Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

door
Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

KRC Genk is er zondagnamiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege van 2024 te pakken. Op het veld van KV Mechelen kwamen de Limburgers nochtans tegen het spel in op voorsprong. Maar gezien het wedstrijdverloop mocht de vicekampioen zelfs van geluk spreken dat het bij 1-1 bleef.

Voor het bezoek aan zijn ex-club had coach Vrancken enkele wijzigingen doorgevoerd bij Genk, dat nog steeds op zoek was naar zijn eerste zege van 2024. Zo verstevigde hij zijn middenveld en werd Arokodare opnieuw uitgespeeld als targetspits. Toch was het de thuisploeg die het best van start ging.

De jonge Antonio liet in de laatste weken al heel wat mooie dingen zien bij Malinwa en toonde zich opnieuw erg gretig. Tot twee keer toe was hij dicht bij de openingstreffer. Mrabti trapte op zijn beurt in het zijnet. En die missers braken de thuisploeg na een halfuur spelen zuur op.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Tolu slaat toe, Schoofs antwoordt

Na een rommelige fase voor het Mechelse doel stond Arokodare immers op de juiste plaats om de 0-1 tegen de gang van het spel in binnen te werken. Heynen liet niet veel later zelfs de 0-2 liggen. Maar het antwoord van de thuisploeg mocht gezien worden. Zo maakte Schoofs er nog voor rust 1-1 van.

Genk begon wel beter aan de tweede periode en kon opnieuw dreigen via Arokodare. Het claimde ook tevergeefs een penalty. Maar de thuisploeg bleef eveneens gevaarlijk via onder meer Mrabti en Antonio. Bovendien werd met Slimani nog een extra stormram tussen de lijnen gegooid.

Geen rood voor Hrosovsky

In de slotfase ontsnapten de bezoekers nog aan een rode kaart voor Hrosovsky, maar de eindstand stond toen al op het bord. Op zich zeker geen slecht resultaat voor KV Mechelen, dat voor hetzelfde geld de drie punten had gepakt. Genk blijft dan weer achter met een pijnlijke 3 op 15 in 2024. Indien Cercle Brugge later op de avond wint van AA Gent, valt de vicekampioen opnieuw uit de top 6.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

77
77
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

128
128
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

99
99
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

62
62
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

200
200
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

184
184
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

101
101
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

383
383
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

196
196
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

141
141
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

161
161
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

313
313
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

351
351
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

162
162
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

83
83
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

53
53
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

255
255
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

57
57
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

195
195
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

111
111
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

548
548
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

86
86

Meer sportnieuws