'Club verpulvert transferrecord: details Nusa-deal gekend'

1194
'Club verpulvert transferrecord: details Nusa-deal gekend'

De afscheidnemende Vincent Mannaert is goed op weg om nog één laatste transferrecord aan zijn palmares toe te voegen bij Club Brugge. Zo hangt een doorbraak rond Antonio Nusa in de lucht. En volgens Het Laatste Nieuws kan de Noor de duurste uitgaande transfer ooit worden in België.

Blauw-Zwart was in de voorbije jaren dé dominante club in het Belgische voetbal. Sinds 2016 wonnen de Bruggelingen liefst vijf van de acht mogelijke landstitels. Daarnaast maakten de West-Vlamingen ook indruk op het Europese toneel. Vorig seizoen werd zelfs overwinterd in de Champions League. En die successen hadden ook hun invloed op de uitgaande transfers.

Zo wist Club zijn eigen transferrecord in de voorbije jaren meermaals scherper te zetten. Wesley Moraes was de eerste die voor ruim 20 miljoen euro werd verkocht, daarna volgden nog Odilon Kossounou, Abakar Sylla en Charles De Ketelaere. Die laatste bracht zelfs zo'n 36 miljoen euro, een nationaal transferrecord. En nu lijken Mannaert en co dus over dat bedrag te gaan.

LEES OOK: 'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Grof wild in Premier League

Zondag raakte immers bekend dat de transfer van Nusa in een stroomversnelling is geraakt. Het Noorse goudhaantje werd nadrukkelijk aan Tottenham Hotspur gelinkt, maar plots trok Brentford FC het dossier naar zich toe. De Bees konden Nusa overtuigen met een aantrekkelijk carrièreplan en de nodige speelzekerheid. Daarmee kon het andere Engelse clubs aftroeven.

Want er heerste wel degelijk nog meer interesse uit de Premier League. Naast Tottenham werden ook Newcastle United en Chelsea FC bij de gedadigden gerekend. Voor Club kwam die toenemende belangstelling echter goed uit. De Engelse concurrentie had immers een positief effect op de transfersom. En uiteindelijk toonde Brentford zich bereid om het verst te gaan. Heel erg ver.

Seizoen afwerken in Brugge

Volgens Het Laatste Nieuws is er immers sprake van een totaalakkoord over een transfersom van zo'n 34 miljoen euro. Die wordt echter aangevuld met nog eens drie miljoen euro euro aan quasi zekere bonussen. Daarmee zou Nusa ex-ploegmaat De Ketelaere dus van de troon stoten als duurste vertrekker ooit uit de JPL. En de transfersom kan op termijn nog stijgen. Zo zou Blauw-Zwart recht hebben om 12.5 procent van de latere doorverkoopsom. Tot slot zal Nusa het huidige seizoen afwerken in Brugge alvorens hij de overstap maakt. Van een topdeal gesproken.

Nusa is momenteel het grootste talent in de JPL ...

Meest recent

Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

15
15
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

5
5
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

26
26
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

274
274
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

41
41
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

63
63
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

36
36
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

307
307
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

208
208
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

220
220
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

541
541
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

191
191
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

105
105
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

340
340
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

218
218
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

207
207
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

93
93
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

166
166
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

100
100
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

238
238
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

279
279
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

96
96
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

36
36
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

141
141
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

155
155

Meer sportnieuws