'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

door
'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

KRC Genk kondigde maandag de uitgaande transfer van Gerardo Arteaga aan en ook Daniel Muñoz staat op punt om de Cegeka Arena uit te wuiven. Inmiddels zou de vicekampioen echter al een opvolger voor de Colombiaan gevonden hebben. En die lijkt uit de Jupiler Pro League te komen.

Het oorspronkelijke doel van Genk tijdens de wintermercato, was om de selectie van coach Wouter Vrancken zo goed mogelijk intact te houden. Enkel voor Arteaga werd een uitzondering gemaakt. De Mexicaan werd inmiddels voor de nodige miljoenen aan Monterrey CF verkocht en inmiddels vond Racing met Eduard Sobol ook al een vervanger.

Voorts leken de sterkhouders gewoon aan boord te blijven. Zeker toen Joseph Paintsil weigerde om in te gaan op de avances van LA Galaxy. Maar Muñoz gooide alsnog roet in het eten. De rechtsback wou absoluut naar de Premier League verkassen, waar Crystal Palace aan zijn mouw trok. Hij weigerde zelfs te trainen om de transfer rond te krijgen.

LEES OOK: ‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Sportieve aderlating

Uiteindelijk vond Genk ook een akkoord met Palace, dat een slordige 10 miljoen euro op tafel zou leggen. Op zich geen onaardig bedrag voor een 27-jarige speler die komende zomer zijn laatste contractjaar zou ingaan. Maar op sportief vlak is het vertrek van Muñoz wel een aanzienlijke aderlating. De Colombiaan was één van dé dragende krachten.

Genk moest dan ook op zoek naar een geschikte vervanger. Hugo Siquet, door SC Freiburg aan Cercle Brugge verhuurd, stond bovenaan het verlanglijstje. Maar hij viel uiteindelijk te duur uit. Daiki Hashioka (STVV) besloot dan weer om een overstap naar Luton Town te verkiezen. Inmiddels heeft Racing echter een geschikt alternatief gevonden.

Smaakmaker Charleroi

Zo raakte maandag bekend dat Genk doordrukt voor Ken Nkuba. De Belgische belofte-international liet bij Sporting Charleroi veelbelovende dingen zien en beschikt over het nodige potentieel. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief. Daarnaast behoudt Charleroi recht op een percentage van de mogelijke doorverkoopsom. Normaal gezien wordt de transfer dinsdag helemaal afgerond.

Genk is verzwakt uit de wintermercato gekomen ...

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

48
48
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

20
20
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

44
44
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

17
17
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

82
82
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

162
162
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

148
148
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

55
55
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

125
125
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

59
59
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

48
48
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

101
101
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

283
283
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

250
250
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

487
487
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

371
371
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1284
1284
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

688
688
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

250
250
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

180
180
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

387
387
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

175
175
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

346
346

Meer sportnieuws