'De nederlaag te veel: nieuw trainersontslag in JPL'

door
'De nederlaag te veel: nieuw trainersontslag in JPL'

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping en dat doet de posities van de coaches bij de staartploegen serieus wankelen. Voor eentje lijkt het verhaal zelfs voorbij. Zo meldt transferwachter Sacha Tavolieri dat Claudio Caçapa mag beschikken bij RWDM.

De Braziliaanse oud-international had een aardige carrière als verdediger, vooral bij Olympique Lyon kende hij mooie jaren. Na zijn spelersloopbaan ging hij dan ook als assistent-coach aan de slag bij L'OL, niet toevallig een club die eveneens in de portefeuille van RWDM-eigenaar John Textor zit.

Zijn aanstelling in Brussel kwam er echter abrupt. RWDM had vorig seizoen promotie afgedwongen onder het bewind van Vincent Euvrard. Maar daags voor de competitiestart werd die plots aan de kant geschoven ten voordele van Caçapa.

LEES OOK: CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

Goede start, zware terugval

De nieuwe hoofdtrainer moest dus zonder een noemenswaardige voorbereiding aan zijn Belgisch avontuur starten. Desondanks namen de Molenbekenaren een behoorlijke start van het seizoen. De promovendus draaide zelfs een tijdje mee in de middenmoot.

Maar die prestaties werden niet volgehouden. Voor de winterstop werd de weg naar beneden al ingezet, in de tweede seizoenshelft ging het met 1 op 15 van kwaad naar erger. En in de beker verloor RWDM dan weer van tweedeklasser KV Oostende.

Zwarte middag tegen Antwerp

Dat leidde tot de nodige onvrede bij de supporters, die de thuismatch tegen Eupen zelfs lieten stilleggen. Desondanks bleef Caçapa het vertrouwen genieten van Textor en co. Maar na de ontluisterende nederlaag van zondagmiddag tegen Antwerp was zijn situatie dus niet langer houdbaar. Al blijft het voorlopig wachten op een officiële bevestiging van het ontslag.

RWDM gaat toch degraderen ...

Meest recent

Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

31
31
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

46
46
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

47
47
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

50
50
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

190
190
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

30
30
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

109
109
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

271
271
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

65
65
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

338
338
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

302
302
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

181
181
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

507
507
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

177
177
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

210
210
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

148
148
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

241
241
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

278
278
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

134
134
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

435
435
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

107
107
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

100
100
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

848
848

Meer sportnieuws