Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

door
Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

KRC Genk is er zondagnamiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege van 2024 te pakken. Op het veld van KV Mechelen kwamen de Limburgers nochtans tegen het spel in op voorsprong. Maar gezien het wedstrijdverloop mocht de vicekampioen zelfs van geluk spreken dat het bij 1-1 bleef.

Voor het bezoek aan zijn ex-club had coach Vrancken enkele wijzigingen doorgevoerd bij Genk, dat nog steeds op zoek was naar zijn eerste zege van 2024. Zo verstevigde hij zijn middenveld en werd Arokodare opnieuw uitgespeeld als targetspits. Toch was het de thuisploeg die het best van start ging.

De jonge Antonio liet in de laatste weken al heel wat mooie dingen zien bij Malinwa en toonde zich opnieuw erg gretig. Tot twee keer toe was hij dicht bij de openingstreffer. Mrabti trapte op zijn beurt in het zijnet. En die missers braken de thuisploeg na een halfuur spelen zuur op.

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Tolu slaat toe, Schoofs antwoordt

Na een rommelige fase voor het Mechelse doel stond Arokodare immers op de juiste plaats om de 0-1 tegen de gang van het spel in binnen te werken. Heynen liet niet veel later zelfs de 0-2 liggen. Maar het antwoord van de thuisploeg mocht gezien worden. Zo maakte Schoofs er nog voor rust 1-1 van.

Genk begon wel beter aan de tweede periode en kon opnieuw dreigen via Arokodare. Het claimde ook tevergeefs een penalty. Maar de thuisploeg bleef eveneens gevaarlijk via onder meer Mrabti en Antonio. Bovendien werd met Slimani nog een extra stormram tussen de lijnen gegooid.

Geen rood voor Hrosovsky

In de slotfase ontsnapten de bezoekers nog aan een rode kaart voor Hrosovsky, maar de eindstand stond toen al op het bord. Op zich zeker geen slecht resultaat voor KV Mechelen, dat voor hetzelfde geld de drie punten had gepakt. Genk blijft dan weer achter met een pijnlijke 3 op 15 in 2024. Indien Cercle Brugge later op de avond wint van AA Gent, valt de vicekampioen opnieuw uit de top 6.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

22
22
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

98
98
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

28
28
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

76
76
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

157
157
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

139
139
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

113
113
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

160
160
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

301
301
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

20
20
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

458
458
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

751
751
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

160
160
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

112
112
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

102
102
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

125
125
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

504
504
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

308
308
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

149
149
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

466
466
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

677
677
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

342
342
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

153
153

Meer sportnieuws