De Condé in de wolken: Genk slaat toe op transfermarkt

door
De Condé in de wolken: Genk slaat toe op transfermarkt

Een weekje voor het sluiten van de winterse transferperiode heeft KRC Genk zich versterkt met een bekend gezicht. Zo maakte de vicekampioen woensdagavond de komst van Eduard Sobol officieel bekend. De voormalige back van Club Brugge wordt met aankoopoptie gehuurd van RC Strasbourg.

Racing is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. De Europese campagne leverde vooral een pak teleurstellingen op, in de Croky Cup werden de Limburgers gewipt door tweedeklasser KV Oostende. En in de competitie staat Genk momenteel vijfde op alweer 16 punten van leider Union SG.

Er zal dus een half mirakel nodig zijn om alsnog een gooi te kunnen doen naar de titel. Zelfs een Europees ticket pakken voor volgend seizoen wordt een lastige opdracht. En dus kon de selectie van coach Wouter Vrancken nog wat versterking in de breedt gebruiken. Zeker op de back-posities.

LEES OOK: Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Geen seconde getwijfeld

Hoewel het de bedoeling is om de selectie in januari intact te houden, dreigt Genk immers enkele backs te verliezen. Zo heeft Daniel Muñoz zijn zinnen gezet op de Premier League. En Gerardo Arteaga staat zelfs al met één been buiten. De Mexicaan is goed op weg om in zijn thuisland aan de slag te gaan bij Monterrey CF. Om die laatste te vervangen heeft Genk nu dus Sobol in huis gehaald.

De ex-Bruggeling was behoorlijk enthousiast om de overstap naar de Cegeka Arena te maken. "Dit land voelt aan als thuis. Toen KRC Genk zich meldde, heb ik dan ook geen seconde getwijfeld. Ik herinner mij ook het enthousiaste thuispubliek en de sfeervolle wedstrijden in de Cegeka Arena. De manier van spelen spreekt mij enorm aan en ik kijk ernaar uit om mij te tonen op het veld", reageert hij op de club-webstek.

Ervaring en professionaliteit

Sobol, die bij Strasbourg op een zijspoor zat, wordt in eerste instantie voor een halfjaartje gehuurd. Maar Genk heeft dus ook een optie om hem definitief over te nemen. Sportieve baas Dimitri De Condé is alvast in de wolken met deze deal. "Zijn ervaring en kennis van onze competitie maken hem een waardevolle toevoeging aan onze kleedkamer. We zijn ervan overtuigd dat Eduard zijn persoonlijkheid en professionaliteit perfect passen binnen de sfeer van onze club. Eduard zal zowel op als naast het veld een positieve invloed zal hebben op onze ploeg", aldus het 'Head of Football'.

Goede zet van Genk?

Meest recent

Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

80
80
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

121
121
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

166
166
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

47
47
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

337
337
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

226
226
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

65
65
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

51
51
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

138
138
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

502
502
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

257
257
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

57
57
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

85
85
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

56
56
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

34
34
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

412
412
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

336
336
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

131
131
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

206
206
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

133
133
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

110
110
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

209
209
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

463
463

Meer sportnieuws