Paintsil maakt zichzelf onmogelijk: "Risicopatiënt"

door
Paintsil maakt zichzelf onmogelijk:

KRC Genk heeft woensdagavond een zoveelste opdoffer geïncasseerd. De vicekampioen verloor immers met 2-1 op het veld van OH Leuven, de voorlaatste in het klassement. Heel wat spelers mogen zich verantwoordelijk voelen voor deze slipper, zo ook Joseph Paintsil

Het moet gezegd dat coach Wouter Vrancken aan Den Dreef geen beroep kon doen op zijn type-ploeg. Daniel Muñoz is bijvoorbeeld vertrokken naar Crystal Palace en de Colombiaan doen vergeten zal een heuse klus worden. Bryan Heynen was op zijn beurt geschorst en Bilal El Khannouss keert komend weekend pas terug in de wedstrijdkern na de Africa Cup-uitschakeling van Marokko.

Maar dan nog kon Vrancken in principe op voldoende kwaliteit rekenen. Op Joseph Paintsil bijvoorbeeld. De Ghanees was vorig seizoen nog één van de grote uitblinkers en in de huidige jaargang was hij toch ook al goed voor 9 goals en 5 assist. Na zijn terugkeer van de Africa Cup werd Paintsil dan ook meteen weer in de basisploeg gedropt.

LEES OOK: Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Gewisseld aan de rust

Ook tegen OHL verscheen de aanvaller gewoon aan de aftrap, maar hij maakte zichzelf onmogelijk. Zo stond Paintsil bijzonder scherp en mekkerde constant richting de arbitrage. Vlak voor de rust flirtte hij zelfs met een rode kaart nadat hij andermaal betrokken raakte bij een opstootje. Vrancken kon dan niet anders dan de aanvaller in de kleedkamer te houden voor de tweede helft. 

De Genkse coach toonde zich achteraf behoorlijk neerslachtig over het gedrag van Paintsil, dat zich blijft herhalen. "Wat ik daar aan kan doen? Hem vervangen tijdens de rust. Ik heb er al enkele keren met hem over gepraat, hij moet hier echt wel aan werken. Want het is een speler met veel kwaliteiten, die we nodig hebben op het veld", klonk het bij Het Belang van Limburg.

Zijn ploegmaats hadden hun handen dan weer meer dan vol om Paintsil te kalmeren. Nochtans konden ze hun energie beter in de match zelf steken. "De wissel was logisch. We hebben al op het veld geprobeerd om hem zo snel mogelijk uit die situatie te trekken, want we weten dat hij vaak te gemakkelijk emotioneel wordt", aldus Partrik Hrosovosky.

Reputatie gekend

Inmiddels is Paintsil een heuse reputatie aan het opbouwen als driftkikker. OHL-sterkhouder Siebe Schrijvers gaf bijvoorbeeld toe dat hij weet hoe opvliegend de Ghanees kan zijn. "Paintsil reageerde fel en duwde me omver, nadat ik een kleine overtreding maakte. Iedereen weet dat hij op dat vlak een risicopatiënt is. Ach, hij werd aan de rust gewisseld terwijl ik verder kon spelen. Dat is het verschil", aldus Schrijvers.

Genk moet Paintsil sanctioneren ...

Meest recent

Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

8
8
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

11
11
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

11
11
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

80
80
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

34
34
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

131
131
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

82
82
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

151
151
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

113
113
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

169
169
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

117
117
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

341
341
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

325
325
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

22
22
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

748
748
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

65
65
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

167
167
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

134
134
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

334
334
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

462
462
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

193
193
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

127
127
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

191
191
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

120
120
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

325
325

Meer sportnieuws