El Khannous helpt Marokko aan perfecte start op Africa Cup

161 stemmen
El Khannous helpt Marokko aan perfecte start op Africa Cup

Topfavoriet Marokko is sterk aan zijn campagne op de Africa Cup begonnen. De Marokkanen haalden het woensdagavond met duidelijke 3-0-cijfers van Tanzania. Bilal El Khannouss mocht in de tweede helft invallen, Tarik Tissoudali bleef aan de bank gekluisterd.

Dik een jaar geleden schreef Marokko voetbalgeschiedenis. Zo haalde het als eerste Afrikaanse land de halve finales van het wereldkampioenschap. Een straffe prestatie en ook de opvolging lijkt verzekerd. De Marokkaanse beloften wonnen enkele maanden later immers de Africa Cup U23.

LEES OOK: El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Favoriet voor eindzege

De verwachtingen rond de ploeg van bondscoach Walid Regragui zijn dan ook hooggespannen voor de huidige Africa Cup in Ivoorkust. Om de druk niet te buitensporig te laten worden, was een goede start dan ook nodig. Tanzania moest het slachtoffer van dienst worden.

Regragui kan tijdens de AFCON alvast grotendeels rekenen op de selectie die de vierde plaats op het WK veroverde. Toch was het best op zijn hoede. In de voorbije dagen hadden andere favorieten zoals Nigeria en Algerije immers al meteen punten verspeeld.

Rode kaart Miroshi

Maar de Marokkanen lieten zich niet verrassen. Na een halfuurtje spelen was het aanvoerder Romain Saïss die de score opende. Tanzania, met oude bekende Ally Samatta als sterspeler, kon daar amper iets tegenover zetten.

Toen Novatus Miroshi, door Zulte Waregem verhuurd aan Shakhtar Donetsk, ook nog eens rood pakte, was de match helemaal gespeeld. Met invaller El Khannouss inmiddels tussen de lijnen, maakten Azzedine Ounahi en Youssef En Nesyri er uiteindelijk 3-0 van.

Clash met Congo

Een perfecte start dus voor Marokko, dat komende zondag wel een lastigere tegenstander te verwerken krijgt. Dan volgt immers het duel tegen DR Congo, met daarbij ook heel wat bekende gezichten uit het Belgische voetbal. De Congolezen spelen later op de avond nog hun eerste groepsmatch tegen Zambia.

Marokko wint de Africa Cup ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

178
178
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

75
75
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

104
104
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

149
149
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

90
90
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

140
140
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

303
303
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

108
108
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

651
651
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

68
68
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

268
268
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

286
286
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

574
574
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

473
473
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

766
766
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

242
242
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

167
167

Meer sportnieuws