'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

779
'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

Club Brugge staat vlak voor de transferdeadline op punt om een grote uitgaande transfer af te ronden. Zo is Antonio Nusa voor een recordsom op weg naar Brentford FC. Maar de kans is reëel dat hij niet lang in het Community Stadium te bewonderen zal zijn.

Nadat hij in de voorbije weken vooral aan Tottenham Hotspur werd gelinkt, raakte zondag bekend dat de Noorse goudhaantje dan toch voor Brentford zal kiezen. Naar verluidt was Nusa onder de indruk van het sportieve traject dat hij kreeg voorgeschoteld bij de Bees, inclusief zekerheid over de nodige speelminuten.

Bovendien toonde de huidige nummer 14 uit de Premier League zich bereid om fors te investeren in de komst van de 18-jarige aanvaller. Zo zou de transfersom liefst 37 miljoen euro, inclusief haalbare bonussen, bedragen. Een recordsom in de Jupiler Pro League en dat voor een aanvaller met slechts 7 goals en 4 assists in 64 officiële duels namens Club.

LEES OOK: Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Beleggen met groeiaandelen

Tegenover die mindere statistieken staat echter het onmiskenbare talent van Nusa, die met zijn technische kwaliteiten in staat is om wedstrijden open te breken. Bovendien heeft hij gezien zijn prille leeftijd nog een pak groeimarge. Daarnaast spelen ook financiële motieven een rol in de zware investering van Brentford.

Vanaf volgend seizoen krijgt Nusa immers de kans om zich te tonen in één van de meest gevolgde competities ter wereld. En als hij zich in de Premier League manifesteert, kan zijn transferwaarde snel verder stijgen. "Het kan bijna niet dat hij nu al zijn piek bereikt heeft, is de redenering. Vandaar dat clubs de gok wagen, zoals beleggers dat doen met groeiaandelen", stelt sporteconoom Wim Lagae bij Het Nieuwsblad.

Liverpool gecharmeerd

Het lijkt dus de bedoeling van Brentford om Nusa op termijn voor een pak meer centen te verkopen. En de Noorse international staat nu al op de lijstjes van verschillende kapitaalkrachtige clubs. Chelsea FC en Newcastle United toonden bijvoorbeeld al een hele poos interesse. En The Athletic voegt ook Liverpool FC aan dat lijstje toe.

De huidige leider in de PL is erg gecharmeerd door het profiel van Nusa en ziet in hem een interessante aanwinst voor de toekomst. De Reds deden tijdens de huidige mercato echter geen bod omdat de club eerst een opvolger wil vinden voor Jürgen Klopp, die na het seizoen afzwaait. Pas wanneer de nieuwe coach is aangesteld, zullen weer transferplannen gemaakt worden.

Afscheidscadeau Mannaert

In ieder geval zal Liverpool, net als Chelsea, Newcastle en Tottenham, zijn ontwikkeling bij Brentford ongetwijfeld van dichtbij opvolgen. En als Nusa meteen presteert, zal het allicht niet snel duren voor die topclubs in actie schieten. Dat betekent ook goed nieuws voor Club Brugge. Afscheidnemend manager Vincent Mannaert wist in de deal immers percentage op de doorverkoopsom af te dwingen. Indien Nusa straks opnieuw voor een smak geld verkocht zou worden, stroomt 12.5% van het transferbedrag terug naar Brugge.

Nusa speelt op termijn aan de Europese top ...

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

17
17
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

47
47
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

126
126
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

28
28
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

13
13
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

29
29
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

91
91
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

199
199
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

111
111
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

41
41
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

151
151
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

411
411
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

30
30
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

58
58
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

365
365
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

665
665
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

140
140
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

65
65
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

746
746
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

309
309
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

91
91
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

247
247

Meer sportnieuws