'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

door
'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

KRC Genk kondigde maandag de uitgaande transfer van Gerardo Arteaga aan en ook Daniel Muñoz staat op punt om de Cegeka Arena uit te wuiven. Inmiddels zou de vicekampioen echter al een opvolger voor de Colombiaan gevonden hebben. En die lijkt uit de Jupiler Pro League te komen.

Het oorspronkelijke doel van Genk tijdens de wintermercato, was om de selectie van coach Wouter Vrancken zo goed mogelijk intact te houden. Enkel voor Arteaga werd een uitzondering gemaakt. De Mexicaan werd inmiddels voor de nodige miljoenen aan Monterrey CF verkocht en inmiddels vond Racing met Eduard Sobol ook al een vervanger.

Voorts leken de sterkhouders gewoon aan boord te blijven. Zeker toen Joseph Paintsil weigerde om in te gaan op de avances van LA Galaxy. Maar Muñoz gooide alsnog roet in het eten. De rechtsback wou absoluut naar de Premier League verkassen, waar Crystal Palace aan zijn mouw trok. Hij weigerde zelfs te trainen om de transfer rond te krijgen.

LEES OOK: Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

Sportieve aderlating

Uiteindelijk vond Genk ook een akkoord met Palace, dat een slordige 10 miljoen euro op tafel zou leggen. Op zich geen onaardig bedrag voor een 27-jarige speler die komende zomer zijn laatste contractjaar zou ingaan. Maar op sportief vlak is het vertrek van Muñoz wel een aanzienlijke aderlating. De Colombiaan was één van dé dragende krachten.

Genk moest dan ook op zoek naar een geschikte vervanger. Hugo Siquet, door SC Freiburg aan Cercle Brugge verhuurd, stond bovenaan het verlanglijstje. Maar hij viel uiteindelijk te duur uit. Daiki Hashioka (STVV) besloot dan weer om een overstap naar Luton Town te verkiezen. Inmiddels heeft Racing echter een geschikt alternatief gevonden.

Smaakmaker Charleroi

Zo raakte maandag bekend dat Genk doordrukt voor Ken Nkuba. De Belgische belofte-international liet bij Sporting Charleroi veelbelovende dingen zien en beschikt over het nodige potentieel. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief. Daarnaast behoudt Charleroi recht op een percentage van de mogelijke doorverkoopsom. Normaal gezien wordt de transfer dinsdag helemaal afgerond.

Genk is verzwakt uit de wintermercato gekomen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

25
25
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

13
13
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

56
56
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

54
54
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

118
118
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

184
184
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

125
125
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

70
70
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

83
83
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

73
73
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

94
94
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

93
93
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

132
132
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

43
43
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

146
146
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

230
230
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

501
501
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

435
435
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

339
339
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

318
318
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

201
201
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

172
172
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

106
106
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

319
319
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

516
516

Meer sportnieuws