'Club verpulvert transferrecord: details Nusa-deal gekend'

door
'Club verpulvert transferrecord: details Nusa-deal gekend'

De afscheidnemende Vincent Mannaert is goed op weg om nog één laatste transferrecord aan zijn palmares toe te voegen bij Club Brugge. Zo hangt een doorbraak rond Antonio Nusa in de lucht. En volgens Het Laatste Nieuws kan de Noor de duurste uitgaande transfer ooit worden in België.

Blauw-Zwart was in de voorbije jaren dé dominante club in het Belgische voetbal. Sinds 2016 wonnen de Bruggelingen liefst vijf van de acht mogelijke landstitels. Daarnaast maakten de West-Vlamingen ook indruk op het Europese toneel. Vorig seizoen werd zelfs overwinterd in de Champions League. En die successen hadden ook hun invloed op de uitgaande transfers.

Zo wist Club zijn eigen transferrecord in de voorbije jaren meermaals scherper te zetten. Wesley Moraes was de eerste die voor ruim 20 miljoen euro werd verkocht, daarna volgden nog Odilon Kossounou, Abakar Sylla en Charles De Ketelaere. Die laatste bracht zelfs zo'n 36 miljoen euro, een nationaal transferrecord. En nu lijken Mannaert en co dus over dat bedrag te gaan.

LEES OOK: 'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

Grof wild in Premier League

Zondag raakte immers bekend dat de transfer van Nusa in een stroomversnelling is geraakt. Het Noorse goudhaantje werd nadrukkelijk aan Tottenham Hotspur gelinkt, maar plots trok Brentford FC het dossier naar zich toe. De Bees konden Nusa overtuigen met een aantrekkelijk carrièreplan en de nodige speelzekerheid. Daarmee kon het andere Engelse clubs aftroeven.

Want er heerste wel degelijk nog meer interesse uit de Premier League. Naast Tottenham werden ook Newcastle United en Chelsea FC bij de gedadigden gerekend. Voor Club kwam die toenemende belangstelling echter goed uit. De Engelse concurrentie had immers een positief effect op de transfersom. En uiteindelijk toonde Brentford zich bereid om het verst te gaan. Heel erg ver.

Seizoen afwerken in Brugge

Volgens Het Laatste Nieuws is er immers sprake van een totaalakkoord over een transfersom van zo'n 34 miljoen euro. Die wordt echter aangevuld met nog eens drie miljoen euro euro aan quasi zekere bonussen. Daarmee zou Nusa ex-ploegmaat De Ketelaere dus van de troon stoten als duurste vertrekker ooit uit de JPL. En de transfersom kan op termijn nog stijgen. Zo zou Blauw-Zwart recht hebben om 12.5 procent van de latere doorverkoopsom. Tot slot zal Nusa het huidige seizoen afwerken in Brugge alvorens hij de overstap maakt. Van een topdeal gesproken.

Nusa is momenteel het grootste talent in de JPL ...

Meest recent

Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

18
18
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

85
85
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

104
104
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

97
97
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

144
144
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

133
133
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

580
580
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

171
171
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

137
137
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

675
675
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

404
404
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

140
140
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

240
240
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

787
787
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

350
350
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

225
225
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

65
65
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

37
37
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

260
260
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

96
96
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

571
571
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

207
207
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

197
197
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

42
42
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

435
435

Meer sportnieuws