Van Bommel ziet groot minpunt na overtuigende zege

door
Van Bommel ziet groot minpunt na overtuigende zege

Antwerp FC heeft in zijn eerste officiële wedstrijd van 2024 meteen een sterke indruk achtergelaten. De Great Old won zondagmiddag immers met duidelijke 4-1-cijfers van Sporting Charleroi. Toch was coach Mark van Bommel achteraf niet helemaal tevreden.

Normaal gezien had de tweede seizoenshelft van Antwerp afgelopen woensdag al moeten beginnen. Maar de hevige sneeuwval zorgde er toen voor dat het bekerduel op OH Leuven met een weekje werd uitgesteld. En dus trapte de landskampioen zondagmiddag voor eigen volk zijn tweede seizoensluik op gang.

LEES OOK: Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Overtuigende eerste helft

Aan vertrouwen alvast geen gebrek in aanloop naar de aftrap. De triomftocht op het gala van de Gouden Schoen zorgde logischerwijs voor een mentale boost. Dat was er op het veld ook aan te zien. Antwerp nam de match meteen in handen en kon met een dubbele voorsprong gaan rusten.

Bij momenten liet RAFC ook erg mooi voetbal zien. Dat stemde Van Bommel uiteraard gelukkig. "We hadden over een groot deel van de wedstrijd controle, met veel balbezit. We hebben rustig en geduldig gespeeld en op de juiste momenten de goede keuzes gemaakt", klonk het bij Sporza.

Overbodige tegengoal

Na de pauze bouwde Antwerp zijn voorsprong verder uit tot 4-0. Desondanks kon kersvers 'Doelman van het Jaar' Jean Butez zijn netten niet schoon houden. In de slotfase wist Antoine Bernier immers voor een 'eerredder' namens de Carolo's.

En dat tegendoelpunt lag Van Bommel toch zwaar op de maag. "Er zijn ook wel een aantal zaken waar ik niet tevreden over ben. We kregen veel te makkelijk die goal tegen. Er was geen druk op de bal, we verloren het kopduel, dat was onnodig. Als je zo voetbalt, moet je gewoon een clean sheet pakken."

In welke linie is Antwerp momenteel het sterkst?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

133
133
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

158
158
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

219
219
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

97
97
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

212
212
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

41
41
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

247
247
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

200
200
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

440
440
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

92
92
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

630
630
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1105
1105
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

406
406
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

319
319
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

334
334
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

503
503
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

443
443
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1009
1009
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

235
235
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws