'De nederlaag te veel: nieuw trainersontslag in JPL'

door
'De nederlaag te veel: nieuw trainersontslag in JPL'

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping en dat doet de posities van de coaches bij de staartploegen serieus wankelen. Voor eentje lijkt het verhaal zelfs voorbij. Zo meldt transferwachter Sacha Tavolieri dat Claudio Caçapa mag beschikken bij RWDM.

De Braziliaanse oud-international had een aardige carrière als verdediger, vooral bij Olympique Lyon kende hij mooie jaren. Na zijn spelersloopbaan ging hij dan ook als assistent-coach aan de slag bij L'OL, niet toevallig een club die eveneens in de portefeuille van RWDM-eigenaar John Textor zit.

Zijn aanstelling in Brussel kwam er echter abrupt. RWDM had vorig seizoen promotie afgedwongen onder het bewind van Vincent Euvrard. Maar daags voor de competitiestart werd die plots aan de kant geschoven ten voordele van Caçapa.

LEES OOK: Fink met luxeprobleem bij KRC Genk: wie van de twee?

Goede start, zware terugval

De nieuwe hoofdtrainer moest dus zonder een noemenswaardige voorbereiding aan zijn Belgisch avontuur starten. Desondanks namen de Molenbekenaren een behoorlijke start van het seizoen. De promovendus draaide zelfs een tijdje mee in de middenmoot.

Maar die prestaties werden niet volgehouden. Voor de winterstop werd de weg naar beneden al ingezet, in de tweede seizoenshelft ging het met 1 op 15 van kwaad naar erger. En in de beker verloor RWDM dan weer van tweedeklasser KV Oostende.

Zwarte middag tegen Antwerp

Dat leidde tot de nodige onvrede bij de supporters, die de thuismatch tegen Eupen zelfs lieten stilleggen. Desondanks bleef Caçapa het vertrouwen genieten van Textor en co. Maar na de ontluisterende nederlaag van zondagmiddag tegen Antwerp was zijn situatie dus niet langer houdbaar. Al blijft het voorlopig wachten op een officiële bevestiging van het ontslag.

RWDM gaat toch degraderen ...

Meest recent

Emilio Ferrera verrast met nieuwe Belgische club

Emilio Ferrera is en blijft een zeer opgemerkte figuur in de Belgische voetbalwereld. Hij passeerde ...

1
1
Vanhaezebrouck prijst 'onvoorstelbare' Club-speler

Club Brugge beleefde een zeer memorabele avond in de Champions League. Het slaagde erin om op ...

86
86
'Club heeft volgende miljoenentransfer in het vizier'

Maar liefst 80 miljoen euro haalde Club Brugge in de zomer op met de verkoop van Maxim De Cuyper, ...

140
140
STVV en Anderlecht jubelen na nieuws uit Japan

Bijna halfweg de reguliere competitie draaien er nog altijd enkele verrassende teams mee in de top ...

143
143
'Geen Hayen, wel andere ex-pion van Club voor Celtic'

Club Brugge leefde de laatste weken tussen hoop en vrees, want plots leek de kans reëel dat ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Domper voor Bayern, comeback ex-Rode Duivel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

110
110
VAR-expert velt oordeel over afgekeurde goal Vermant

Club Brugge leek op weg naar een stuntzege tegen FC Barcelona, maar de 4-3 van Romeo Vermant werd ...

397
397
Chelsea zit in zak en as na nieuwe deceptie Lavia

Romeo Lavia is één van de grootste Belgische talenten, maar de middenvelder kampt met ...

89
89
Club Brugge briest toch na Barça: “Geen enkel idee!”

Club Brugge zorgde voor een enorme stunt in de Champions League door 3-3 gelijk te spelen tegen FC ...

251
251
Heymans onthult waarom hij Genk boven buitenland verkoos

Door een vervelende blessure heeft het enkele maanden geduurd, maar de laatste weken drukt Daan ...

80
80
Henry met tirade over Barça: "Alle respect voor Club..."

Club Brugge heeft woensdag voor het meest spraakmakende resultaat van de avond in de Champions ...

120
120
'Anderlecht neemt beslissing over terugkeer Duranville'

Anderlecht was in de zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar desondanks lijkt de kans groot ...

245
245
'Lucas Stassin in januari naar Premier League'

De voorbije maanden werd Lucas Stassin nadrukkelijk naar voor geschoven als een potentiële Rode ...

69
69
Eén dissonant in geweldige Club-Barça: "Geen goede score"

Club Brugge gaat over de tongen in Europa, want het zorgde voor een spectaculaire avond tegen FC ...

366
366
Selectie Rode Duivels: 3 enorme verrassingen op komst?

Binnenkort moeten de Rode Duivels hun WK-ticket definitief over de streep zien te trekken. Daarvoor ...

240
240
Mechele onder de indruk: "Dat zie je niet in België"

Club Brugge had het defensief zeker niet makkelijk tegen FC Barcelona. Het speelde zeker niet slecht ...

254
254
Fink met verrassende uitspraak: “Sterker dan de Serie A"

KRC Genk speelt vanavond tegen Sporting Braga. Dat is een pittige tegenstander en de Limburgers gaan ...

67
67
Van Basten ontploft na duel Club Brugge: “Schandalig!”

Club Brugge speelde een bijzonder goede partij tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart juichte nog eens twee ...

1050
1050
Luis Oliveira is terug: Belgische ex-topspits opnieuw coach

De jonge garde onder jullie zal Luis Oliveira wellicht niet kennen. Hij was pakweg dertig jaar ...

80
80
‘Antwerp davert: ex-Club Brugge coach staat al klaar’

Antwerp wankelt en de druk op Stef Wils piekt. De vijf trainers die in juni nog op de shortlist ...

1633
1633
Yamal reageert op Brugs gefluit, Flick vol lof over Club

FC Barcelona speelde 3-3 op het veld van Club Brugge. Dat was alles bij elkaar een verdiende ...

789
789
Croonen zet puntjes op de i over geruchten Fink

KRC Genk is de laatste weken weer beter bezig. De Limburgers leggen goede resultaten neer en over ...

214
214
Club Brugge maakt indruk: Spaanse pers ziet twee uitblinkers

Club Brugge heeft héél veel indruk gemaakt tegen FC Barcelona. De Catalanen zagen af ...

1121
1121
Vanaken geniet nog na: "Pure wereldklasse!"

Hans Vanaken was enorm goed tegen FC Barcelona. De beste middenvelder op het veld en dat wil ...

321
321
Hayen na wonderbaarlijke avond: "Zij waren indrukwekkend"

Club Brugge speelde een ijzersterke partij tegen FC Barcelona. De 3-3 was een juiste uitslag, beide ...

298
298

Meer sportnieuws