Terwijl het bestuur druk in de weer blijft met versterking krijgt AA Gent zaterdag Westerlo over de vloer. In aanloop naar dat duel kreeg Hein Vanhaezebrouck nog maar eens slecht nieuws uit de ziekenboeg.
Tenslotte meldt de voetbalbond van Angola, dat op de Africa Cup doorstootte naar de achtste finale, dat Nurio Fortuna de selectie heeft verlaten omwille van een blessure. De 28-jarige verdediger keerde terug naar Gent om zich daar te laten behandelen en hoopt nog terug te keren wanneer hij hersteld is.
LEES OOK: KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”
Nurio weer in lappenmandWellicht valt de schade dus enigszins mee, al zat Vanhaezebrouck tijdens zijn persbabbel duidelijk toch verveeld met het nieuws. De voorbije jaren sukkelde Nurio niet alleen van de ene blessure in de andere, door het personeelstekort in de defensie kon de polyvalente linkspoot nog handig van pas komen.
"Nurio is terug, maar dat komt helaas door een blessure. Dat komt er dan nog eens bij. Hopelijk keren de andere internationals ook niet geblesseerd terug", aldus de coach, die zich eerder al meermaals kritisch uitliet over het veelvuldig afstaan van spelers voor interlandverplichtingen tijdens het seizoen.
Torunarigha & Surdez
Gelukkig viel er ook nog iets beter nieuws te rapen uit de ziekenboeg in de KAA Gent Arena, want Jordan Torunarigha hervatte deze week de trainingen. Of hij ook beschikbaar is tegen Westerlo valt volgens Vanhaezebrouck, die wel al kan rekenen op nieuwkomer Franck Surdez, weliswaar af te wachten.
📣 Onze coach over de selectie voor de match van morgen tegen Westerlo #GNTWES pic.twitter.com/XevVzyNL4D
— KAA Gent (@KAAGent) January 26, 2024
Arne Decraene