El Khannous helpt Marokko aan perfecte start op Africa Cup

door
El Khannous helpt Marokko aan perfecte start op Africa Cup

Topfavoriet Marokko is sterk aan zijn campagne op de Africa Cup begonnen. De Marokkanen haalden het woensdagavond met duidelijke 3-0-cijfers van Tanzania. Bilal El Khannouss mocht in de tweede helft invallen, Tarik Tissoudali bleef aan de bank gekluisterd.

Dik een jaar geleden schreef Marokko voetbalgeschiedenis. Zo haalde het als eerste Afrikaanse land de halve finales van het wereldkampioenschap. Een straffe prestatie en ook de opvolging lijkt verzekerd. De Marokkaanse beloften wonnen enkele maanden later immers de Africa Cup U23.

LEES OOK: ‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Favoriet voor eindzege

De verwachtingen rond de ploeg van bondscoach Walid Regragui zijn dan ook hooggespannen voor de huidige Africa Cup in Ivoorkust. Om de druk niet te buitensporig te laten worden, was een goede start dan ook nodig. Tanzania moest het slachtoffer van dienst worden.

Regragui kan tijdens de AFCON alvast grotendeels rekenen op de selectie die de vierde plaats op het WK veroverde. Toch was het best op zijn hoede. In de voorbije dagen hadden andere favorieten zoals Nigeria en Algerije immers al meteen punten verspeeld.

Rode kaart Miroshi

Maar de Marokkanen lieten zich niet verrassen. Na een halfuurtje spelen was het aanvoerder Romain Saïss die de score opende. Tanzania, met oude bekende Ally Samatta als sterspeler, kon daar amper iets tegenover zetten.

Toen Novatus Miroshi, door Zulte Waregem verhuurd aan Shakhtar Donetsk, ook nog eens rood pakte, was de match helemaal gespeeld. Met invaller El Khannouss inmiddels tussen de lijnen, maakten Azzedine Ounahi en Youssef En Nesyri er uiteindelijk 3-0 van.

Clash met Congo

Een perfecte start dus voor Marokko, dat komende zondag wel een lastigere tegenstander te verwerken krijgt. Dan volgt immers het duel tegen DR Congo, met daarbij ook heel wat bekende gezichten uit het Belgische voetbal. De Congolezen spelen later op de avond nog hun eerste groepsmatch tegen Zambia.

Marokko wint de Africa Cup ...

Meest recent

SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

14
14
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

94
94
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

31
31
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

204
204
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

248
248
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

67
67
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

230
230
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

86
86
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

165
165
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

78
78
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

220
220
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

49
49
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

223
223
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

267
267
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

31
31
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

431
431
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

275
275
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

102
102
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

144
144
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

401
401
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

399
399
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

466
466
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

674
674
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

218
218
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

144
144

Meer sportnieuws