'Club verpulvert transferrecord: details Nusa-deal gekend'

door
'Club verpulvert transferrecord: details Nusa-deal gekend'

De afscheidnemende Vincent Mannaert is goed op weg om nog één laatste transferrecord aan zijn palmares toe te voegen bij Club Brugge. Zo hangt een doorbraak rond Antonio Nusa in de lucht. En volgens Het Laatste Nieuws kan de Noor de duurste uitgaande transfer ooit worden in België.

Blauw-Zwart was in de voorbije jaren dé dominante club in het Belgische voetbal. Sinds 2016 wonnen de Bruggelingen liefst vijf van de acht mogelijke landstitels. Daarnaast maakten de West-Vlamingen ook indruk op het Europese toneel. Vorig seizoen werd zelfs overwinterd in de Champions League. En die successen hadden ook hun invloed op de uitgaande transfers.

Zo wist Club zijn eigen transferrecord in de voorbije jaren meermaals scherper te zetten. Wesley Moraes was de eerste die voor ruim 20 miljoen euro werd verkocht, daarna volgden nog Odilon Kossounou, Abakar Sylla en Charles De Ketelaere. Die laatste bracht zelfs zo'n 36 miljoen euro, een nationaal transferrecord. En nu lijken Mannaert en co dus over dat bedrag te gaan.

LEES OOK: 'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Grof wild in Premier League

Zondag raakte immers bekend dat de transfer van Nusa in een stroomversnelling is geraakt. Het Noorse goudhaantje werd nadrukkelijk aan Tottenham Hotspur gelinkt, maar plots trok Brentford FC het dossier naar zich toe. De Bees konden Nusa overtuigen met een aantrekkelijk carrièreplan en de nodige speelzekerheid. Daarmee kon het andere Engelse clubs aftroeven.

Want er heerste wel degelijk nog meer interesse uit de Premier League. Naast Tottenham werden ook Newcastle United en Chelsea FC bij de gedadigden gerekend. Voor Club kwam die toenemende belangstelling echter goed uit. De Engelse concurrentie had immers een positief effect op de transfersom. En uiteindelijk toonde Brentford zich bereid om het verst te gaan. Heel erg ver.

Seizoen afwerken in Brugge

Volgens Het Laatste Nieuws is er immers sprake van een totaalakkoord over een transfersom van zo'n 34 miljoen euro. Die wordt echter aangevuld met nog eens drie miljoen euro euro aan quasi zekere bonussen. Daarmee zou Nusa ex-ploegmaat De Ketelaere dus van de troon stoten als duurste vertrekker ooit uit de JPL. En de transfersom kan op termijn nog stijgen. Zo zou Blauw-Zwart recht hebben om 12.5 procent van de latere doorverkoopsom. Tot slot zal Nusa het huidige seizoen afwerken in Brugge alvorens hij de overstap maakt. Van een topdeal gesproken.

Nusa is momenteel het grootste talent in de JPL ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

1
1
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

6
6
BV's Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

12
12
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

25
25
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

23
23
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

163
163
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

237
237
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

142
142
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

38
38
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

47
47
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

44
44
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

218
218
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

369
369
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

147
147
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

94
94
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

224
224
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

492
492
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

379
379
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

114
114
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

390
390
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

452
452
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

123
123
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

27
27
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

93
93
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

88
88

Meer sportnieuws