'Genk pakt miljoenen voor Arteaga: vervanger op komst'

793 stemmen
'Genk pakt miljoenen voor Arteaga: vervanger op komst'

KRC Genk maakt zich op voor een druk einde van de winterse transferperiode. Zo wordt momenteel aan de mouw van verschillende sterkhouders getrokken. De eerstvolgende vertrekker lijkt alvast bekend: een doorbraak in het dossier rond Gerardo Arteaga hangt in de lucht.

Coach Wouter Vrancken en 'Head of Football' Dimitri De Condé gaven het de voorbije weken meermaals aan: het intact houden van de huidige spelersgroep is deze winter het grootste doel bij de vicekampioen. Maar dat zal niet gemakkelijk worden. Bovendien geldt voor één speler een uitzondering.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Arteaga naar thuisland

Zo werd enkele weken geleden al duidelijk dat Genk bereid is om mee te werken aan een vertrek van Gerardo Arteaga. De Mexicaanse back gaat komende zomer zijn laatste contractjaar in en staat zelf open voor een nieuw avontuur. Vooral vanuit zijn thuisland werd stevig aan zijn mouw getrokken.

En volgens Het Belang van Limburg is een doorbraak nabij. Genk zou namelijk een principe-akkoord hebben bereikt met Monterrey CF. Enkel over de laatste details, zoals een doorverkooppercentage, wordt momenteel nog onderhandeld. Bij Het Laatste Nieuws weet men dat zo'n 6 miljoen euro met de deal gemoeid is.

Sobol op komst

Voorlopig is het wel de bedoeling dat Arteaga in Genk blijft tot eind deze maand. Men hoopt dat Joris Kayembe tegen dan weer terug is van de Africa Cup. Desondanks staat Racing ook dicht bij een vervanger. De komst van Eduard Sobol zou namelijk in de afrondende fase zitten.

De oud-speler van Club Brugge zit momenteel op een zijspoor bij RC Strasbourg. De Oekraïner zou een halfjaartje gehuurd worden van de Franse club, er is echter ook sprake van een aankoopoptie in de overeenkomst. Als alles vlot verloopt wordt ook zijn transfer weldra beklonken.

Genk moet ook zijn middenveld verder versterken ...

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

28
28
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

22
22
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

139
139
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

113
113
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

317
317
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

132
132
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

410
410
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

311
311
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

666
666
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

495
495
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1066
1066
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

76
76
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

650
650
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

241
241
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

247
247
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1246
1246
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

630
630

Meer sportnieuws