Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

274 stemmen
Kwakkelend KRC Genk moet blij zijn met punt op Mechelen

KRC Genk is er zondagnamiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege van 2024 te pakken. Op het veld van KV Mechelen kwamen de Limburgers nochtans tegen het spel in op voorsprong. Maar gezien het wedstrijdverloop mocht de vicekampioen zelfs van geluk spreken dat het bij 1-1 bleef.

Voor het bezoek aan zijn ex-club had coach Vrancken enkele wijzigingen doorgevoerd bij Genk, dat nog steeds op zoek was naar zijn eerste zege van 2024. Zo verstevigde hij zijn middenveld en werd Arokodare opnieuw uitgespeeld als targetspits. Toch was het de thuisploeg die het best van start ging.

De jonge Antonio liet in de laatste weken al heel wat mooie dingen zien bij Malinwa en toonde zich opnieuw erg gretig. Tot twee keer toe was hij dicht bij de openingstreffer. Mrabti trapte op zijn beurt in het zijnet. En die missers braken de thuisploeg na een halfuur spelen zuur op.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Tolu slaat toe, Schoofs antwoordt

Na een rommelige fase voor het Mechelse doel stond Arokodare immers op de juiste plaats om de 0-1 tegen de gang van het spel in binnen te werken. Heynen liet niet veel later zelfs de 0-2 liggen. Maar het antwoord van de thuisploeg mocht gezien worden. Zo maakte Schoofs er nog voor rust 1-1 van.

Genk begon wel beter aan de tweede periode en kon opnieuw dreigen via Arokodare. Het claimde ook tevergeefs een penalty. Maar de thuisploeg bleef eveneens gevaarlijk via onder meer Mrabti en Antonio. Bovendien werd met Slimani nog een extra stormram tussen de lijnen gegooid.

Geen rood voor Hrosovsky

In de slotfase ontsnapten de bezoekers nog aan een rode kaart voor Hrosovsky, maar de eindstand stond toen al op het bord. Op zich zeker geen slecht resultaat voor KV Mechelen, dat voor hetzelfde geld de drie punten had gepakt. Genk blijft dan weer achter met een pijnlijke 3 op 15 in 2024. Indien Cercle Brugge later op de avond wint van AA Gent, valt de vicekampioen opnieuw uit de top 6.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

3
3
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

12
12
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

97
97
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

58
58
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

18
18
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

105
105
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

259
259
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

344
344
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

155
155
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

101
101
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

159
159
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

772
772
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

454
454
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

362
362
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

264
264
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

47
47
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

798
798
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

594
594
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

89
89

Meer sportnieuws