'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

door
'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

AA Gent is met een domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond in de Croky Cup na een 0-1-nederlaag tegen Club Brugge. Voor Gift Orban werd dat wellicht zijn laatste match in Gentse loondienst. Volgens L'Equipe staat de spits op punt om Malick Fofana te volgen naar Olympique Lyon.

De Buffalo's kwamen eind vorig seizoen in handen van de Oost-Vlaamse zakenman Sam Baro. Tijdens de eerste transferperiode onder zijn bewind werd volop de kaart van het sportieve getrokken. Zo weigerde de club miljoenenboden op onder meer Orban en Hugo Cuypers. De sterkhouders bleven uiteindelijk ook aan boord, maar daar had wel financiële gevolgen.

LEES OOK: 'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Orban in voetsporen Fofana

Op de meest recente jaarrekening werd immers een verlies van ruim 19 miljoen euro gepresenteerd. Door die rode cijfers moest tijdens de winterse transferperiode dan ook de tering naar de nering gezet worden. Zo werd smaakmaker Fofana begin deze maand voor een aanzienlijk bedrag verkocht aan Olympique Lyon.

Maar dat bleek dus niet voldoende voor de Oost-Vlamingen. Zo hangt de volgende grote uitgaande transfer al in de lucht. Vlak na de bekermatch tegen Club Brugge maakte L'Equipe bekend dat ook Gift Orban op weg is naar Lyon. Een gerucht dat lijkt te kloppen, de toonaangevende Franse sportkrant wist eerder immers ook al het nieuws rond Fofana in primeur te brengen.

Niet de absolute jackpot

Orban werd een jaartje geleden naar Gent gehaald voor zo'n 3.3 miljoen en kende er een waanzinnige start met onder meer 20 goals in zijn eerste 22 duels. Maar tijdens de huidige jaargang kon hij die straffe prestaties niet bevestigen. De Nigeriaan moest dan ook vaker plaatsnemen op de bank dan hem lief was. Iets wat nu ook een effect heeft op de transfersom.

Afgelopen zomer werden nog bedragen tot 30 miljoen euro genoemd en tijdens de huidige mercato hoopte Gent naar verluidt ook op zo'n 20 miljoen. Maar volgens L'Equipe legt Lyon uiteindelijk 'slechts' 13 miljoen op tafel. Al komen daar ongetwijfeld nog de nodige bonussen en variabelen bovenop. Orban zelf kan dan weer voor 4.5 jaren tekenen. De verwachting is dat de deal snel rond geraakt, zodat Gent met de opbrengsten zelf ook versterking kan halen.

Gent had Orban in de zomer moeten verkopen ...

Meest recent

Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

2
2
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

48
48
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

53
53
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

24
24
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

37
37
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

87
87
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

220
220
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

465
465
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

415
415
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

269
269
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

126
126
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

101
101
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

336
336
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

181
181
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

268
268
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

329
329
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

47
47
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

119
119
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

178
178
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

634
634
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

170
170
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

230
230
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

435
435
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

106
106
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

239
239

Meer sportnieuws