'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

door
'KRC Genk shopt in eigen land: transfersom bekend'

KRC Genk kondigde maandag de uitgaande transfer van Gerardo Arteaga aan en ook Daniel Muñoz staat op punt om de Cegeka Arena uit te wuiven. Inmiddels zou de vicekampioen echter al een opvolger voor de Colombiaan gevonden hebben. En die lijkt uit de Jupiler Pro League te komen.

Het oorspronkelijke doel van Genk tijdens de wintermercato, was om de selectie van coach Wouter Vrancken zo goed mogelijk intact te houden. Enkel voor Arteaga werd een uitzondering gemaakt. De Mexicaan werd inmiddels voor de nodige miljoenen aan Monterrey CF verkocht en inmiddels vond Racing met Eduard Sobol ook al een vervanger.

Voorts leken de sterkhouders gewoon aan boord te blijven. Zeker toen Joseph Paintsil weigerde om in te gaan op de avances van LA Galaxy. Maar Muñoz gooide alsnog roet in het eten. De rechtsback wou absoluut naar de Premier League verkassen, waar Crystal Palace aan zijn mouw trok. Hij weigerde zelfs te trainen om de transfer rond te krijgen.

LEES OOK: Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Sportieve aderlating

Uiteindelijk vond Genk ook een akkoord met Palace, dat een slordige 10 miljoen euro op tafel zou leggen. Op zich geen onaardig bedrag voor een 27-jarige speler die komende zomer zijn laatste contractjaar zou ingaan. Maar op sportief vlak is het vertrek van Muñoz wel een aanzienlijke aderlating. De Colombiaan was één van dé dragende krachten.

Genk moest dan ook op zoek naar een geschikte vervanger. Hugo Siquet, door SC Freiburg aan Cercle Brugge verhuurd, stond bovenaan het verlanglijstje. Maar hij viel uiteindelijk te duur uit. Daiki Hashioka (STVV) besloot dan weer om een overstap naar Luton Town te verkiezen. Inmiddels heeft Racing echter een geschikt alternatief gevonden.

Smaakmaker Charleroi

Zo raakte maandag bekend dat Genk doordrukt voor Ken Nkuba. De Belgische belofte-international liet bij Sporting Charleroi veelbelovende dingen zien en beschikt over het nodige potentieel. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief. Daarnaast behoudt Charleroi recht op een percentage van de mogelijke doorverkoopsom. Normaal gezien wordt de transfer dinsdag helemaal afgerond.

Genk is verzwakt uit de wintermercato gekomen ...

Meest recent

Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

0
0
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

72
72
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

21
21
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

40
40
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

27
27
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

84
84
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

54
54
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

53
53
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

20
20
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

27
27
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

139
139
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

73
73
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

158
158
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

126
126
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

128
128
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

249
249
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

311
311
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

128
128
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

441
441
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

311
311
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

47
47
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

159
159
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

266
266

Meer sportnieuws