'Saudisch avontuur ontspoort: Benzema betrokken in nieuwe rel'

294
'Saudisch avontuur ontspoort: Benzema betrokken in nieuwe rel'

Afgelopen zomer vertrokken verschillende grote namen uit het Europese topvoetbal naar Saudi-Arabië. Ook Karim Benzema waagde zich aan een lucratief avontuur in de golfstaat. Maar de Franse aanvaller lijkt inmiddels al serieus spijt te hebben van die beslissing.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren.

En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Problemen voor Benz

En tijdens de voorbije zomermercato werd de Portugees gevolgd door een pak andere grote namen. Daarbij ook Karim Benzema. De voormalige Ballon d'Or-winnaar verlengde zijn contract niet en trok naar de Saudische kampioen Al-Ittihad. Maar die overgang werd voorlopig allesbehalve een succes.

Zo vallen de resultaten behoorlijk tegen, momenteel staat Al-Ittihad slechts vijfde in de Saudische Pro League. Bovendien zou Benzema zich intern te veel onder druk gezet voelen, waar zijn prestaties onder lijden. Als klap op de vuurpijl verscheen hij ook nog eens dagen te laat voor het winterse oefenkamp.

Incident op training

Er werd zelfs gespeculeerd over een bliksemvertrek in januari, maar uiteindelijk werden de plooien weer gladgestreken en sloot Benzema terug aan op training. Maar deze week zou het opnieuw zijn fout gelopen. Volgens onder meer Marca kwam het tijdens één van de trainingen tot een aanvaring met coach Marcelo Gallardo.

Daarop zou de ex-Gouden Bal weg zijn gestormd. Benzema zat woensdag dan ook niet in de selectie voor het competitieduel tegen Al-Taee. En zo stevent zijn Saudische transfer steeds verder op een fiasco af.

Denkt u dat de Saudische Pro League op termijn een echte topcompetitie wordt?

Meest recent

Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

4
4
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

38
38
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

81
81
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

252
252
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

130
130
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

117
117
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

240
240
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

44
44
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

296
296
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

40
40
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

55
55
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

105
105
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

259
259
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

78
78
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

139
139
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

372
372
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

208
208
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

102
102
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

54
54

Meer sportnieuws