Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

door
Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

KRC Genk is er zondagnamiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege van 2024 te pakken. Op het veld van KV Mechelen kwamen de Limburgers nochtans tegen het spel in op voorsprong. Maar gezien het wedstrijdverloop mocht de vicekampioen zelfs van geluk spreken dat het bij 1-1 bleef.

Voor het bezoek aan zijn ex-club had coach Vrancken enkele wijzigingen doorgevoerd bij Genk, dat nog steeds op zoek was naar zijn eerste zege van 2024. Zo verstevigde hij zijn middenveld en werd Arokodare opnieuw uitgespeeld als targetspits. Toch was het de thuisploeg die het best van start ging.

De jonge Antonio liet in de laatste weken al heel wat mooie dingen zien bij Malinwa en toonde zich opnieuw erg gretig. Tot twee keer toe was hij dicht bij de openingstreffer. Mrabti trapte op zijn beurt in het zijnet. En die missers braken de thuisploeg na een halfuur spelen zuur op.

LEES OOK: Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Tolu slaat toe, Schoofs antwoordt

Na een rommelige fase voor het Mechelse doel stond Arokodare immers op de juiste plaats om de 0-1 tegen de gang van het spel in binnen te werken. Heynen liet niet veel later zelfs de 0-2 liggen. Maar het antwoord van de thuisploeg mocht gezien worden. Zo maakte Schoofs er nog voor rust 1-1 van.

Genk begon wel beter aan de tweede periode en kon opnieuw dreigen via Arokodare. Het claimde ook tevergeefs een penalty. Maar de thuisploeg bleef eveneens gevaarlijk via onder meer Mrabti en Antonio. Bovendien werd met Slimani nog een extra stormram tussen de lijnen gegooid.

Geen rood voor Hrosovsky

In de slotfase ontsnapten de bezoekers nog aan een rode kaart voor Hrosovsky, maar de eindstand stond toen al op het bord. Op zich zeker geen slecht resultaat voor KV Mechelen, dat voor hetzelfde geld de drie punten had gepakt. Genk blijft dan weer achter met een pijnlijke 3 op 15 in 2024. Indien Cercle Brugge later op de avond wint van AA Gent, valt de vicekampioen opnieuw uit de top 6.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

17
17
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

46
46
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

83
83
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

147
147
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

216
216
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

81
81
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

63
63
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

153
153
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

477
477
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

191
191
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

723
723
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

178
178
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

126
126
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

154
154
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

228
228
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

651
651
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

364
364
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

304
304
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

424
424
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

202
202
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

54
54
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

318
318

Meer sportnieuws