'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

door
'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

Afgelopen zomer verhuisden heel wat gevestigde namen uit het Europese voetbal voor royale salarissen naar Saudi-Arabië. Maar voor een aantal spelers zijn die transfers allerminst een succes. Zo ook voor Karim Benzema, die alweer wil vertrekken bij Al-Ittihad.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren. En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken.

Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr en kreeg in de zomer navolging van heel andere sterren. Zo ook zijn voormalige ploegmaat Benzema, op dat moment nog de regerende Ballon d'Or-winnaar.

Ongelukkige Benzema

De Franse spits besloot zijn contract bij Real Madrid niet te verlengen en koos voor een overstap naar Al-Ittihad. Die club pakte vorig seizoen nog de landstitel. Maar in de huidige jaargang verloopt het een pak moeizamer. Momenteel staat de titelverdediger slechts 7de in de competitie. En op het WK voor clubteams toonde het Egyptische Al-Ahly zich verrassend te sterk.

Bovendien zou Benzema niet goed goed aarden bij de club, naar verluidt voelt hij zich er te fel onder druk gezet. Vandaar dat hij het winterse oefenkamp grotendeels aan zich voorbij liet gaan. In de voorbije weken werd dan ook al druk gespeculeerd over een bliksemvertrek. Ook Europese ploegen werden genoemd, maar al snel bleek dat een terugkeer niet aan de orde is.

Binnenlands transfer

De Saudische overheid deed financieel gezien een royale inspanning om Benzema naar de oliestaat te halen en wil geen gezichtsverlies leiden door één van de uithangborden al na enkele maanden te zien vertrekken. Maar volgens L'Equipe wordt inmiddels gewerkt aan een andere oplossing.

Zo zou een binnenlandse transfer overwogen worden. Meer bepaald naar één van de clubs uit de hoofdstad Riyad. Al-Hilal, de huidige leider, en het Al-Nasrr van Ronaldo lijken daarbij de grootste kanshebbers. Wel moet Al-Ittihad eerst zijn zegen geven en dat is voorlopig allerminst het geval.

Denkt u dat de Saudische Pro League op termijn een echte topcompetitie wordt?

Meest recent

'Stroeykens en Epolo cashen meteen serieus bij Congo'

Terwijl de Rode Duivels met Nathan Ngoy en Romeo Vermant deze week twee nieuwe gezichten ...

18
18
'RWDM in grote problemen: stevige straf op komst?'

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen SK Beveren, KV ...

20
20
Ploegmaat schokt met uitspraak over De Bruyne bij Napoli

Vorig seizoen veroverde Napoli nog de titel in de Serie A, maar dit seizoen loopt het een pak ...

66
66
'Anderlecht likkebaardt: Kompany verschijnt op Neerpede'

Bij Anderlecht hopen ze aan een nieuw tijdperk te kunnen beginnen na de exit van Wouter Vandenhaute. ...

213
213
'Garcia toont genade: Duivel niet mee naar Kazachstan'

De Rode Duivels verzamelden zich dinsdag in het nationale trainingscentrum in Tubeke, waar ze ...

67
67
Charleroi pakt uit en legt talent langer vast

Charleroi was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

3
3
Anderlecht wil hem nú: nieuwe regista moet in januari landen

Anderlecht wil in januari doorpakken voor een nieuwe regista die meteen het spel moet sturen. Het ...

222
222
Pijnlijke situatie Faes: Britse journalist doet boekje open

De Rode Duivels stomen zich momenteel klaar voor de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein. Om ...

69
69
'Celtic hakt knoop door over kandidatuur Hayen'

Club Brugge keek de voorbije weken toch angstvallig naar wat er zich afspeelde in Glasgow. Daar nam ...

179
179
Verschueren en Bornauw spreken na terugkeer bij Anderlecht

Het zijn weer woelige maanden geweest bij Anderlecht. In september legde Wouter Vandenhaute zijn ...

198
198
Onana lyrisch over Duivel: “Blij dat ik hem zo goed zie doen”

De Rode Duivels spelen zonder Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Dan is het aan ...

65
65
Benteke op drempel van monstertransfer?

.Christian Benteke speelt al drie jaar in de Major League Soccer, waar hij het zeer goed doet. Wat ...

102
102
Garcia hoopt mee: “Hij doet me denken aan Busquets”

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. De ene vergaat het al beter dan de andere. Na een zeer ...

71
71
Noorse ster in shockzaak: beschuldigingen duiken op

Een storm rond een belofte. Andreas Schjelderup, amper 21 en de toekomst van het Noorse voetbal, ...

41
41
'AA Gent krijgt plots kans op ex-speler van Barcelona'

AA Gent gaat in januari mogelijk versterking halen. De Buffalo’s kunnen een zomertarget ...

306
306
Transferbom Stassin: spits breekt eindelijk stilte

Lucas Stassin werd niet opgeroepen door Rudi Garcia, waar Romeo Vermant de voorkeur kreeg. De ...

60
60
De Ketelaere oordeelt scherp over Club en Anderlecht

Charles De Ketelaere kent een matig seizoen bij Atalanta. Iedereen hoopte dat hij de ploeg bij de ...

211
211
CIES onthult: “Deze Duivel moet absolute topverdiener zijn”

Het CIES Football Observatory pakt intussen al enkele jaren regelmatig uit met opmerkelijke ...

54
54
Vanderhaeghe verrast met nieuwe job bij Belgische profclub

Yves Vanderhaeghe solliciteerde de voorbije maanden druk naar een nieuwe job. De voormalige Rode ...

142
142
'Pro League neemt standpunt in over DAZN en format'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

388
388
Daags voor cruciale match: nieuwe storm rond Brys

Zowat anderhalf jaar is Marc Brys intussen aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar in die ...

80
80
Wilmots zwaar gestraft na uitbarsting tegen ref

Op 17 oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp helemaal uit de hand. De partij moest ...

166
166
Onana spreekt zich uit: wie moet kapitein worden?

De Rode Duivels moeten in de komende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK ...

50
50
Antwerp verrast fans met groot nieuws over tribune

Antwerp beleeft een zeer moeilijk seizoen, want bijna halfweg de reguliere competitie staat het pas ...

167
167
De Ketelaere kiest verrassend: voorkeursrol bij Duivels

Zaterdag kunnen de Rode Duivels hun ticket voor het WK definitief binnenhalen. Daarvoor is de ...

60
60

Meer sportnieuws