KV Mechelen-KRC Genk: Vrancken grijpt in na 2 op 12

door
KV Mechelen-KRC Genk: Vrancken grijpt in na 2 op 12

KRC Genk is vrij dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen en wist in 2024 nog geen enkele officiële wedstrijd te winnen. Daar moet zondagnamiddag verandering in komen, al zal het op bezoek bij KV Mechelen geen geschenken krijgen. Ref Bram Van Driessche fluit de partij in het AFAS-stadion om 16u op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. De thuisploeg is alvast sterk begonnen aan het nieuwe kalenderjaar. Sinds de winterstop kon KVM een knappe reeks van 10 op 12 neerzetten, waardoor het zowaar opnieuw mag dromen van de top zes.

Coach Hasi heeft dan ook weinig redenen om te schuiven met zijn basispionnen. Toch voert hij twee wissels door. Schoofs versiert opnieuw een basisplek, waardoor Pflücke moet plaats ruimen. Garananga krijgt dan weer de voorkeur op Walsh. Tot slot is het uitkijken of Slimani als invaller zijn debuut kan maken.

LEES OOK: Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

Vrancken schuift met elftal

Genk daarentegen is bezig aan een erg tegenvallende reeks. Door de recente 2 op 12 is de vicekampioen zelfs uit de top zes gevallen. En dus moet er zo snel mogelijk een reactie volgen, een nieuwe slipper op het veld van KV Mechelen is uit den boze.

Voor het bezoek aan zijn ex-ploeg, besluit coach Vrancken enkele wijzigingen door te voeren. Achterin krijgt Cuesta bijvoorbeeld de voorkeur op Sadick. Op het middenveld verkiest Vrancken dan weer een driehoek met Heynen, Hrosovsky én Galarza.

Bijgevolg zal El Khannouss zich allicht van op de flanken mogen uitleven. Net zoals Paintsil speelt de Marokkaanse international immers in steun van diepste man Tolu. Racing rekent dus opnieuw op zijn targetspits, waardoor de vinnige Sor op de bank moet plaatsnemen.

Wie wint?

Meest recent

KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

61
61
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

30
30
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

38
38
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

135
135
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

56
56
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

180
180
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

22
22
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

708
708
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

239
239
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

249
249
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

78
78
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

326
326
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

148
148
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

21
21
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

306
306
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

118
118
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

115
115
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

260
260
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

144
144
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

193
193
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

442
442
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

364
364
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

388
388
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

377
377
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

596
596

Meer sportnieuws