'Genk pakt miljoenen voor Arteaga: vervanger op komst'

door
'Genk pakt miljoenen voor Arteaga: vervanger op komst'

KRC Genk maakt zich op voor een druk einde van de winterse transferperiode. Zo wordt momenteel aan de mouw van verschillende sterkhouders getrokken. De eerstvolgende vertrekker lijkt alvast bekend: een doorbraak in het dossier rond Gerardo Arteaga hangt in de lucht.

Coach Wouter Vrancken en 'Head of Football' Dimitri De Condé gaven het de voorbije weken meermaals aan: het intact houden van de huidige spelersgroep is deze winter het grootste doel bij de vicekampioen. Maar dat zal niet gemakkelijk worden. Bovendien geldt voor één speler een uitzondering.

LEES OOK: Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

Arteaga naar thuisland

Zo werd enkele weken geleden al duidelijk dat Genk bereid is om mee te werken aan een vertrek van Gerardo Arteaga. De Mexicaanse back gaat komende zomer zijn laatste contractjaar in en staat zelf open voor een nieuw avontuur. Vooral vanuit zijn thuisland werd stevig aan zijn mouw getrokken.

En volgens Het Belang van Limburg is een doorbraak nabij. Genk zou namelijk een principe-akkoord hebben bereikt met Monterrey CF. Enkel over de laatste details, zoals een doorverkooppercentage, wordt momenteel nog onderhandeld. Bij Het Laatste Nieuws weet men dat zo'n 6 miljoen euro met de deal gemoeid is.

Sobol op komst

Voorlopig is het wel de bedoeling dat Arteaga in Genk blijft tot eind deze maand. Men hoopt dat Joris Kayembe tegen dan weer terug is van de Africa Cup. Desondanks staat Racing ook dicht bij een vervanger. De komst van Eduard Sobol zou namelijk in de afrondende fase zitten.

De oud-speler van Club Brugge zit momenteel op een zijspoor bij RC Strasbourg. De Oekraïner zou een halfjaartje gehuurd worden van de Franse club, er is echter ook sprake van een aankoopoptie in de overeenkomst. Als alles vlot verloopt wordt ook zijn transfer weldra beklonken.

Genk moet ook zijn middenveld verder versterken ...

Meest recent

Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

0
0
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

21
21
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

67
67
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

216
216
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

27
27
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

187
187
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

185
185
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

268
268
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

117
117
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

160
160
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

115
115
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

145
145
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

151
151
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

603
603
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

620
620
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

49
49
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

276
276
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

105
105
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

193
193
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

154
154
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

49
49
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

276
276
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

43
43
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

327
327
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

557
557

Meer sportnieuws