Paintsil maakt zichzelf onmogelijk: "Risicopatiënt"

door
Paintsil maakt zichzelf onmogelijk:

KRC Genk heeft woensdagavond een zoveelste opdoffer geïncasseerd. De vicekampioen verloor immers met 2-1 op het veld van OH Leuven, de voorlaatste in het klassement. Heel wat spelers mogen zich verantwoordelijk voelen voor deze slipper, zo ook Joseph Paintsil

Het moet gezegd dat coach Wouter Vrancken aan Den Dreef geen beroep kon doen op zijn type-ploeg. Daniel Muñoz is bijvoorbeeld vertrokken naar Crystal Palace en de Colombiaan doen vergeten zal een heuse klus worden. Bryan Heynen was op zijn beurt geschorst en Bilal El Khannouss keert komend weekend pas terug in de wedstrijdkern na de Africa Cup-uitschakeling van Marokko.

Maar dan nog kon Vrancken in principe op voldoende kwaliteit rekenen. Op Joseph Paintsil bijvoorbeeld. De Ghanees was vorig seizoen nog één van de grote uitblinkers en in de huidige jaargang was hij toch ook al goed voor 9 goals en 5 assist. Na zijn terugkeer van de Africa Cup werd Paintsil dan ook meteen weer in de basisploeg gedropt.

LEES OOK: Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Gewisseld aan de rust

Ook tegen OHL verscheen de aanvaller gewoon aan de aftrap, maar hij maakte zichzelf onmogelijk. Zo stond Paintsil bijzonder scherp en mekkerde constant richting de arbitrage. Vlak voor de rust flirtte hij zelfs met een rode kaart nadat hij andermaal betrokken raakte bij een opstootje. Vrancken kon dan niet anders dan de aanvaller in de kleedkamer te houden voor de tweede helft. 

De Genkse coach toonde zich achteraf behoorlijk neerslachtig over het gedrag van Paintsil, dat zich blijft herhalen. "Wat ik daar aan kan doen? Hem vervangen tijdens de rust. Ik heb er al enkele keren met hem over gepraat, hij moet hier echt wel aan werken. Want het is een speler met veel kwaliteiten, die we nodig hebben op het veld", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Zijn ploegmaats hadden hun handen dan weer meer dan vol om Paintsil te kalmeren. Nochtans konden ze hun energie beter in de match zelf steken. "De wissel was logisch. We hebben al op het veld geprobeerd om hem zo snel mogelijk uit die situatie te trekken, want we weten dat hij vaak te gemakkelijk emotioneel wordt", aldus Partrik Hrosovosky.

Reputatie gekend

Inmiddels is Paintsil een heuse reputatie aan het opbouwen als driftkikker. OHL-sterkhouder Siebe Schrijvers gaf bijvoorbeeld toe dat hij weet hoe opvliegend de Ghanees kan zijn. "Paintsil reageerde fel en duwde me omver, nadat ik een kleine overtreding maakte. Iedereen weet dat hij op dat vlak een risicopatiënt is. Ach, hij werd aan de rust gewisseld terwijl ik verder kon spelen. Dat is het verschil", aldus Schrijvers.

Genk moet Paintsil sanctioneren ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

48
48
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

166
166
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

26
26
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

18
18
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

42
42
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

74
74
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

54
54
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

42
42
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

42
42
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

85
85
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

40
40
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

172
172
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

121
121
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

115
115
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

691
691
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

206
206
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

72
72
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws