'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

door
'Benzema lost Saudische catastrofe op met bizarre transfer'

Afgelopen zomer verhuisden heel wat gevestigde namen uit het Europese voetbal voor royale salarissen naar Saudi-Arabië. Maar voor een aantal spelers zijn die transfers allerminst een succes. Zo ook voor Karim Benzema, die alweer wil vertrekken bij Al-Ittihad.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren. En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken.

Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr en kreeg in de zomer navolging van heel andere sterren. Zo ook zijn voormalige ploegmaat Benzema, op dat moment nog de regerende Ballon d'Or-winnaar.

LEES OOK: Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Ongelukkige Benzema

De Franse spits besloot zijn contract bij Real Madrid niet te verlengen en koos voor een overstap naar Al-Ittihad. Die club pakte vorig seizoen nog de landstitel. Maar in de huidige jaargang verloopt het een pak moeizamer. Momenteel staat de titelverdediger slechts 7de in de competitie. En op het WK voor clubteams toonde het Egyptische Al-Ahly zich verrassend te sterk.

Bovendien zou Benzema niet goed goed aarden bij de club, naar verluidt voelt hij zich er te fel onder druk gezet. Vandaar dat hij het winterse oefenkamp grotendeels aan zich voorbij liet gaan. In de voorbije weken werd dan ook al druk gespeculeerd over een bliksemvertrek. Ook Europese ploegen werden genoemd, maar al snel bleek dat een terugkeer niet aan de orde is.

Binnenlands transfer

De Saudische overheid deed financieel gezien een royale inspanning om Benzema naar de oliestaat te halen en wil geen gezichtsverlies leiden door één van de uithangborden al na enkele maanden te zien vertrekken. Maar volgens L'Equipe wordt inmiddels gewerkt aan een andere oplossing.

Zo zou een binnenlandse transfer overwogen worden. Meer bepaald naar één van de clubs uit de hoofdstad Riyad. Al-Hilal, de huidige leider, en het Al-Nasrr van Ronaldo lijken daarbij de grootste kanshebbers. Wel moet Al-Ittihad eerst zijn zegen geven en dat is voorlopig allerminst het geval.

Denkt u dat de Saudische Pro League op termijn een echte topcompetitie wordt?

Meest recent

RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

43
43
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

148
148
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

176
176
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

61
61
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

96
96
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

282
282
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

295
295
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

65
65
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

259
259
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

207
207
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

149
149
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

326
326
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

301
301
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

241
241
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

714
714
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

300
300
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

606
606
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

601
601
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

609
609
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

558
558
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

427
427
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

156
156
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

143
143
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

87
87

Meer sportnieuws