Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

227
Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

Landskampioen Antwerp FC heeft zondagmiddag een overtuigende zege geboekt. De Great Old hoefde zelfs niet eens zijn beste niveau te halen om met duidelijke 0-4-cijfers te winnen van een zieltogend RWDM. Bij de promovendus liep zowat alles fout wat er kon foutlopen. 

Een week geleden boekte Antwerp nog een late zege tegen rivaal Club Brugge, zondag kon het opnieuw een goede zaak doen. Leider Union SG had daags voordien immers twee punten laten liggen. De ploeg van coach Van Bommel liet er in Molenbeek dan ook geen gras over groeien. Niet dat RAFC zo indrukwekkend startte, maar na nog geen kwartier spelen stond het al 0-1.

Ondrejka werd immers lichtjes aangetikt in de zestien en versierde zo een strafschop. In de heenmatch had RWDM-doelman Defourny nog twee elfmeters van Antwerp gestopt, tegenover Alderweireld was hij echter kansloos. Het sluitstuk toonde zich niet veel later wel weer van belang nadat Ejuke zomaar de bal kreeg ingeleverd. Maar na 36 minuten moest Defourny zich toch een tweede keer gewonnen geven.

LEES OOK: Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Dubbelklapper Alderweireld

Janssen werd immers goed aangespeeld en legde de bal netjes binnen aan de verste hoek. In de extra tijd van de eerste helft kroop de Nederlander dan weer in de rol van aangever, Ondrejka had de bal maar binnen te tikken. RWDM mocht vervolgens van geluk spreken dat Dwomoh en Sousa verder konden nadat ze lelijk tegen mekaar botsten.

Door de 0-3-achterstand besloot thuiscoach Caçapa tijdens de rust liefst drie wissels door te voeren, een beslissing waar hij later spijt van zou krijgen. Veel hielp het in ieder geval niet, RWDM kreeg amper voet aan grond. Biron zette Butez weliswaar nog aan het werk, maar enkele minuten later kreeg Antwerp een tweede penalty. Alderweireld liet zijn gouden schoenen nog wat extra blinken.

RWDM met negen

Bij RWDM ging het vervolgens van kwaad naar erger. Sampaio haalde de doorgebroken Ondrejka naar met zijn zoveelste overtreding en mocht vroegtijdig gaan douchen met zijn tweede gele kaart van de middag. Daar bleef het niet bij. Eerst viel Gueye geblesseerd uit, vervolgens liep ook Sissako een schijnbaar zware blessure op. De verdediger moest op een draagberrie het veld afgedragen worden. Maar op dat moment had RWDM al zijn wissels al gebruikt.

En dus moesten de Brusselaars de wedstrijd met slechts 9 man tussen de lijnen afwerken. Antwerp kreeg dan ook de nodige kansen om de kloof verder uit te bouwen, maar faalde in de afwerking. De overwinning was op dat moment echter al lang binnen. De titelverdediger komt in het klassement zo opnieuw op gelijke hoogte van nummer drie Club Brugge en loopt twee punten in op leider Union. RWDM lijkt dan weer rijp voor degradatie indien het dit belabberde niveau aanhoudt.

Antwerp gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

0
0
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

328
328
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

45
45
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

45
45
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

162
162
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

255
255
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

825
825
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

844
844
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

165
165
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

103
103
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

143
143
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

901
901
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

107
107
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

116
116
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

73
73
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

636
636
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

120
120
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

46
46
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

72
72
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

667
667
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

587
587
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

626
626
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

87
87
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1194
1194
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

376
376

Meer sportnieuws