Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

227
Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

Landskampioen Antwerp FC heeft zondagmiddag een overtuigende zege geboekt. De Great Old hoefde zelfs niet eens zijn beste niveau te halen om met duidelijke 0-4-cijfers te winnen van een zieltogend RWDM. Bij de promovendus liep zowat alles fout wat er kon foutlopen. 

Een week geleden boekte Antwerp nog een late zege tegen rivaal Club Brugge, zondag kon het opnieuw een goede zaak doen. Leider Union SG had daags voordien immers twee punten laten liggen. De ploeg van coach Van Bommel liet er in Molenbeek dan ook geen gras over groeien. Niet dat RAFC zo indrukwekkend startte, maar na nog geen kwartier spelen stond het al 0-1.

Ondrejka werd immers lichtjes aangetikt in de zestien en versierde zo een strafschop. In de heenmatch had RWDM-doelman Defourny nog twee elfmeters van Antwerp gestopt, tegenover Alderweireld was hij echter kansloos. Het sluitstuk toonde zich niet veel later wel weer van belang nadat Ejuke zomaar de bal kreeg ingeleverd. Maar na 36 minuten moest Defourny zich toch een tweede keer gewonnen geven.

LEES OOK: Antwerp pakt 0 op 9: Compper uit grootste frustratie

Dubbelklapper Alderweireld

Janssen werd immers goed aangespeeld en legde de bal netjes binnen aan de verste hoek. In de extra tijd van de eerste helft kroop de Nederlander dan weer in de rol van aangever, Ondrejka had de bal maar binnen te tikken. RWDM mocht vervolgens van geluk spreken dat Dwomoh en Sousa verder konden nadat ze lelijk tegen mekaar botsten.

Door de 0-3-achterstand besloot thuiscoach Caçapa tijdens de rust liefst drie wissels door te voeren, een beslissing waar hij later spijt van zou krijgen. Veel hielp het in ieder geval niet, RWDM kreeg amper voet aan grond. Biron zette Butez weliswaar nog aan het werk, maar enkele minuten later kreeg Antwerp een tweede penalty. Alderweireld liet zijn gouden schoenen nog wat extra blinken.

RWDM met negen

Bij RWDM ging het vervolgens van kwaad naar erger. Sampaio haalde de doorgebroken Ondrejka naar met zijn zoveelste overtreding en mocht vroegtijdig gaan douchen met zijn tweede gele kaart van de middag. Daar bleef het niet bij. Eerst viel Gueye geblesseerd uit, vervolgens liep ook Sissako een schijnbaar zware blessure op. De verdediger moest op een draagberrie het veld afgedragen worden. Maar op dat moment had RWDM al zijn wissels al gebruikt.

En dus moesten de Brusselaars de wedstrijd met slechts 9 man tussen de lijnen afwerken. Antwerp kreeg dan ook de nodige kansen om de kloof verder uit te bouwen, maar faalde in de afwerking. De overwinning was op dat moment echter al lang binnen. De titelverdediger komt in het klassement zo opnieuw op gelijke hoogte van nummer drie Club Brugge en loopt twee punten in op leider Union. RWDM lijkt dan weer rijp voor degradatie indien het dit belabberde niveau aanhoudt.

Antwerp gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

4
4
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

19
19
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

335
335
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

19
19
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

188
188
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

37
37
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

143
143
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

84
84
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

37
37
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

239
239
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

128
128
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

51
51
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

86
86
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

206
206
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

99
99
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

458
458
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

475
475
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

397
397
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

145
145
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

252
252
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

207
207
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

466
466
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

343
343
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

230
230

Meer sportnieuws