Dramatische wending: 'Monstertransfer Nusa plots op de helling'

door
Dramatische wending: 'Monstertransfer Nusa plots op de helling'

Club Brugge maakt zich voor een nieuw transferrecord met de lucratieve verkoop van Antonio Nusa aan Brentford FC. Als de deal rondgeraakt tenminste. Volgens het doorgaans goed geïnformeerde The Athletic zijn er immers last-minute complicaties opgedoken, waardoor de deur op een kier staat voor andere clubs.

Nusa wordt al enkele weken gelinkt aan een overstap naar een topcompetitie, op voorwaarde dat hij het seizoen afwerkt in Brugge. En in de voorbije dagen raakte het dossier in een stroomversnelling. Brentford toonde zich namelijk bereid om een bedrag tot 37 miljoen euro neer te tellen. Dat zou van Nusa meteen de duurste uitgaande transfer ooit maken in de JPL.

De Noorse international werd zelf dan weer verleid met een interessant sportief traject en de garantie op voldoende speelminuten. Alles leek dan ook klaar om de transfer af te ronden. De aanvaller reisde maandag zelfs naar Engeland door om zijn medische en fysieke proeven af te ronden. Op de luchthaven werd hij alvast gespot door de lokale pers.

LEES OOK: Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Kansen voor andere clubs

Maar nu blijkt alsnog een kink in de kabel te zijn opgedoken. Dat is tenminste wat wordt beweerd door David Ornstein, de bekende transferexpert van The Athletic. Beide clubs hadden nochtans een akkoord gevonden, maar de deal werd nog niet gefinaliseerd. En inmiddels zou zelfs een stap achteruit zijn gezet in de afrondende fase. Transferwatcher Sacha Tavolieri sluit niet uit dat er problemen zijn opgedoken in de medische onderzoeken, zoals een stukje kraakbeen in de knie of aanhoudende rugproblemen.

Volgens Ornstein bieden deze ontwikkelingen mogelijk opportuniteiten aan andere geïnteresseerde ploegen om de deal last-minute nog te kapen. Vanuit de Premier League trekken alvast nog meer clubs aan zijn mouw. Onder meer Tottenham Hotspur, Liverpool FC, Newcastle United en Chelsea FC worden genoemd.

Transfer pas in zomer?

Brentford blijft echter de voorkeur genieten van Nusa. De betrokken partijen hopen dan ook dat alsnog een oplossing wordt gevonden voor het verstrijken van de transferdeadline aanstaande donderdag. Die kans zit er nog in. Maar bovengenoemde bron sluit ook niet uit dat de onderhandelingen na de deadline verder gaan en de deal wordt overgeheveld naar de zomerse transferperiode. Het worden dus nog spannende uren en dagen voor Nusa en co.

Nusa doet er goed aan om nog een tussenstap te zetten ...

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

25
25
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

63
63
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

19
19
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

108
108
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

120
120
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

40
40
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

220
220
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

76
76
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

56
56
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

21
21
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

197
197
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

390
390
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

144
144
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

159
159
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

82
82
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

147
147
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

503
503
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

174
174
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

102
102
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

672
672
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

198
198
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

53
53
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

963
963
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

168
168
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

302
302

Meer sportnieuws