'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

779
'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

Club Brugge staat vlak voor de transferdeadline op punt om een grote uitgaande transfer af te ronden. Zo is Antonio Nusa voor een recordsom op weg naar Brentford FC. Maar de kans is reëel dat hij niet lang in het Community Stadium te bewonderen zal zijn.

Nadat hij in de voorbije weken vooral aan Tottenham Hotspur werd gelinkt, raakte zondag bekend dat de Noorse goudhaantje dan toch voor Brentford zal kiezen. Naar verluidt was Nusa onder de indruk van het sportieve traject dat hij kreeg voorgeschoteld bij de Bees, inclusief zekerheid over de nodige speelminuten.

Bovendien toonde de huidige nummer 14 uit de Premier League zich bereid om fors te investeren in de komst van de 18-jarige aanvaller. Zo zou de transfersom liefst 37 miljoen euro, inclusief haalbare bonussen, bedragen. Een recordsom in de Jupiler Pro League en dat voor een aanvaller met slechts 7 goals en 4 assists in 64 officiële duels namens Club.

LEES OOK: Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Beleggen met groeiaandelen

Tegenover die mindere statistieken staat echter het onmiskenbare talent van Nusa, die met zijn technische kwaliteiten in staat is om wedstrijden open te breken. Bovendien heeft hij gezien zijn prille leeftijd nog een pak groeimarge. Daarnaast spelen ook financiële motieven een rol in de zware investering van Brentford.

Vanaf volgend seizoen krijgt Nusa immers de kans om zich te tonen in één van de meest gevolgde competities ter wereld. En als hij zich in de Premier League manifesteert, kan zijn transferwaarde snel verder stijgen. "Het kan bijna niet dat hij nu al zijn piek bereikt heeft, is de redenering. Vandaar dat clubs de gok wagen, zoals beleggers dat doen met groeiaandelen", stelt sporteconoom Wim Lagae bij Het Nieuwsblad.

Liverpool gecharmeerd

Het lijkt dus de bedoeling van Brentford om Nusa op termijn voor een pak meer centen te verkopen. En de Noorse international staat nu al op de lijstjes van verschillende kapitaalkrachtige clubs. Chelsea FC en Newcastle United toonden bijvoorbeeld al een hele poos interesse. En The Athletic voegt ook Liverpool FC aan dat lijstje toe.

De huidige leider in de PL is erg gecharmeerd door het profiel van Nusa en ziet in hem een interessante aanwinst voor de toekomst. De Reds deden tijdens de huidige mercato echter geen bod omdat de club eerst een opvolger wil vinden voor Jürgen Klopp, die na het seizoen afzwaait. Pas wanneer de nieuwe coach is aangesteld, zullen weer transferplannen gemaakt worden.

Afscheidscadeau Mannaert

In ieder geval zal Liverpool, net als Chelsea, Newcastle en Tottenham, zijn ontwikkeling bij Brentford ongetwijfeld van dichtbij opvolgen. En als Nusa meteen presteert, zal het allicht niet snel duren voor die topclubs in actie schieten. Dat betekent ook goed nieuws voor Club Brugge. Afscheidnemend manager Vincent Mannaert wist in de deal immers percentage op de doorverkoopsom af te dwingen. Indien Nusa straks opnieuw voor een smak geld verkocht zou worden, stroomt 12.5% van het transferbedrag terug naar Brugge.

Nusa speelt op termijn aan de Europese top ...

Meest recent

Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

110
110
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

21
21
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

23
23
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

79
79
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

30
30
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

80
80
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

463
463
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

275
275
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

261
261
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

374
374
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

154
154
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

132
132
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

258
258
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

653
653
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

264
264
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

229
229
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

190
190
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

85
85
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

33
33
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

236
236
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

58
58
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

108
108
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

337
337
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

33
33
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

157
157

Meer sportnieuws