Paintsil maakt zichzelf onmogelijk: "Risicopatiënt"

door
Paintsil maakt zichzelf onmogelijk:

KRC Genk heeft woensdagavond een zoveelste opdoffer geïncasseerd. De vicekampioen verloor immers met 2-1 op het veld van OH Leuven, de voorlaatste in het klassement. Heel wat spelers mogen zich verantwoordelijk voelen voor deze slipper, zo ook Joseph Paintsil

Het moet gezegd dat coach Wouter Vrancken aan Den Dreef geen beroep kon doen op zijn type-ploeg. Daniel Muñoz is bijvoorbeeld vertrokken naar Crystal Palace en de Colombiaan doen vergeten zal een heuse klus worden. Bryan Heynen was op zijn beurt geschorst en Bilal El Khannouss keert komend weekend pas terug in de wedstrijdkern na de Africa Cup-uitschakeling van Marokko.

Maar dan nog kon Vrancken in principe op voldoende kwaliteit rekenen. Op Joseph Paintsil bijvoorbeeld. De Ghanees was vorig seizoen nog één van de grote uitblinkers en in de huidige jaargang was hij toch ook al goed voor 9 goals en 5 assist. Na zijn terugkeer van de Africa Cup werd Paintsil dan ook meteen weer in de basisploeg gedropt.

LEES OOK: ‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Gewisseld aan de rust

Ook tegen OHL verscheen de aanvaller gewoon aan de aftrap, maar hij maakte zichzelf onmogelijk. Zo stond Paintsil bijzonder scherp en mekkerde constant richting de arbitrage. Vlak voor de rust flirtte hij zelfs met een rode kaart nadat hij andermaal betrokken raakte bij een opstootje. Vrancken kon dan niet anders dan de aanvaller in de kleedkamer te houden voor de tweede helft. 

De Genkse coach toonde zich achteraf behoorlijk neerslachtig over het gedrag van Paintsil, dat zich blijft herhalen. "Wat ik daar aan kan doen? Hem vervangen tijdens de rust. Ik heb er al enkele keren met hem over gepraat, hij moet hier echt wel aan werken. Want het is een speler met veel kwaliteiten, die we nodig hebben op het veld", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Zijn ploegmaats hadden hun handen dan weer meer dan vol om Paintsil te kalmeren. Nochtans konden ze hun energie beter in de match zelf steken. "De wissel was logisch. We hebben al op het veld geprobeerd om hem zo snel mogelijk uit die situatie te trekken, want we weten dat hij vaak te gemakkelijk emotioneel wordt", aldus Partrik Hrosovosky.

Reputatie gekend

Inmiddels is Paintsil een heuse reputatie aan het opbouwen als driftkikker. OHL-sterkhouder Siebe Schrijvers gaf bijvoorbeeld toe dat hij weet hoe opvliegend de Ghanees kan zijn. "Paintsil reageerde fel en duwde me omver, nadat ik een kleine overtreding maakte. Iedereen weet dat hij op dat vlak een risicopatiënt is. Ach, hij werd aan de rust gewisseld terwijl ik verder kon spelen. Dat is het verschil", aldus Schrijvers.

Genk moet Paintsil sanctioneren ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

48
48
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

45
45
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

40
40
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

73
73
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

203
203
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

168
168
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

283
283
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

357
357
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

94
94
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

153
153
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

140
140
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

288
288
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

930
930
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

292
292
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

789
789
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

222
222
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

727
727
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

492
492
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws