'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

door
'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

Club Brugge staat vlak voor de transferdeadline op punt om een grote uitgaande transfer af te ronden. Zo is Antonio Nusa voor een recordsom op weg naar Brentford FC. Maar de kans is reëel dat hij niet lang in het Community Stadium te bewonderen zal zijn.

Nadat hij in de voorbije weken vooral aan Tottenham Hotspur werd gelinkt, raakte zondag bekend dat de Noorse goudhaantje dan toch voor Brentford zal kiezen. Naar verluidt was Nusa onder de indruk van het sportieve traject dat hij kreeg voorgeschoteld bij de Bees, inclusief zekerheid over de nodige speelminuten.

Bovendien toonde de huidige nummer 14 uit de Premier League zich bereid om fors te investeren in de komst van de 18-jarige aanvaller. Zo zou de transfersom liefst 37 miljoen euro, inclusief haalbare bonussen, bedragen. Een recordsom in de Jupiler Pro League en dat voor een aanvaller met slechts 7 goals en 4 assists in 64 officiële duels namens Club.

LEES OOK: Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Beleggen met groeiaandelen

Tegenover die mindere statistieken staat echter het onmiskenbare talent van Nusa, die met zijn technische kwaliteiten in staat is om wedstrijden open te breken. Bovendien heeft hij gezien zijn prille leeftijd nog een pak groeimarge. Daarnaast spelen ook financiële motieven een rol in de zware investering van Brentford.

Vanaf volgend seizoen krijgt Nusa immers de kans om zich te tonen in één van de meest gevolgde competities ter wereld. En als hij zich in de Premier League manifesteert, kan zijn transferwaarde snel verder stijgen. "Het kan bijna niet dat hij nu al zijn piek bereikt heeft, is de redenering. Vandaar dat clubs de gok wagen, zoals beleggers dat doen met groeiaandelen", stelt sporteconoom Wim Lagae bij Het Nieuwsblad.

Liverpool gecharmeerd

Het lijkt dus de bedoeling van Brentford om Nusa op termijn voor een pak meer centen te verkopen. En de Noorse international staat nu al op de lijstjes van verschillende kapitaalkrachtige clubs. Chelsea FC en Newcastle United toonden bijvoorbeeld al een hele poos interesse. En The Athletic voegt ook Liverpool FC aan dat lijstje toe.

De huidige leider in de PL is erg gecharmeerd door het profiel van Nusa en ziet in hem een interessante aanwinst voor de toekomst. De Reds deden tijdens de huidige mercato echter geen bod omdat de club eerst een opvolger wil vinden voor Jürgen Klopp, die na het seizoen afzwaait. Pas wanneer de nieuwe coach is aangesteld, zullen weer transferplannen gemaakt worden.

Afscheidscadeau Mannaert

In ieder geval zal Liverpool, net als Chelsea, Newcastle en Tottenham, zijn ontwikkeling bij Brentford ongetwijfeld van dichtbij opvolgen. En als Nusa meteen presteert, zal het allicht niet snel duren voor die topclubs in actie schieten. Dat betekent ook goed nieuws voor Club Brugge. Afscheidnemend manager Vincent Mannaert wist in de deal immers percentage op de doorverkoopsom af te dwingen. Indien Nusa straks opnieuw voor een smak geld verkocht zou worden, stroomt 12.5% van het transferbedrag terug naar Brugge.

Nusa speelt op termijn aan de Europese top ...

Meest recent

'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

55
55
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

173
173
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

358
358
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

200
200
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

250
250
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

195
195
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

493
493
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

183
183
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

76
76
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

218
218
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

73
73
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

413
413
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

178
178
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

64
64
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

69
69
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

174
174
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

111
111
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

253
253
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

115
115
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

80
80
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

267
267
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

164
164
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1129
1129

Meer sportnieuws