De Condé in de wolken: Genk slaat toe op transfermarkt

1096
De Condé in de wolken: Genk slaat toe op transfermarkt

Een weekje voor het sluiten van de winterse transferperiode heeft KRC Genk zich versterkt met een bekend gezicht. Zo maakte de vicekampioen woensdagavond de komst van Eduard Sobol officieel bekend. De voormalige back van Club Brugge wordt met aankoopoptie gehuurd van RC Strasbourg.

Racing is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. De Europese campagne leverde vooral een pak teleurstellingen op, in de Croky Cup werden de Limburgers gewipt door tweedeklasser KV Oostende. En in de competitie staat Genk momenteel vijfde op alweer 16 punten van leider Union SG.

Er zal dus een half mirakel nodig zijn om alsnog een gooi te kunnen doen naar de titel. Zelfs een Europees ticket pakken voor volgend seizoen wordt een lastige opdracht. En dus kon de selectie van coach Wouter Vrancken nog wat versterking in de breedt gebruiken. Zeker op de back-posities.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Geen seconde getwijfeld

Hoewel het de bedoeling is om de selectie in januari intact te houden, dreigt Genk immers enkele backs te verliezen. Zo heeft Daniel Muñoz zijn zinnen gezet op de Premier League. En Gerardo Arteaga staat zelfs al met één been buiten. De Mexicaan is goed op weg om in zijn thuisland aan de slag te gaan bij Monterrey CF. Om die laatste te vervangen heeft Genk nu dus Sobol in huis gehaald.

De ex-Bruggeling was behoorlijk enthousiast om de overstap naar de Cegeka Arena te maken. "Dit land voelt aan als thuis. Toen KRC Genk zich meldde, heb ik dan ook geen seconde getwijfeld. Ik herinner mij ook het enthousiaste thuispubliek en de sfeervolle wedstrijden in de Cegeka Arena. De manier van spelen spreekt mij enorm aan en ik kijk ernaar uit om mij te tonen op het veld", reageert hij op de club-webstek.

Ervaring en professionaliteit

Sobol, die bij Strasbourg op een zijspoor zat, wordt in eerste instantie voor een halfjaartje gehuurd. Maar Genk heeft dus ook een optie om hem definitief over te nemen. Sportieve baas Dimitri De Condé is alvast in de wolken met deze deal. "Zijn ervaring en kennis van onze competitie maken hem een waardevolle toevoeging aan onze kleedkamer. We zijn ervan overtuigd dat Eduard zijn persoonlijkheid en professionaliteit perfect passen binnen de sfeer van onze club. Eduard zal zowel op als naast het veld een positieve invloed zal hebben op onze ploeg", aldus het 'Head of Football'.

Goede zet van Genk?

Meest recent

Leko houdt adem in: vaste titularis Club in lappenmand?

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

3
3
Mechele en Caroline delen bijzonder nieuws na Brugse stunt

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

22
22
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

20
20
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

77
77
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

51
51
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

70
70
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

23
23
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

142
142
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

126
126
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

48
48
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

156
156
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

199
199
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

82
82
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

45
45
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

201
201
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

100
100
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

177
177
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

194
194
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

79
79
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

429
429
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

279
279
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

247
247
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1038
1038

Meer sportnieuws