Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

door
Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

Landskampioen Antwerp FC heeft zondagmiddag een overtuigende zege geboekt. De Great Old hoefde zelfs niet eens zijn beste niveau te halen om met duidelijke 0-4-cijfers te winnen van een zieltogend RWDM. Bij de promovendus liep zowat alles fout wat er kon foutlopen. 

Een week geleden boekte Antwerp nog een late zege tegen rivaal Club Brugge, zondag kon het opnieuw een goede zaak doen. Leider Union SG had daags voordien immers twee punten laten liggen. De ploeg van coach Van Bommel liet er in Molenbeek dan ook geen gras over groeien. Niet dat RAFC zo indrukwekkend startte, maar na nog geen kwartier spelen stond het al 0-1.

Ondrejka werd immers lichtjes aangetikt in de zestien en versierde zo een strafschop. In de heenmatch had RWDM-doelman Defourny nog twee elfmeters van Antwerp gestopt, tegenover Alderweireld was hij echter kansloos. Het sluitstuk toonde zich niet veel later wel weer van belang nadat Ejuke zomaar de bal kreeg ingeleverd. Maar na 36 minuten moest Defourny zich toch een tweede keer gewonnen geven.

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Dubbelklapper Alderweireld

Janssen werd immers goed aangespeeld en legde de bal netjes binnen aan de verste hoek. In de extra tijd van de eerste helft kroop de Nederlander dan weer in de rol van aangever, Ondrejka had de bal maar binnen te tikken. RWDM mocht vervolgens van geluk spreken dat Dwomoh en Sousa verder konden nadat ze lelijk tegen mekaar botsten.

Door de 0-3-achterstand besloot thuiscoach Caçapa tijdens de rust liefst drie wissels door te voeren, een beslissing waar hij later spijt van zou krijgen. Veel hielp het in ieder geval niet, RWDM kreeg amper voet aan grond. Biron zette Butez weliswaar nog aan het werk, maar enkele minuten later kreeg Antwerp een tweede penalty. Alderweireld liet zijn gouden schoenen nog wat extra blinken.

RWDM met negen

Bij RWDM ging het vervolgens van kwaad naar erger. Sampaio haalde de doorgebroken Ondrejka naar met zijn zoveelste overtreding en mocht vroegtijdig gaan douchen met zijn tweede gele kaart van de middag. Daar bleef het niet bij. Eerst viel Gueye geblesseerd uit, vervolgens liep ook Sissako een schijnbaar zware blessure op. De verdediger moest op een draagberrie het veld afgedragen worden. Maar op dat moment had RWDM al zijn wissels al gebruikt.

En dus moesten de Brusselaars de wedstrijd met slechts 9 man tussen de lijnen afwerken. Antwerp kreeg dan ook de nodige kansen om de kloof verder uit te bouwen, maar faalde in de afwerking. De overwinning was op dat moment echter al lang binnen. De titelverdediger komt in het klassement zo opnieuw op gelijke hoogte van nummer drie Club Brugge en loopt twee punten in op leider Union. RWDM lijkt dan weer rijp voor degradatie indien het dit belabberde niveau aanhoudt.

Antwerp gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

45
45
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

39
39
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

28
28
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

11
11
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

326
326
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

209
209
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

307
307
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

87
87
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

487
487
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

808
808
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

240
240
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

531
531
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

280
280
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

219
219
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

108
108
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

84
84
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

54
54
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

236
236
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

35
35
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

189
189
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

241
241
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

49
49
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

140
140
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

227
227

Meer sportnieuws