'Saudische flop: Benzema per direct terug naar Europa'

316
'Saudische flop: Benzema per direct terug naar Europa'

Afgelopen zomer zag het Europese voetbal een pak grote namen zwichten voor het grove geld vanuit Saudi-Arabië. Maar enkele maanden later worden verschillende sterren alweer gelinkt aan een vertrek uit de golfstaat. Daarbij ook Karim Benzema.

Dat de Saudi's de laatste tijd zoveel geld investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zal Saudi-Arabië in 2034 het WK organiseren.

En dus doet men er alles aan om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Daarvoor worden miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Cristiano Ronaldo plaveide begin 2023 alvast de weg met zijn overstap naar Al-Nassr.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Ongelukkige Benzema

En tijdens de voorbije zomermercato werd de Portugees gevolgd door een pak andere grote namen. Daarbij ook Karim Benzema. De voormalige Ballon d'Or-winnaar verlengde zijn contract niet en trok naar de Saudische kampioen Al-Ittihad. Maar die overgang werd voorlopig geen succes.

Zo vallen de resultaten behoorlijk tegen, momenteel staat Al-Ittihad slechts zevende in de Saudische Pro League. Bovendien zou Benzema zich intern te veel onder druk gezet voelen, waar zijn prestaties onder lijden. Als klap op de vuurpijl verscheen hij ook nog eens dagen te laat voor het winterse oefenkamp.

Terugkeer naar Europa

Na amper een halfjaar tijd wordt Benzema dan ook al nadrukkelijk gelinkt aan een (tijdelijk) vertrek. Ex-club Olympique Lyon droomt alvast luidop van een huurdeal en volgens The Guardian begint dat plan nu ook bij Chelsea FC te rijpen. Toch zal het niet evident worden om een deal te vinden. Volgens de bekende journalist Ben Jacobs wil Al-Ittihad immers niet meewerken aan een vertrek.

Bij een huurbeurt zouden de Saudi's weigeren om ook maar één deeltje van de salariskosten op zich te nemen. Benzema maakte dan weer duidelijk dat hij zeker niet voor een andere Saudische club wil spelen, een terugkeer naar Europa is zijn prioriteit. Het belooft dus nog een prangende transfersoap te worden.

Het Saudische project gaat geen succes worden ...

Meest recent

Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

0
0
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

30
30
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

14
14
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

79
79
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

27
27
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

14
14
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

8
8
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

282
282
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

73
73
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

74
74
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

52
52
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

138
138
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

259
259
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

92
92
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

304
304
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

139
139
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

52
52
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

84
84

Meer sportnieuws