'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

575 stemmen
'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

KRC Genk kondigde maandag de uitgaande transfer van Gerardo Arteaga aan en ook Daniel Muñoz staat op punt om de Cegeka Arena uit te wuiven. Inmiddels zou de vicekampioen echter al een opvolger voor de Colombiaan gevonden hebben. En die lijkt uit de Jupiler Pro League te komen.

Het oorspronkelijke doel van Genk tijdens de wintermercato, was om de selectie van coach Wouter Vrancken zo goed mogelijk intact te houden. Enkel voor Arteaga werd een uitzondering gemaakt. De Mexicaan werd inmiddels voor de nodige miljoenen aan Monterrey CF verkocht en inmiddels vond Racing met Eduard Sobol ook al een vervanger.

Voorts leken de sterkhouders gewoon aan boord te blijven. Zeker toen Joseph Paintsil weigerde om in te gaan op de avances van LA Galaxy. Maar Muñoz gooide alsnog roet in het eten. De rechtsback wou absoluut naar de Premier League verkassen, waar Crystal Palace aan zijn mouw trok. Hij weigerde zelfs te trainen om de transfer rond te krijgen.

LEES OOK: 'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Sportieve aderlating

Uiteindelijk vond Genk ook een akkoord met Palace, dat een slordige 10 miljoen euro op tafel zou leggen. Op zich geen onaardig bedrag voor een 27-jarige speler die komende zomer zijn laatste contractjaar zou ingaan. Maar op sportief vlak is het vertrek van Muñoz wel een aanzienlijke aderlating. De Colombiaan was één van dé dragende krachten.

Genk moest dan ook op zoek naar een geschikte vervanger. Hugo Siquet, door SC Freiburg aan Cercle Brugge verhuurd, stond bovenaan het verlanglijstje. Maar hij viel uiteindelijk te duur uit. Daiki Hashioka (STVV) besloot dan weer om een overstap naar Luton Town te verkiezen. Inmiddels heeft Racing echter een geschikt alternatief gevonden.

Smaakmaker Charleroi

Zo raakte maandag bekend dat Genk doordrukt voor Ken Nkuba. De Belgische belofte-international liet bij Sporting Charleroi veelbelovende dingen zien en beschikt over het nodige potentieel. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief. Daarnaast behoudt Charleroi recht op een percentage van de mogelijke doorverkoopsom. Normaal gezien wordt de transfer dinsdag helemaal afgerond.

Genk is verzwakt uit de wintermercato gekomen ...

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

60
60
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

30
30
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

40
40
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

57
57
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

174
174
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

76
76
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

270
270
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

20
20
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

69
69
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

68
68
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

258
258
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

64
64
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

179
179
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

629
629
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

252
252
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

494
494
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

39
39
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

96
96
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

129
129
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

29
29
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

610
610
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94

Meer sportnieuws