'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

779
'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

Club Brugge staat vlak voor de transferdeadline op punt om een grote uitgaande transfer af te ronden. Zo is Antonio Nusa voor een recordsom op weg naar Brentford FC. Maar de kans is reëel dat hij niet lang in het Community Stadium te bewonderen zal zijn.

Nadat hij in de voorbije weken vooral aan Tottenham Hotspur werd gelinkt, raakte zondag bekend dat de Noorse goudhaantje dan toch voor Brentford zal kiezen. Naar verluidt was Nusa onder de indruk van het sportieve traject dat hij kreeg voorgeschoteld bij de Bees, inclusief zekerheid over de nodige speelminuten.

Bovendien toonde de huidige nummer 14 uit de Premier League zich bereid om fors te investeren in de komst van de 18-jarige aanvaller. Zo zou de transfersom liefst 37 miljoen euro, inclusief haalbare bonussen, bedragen. Een recordsom in de Jupiler Pro League en dat voor een aanvaller met slechts 7 goals en 4 assists in 64 officiële duels namens Club.

LEES OOK: Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Beleggen met groeiaandelen

Tegenover die mindere statistieken staat echter het onmiskenbare talent van Nusa, die met zijn technische kwaliteiten in staat is om wedstrijden open te breken. Bovendien heeft hij gezien zijn prille leeftijd nog een pak groeimarge. Daarnaast spelen ook financiële motieven een rol in de zware investering van Brentford.

Vanaf volgend seizoen krijgt Nusa immers de kans om zich te tonen in één van de meest gevolgde competities ter wereld. En als hij zich in de Premier League manifesteert, kan zijn transferwaarde snel verder stijgen. "Het kan bijna niet dat hij nu al zijn piek bereikt heeft, is de redenering. Vandaar dat clubs de gok wagen, zoals beleggers dat doen met groeiaandelen", stelt sporteconoom Wim Lagae bij Het Nieuwsblad.

Liverpool gecharmeerd

Het lijkt dus de bedoeling van Brentford om Nusa op termijn voor een pak meer centen te verkopen. En de Noorse international staat nu al op de lijstjes van verschillende kapitaalkrachtige clubs. Chelsea FC en Newcastle United toonden bijvoorbeeld al een hele poos interesse. En The Athletic voegt ook Liverpool FC aan dat lijstje toe.

De huidige leider in de PL is erg gecharmeerd door het profiel van Nusa en ziet in hem een interessante aanwinst voor de toekomst. De Reds deden tijdens de huidige mercato echter geen bod omdat de club eerst een opvolger wil vinden voor Jürgen Klopp, die na het seizoen afzwaait. Pas wanneer de nieuwe coach is aangesteld, zullen weer transferplannen gemaakt worden.

Afscheidscadeau Mannaert

In ieder geval zal Liverpool, net als Chelsea, Newcastle en Tottenham, zijn ontwikkeling bij Brentford ongetwijfeld van dichtbij opvolgen. En als Nusa meteen presteert, zal het allicht niet snel duren voor die topclubs in actie schieten. Dat betekent ook goed nieuws voor Club Brugge. Afscheidnemend manager Vincent Mannaert wist in de deal immers percentage op de doorverkoopsom af te dwingen. Indien Nusa straks opnieuw voor een smak geld verkocht zou worden, stroomt 12.5% van het transferbedrag terug naar Brugge.

Nusa speelt op termijn aan de Europese top ...

Meest recent

Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

4
4
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

81
81
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

102
102
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

39
39
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

20
20
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

155
155
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

61
61
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

15
15
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

20
20
Marc Coucke doet zelfs Sidney Sweeney blozen met stunt

Marc Coucke dook deze week op in een wel heel opvallende context. Tijdens Happy Hour op VTM liep de ...

56
56
Lokonga viert, Deman en Werder met dolle slotfase

In de Bundesliga won Bayern München vrijdagavond met 7-0 van Union Berlin. Om 15u30 vatten er ...

14
14
Zes nieuwkomers bij Anderlecht: tijd voor volgende stap

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke zomer. Er zijn heel wat spelers die zich al positief ...

275
275
KRC Genk sloeg toe: "River Plate was zeer concreet"

KRC Genk investeerde enorm veel geld in nieuwe spelers. Ze betaalden net geen 33 miljoen euro in ...

210
210
Druk neemt toe bij Cercle Brugge: Friis benoemt pijnpunten

Cercle Brugge is met een drie op achttien zwak begonnen aan het nieuwe seizoen. Ze wonnen nog geen ...

74
74
Nieuwe wending in verhaal omtrent Stroeykens?

Mario Stroeykens zal nog tot januari moeten wachten om een nieuwe club te vinden. Hij is momenteel ...

226
226
Aston Villa laat Tottenham wéér balen: exit De Zerbi?

Om 13u30 gaven Tottenham en Aston Villa elkaar partij. Twee clubs die zeer pover aan het seizoen ...

64
64
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel pijnlijk"

Standard had lange tijd uitzicht op een punt tegen AA Gent, maar ging toch onderuit. De Rouches zijn ...

66
66
Na zeperd tegen Union SG: "Veranderen onze aanpak niet"

Union SG is voorlopig te sterk voor heel wat ploegen in de Jupiler Pro League. Lommel SK kreeg er ...

20
20
Thibaut Courtois zorgt voor wondermooi sportverhaal

Thibaut Courtois kennen we vooral als één van de beste doelmannen van zijn generatie, ...

61
61
Verschueren geeft update over stadionplannen van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt momenteel in een stadion van 21.000 zitplaatsen. Dat is te klein voor de ...

367
367
'AA Gent weigerde topschutter Jupiler Pro League'

Bij AA Gent kennen ze voorlopig een bijzonder goed seizoen. De Buffalo’s haalden ook een ...

343
343
Opvolger Vanaken? 'Club in transferstrijd van 20 miljoen'

Het seizoen in het clubvoetbal wordt in de komende drie weken even stilgelegd voor een ...

801
801
Vitor Bruno grijpt weer in: vijf wissels in basisploeg

RSC Anderlecht wil de extra lange interland-periode met een goed gevoel inzetten. En dus moeten de ...

345
345
'Dilemma voor Kompany: transferdeal van 40 miljoen'

Bayern München heeft de interland-break ingezet met een klinkende 7-0-overwinning tegen Union ...

79
79
Club casht zwaar in 2027: víj́f sterkhouders nu al grof wild

Net geen 100 miljoen euro. Zoveel verdiende Club Brugge afgelopen zomer met de verkoop van spelers. ...

411
411

Meer sportnieuws