Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

door
Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

KRC Genk is er zondagnamiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege van 2024 te pakken. Op het veld van KV Mechelen kwamen de Limburgers nochtans tegen het spel in op voorsprong. Maar gezien het wedstrijdverloop mocht de vicekampioen zelfs van geluk spreken dat het bij 1-1 bleef.

Voor het bezoek aan zijn ex-club had coach Vrancken enkele wijzigingen doorgevoerd bij Genk, dat nog steeds op zoek was naar zijn eerste zege van 2024. Zo verstevigde hij zijn middenveld en werd Arokodare opnieuw uitgespeeld als targetspits. Toch was het de thuisploeg die het best van start ging.

De jonge Antonio liet in de laatste weken al heel wat mooie dingen zien bij Malinwa en toonde zich opnieuw erg gretig. Tot twee keer toe was hij dicht bij de openingstreffer. Mrabti trapte op zijn beurt in het zijnet. En die missers braken de thuisploeg na een halfuur spelen zuur op.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Tolu slaat toe, Schoofs antwoordt

Na een rommelige fase voor het Mechelse doel stond Arokodare immers op de juiste plaats om de 0-1 tegen de gang van het spel in binnen te werken. Heynen liet niet veel later zelfs de 0-2 liggen. Maar het antwoord van de thuisploeg mocht gezien worden. Zo maakte Schoofs er nog voor rust 1-1 van.

Genk begon wel beter aan de tweede periode en kon opnieuw dreigen via Arokodare. Het claimde ook tevergeefs een penalty. Maar de thuisploeg bleef eveneens gevaarlijk via onder meer Mrabti en Antonio. Bovendien werd met Slimani nog een extra stormram tussen de lijnen gegooid.

Geen rood voor Hrosovsky

In de slotfase ontsnapten de bezoekers nog aan een rode kaart voor Hrosovsky, maar de eindstand stond toen al op het bord. Op zich zeker geen slecht resultaat voor KV Mechelen, dat voor hetzelfde geld de drie punten had gepakt. Genk blijft dan weer achter met een pijnlijke 3 op 15 in 2024. Indien Cercle Brugge later op de avond wint van AA Gent, valt de vicekampioen opnieuw uit de top 6.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

71
71
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

63
63
'Grote kuis in Genk: 12 (!) spelers richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

76
76
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

217
217
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

332
332
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

92
92
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

98
98
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

32
32
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

17
17
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

42
42
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

58
58
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

132
132
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

90
90
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

311
311
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

223
223
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

36
36
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

230
230
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

60
60
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

212
212
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

207
207
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

324
324
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

92
92
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

376
376
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

206
206
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

493
493

Meer sportnieuws