'Club verpulvert transferrecord: details Nusa-deal gekend'

door
'Club verpulvert transferrecord: details Nusa-deal gekend'

De afscheidnemende Vincent Mannaert is goed op weg om nog één laatste transferrecord aan zijn palmares toe te voegen bij Club Brugge. Zo hangt een doorbraak rond Antonio Nusa in de lucht. En volgens Het Laatste Nieuws kan de Noor de duurste uitgaande transfer ooit worden in België.

Blauw-Zwart was in de voorbije jaren dé dominante club in het Belgische voetbal. Sinds 2016 wonnen de Bruggelingen liefst vijf van de acht mogelijke landstitels. Daarnaast maakten de West-Vlamingen ook indruk op het Europese toneel. Vorig seizoen werd zelfs overwinterd in de Champions League. En die successen hadden ook hun invloed op de uitgaande transfers.

Zo wist Club zijn eigen transferrecord in de voorbije jaren meermaals scherper te zetten. Wesley Moraes was de eerste die voor ruim 20 miljoen euro werd verkocht, daarna volgden nog Odilon Kossounou, Abakar Sylla en Charles De Ketelaere. Die laatste bracht zelfs zo'n 36 miljoen euro, een nationaal transferrecord. En nu lijken Mannaert en co dus over dat bedrag te gaan.

LEES OOK: Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Grof wild in Premier League

Zondag raakte immers bekend dat de transfer van Nusa in een stroomversnelling is geraakt. Het Noorse goudhaantje werd nadrukkelijk aan Tottenham Hotspur gelinkt, maar plots trok Brentford FC het dossier naar zich toe. De Bees konden Nusa overtuigen met een aantrekkelijk carrièreplan en de nodige speelzekerheid. Daarmee kon het andere Engelse clubs aftroeven.

Want er heerste wel degelijk nog meer interesse uit de Premier League. Naast Tottenham werden ook Newcastle United en Chelsea FC bij de gedadigden gerekend. Voor Club kwam die toenemende belangstelling echter goed uit. De Engelse concurrentie had immers een positief effect op de transfersom. En uiteindelijk toonde Brentford zich bereid om het verst te gaan. Heel erg ver.

Seizoen afwerken in Brugge

Volgens Het Laatste Nieuws is er immers sprake van een totaalakkoord over een transfersom van zo'n 34 miljoen euro. Die wordt echter aangevuld met nog eens drie miljoen euro euro aan quasi zekere bonussen. Daarmee zou Nusa ex-ploegmaat De Ketelaere dus van de troon stoten als duurste vertrekker ooit uit de JPL. En de transfersom kan op termijn nog stijgen. Zo zou Blauw-Zwart recht hebben om 12.5 procent van de latere doorverkoopsom. Tot slot zal Nusa het huidige seizoen afwerken in Brugge alvorens hij de overstap maakt. Van een topdeal gesproken.

Nusa is momenteel het grootste talent in de JPL ...

Meest recent

Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

68
68
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

99
99
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

182
182
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

163
163
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

237
237
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

321
321
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

484
484
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

230
230
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

282
282
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

323
323
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

155
155
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

389
389
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

256
256
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

347
347
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

639
639
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

452
452
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

151
151
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

172
172
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

891
891
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

383
383
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

84
84
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

359
359
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

134
134
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

627
627

Meer sportnieuws