'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

353
'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

Afgelopen zomer verhuisden heel wat gevestigde namen uit het Europese voetbal voor royale salarissen naar Saudi-Arabië. Maar voor een aantal spelers zijn die transfers allerminst een succes. Zo ook voor Karim Benzema, die alweer wil vertrekken bij Al-Ittihad.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren. En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken.

Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr en kreeg in de zomer navolging van heel andere sterren. Zo ook zijn voormalige ploegmaat Benzema, op dat moment nog de regerende Ballon d'Or-winnaar.

Ongelukkige Benzema

De Franse spits besloot zijn contract bij Real Madrid niet te verlengen en koos voor een overstap naar Al-Ittihad. Die club pakte vorig seizoen nog de landstitel. Maar in de huidige jaargang verloopt het een pak moeizamer. Momenteel staat de titelverdediger slechts 7de in de competitie. En op het WK voor clubteams toonde het Egyptische Al-Ahly zich verrassend te sterk.

Bovendien zou Benzema niet goed goed aarden bij de club, naar verluidt voelt hij zich er te fel onder druk gezet. Vandaar dat hij het winterse oefenkamp grotendeels aan zich voorbij liet gaan. In de voorbije weken werd dan ook al druk gespeculeerd over een bliksemvertrek. Ook Europese ploegen werden genoemd, maar al snel bleek dat een terugkeer niet aan de orde is.

Binnenlands transfer

De Saudische overheid deed financieel gezien een royale inspanning om Benzema naar de oliestaat te halen en wil geen gezichtsverlies leiden door één van de uithangborden al na enkele maanden te zien vertrekken. Maar volgens L'Equipe wordt inmiddels gewerkt aan een andere oplossing.

Zo zou een binnenlandse transfer overwogen worden. Meer bepaald naar één van de clubs uit de hoofdstad Riyad. Al-Hilal, de huidige leider, en het Al-Nasrr van Ronaldo lijken daarbij de grootste kanshebbers. Wel moet Al-Ittihad eerst zijn zegen geven en dat is voorlopig allerminst het geval.

Denkt u dat de Saudische Pro League op termijn een echte topcompetitie wordt?

Meest recent

Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

8
8
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

54
54
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

125
125
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

73
73
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

347
347
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

46
46
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

436
436
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

179
179
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

360
360
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

311
311
De Cuyper lyrisch voor Duivels-ploegmaat: "Héél extreem"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

477
477
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

94
94
Drietal scoort punten bij Duivels: bondscoach zwaait met lof

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

252
252
Transferfabriek JPL: deze zomeraanwinsten brengen straks jackpot op

De Jupiler Pro League maakte zijn reputatie als doorverkoopcompetitie in de voorbije zomermercato ...

368
368
Lammens doet monden openvallen: analisten trekken grote ogen

Verschillende spelers behoorden vrijdag tot de uitblinkers bij de Rode Duivels in hun verdiende zege ...

312
312
'Aardbeving in Manchester: Real klaar om City kaal te plukken'

Manchester City is schuldig bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving. ...

611
611
Duivels herboren: "Dan kunnen we van iedereen winnen"

Uiteraard blijft het opletten voor buitensporig enthousiasme, één zwaluw maakt de ...

392
392
Besnik Hasi doet boekje open over Biglia en Still

Besnik Hasi is na zijn ontslag bij RSC Anderlecht aan de slag bij Amedspor. In Turkije verrast de ...

214
214
Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

Beerschot neemt het in de Croky Cup op tegen vierdeklasser Schaerbeek. De Antwerpse club is ...

88
88
Degryse tempert van Bommel-euforie bij Rode Duivels

Mark van Bommel is uitstekend begonnen bij de Rode Duivels met een knappe 0-2-zege tegen ...

117
117
Israël komt met bikkelharde laatste woorden voor Ierland

De commotie rond Israël in de Nations League blijft voortduren. Ierland wilde aanvankelijk niet ...

85
85
Emotioneel eerbetoon na stunt Heist tegen KV Kortrijk

De eerste grote stunt van de Croky Cup is een feit. KSK Heist won van KV Kortrijk na ...

184
184
'Bom onder Man City: rampscenario tart alle verbeelding'

Manchester City zit in de penarie. De afgelopen jaren gaf de club heel wat miljoenen uit op de ...

337
337
Drama bij KV Kortrijk: Dejaegere snoeihard

KV Kortrijk kent een rotseizoen en werd ook nog eens vernederd in de Croky Cup. Heist was daar te ...

149
149
Xavi verklaart 'vreemde selectie' van Zirkzee

Joshua Zirkzee is de opvallendste naam in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi ...

55
55

Meer sportnieuws