SK Beveren gooit zich terug in titelstrijd na scalp Essevee

265
SK Beveren gooit zich terug in titelstrijd na scalp Essevee

De promotiestrijd in onze tweede afdeling blijft razend spannend. SK Beveren was de voorbije weken in iets mindere doen maar pakte vanavond wel de scalp van Zulte Waregem. Door deze zege dromen Wim De Decker en co weer van de Jupiler Pro League.

Het doel van Zulte Waregem voor de confrontatie met SK Beveren was duidelijk: een concurrent uit de titelstrijd slagen en tegelijk de koppositie opeisen. Voorafgaand was er heel wat te doen omtrent het wel of niet toelaten van bezoekende supporters, uiteindelijk mocht de Beverse aanhang toch de verplaatsing maken naar de Elindus Arena.

LEES OOK: Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Waaslanders vechten zich virtueel weer in titelrace

Essevee begon met veel balbezit en een paar halve kansen, de eerste grote was aan de overzijde echter meteen raak. Vanop links gooide Goncalves de bal perfect voor doel en centraal knikte Koyalipou krachtig raak: 0-1. Zulte Waregem rechtte nadien de rug maar veel verder dan een vrije trap van Brüls die naast ging kwam het voorlopig niet. Iets voorbij het halfuur kreeg Machado een grote kans op de gelijkmaker, oog in oog met Reus was de Nederlandse doelman de beste. De Waaslanders gingen de rust in met een kleine voorsprong.

Pover Zulte Waregem geef concurrentie hoop

Bij de thuisploeg kwamen er met Gavriel en Rommens meteen twee nieuwe namen in het elftal. Veel beterschap bracht dat voorlopig niet, een controlerend SK Beveren hield aanvankelijk gemakkelijk stand. Onder aanvuring van de thuisaanhang bouwde Essevee in het slot toch aan een echt offensief. Een schot van Gavriel ging hoog over de kooi van Reus. Ondanks veel goede wil kwam Zulte Waregem niet meer aan de gelijkmaker, uiteindelijk werd het een verdiende overwinning voor een volwassen voetballend SK Beveren.

Scoreverloop:

0-1 (14') Koyalipou

Is Euvrard de juiste coach voor Zulte Waregem?

Meest recent

Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

3
3
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

32
32
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

21
21
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

91
91
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

51
51
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

171
171
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

158
158
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

219
219
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

123
123
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

209
209
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

211
211
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

285
285
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

229
229
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

304
304
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

467
467
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

203
203
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

179
179
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

162
162
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

48
48
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

229
229

Meer sportnieuws