'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

779
'Club blijft cashen: Nusa maakt snel nieuwe toptransfer'

Club Brugge staat vlak voor de transferdeadline op punt om een grote uitgaande transfer af te ronden. Zo is Antonio Nusa voor een recordsom op weg naar Brentford FC. Maar de kans is reëel dat hij niet lang in het Community Stadium te bewonderen zal zijn.

Nadat hij in de voorbije weken vooral aan Tottenham Hotspur werd gelinkt, raakte zondag bekend dat de Noorse goudhaantje dan toch voor Brentford zal kiezen. Naar verluidt was Nusa onder de indruk van het sportieve traject dat hij kreeg voorgeschoteld bij de Bees, inclusief zekerheid over de nodige speelminuten.

Bovendien toonde de huidige nummer 14 uit de Premier League zich bereid om fors te investeren in de komst van de 18-jarige aanvaller. Zo zou de transfersom liefst 37 miljoen euro, inclusief haalbare bonussen, bedragen. Een recordsom in de Jupiler Pro League en dat voor een aanvaller met slechts 7 goals en 4 assists in 64 officiële duels namens Club.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Beleggen met groeiaandelen

Tegenover die mindere statistieken staat echter het onmiskenbare talent van Nusa, die met zijn technische kwaliteiten in staat is om wedstrijden open te breken. Bovendien heeft hij gezien zijn prille leeftijd nog een pak groeimarge. Daarnaast spelen ook financiële motieven een rol in de zware investering van Brentford.

Vanaf volgend seizoen krijgt Nusa immers de kans om zich te tonen in één van de meest gevolgde competities ter wereld. En als hij zich in de Premier League manifesteert, kan zijn transferwaarde snel verder stijgen. "Het kan bijna niet dat hij nu al zijn piek bereikt heeft, is de redenering. Vandaar dat clubs de gok wagen, zoals beleggers dat doen met groeiaandelen", stelt sporteconoom Wim Lagae bij Het Nieuwsblad.

Liverpool gecharmeerd

Het lijkt dus de bedoeling van Brentford om Nusa op termijn voor een pak meer centen te verkopen. En de Noorse international staat nu al op de lijstjes van verschillende kapitaalkrachtige clubs. Chelsea FC en Newcastle United toonden bijvoorbeeld al een hele poos interesse. En The Athletic voegt ook Liverpool FC aan dat lijstje toe.

De huidige leider in de PL is erg gecharmeerd door het profiel van Nusa en ziet in hem een interessante aanwinst voor de toekomst. De Reds deden tijdens de huidige mercato echter geen bod omdat de club eerst een opvolger wil vinden voor Jürgen Klopp, die na het seizoen afzwaait. Pas wanneer de nieuwe coach is aangesteld, zullen weer transferplannen gemaakt worden.

Afscheidscadeau Mannaert

In ieder geval zal Liverpool, net als Chelsea, Newcastle en Tottenham, zijn ontwikkeling bij Brentford ongetwijfeld van dichtbij opvolgen. En als Nusa meteen presteert, zal het allicht niet snel duren voor die topclubs in actie schieten. Dat betekent ook goed nieuws voor Club Brugge. Afscheidnemend manager Vincent Mannaert wist in de deal immers percentage op de doorverkoopsom af te dwingen. Indien Nusa straks opnieuw voor een smak geld verkocht zou worden, stroomt 12.5% van het transferbedrag terug naar Brugge.

Nusa speelt op termijn aan de Europese top ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

15
15
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

126
126
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

172
172
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

906
906
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

871
871
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws