El Khannous helpt Marokko aan perfecte start op Africa Cup

161 stemmen
El Khannous helpt Marokko aan perfecte start op Africa Cup

Topfavoriet Marokko is sterk aan zijn campagne op de Africa Cup begonnen. De Marokkanen haalden het woensdagavond met duidelijke 3-0-cijfers van Tanzania. Bilal El Khannouss mocht in de tweede helft invallen, Tarik Tissoudali bleef aan de bank gekluisterd.

Dik een jaar geleden schreef Marokko voetbalgeschiedenis. Zo haalde het als eerste Afrikaanse land de halve finales van het wereldkampioenschap. Een straffe prestatie en ook de opvolging lijkt verzekerd. De Marokkaanse beloften wonnen enkele maanden later immers de Africa Cup U23.

Favoriet voor eindzege

De verwachtingen rond de ploeg van bondscoach Walid Regragui zijn dan ook hooggespannen voor de huidige Africa Cup in Ivoorkust. Om de druk niet te buitensporig te laten worden, was een goede start dan ook nodig. Tanzania moest het slachtoffer van dienst worden.

Regragui kan tijdens de AFCON alvast grotendeels rekenen op de selectie die de vierde plaats op het WK veroverde. Toch was het best op zijn hoede. In de voorbije dagen hadden andere favorieten zoals Nigeria en Algerije immers al meteen punten verspeeld.

Rode kaart Miroshi

Maar de Marokkanen lieten zich niet verrassen. Na een halfuurtje spelen was het aanvoerder Romain Saïss die de score opende. Tanzania, met oude bekende Ally Samatta als sterspeler, kon daar amper iets tegenover zetten.

Toen Novatus Miroshi, door Zulte Waregem verhuurd aan Shakhtar Donetsk, ook nog eens rood pakte, was de match helemaal gespeeld. Met invaller El Khannouss inmiddels tussen de lijnen, maakten Azzedine Ounahi en Youssef En Nesyri er uiteindelijk 3-0 van.

Clash met Congo

Een perfecte start dus voor Marokko, dat komende zondag wel een lastigere tegenstander te verwerken krijgt. Dan volgt immers het duel tegen DR Congo, met daarbij ook heel wat bekende gezichten uit het Belgische voetbal. De Congolezen spelen later op de avond nog hun eerste groepsmatch tegen Zambia.

Marokko wint de Africa Cup ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

31
31
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

35
35
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

224
224
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

119
119
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

231
231
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

274
274
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

127
127
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

577
577
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

180
180
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

497
497
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

145
145
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

727
727
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

242
242
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

772
772
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

526
526
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

202
202
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

376
376
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1270
1270
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

475
475
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

332
332
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

489
489
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

412
412
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

285
285
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws