'De nederlaag te veel: nieuw trainersontslag in JPL'

door
'De nederlaag te veel: nieuw trainersontslag in JPL'

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping en dat doet de posities van de coaches bij de staartploegen serieus wankelen. Voor eentje lijkt het verhaal zelfs voorbij. Zo meldt transferwachter Sacha Tavolieri dat Claudio Caçapa mag beschikken bij RWDM.

De Braziliaanse oud-international had een aardige carrière als verdediger, vooral bij Olympique Lyon kende hij mooie jaren. Na zijn spelersloopbaan ging hij dan ook als assistent-coach aan de slag bij L'OL, niet toevallig een club die eveneens in de portefeuille van RWDM-eigenaar John Textor zit.

Zijn aanstelling in Brussel kwam er echter abrupt. RWDM had vorig seizoen promotie afgedwongen onder het bewind van Vincent Euvrard. Maar daags voor de competitiestart werd die plots aan de kant geschoven ten voordele van Caçapa.

LEES OOK: 'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

Goede start, zware terugval

De nieuwe hoofdtrainer moest dus zonder een noemenswaardige voorbereiding aan zijn Belgisch avontuur starten. Desondanks namen de Molenbekenaren een behoorlijke start van het seizoen. De promovendus draaide zelfs een tijdje mee in de middenmoot.

Maar die prestaties werden niet volgehouden. Voor de winterstop werd de weg naar beneden al ingezet, in de tweede seizoenshelft ging het met 1 op 15 van kwaad naar erger. En in de beker verloor RWDM dan weer van tweedeklasser KV Oostende.

Zwarte middag tegen Antwerp

Dat leidde tot de nodige onvrede bij de supporters, die de thuismatch tegen Eupen zelfs lieten stilleggen. Desondanks bleef Caçapa het vertrouwen genieten van Textor en co. Maar na de ontluisterende nederlaag van zondagmiddag tegen Antwerp was zijn situatie dus niet langer houdbaar. Al blijft het voorlopig wachten op een officiële bevestiging van het ontslag.

RWDM gaat toch degraderen ...

Meest recent

"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

78
78
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

44
44
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

56
56
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

139
139
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

84
84
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

112
112
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

70
70
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

409
409
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

507
507
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

130
130
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

79
79
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

303
303
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

217
217
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

702
702
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

71
71
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

296
296
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

93
93
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

228
228
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

283
283
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

536
536
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

59
59
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

80
80
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

724
724

Meer sportnieuws