Deila mengt zich in VAR-discussie na fase met Mignolet

door
Deila mengt zich in VAR-discussie na fase met Mignolet

Club Brugge heeft zaterdagavond aangeknoopt met een overtuigende competitiezege op eigen veld. Blauw-Zwart haalde het uiteindelijk met duidelijke 4-0-cijfers van KAS Eupen. Bij de bezoekers was men wel niet te spreken over de wedstrijdleiding.

De Bruggelingen hadden na de recente 1 op 6 absoluut na een nieuwe driepunter. Bovendien kon Club twee punten inlopen op leider Union SG, dat eerder op de dag bleef steken op 2-2 tegen Westerlo. En Blauw-Zwart deed voor eigen volk ook wat moest.

Na nog geen kwartier spelen wist Casper Nielsen de score al te openen, waarna Ferran Jutgla niet veel later ook verdubbelde. In het slot van de tweede periode deed Club de boeken helemaal dicht. Andreas Skov Olsen en Brandon Mechele zetten de 4-0-eindstand op het scorebord.

LEES OOK: Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Rood Mignolet?

Een overtuigende zege dus, al had de match ook anders kunnen lopen. Zo vonden de bezoekers dat Simon Mignolet al na drie minuten rood had moeten krijgen. De doelman wou een actie onschadelijk maken en kwam daarvoor uit zijn baklijn gelopen, maar leek de bal met de arm te deviëren.

Volgens Eupen-coach Florian Kohfeldt bestond er weinig twijfel over. "Dat was rood. Zoiets verandert de wedstrijd", aldus de Duitser. Zijn collega bij Club wou er echter niet te veel op ingaan. "Over deze bewuste fase kan ik echter weinig kwijt, wan ik moet ze nog bekijken", reageerde Ronny Deila op de clubwebstek.

Arbitrage-probleem

De Noor wou dan weer wel dieper ingaan over het algemene niveau van de Belgische arbitrage. Ook hij onderstreept dat er een probleem is. "Ik vraag me soms af of ze andere wedstrijden zien, zeker wanneer je een VAR hebt. Normaal zeg ik weinig over de arbitrage omdat je eens een beslissing mee hebt en eens tegen, maar sinds december heb je veel rare fases over alle matchen heen. Daar moet eens over nagedacht worden, in het belang van ons voetbal", aldus Deila.

De scheidsrechtersbazen moeten ter verantwoording geroepen worden ...

Meest recent

Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

15
15
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

99
99
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

38
38
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

63
63
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

38
38
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

48
48
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

85
85
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

46
46
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

427
427
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

71
71
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

171
171
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

291
291
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

281
281
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

213
213
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

229
229
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

247
247
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

438
438
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

425
425
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

85
85
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

287
287
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

161
161
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

202
202
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

588
588
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

70
70

Meer sportnieuws