Paintsil maakt zichzelf onmogelijk: "Risicopatiënt"

304 stemmen
Paintsil maakt zichzelf onmogelijk:

KRC Genk heeft woensdagavond een zoveelste opdoffer geïncasseerd. De vicekampioen verloor immers met 2-1 op het veld van OH Leuven, de voorlaatste in het klassement. Heel wat spelers mogen zich verantwoordelijk voelen voor deze slipper, zo ook Joseph Paintsil

Het moet gezegd dat coach Wouter Vrancken aan Den Dreef geen beroep kon doen op zijn type-ploeg. Daniel Muñoz is bijvoorbeeld vertrokken naar Crystal Palace en de Colombiaan doen vergeten zal een heuse klus worden. Bryan Heynen was op zijn beurt geschorst en Bilal El Khannouss keert komend weekend pas terug in de wedstrijdkern na de Africa Cup-uitschakeling van Marokko.

Maar dan nog kon Vrancken in principe op voldoende kwaliteit rekenen. Op Joseph Paintsil bijvoorbeeld. De Ghanees was vorig seizoen nog één van de grote uitblinkers en in de huidige jaargang was hij toch ook al goed voor 9 goals en 5 assist. Na zijn terugkeer van de Africa Cup werd Paintsil dan ook meteen weer in de basisploeg gedropt.

LEES OOK: Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

Gewisseld aan de rust

Ook tegen OHL verscheen de aanvaller gewoon aan de aftrap, maar hij maakte zichzelf onmogelijk. Zo stond Paintsil bijzonder scherp en mekkerde constant richting de arbitrage. Vlak voor de rust flirtte hij zelfs met een rode kaart nadat hij andermaal betrokken raakte bij een opstootje. Vrancken kon dan niet anders dan de aanvaller in de kleedkamer te houden voor de tweede helft. 

De Genkse coach toonde zich achteraf behoorlijk neerslachtig over het gedrag van Paintsil, dat zich blijft herhalen. "Wat ik daar aan kan doen? Hem vervangen tijdens de rust. Ik heb er al enkele keren met hem over gepraat, hij moet hier echt wel aan werken. Want het is een speler met veel kwaliteiten, die we nodig hebben op het veld", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Zijn ploegmaats hadden hun handen dan weer meer dan vol om Paintsil te kalmeren. Nochtans konden ze hun energie beter in de match zelf steken. "De wissel was logisch. We hebben al op het veld geprobeerd om hem zo snel mogelijk uit die situatie te trekken, want we weten dat hij vaak te gemakkelijk emotioneel wordt", aldus Partrik Hrosovosky.

Reputatie gekend

Inmiddels is Paintsil een heuse reputatie aan het opbouwen als driftkikker. OHL-sterkhouder Siebe Schrijvers gaf bijvoorbeeld toe dat hij weet hoe opvliegend de Ghanees kan zijn. "Paintsil reageerde fel en duwde me omver, nadat ik een kleine overtreding maakte. Iedereen weet dat hij op dat vlak een risicopatiënt is. Ach, hij werd aan de rust gewisseld terwijl ik verder kon spelen. Dat is het verschil", aldus Schrijvers.

Genk moet Paintsil sanctioneren ...

Meest recent

'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

39
39
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

141
141
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

116
116
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

306
306
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

249
249
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

315
315
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

290
290
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

120
120
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

120
120
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

48
48
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

134
134
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

336
336
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

532
532
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

91
91
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

323
323
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

451
451
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

428
428
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

375
375
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

315
315
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

277
277
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

542
542
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

331
331
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

324
324
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

333
333
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

95
95

Meer sportnieuws