'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

door
'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

Afgelopen zomer verhuisden heel wat gevestigde namen uit het Europese voetbal voor royale salarissen naar Saudi-Arabië. Maar voor een aantal spelers zijn die transfers allerminst een succes. Zo ook voor Karim Benzema, die alweer wil vertrekken bij Al-Ittihad.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren. En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken.

Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr en kreeg in de zomer navolging van heel andere sterren. Zo ook zijn voormalige ploegmaat Benzema, op dat moment nog de regerende Ballon d'Or-winnaar.

LEES OOK: ‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Ongelukkige Benzema

De Franse spits besloot zijn contract bij Real Madrid niet te verlengen en koos voor een overstap naar Al-Ittihad. Die club pakte vorig seizoen nog de landstitel. Maar in de huidige jaargang verloopt het een pak moeizamer. Momenteel staat de titelverdediger slechts 7de in de competitie. En op het WK voor clubteams toonde het Egyptische Al-Ahly zich verrassend te sterk.

Bovendien zou Benzema niet goed goed aarden bij de club, naar verluidt voelt hij zich er te fel onder druk gezet. Vandaar dat hij het winterse oefenkamp grotendeels aan zich voorbij liet gaan. In de voorbije weken werd dan ook al druk gespeculeerd over een bliksemvertrek. Ook Europese ploegen werden genoemd, maar al snel bleek dat een terugkeer niet aan de orde is.

Binnenlands transfer

De Saudische overheid deed financieel gezien een royale inspanning om Benzema naar de oliestaat te halen en wil geen gezichtsverlies leiden door één van de uithangborden al na enkele maanden te zien vertrekken. Maar volgens L'Equipe wordt inmiddels gewerkt aan een andere oplossing.

Zo zou een binnenlandse transfer overwogen worden. Meer bepaald naar één van de clubs uit de hoofdstad Riyad. Al-Hilal, de huidige leider, en het Al-Nasrr van Ronaldo lijken daarbij de grootste kanshebbers. Wel moet Al-Ittihad eerst zijn zegen geven en dat is voorlopig allerminst het geval.

Denkt u dat de Saudische Pro League op termijn een echte topcompetitie wordt?

Meest recent

Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

61
61
Anderlecht houdt hart vast: Taravel houdt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

83
83
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

16
16
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

56
56
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

179
179
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

119
119
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

224
224
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

436
436
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

146
146
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

186
186
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

45
45
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

256
256
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

353
353
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

361
361
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

140
140
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

348
348
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

132
132
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

49
49
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

96
96
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

429
429
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

382
382
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

37
37

Meer sportnieuws