SK Beveren gooit zich terug in titelstrijd na scalp Essevee

door
SK Beveren gooit zich terug in titelstrijd na scalp Essevee

De promotiestrijd in onze tweede afdeling blijft razend spannend. SK Beveren was de voorbije weken in iets mindere doen maar pakte vanavond wel de scalp van Zulte Waregem. Door deze zege dromen Wim De Decker en co weer van de Jupiler Pro League.

Het doel van Zulte Waregem voor de confrontatie met SK Beveren was duidelijk: een concurrent uit de titelstrijd slagen en tegelijk de koppositie opeisen. Voorafgaand was er heel wat te doen omtrent het wel of niet toelaten van bezoekende supporters, uiteindelijk mocht de Beverse aanhang toch de verplaatsing maken naar de Elindus Arena.

LEES OOK: SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

Waaslanders vechten zich virtueel weer in titelrace

Essevee begon met veel balbezit en een paar halve kansen, de eerste grote was aan de overzijde echter meteen raak. Vanop links gooide Goncalves de bal perfect voor doel en centraal knikte Koyalipou krachtig raak: 0-1. Zulte Waregem rechtte nadien de rug maar veel verder dan een vrije trap van Brüls die naast ging kwam het voorlopig niet. Iets voorbij het halfuur kreeg Machado een grote kans op de gelijkmaker, oog in oog met Reus was de Nederlandse doelman de beste. De Waaslanders gingen de rust in met een kleine voorsprong.

Pover Zulte Waregem geef concurrentie hoop

Bij de thuisploeg kwamen er met Gavriel en Rommens meteen twee nieuwe namen in het elftal. Veel beterschap bracht dat voorlopig niet, een controlerend SK Beveren hield aanvankelijk gemakkelijk stand. Onder aanvuring van de thuisaanhang bouwde Essevee in het slot toch aan een echt offensief. Een schot van Gavriel ging hoog over de kooi van Reus. Ondanks veel goede wil kwam Zulte Waregem niet meer aan de gelijkmaker, uiteindelijk werd het een verdiende overwinning voor een volwassen voetballend SK Beveren.

Scoreverloop:

0-1 (14') Koyalipou

Is Euvrard de juiste coach voor Zulte Waregem?

Meest recent

Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

35
35
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

34
34
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

101
101
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

121
121
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

258
258
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

65
65
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

170
170
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

110
110
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

75
75
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

30
30
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

125
125
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

170
170
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

394
394
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

307
307
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

235
235
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

385
385
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

53
53
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

496
496
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

359
359
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

720
720
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

486
486
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

359
359
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

79
79
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

138
138
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

808
808

Meer sportnieuws