De Condé in de wolken: Genk slaat toe op transfermarkt

door
De Condé in de wolken: Genk slaat toe op transfermarkt

Een weekje voor het sluiten van de winterse transferperiode heeft KRC Genk zich versterkt met een bekend gezicht. Zo maakte de vicekampioen woensdagavond de komst van Eduard Sobol officieel bekend. De voormalige back van Club Brugge wordt met aankoopoptie gehuurd van RC Strasbourg.

Racing is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. De Europese campagne leverde vooral een pak teleurstellingen op, in de Croky Cup werden de Limburgers gewipt door tweedeklasser KV Oostende. En in de competitie staat Genk momenteel vijfde op alweer 16 punten van leider Union SG.

Er zal dus een half mirakel nodig zijn om alsnog een gooi te kunnen doen naar de titel. Zelfs een Europees ticket pakken voor volgend seizoen wordt een lastige opdracht. En dus kon de selectie van coach Wouter Vrancken nog wat versterking in de breedt gebruiken. Zeker op de back-posities.

LEES OOK: 'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

Geen seconde getwijfeld

Hoewel het de bedoeling is om de selectie in januari intact te houden, dreigt Genk immers enkele backs te verliezen. Zo heeft Daniel Muñoz zijn zinnen gezet op de Premier League. En Gerardo Arteaga staat zelfs al met één been buiten. De Mexicaan is goed op weg om in zijn thuisland aan de slag te gaan bij Monterrey CF. Om die laatste te vervangen heeft Genk nu dus Sobol in huis gehaald.

De ex-Bruggeling was behoorlijk enthousiast om de overstap naar de Cegeka Arena te maken. "Dit land voelt aan als thuis. Toen KRC Genk zich meldde, heb ik dan ook geen seconde getwijfeld. Ik herinner mij ook het enthousiaste thuispubliek en de sfeervolle wedstrijden in de Cegeka Arena. De manier van spelen spreekt mij enorm aan en ik kijk ernaar uit om mij te tonen op het veld", reageert hij op de club-webstek.

Ervaring en professionaliteit

Sobol, die bij Strasbourg op een zijspoor zat, wordt in eerste instantie voor een halfjaartje gehuurd. Maar Genk heeft dus ook een optie om hem definitief over te nemen. Sportieve baas Dimitri De Condé is alvast in de wolken met deze deal. "Zijn ervaring en kennis van onze competitie maken hem een waardevolle toevoeging aan onze kleedkamer. We zijn ervan overtuigd dat Eduard zijn persoonlijkheid en professionaliteit perfect passen binnen de sfeer van onze club. Eduard zal zowel op als naast het veld een positieve invloed zal hebben op onze ploeg", aldus het 'Head of Football'.

Goede zet van Genk?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

20
20
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

13
13
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

47
47
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

77
77
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

260
260
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

258
258
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

169
169
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

204
204
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

185
185
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

109
109
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

120
120
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

172
172
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

444
444
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

377
377
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

273
273
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

136
136
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

426
426
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

811
811
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

286
286
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

230
230
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

176
176
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

427
427
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws