Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

door
Antwerp toont geen greintje genade op zwarte middag RWDM

Landskampioen Antwerp FC heeft zondagmiddag een overtuigende zege geboekt. De Great Old hoefde zelfs niet eens zijn beste niveau te halen om met duidelijke 0-4-cijfers te winnen van een zieltogend RWDM. Bij de promovendus liep zowat alles fout wat er kon foutlopen. 

Een week geleden boekte Antwerp nog een late zege tegen rivaal Club Brugge, zondag kon het opnieuw een goede zaak doen. Leider Union SG had daags voordien immers twee punten laten liggen. De ploeg van coach Van Bommel liet er in Molenbeek dan ook geen gras over groeien. Niet dat RAFC zo indrukwekkend startte, maar na nog geen kwartier spelen stond het al 0-1.

Ondrejka werd immers lichtjes aangetikt in de zestien en versierde zo een strafschop. In de heenmatch had RWDM-doelman Defourny nog twee elfmeters van Antwerp gestopt, tegenover Alderweireld was hij echter kansloos. Het sluitstuk toonde zich niet veel later wel weer van belang nadat Ejuke zomaar de bal kreeg ingeleverd. Maar na 36 minuten moest Defourny zich toch een tweede keer gewonnen geven.

LEES OOK: Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Dubbelklapper Alderweireld

Janssen werd immers goed aangespeeld en legde de bal netjes binnen aan de verste hoek. In de extra tijd van de eerste helft kroop de Nederlander dan weer in de rol van aangever, Ondrejka had de bal maar binnen te tikken. RWDM mocht vervolgens van geluk spreken dat Dwomoh en Sousa verder konden nadat ze lelijk tegen mekaar botsten.

Door de 0-3-achterstand besloot thuiscoach Caçapa tijdens de rust liefst drie wissels door te voeren, een beslissing waar hij later spijt van zou krijgen. Veel hielp het in ieder geval niet, RWDM kreeg amper voet aan grond. Biron zette Butez weliswaar nog aan het werk, maar enkele minuten later kreeg Antwerp een tweede penalty. Alderweireld liet zijn gouden schoenen nog wat extra blinken.

RWDM met negen

Bij RWDM ging het vervolgens van kwaad naar erger. Sampaio haalde de doorgebroken Ondrejka naar met zijn zoveelste overtreding en mocht vroegtijdig gaan douchen met zijn tweede gele kaart van de middag. Daar bleef het niet bij. Eerst viel Gueye geblesseerd uit, vervolgens liep ook Sissako een schijnbaar zware blessure op. De verdediger moest op een draagberrie het veld afgedragen worden. Maar op dat moment had RWDM al zijn wissels al gebruikt.

En dus moesten de Brusselaars de wedstrijd met slechts 9 man tussen de lijnen afwerken. Antwerp kreeg dan ook de nodige kansen om de kloof verder uit te bouwen, maar faalde in de afwerking. De overwinning was op dat moment echter al lang binnen. De titelverdediger komt in het klassement zo opnieuw op gelijke hoogte van nummer drie Club Brugge en loopt twee punten in op leider Union. RWDM lijkt dan weer rijp voor degradatie indien het dit belabberde niveau aanhoudt.

Antwerp gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

3
3
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

68
68
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

29
29
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

127
127
Wesley Sonck totaal van slag na misselijkmakend moment

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

20
20
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

79
79
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

81
81
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

140
140
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

151
151
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

58
58
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

168
168
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

134
134
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

311
311
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

720
720
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

77
77
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

87
87
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

151
151
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

103
103
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

362
362
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

260
260
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

123
123
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

211
211
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

176
176
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

128
128

Meer sportnieuws