'Saudisch avontuur ontspoort: Benzema betrokken in nieuwe rel'

door
'Saudisch avontuur ontspoort: Benzema betrokken in nieuwe rel'

Afgelopen zomer vertrokken verschillende grote namen uit het Europese topvoetbal naar Saudi-Arabië. Ook Karim Benzema waagde zich aan een lucratief avontuur in de golfstaat. Maar de Franse aanvaller lijkt inmiddels al serieus spijt te hebben van die beslissing.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren.

En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr.

Problemen voor Benz

En tijdens de voorbije zomermercato werd de Portugees gevolgd door een pak andere grote namen. Daarbij ook Karim Benzema. De voormalige Ballon d'Or-winnaar verlengde zijn contract niet en trok naar de Saudische kampioen Al-Ittihad. Maar die overgang werd voorlopig allesbehalve een succes.

Zo vallen de resultaten behoorlijk tegen, momenteel staat Al-Ittihad slechts vijfde in de Saudische Pro League. Bovendien zou Benzema zich intern te veel onder druk gezet voelen, waar zijn prestaties onder lijden. Als klap op de vuurpijl verscheen hij ook nog eens dagen te laat voor het winterse oefenkamp.

Incident op training

Er werd zelfs gespeculeerd over een bliksemvertrek in januari, maar uiteindelijk werden de plooien weer gladgestreken en sloot Benzema terug aan op training. Maar deze week zou het opnieuw zijn fout gelopen. Volgens onder meer Marca kwam het tijdens één van de trainingen tot een aanvaring met coach Marcelo Gallardo.

Daarop zou de ex-Gouden Bal weg zijn gestormd. Benzema zat woensdag dan ook niet in de selectie voor het competitieduel tegen Al-Taee. En zo stevent zijn Saudische transfer steeds verder op een fiasco af.

POLL: Denkt u dat de Saudische Pro League op termijn een echte topcompetitie wordt?

Meest recent

'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

2
2
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

49
49
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

43
43
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

75
75
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

167
167
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

92
92
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

103
103
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

147
147
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

258
258
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

156
156
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

251
251
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

114
114
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

384
384
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

225
225
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

678
678
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

236
236
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

65
65
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

514
514
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

119
119
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

238
238

Meer sportnieuws