. Blauw-Zwart joeg op de gelijkmaker, verdiende die en kreeg hem ook op tien minuten van het einde. Een voorzet vanop links bereikte Jutgla en die kopte de 1-1 in doel. Kort nadien werd een rode kaart voor Thiago (na doorgaan op Warleson) nog terecht ongedaan gemaakt door de VAR. In de 13 minuten durende blessuretijd kwam Jutgla nog dicht bij een absolute heldenrol maar de Spanjaard punterde naast. En ook Thiago kreeg nog een tweede gele kaart na een elleboog, zo eindigde een non-match van de Braziliaan met een vroegtijdige aftocht. Finaal bleef het na een intense wedstrijd bij een gelijkspel in deze Brugse derby.

Scoreverloop:

1-0 (59') Minda, 1-1 (81') Jutgla

Bijzonderheid:

Thiago (Club Brugge) krijgt een rode kaart (90+7').

Maakte de arbitrage een goede beurt vandaag?

Meest recent

Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

44
44
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

19
19
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

116
116
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

63
63
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

18
18
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

96
96
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

68
68
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

271
271
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

195
195
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

281
281
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

273
273
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

396
396
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

202
202
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

63
63
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

337
337
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

64
64
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

248
248
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

185
185
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

99
99
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

269
269
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

201
201
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

129
129
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

153
153
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

361
361

Meer sportnieuws