Deila mengt zich in VAR-discussie na fase met Mignolet

door
Deila mengt zich in VAR-discussie na fase met Mignolet

Club Brugge heeft zaterdagavond aangeknoopt met een overtuigende competitiezege op eigen veld. Blauw-Zwart haalde het uiteindelijk met duidelijke 4-0-cijfers van KAS Eupen. Bij de bezoekers was men wel niet te spreken over de wedstrijdleiding.

De Bruggelingen hadden na de recente 1 op 6 absoluut na een nieuwe driepunter. Bovendien kon Club twee punten inlopen op leider Union SG, dat eerder op de dag bleef steken op 2-2 tegen Westerlo. En Blauw-Zwart deed voor eigen volk ook wat moest.

Na nog geen kwartier spelen wist Casper Nielsen de score al te openen, waarna Ferran Jutgla niet veel later ook verdubbelde. In het slot van de tweede periode deed Club de boeken helemaal dicht. Andreas Skov Olsen en Brandon Mechele zetten de 4-0-eindstand op het scorebord.

LEES OOK: Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Rood Mignolet?

Een overtuigende zege dus, al had de match ook anders kunnen lopen. Zo vonden de bezoekers dat Simon Mignolet al na drie minuten rood had moeten krijgen. De doelman wou een actie onschadelijk maken en kwam daarvoor uit zijn baklijn gelopen, maar leek de bal met de arm te deviëren.

Volgens Eupen-coach Florian Kohfeldt bestond er weinig twijfel over. "Dat was rood. Zoiets verandert de wedstrijd", aldus de Duitser. Zijn collega bij Club wou er echter niet te veel op ingaan. "Over deze bewuste fase kan ik echter weinig kwijt, wan ik moet ze nog bekijken", reageerde Ronny Deila op de clubwebstek.

Arbitrage-probleem

De Noor wou dan weer wel dieper ingaan over het algemene niveau van de Belgische arbitrage. Ook hij onderstreept dat er een probleem is. "Ik vraag me soms af of ze andere wedstrijden zien, zeker wanneer je een VAR hebt. Normaal zeg ik weinig over de arbitrage omdat je eens een beslissing mee hebt en eens tegen, maar sinds december heb je veel rare fases over alle matchen heen. Daar moet eens over nagedacht worden, in het belang van ons voetbal", aldus Deila.

De scheidsrechtersbazen moeten ter verantwoording geroepen worden ...

Meest recent

Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

0
0
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

46
46
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

89
89
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

197
197
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

322
322
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

291
291
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

175
175
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

246
246
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

204
204
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

306
306
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

348
348
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

515
515
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

250
250
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

310
310
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

335
335
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

424
424
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

269
269
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

356
356
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

670
670
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

469
469
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

158
158
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

172
172
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

916
916
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

396
396

Meer sportnieuws