Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

290 stemmen
Pittige Brugse strijd laat beide ploegen achter met kleine kater

Na een intense maar niet altijd even hoogstaande Brugse derby hebben Cercle en Club broederlijk de punten onder mekaar verdeeld. De Vereniging leek lange tijd op weg naar drie gouden punten maar een veerkrachtig Blauw-Zwart sloeg laat in de wedstrijd nog terug.

De Brugse derby was er vandaag één met grote belangen. Club Brugge wou het verschil met Union liefst nog wat verkleinen voor het einde van de competitie, Cercle was dan weer volop in de running voor een plek in Play-Off I. Muslic bracht Miangue en Augusto aan de aftrap, Somers was er niet bij door een schorsing. Bij Blauw-Zwart kwam Ordonez in de ploeg.

LEES OOK: Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Spetterende start krijgt slaapverwekkend vervolg

Beide ploegen begonnen prima aan de wedstrijd. Een vroeg schot van De Cuyper ging nipt voorlangs, aan de overzijde geraakte Denkey vanuit een scherpe hoek niet voorbij Mignolet. Halfweg de eerste periode kreeg Thiago een uitgelezen kans op de openingstreffer maar oog in oog met Warleson kon de Braziliaan zijn schot niet kadreren.

Wat volgde was een intense maar voor de rest vaak ook weinig hoogstaande pot voetbal. Zowel Club als Cercle slaagden er lange tijd niet meer in om tot een echt doelrijpe kans te komen. Op slag van rust probeerde Lemaréchal het nog eens maar zijn schot was slechts een oprapertje voor Mignolet. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel.

Minda met oogstrelend doelpunt, Jutgla zorgt voor gerechtigheid

Na rust was er aanvankelijk weinig beterschap in het spel van beide ploegen. Tot twee maal toe was er een strafschopgeval (aan elke kant één) in het eerste kwartier na rust maar de VAR kwam evenveel keer niet tussen. Op het uur was er plots toch spektakel over en weer: eerst hield Warleson Meijer van een doelpunt, meteen nadien gevolgd door een knappe actie en dito schot van Minda, de bal verdween prachtig in de verste hoek. Cercle had een 1-0 voorsprong te pakken.

Club moest de rug nu echt rechten, op een kwartier van het einde had Nusa de gelijkmaker aan de voet maar Warleson hield hem knap nog uit de korte hoek. Blauw-Zwart joeg op de gelijkmaker, verdiende die en kreeg hem ook op tien minuten van het einde. Een voorzet vanop links bereikte Jutgla en die kopte de 1-1 in doel. Kort nadien werd een rode kaart voor Thiago (na doorgaan op Warleson) nog terecht ongedaan gemaakt door de VAR. In de 13 minuten durende blessuretijd kwam Jutgla nog dicht bij een absolute heldenrol maar de Spanjaard punterde naast. En ook Thiago kreeg nog een tweede gele kaart na een elleboog, zo eindigde een non-match van de Braziliaan met een vroegtijdige aftocht. Finaal bleef het na een intense wedstrijd bij een gelijkspel in deze Brugse derby.

Scoreverloop:

1-0 (59') Minda, 1-1 (81') Jutgla

Bijzonderheid:

Thiago (Club Brugge) krijgt een rode kaart (90+7').

Maakte de arbitrage een goede beurt vandaag?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

44
44
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

26
26
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

40
40
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

48
48
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

43
43
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

78
78
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

60
60
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

222
222
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

63
63
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

43
43
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

105
105
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

737
737
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

452
452
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

407
407
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

220
220
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

808
808
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

560
560
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

296
296
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

274
274

Meer sportnieuws