El Khannous helpt Marokko aan perfecte start op Africa Cup

door
El Khannous helpt Marokko aan perfecte start op Africa Cup

Topfavoriet Marokko is sterk aan zijn campagne op de Africa Cup begonnen. De Marokkanen haalden het woensdagavond met duidelijke 3-0-cijfers van Tanzania. Bilal El Khannouss mocht in de tweede helft invallen, Tarik Tissoudali bleef aan de bank gekluisterd.

Dik een jaar geleden schreef Marokko voetbalgeschiedenis. Zo haalde het als eerste Afrikaanse land de halve finales van het wereldkampioenschap. Een straffe prestatie en ook de opvolging lijkt verzekerd. De Marokkaanse beloften wonnen enkele maanden later immers de Africa Cup U23.

Favoriet voor eindzege

De verwachtingen rond de ploeg van bondscoach Walid Regragui zijn dan ook hooggespannen voor de huidige Africa Cup in Ivoorkust. Om de druk niet te buitensporig te laten worden, was een goede start dan ook nodig. Tanzania moest het slachtoffer van dienst worden.

Regragui kan tijdens de AFCON alvast grotendeels rekenen op de selectie die de vierde plaats op het WK veroverde. Toch was het best op zijn hoede. In de voorbije dagen hadden andere favorieten zoals Nigeria en Algerije immers al meteen punten verspeeld.

Rode kaart Miroshi

Maar de Marokkanen lieten zich niet verrassen. Na een halfuurtje spelen was het aanvoerder Romain Saïss die de score opende. Tanzania, met oude bekende Ally Samatta als sterspeler, kon daar amper iets tegenover zetten.

Toen Novatus Miroshi, door Zulte Waregem verhuurd aan Shakhtar Donetsk, ook nog eens rood pakte, was de match helemaal gespeeld. Met invaller El Khannouss inmiddels tussen de lijnen, maakten Azzedine Ounahi en Youssef En Nesyri er uiteindelijk 3-0 van.

Clash met Congo

Een perfecte start dus voor Marokko, dat komende zondag wel een lastigere tegenstander te verwerken krijgt. Dan volgt immers het duel tegen DR Congo, met daarbij ook heel wat bekende gezichten uit het Belgische voetbal. De Congolezen spelen later op de avond nog hun eerste groepsmatch tegen Zambia.

🚀

Marokko wint de Africa Cup ...

Meest recent

De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

5
5
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

8
8
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

66
66
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

34
34
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

17
17
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

99
99
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

20
20
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

468
468
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

206
206
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

162
162
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

74
74
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

89
89
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

55
55
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

90
90
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

614
614
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

155
155
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

306
306
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

44
44
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

627
627
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

268
268
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

83
83
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

140
140
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

415
415
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

351
351

Meer sportnieuws