Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

227
Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

Landskampioen Antwerp FC heeft zondagmiddag een overtuigende zege geboekt. De Great Old hoefde zelfs niet eens zijn beste niveau te halen om met duidelijke 0-4-cijfers te winnen van een zieltogend RWDM. Bij de promovendus liep zowat alles fout wat er kon foutlopen. 

Een week geleden boekte Antwerp nog een late zege tegen rivaal Club Brugge, zondag kon het opnieuw een goede zaak doen. Leider Union SG had daags voordien immers twee punten laten liggen. De ploeg van coach Van Bommel liet er in Molenbeek dan ook geen gras over groeien. Niet dat RAFC zo indrukwekkend startte, maar na nog geen kwartier spelen stond het al 0-1.

Ondrejka werd immers lichtjes aangetikt in de zestien en versierde zo een strafschop. In de heenmatch had RWDM-doelman Defourny nog twee elfmeters van Antwerp gestopt, tegenover Alderweireld was hij echter kansloos. Het sluitstuk toonde zich niet veel later wel weer van belang nadat Ejuke zomaar de bal kreeg ingeleverd. Maar na 36 minuten moest Defourny zich toch een tweede keer gewonnen geven.

LEES OOK: Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Dubbelklapper Alderweireld

Janssen werd immers goed aangespeeld en legde de bal netjes binnen aan de verste hoek. In de extra tijd van de eerste helft kroop de Nederlander dan weer in de rol van aangever, Ondrejka had de bal maar binnen te tikken. RWDM mocht vervolgens van geluk spreken dat Dwomoh en Sousa verder konden nadat ze lelijk tegen mekaar botsten.

Door de 0-3-achterstand besloot thuiscoach Caçapa tijdens de rust liefst drie wissels door te voeren, een beslissing waar hij later spijt van zou krijgen. Veel hielp het in ieder geval niet, RWDM kreeg amper voet aan grond. Biron zette Butez weliswaar nog aan het werk, maar enkele minuten later kreeg Antwerp een tweede penalty. Alderweireld liet zijn gouden schoenen nog wat extra blinken.

RWDM met negen

Bij RWDM ging het vervolgens van kwaad naar erger. Sampaio haalde de doorgebroken Ondrejka naar met zijn zoveelste overtreding en mocht vroegtijdig gaan douchen met zijn tweede gele kaart van de middag. Daar bleef het niet bij. Eerst viel Gueye geblesseerd uit, vervolgens liep ook Sissako een schijnbaar zware blessure op. De verdediger moest op een draagberrie het veld afgedragen worden. Maar op dat moment had RWDM al zijn wissels al gebruikt.

En dus moesten de Brusselaars de wedstrijd met slechts 9 man tussen de lijnen afwerken. Antwerp kreeg dan ook de nodige kansen om de kloof verder uit te bouwen, maar faalde in de afwerking. De overwinning was op dat moment echter al lang binnen. De titelverdediger komt in het klassement zo opnieuw op gelijke hoogte van nummer drie Club Brugge en loopt twee punten in op leider Union. RWDM lijkt dan weer rijp voor degradatie indien het dit belabberde niveau aanhoudt.

Antwerp gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

69
69
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

18
18
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

77
77
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

79
79
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

445
445
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

177
177
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

160
160
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

117
117
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

145
145
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

85
85
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

260
260
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

570
570
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

55
55
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

211
211
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

133
133
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

123
123
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

187
187
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

128
128
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

48
48
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

254
254
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

473
473
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

88
88
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

259
259
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

963
963
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

321
321

Meer sportnieuws