'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

353
'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

Afgelopen zomer verhuisden heel wat gevestigde namen uit het Europese voetbal voor royale salarissen naar Saudi-Arabië. Maar voor een aantal spelers zijn die transfers allerminst een succes. Zo ook voor Karim Benzema, die alweer wil vertrekken bij Al-Ittihad.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren. En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken.

Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr en kreeg in de zomer navolging van heel andere sterren. Zo ook zijn voormalige ploegmaat Benzema, op dat moment nog de regerende Ballon d'Or-winnaar.

LEES OOK: Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Ongelukkige Benzema

De Franse spits besloot zijn contract bij Real Madrid niet te verlengen en koos voor een overstap naar Al-Ittihad. Die club pakte vorig seizoen nog de landstitel. Maar in de huidige jaargang verloopt het een pak moeizamer. Momenteel staat de titelverdediger slechts 7de in de competitie. En op het WK voor clubteams toonde het Egyptische Al-Ahly zich verrassend te sterk.

Bovendien zou Benzema niet goed goed aarden bij de club, naar verluidt voelt hij zich er te fel onder druk gezet. Vandaar dat hij het winterse oefenkamp grotendeels aan zich voorbij liet gaan. In de voorbije weken werd dan ook al druk gespeculeerd over een bliksemvertrek. Ook Europese ploegen werden genoemd, maar al snel bleek dat een terugkeer niet aan de orde is.

Binnenlands transfer

De Saudische overheid deed financieel gezien een royale inspanning om Benzema naar de oliestaat te halen en wil geen gezichtsverlies leiden door één van de uithangborden al na enkele maanden te zien vertrekken. Maar volgens L'Equipe wordt inmiddels gewerkt aan een andere oplossing.

Zo zou een binnenlandse transfer overwogen worden. Meer bepaald naar één van de clubs uit de hoofdstad Riyad. Al-Hilal, de huidige leider, en het Al-Nasrr van Ronaldo lijken daarbij de grootste kanshebbers. Wel moet Al-Ittihad eerst zijn zegen geven en dat is voorlopig allerminst het geval.

Denkt u dat de Saudische Pro League op termijn een echte topcompetitie wordt?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

8
8
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

47
47
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

13
13
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

70
70
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

42
42
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

117
117
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

99
99
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

163
163
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

52
52
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

42
42
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

328
328
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

17
17
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

74
74
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

47
47
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

154
154
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

60
60
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

76
76
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

81
81
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

86
86
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

59
59
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

175
175
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

342
342
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

119
119
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

360
360

Meer sportnieuws