'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

353
'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

Afgelopen zomer verhuisden heel wat gevestigde namen uit het Europese voetbal voor royale salarissen naar Saudi-Arabië. Maar voor een aantal spelers zijn die transfers allerminst een succes. Zo ook voor Karim Benzema, die alweer wil vertrekken bij Al-Ittihad.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren. En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken.

Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr en kreeg in de zomer navolging van heel andere sterren. Zo ook zijn voormalige ploegmaat Benzema, op dat moment nog de regerende Ballon d'Or-winnaar.

Ongelukkige Benzema

De Franse spits besloot zijn contract bij Real Madrid niet te verlengen en koos voor een overstap naar Al-Ittihad. Die club pakte vorig seizoen nog de landstitel. Maar in de huidige jaargang verloopt het een pak moeizamer. Momenteel staat de titelverdediger slechts 7de in de competitie. En op het WK voor clubteams toonde het Egyptische Al-Ahly zich verrassend te sterk.

Bovendien zou Benzema niet goed goed aarden bij de club, naar verluidt voelt hij zich er te fel onder druk gezet. Vandaar dat hij het winterse oefenkamp grotendeels aan zich voorbij liet gaan. In de voorbije weken werd dan ook al druk gespeculeerd over een bliksemvertrek. Ook Europese ploegen werden genoemd, maar al snel bleek dat een terugkeer niet aan de orde is.

Binnenlands transfer

De Saudische overheid deed financieel gezien een royale inspanning om Benzema naar de oliestaat te halen en wil geen gezichtsverlies leiden door één van de uithangborden al na enkele maanden te zien vertrekken. Maar volgens L'Equipe wordt inmiddels gewerkt aan een andere oplossing.

Zo zou een binnenlandse transfer overwogen worden. Meer bepaald naar één van de clubs uit de hoofdstad Riyad. Al-Hilal, de huidige leider, en het Al-Nasrr van Ronaldo lijken daarbij de grootste kanshebbers. Wel moet Al-Ittihad eerst zijn zegen geven en dat is voorlopig allerminst het geval.

Denkt u dat de Saudische Pro League op termijn een echte topcompetitie wordt?

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

30
30
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

63
63
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

19
19
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

16
16
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

129
129
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

9
9
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

24
24
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

221
221
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

61
61
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

119
119
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

58
58
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

51
51
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

253
253
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

120
120
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

349
349
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

25
25
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

543
543
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

278
278
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

407
407
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

403
403
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

474
474
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

623
623
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

512
512
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

497
497
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

81
81

Meer sportnieuws