'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

door
'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

KRC Genk kondigde maandag de uitgaande transfer van Gerardo Arteaga aan en ook Daniel Muñoz staat op punt om de Cegeka Arena uit te wuiven. Inmiddels zou de vicekampioen echter al een opvolger voor de Colombiaan gevonden hebben. En die lijkt uit de Jupiler Pro League te komen.

Het oorspronkelijke doel van Genk tijdens de wintermercato, was om de selectie van coach Wouter Vrancken zo goed mogelijk intact te houden. Enkel voor Arteaga werd een uitzondering gemaakt. De Mexicaan werd inmiddels voor de nodige miljoenen aan Monterrey CF verkocht en inmiddels vond Racing met Eduard Sobol ook al een vervanger.

Voorts leken de sterkhouders gewoon aan boord te blijven. Zeker toen Joseph Paintsil weigerde om in te gaan op de avances van LA Galaxy. Maar Muñoz gooide alsnog roet in het eten. De rechtsback wou absoluut naar de Premier League verkassen, waar Crystal Palace aan zijn mouw trok. Hij weigerde zelfs te trainen om de transfer rond te krijgen.

LEES OOK: Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Sportieve aderlating

Uiteindelijk vond Genk ook een akkoord met Palace, dat een slordige 10 miljoen euro op tafel zou leggen. Op zich geen onaardig bedrag voor een 27-jarige speler die komende zomer zijn laatste contractjaar zou ingaan. Maar op sportief vlak is het vertrek van Muñoz wel een aanzienlijke aderlating. De Colombiaan was één van dé dragende krachten.

Genk moest dan ook op zoek naar een geschikte vervanger. Hugo Siquet, door SC Freiburg aan Cercle Brugge verhuurd, stond bovenaan het verlanglijstje. Maar hij viel uiteindelijk te duur uit. Daiki Hashioka (STVV) besloot dan weer om een overstap naar Luton Town te verkiezen. Inmiddels heeft Racing echter een geschikt alternatief gevonden.

Smaakmaker Charleroi

Zo raakte maandag bekend dat Genk doordrukt voor Ken Nkuba. De Belgische belofte-international liet bij Sporting Charleroi veelbelovende dingen zien en beschikt over het nodige potentieel. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief. Daarnaast behoudt Charleroi recht op een percentage van de mogelijke doorverkoopsom. Normaal gezien wordt de transfer dinsdag helemaal afgerond.

Genk is verzwakt uit de wintermercato gekomen ...

Meest recent

'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

22
22
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

98
98
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

33
33
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

150
150
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

237
237
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

81
81
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

195
195
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

81
81
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

42
42
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

192
192
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

56
56
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

153
153
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

181
181
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

90
90
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

327
327
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

541
541
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

103
103
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

32
32
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

520
520
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

128
128
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

199
199
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

300
300
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

36
36
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

77
77
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

148
148

Meer sportnieuws