'Saudische flop: Benzema per direct terug naar Europa'

316
'Saudische flop: Benzema per direct terug naar Europa'

Afgelopen zomer zag het Europese voetbal een pak grote namen zwichten voor het grove geld vanuit Saudi-Arabië. Maar enkele maanden later worden verschillende sterren alweer gelinkt aan een vertrek uit de golfstaat. Daarbij ook Karim Benzema.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren.

En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Ongelukkige Benzema

En tijdens de voorbije zomermercato werd de Portugees gevolgd door een pak andere grote namen. Daarbij ook Karim Benzema. De voormalige Ballon d'Or-winnaar verlengde zijn contract niet en trok naar de Saudische kampioen Al-Ittihad. Maar die overgang werd voorlopig geen succes.

Zo vallen de resultaten behoorlijk tegen, momenteel staat Al-Ittihad slechts zevende in de Saudische Pro League. Bovendien zou Benzema zich intern te veel onder druk gezet voelen, waar zijn prestaties onder lijden. Als klap op de vuurpijl verscheen hij ook nog eens dagen te laat voor het winterse oefenkamp.

Terugkeer naar Europa

Na amper een halfjaar tijd wordt Benzema dan ook al nadrukkelijk gelinkt aan een (tijdelijk) vertrek. Ex-club Olympique Lyon droomt alvast luidop van een huurdeal en volgens The Guardian begint dat plan nu ook bij Chelsea FC te rijpen. Toch zal het niet evident worden om een deal te vinden. Volgens de bekende journalist Ben Jacobs wil Al-Ittihad immers niet meewerken aan een vertrek.

Bij een huurbeurt zouden de Saudi's weigeren om ook maar één deeltje van de salariskosten op zich te nemen. Benzema maakte dan weer duidelijk dat hij zeker niet voor een andere Saudische club wil spelen, een terugkeer naar Europa is zijn prioriteit. Het belooft dus nog een prangende transfersoap te worden.

Het Saudische project gaat geen succes worden ...

Meest recent

RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

9
9
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

7
7
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

4
4
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

11
11
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

40
40
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

85
85
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

34
34
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

22
22
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

95
95
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

42
42
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

89
89
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

48
48
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

41
41
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

119
119
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

105
105
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

198
198
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

198
198
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

476
476
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

407
407
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

367
367
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

52
52
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

367
367

Meer sportnieuws