Deila mengt zich in VAR-discussie na fase met Mignolet

door
Deila mengt zich in VAR-discussie na fase met Mignolet

Club Brugge heeft zaterdagavond aangeknoopt met een overtuigende competitiezege op eigen veld. Blauw-Zwart haalde het uiteindelijk met duidelijke 4-0-cijfers van KAS Eupen. Bij de bezoekers was men wel niet te spreken over de wedstrijdleiding.

De Bruggelingen hadden na de recente 1 op 6 absoluut na een nieuwe driepunter. Bovendien kon Club twee punten inlopen op leider Union SG, dat eerder op de dag bleef steken op 2-2 tegen Westerlo. En Blauw-Zwart deed voor eigen volk ook wat moest.

Na nog geen kwartier spelen wist Casper Nielsen de score al te openen, waarna Ferran Jutgla niet veel later ook verdubbelde. In het slot van de tweede periode deed Club de boeken helemaal dicht. Andreas Skov Olsen en Brandon Mechele zetten de 4-0-eindstand op het scorebord.

LEES OOK: Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Rood Mignolet?

Een overtuigende zege dus, al had de match ook anders kunnen lopen. Zo vonden de bezoekers dat Simon Mignolet al na drie minuten rood had moeten krijgen. De doelman wou een actie onschadelijk maken en kwam daarvoor uit zijn baklijn gelopen, maar leek de bal met de arm te deviëren.

Volgens Eupen-coach Florian Kohfeldt bestond er weinig twijfel over. "Dat was rood. Zoiets verandert de wedstrijd", aldus de Duitser. Zijn collega bij Club wou er echter niet te veel op ingaan. "Over deze bewuste fase kan ik echter weinig kwijt, wan ik moet ze nog bekijken", reageerde Ronny Deila op de clubwebstek.

Arbitrage-probleem

De Noor wou dan weer wel dieper ingaan over het algemene niveau van de Belgische arbitrage. Ook hij onderstreept dat er een probleem is. "Ik vraag me soms af of ze andere wedstrijden zien, zeker wanneer je een VAR hebt. Normaal zeg ik weinig over de arbitrage omdat je eens een beslissing mee hebt en eens tegen, maar sinds december heb je veel rare fases over alle matchen heen. Daar moet eens over nagedacht worden, in het belang van ons voetbal", aldus Deila.

De scheidsrechtersbazen moeten ter verantwoording geroepen worden ...

Meest recent

Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

1
1
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

37
37
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

11
11
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

15
15
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

343
343
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

34
34
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

52
52
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

75
75
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

87
87
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

157
157
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

94
94
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

679
679
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

454
454
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

72
72
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

322
322
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

152
152
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

97
97
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

226
226
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

364
364
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

85
85
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

33
33
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

33
33
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

70
70
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

696
696
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

49
49

Meer sportnieuws