'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

door
'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

AA Gent is met een domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond in de Croky Cup na een 0-1-nederlaag tegen Club Brugge. Voor Gift Orban werd dat wellicht zijn laatste match in Gentse loondienst. Volgens L'Equipe staat de spits op punt om Malick Fofana te volgen naar Olympique Lyon.

De Buffalo's kwamen eind vorig seizoen in handen van de Oost-Vlaamse zakenman Sam Baro. Tijdens de eerste transferperiode onder zijn bewind werd volop de kaart van het sportieve getrokken. Zo weigerde de club miljoenenboden op onder meer Orban en Hugo Cuypers. De sterkhouders bleven uiteindelijk ook aan boord, maar daar had wel financiële gevolgen.

LEES OOK: UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

Orban in voetsporen Fofana

Op de meest recente jaarrekening werd immers een verlies van ruim 19 miljoen euro gepresenteerd. Door die rode cijfers moest tijdens de winterse transferperiode dan ook de tering naar de nering gezet worden. Zo werd smaakmaker Fofana begin deze maand voor een aanzienlijk bedrag verkocht aan Olympique Lyon.

Maar dat bleek dus niet voldoende voor de Oost-Vlamingen. Zo hangt de volgende grote uitgaande transfer al in de lucht. Vlak na de bekermatch tegen Club Brugge maakte L'Equipe bekend dat ook Gift Orban op weg is naar Lyon. Een gerucht dat lijkt te kloppen, de toonaangevende Franse sportkrant wist eerder immers ook al het nieuws rond Fofana in primeur te brengen.

Niet de absolute jackpot

Orban werd een jaartje geleden naar Gent gehaald voor zo'n 3.3 miljoen en kende er een waanzinnige start met onder meer 20 goals in zijn eerste 22 duels. Maar tijdens de huidige jaargang kon hij die straffe prestaties niet bevestigen. De Nigeriaan moest dan ook vaker plaatsnemen op de bank dan hem lief was. Iets wat nu ook een effect heeft op de transfersom.

Afgelopen zomer werden nog bedragen tot 30 miljoen euro genoemd en tijdens de huidige mercato hoopte Gent naar verluidt ook op zo'n 20 miljoen. Maar volgens L'Equipe legt Lyon uiteindelijk 'slechts' 13 miljoen op tafel. Al komen daar ongetwijfeld nog de nodige bonussen en variabelen bovenop. Orban zelf kan dan weer voor 4.5 jaren tekenen. De verwachting is dat de deal snel rond geraakt, zodat Gent met de opbrengsten zelf ook versterking kan halen.

Gent had Orban in de zomer moeten verkopen ...

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

3
3
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

65
65
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

53
53
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

93
93
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

115
115
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

156
156
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

52
52
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

154
154
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

387
387
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

36
36
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

339
339
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

113
113
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

116
116
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

307
307
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

212
212
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

102
102
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

245
245
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

22
22
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

105
105
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

504
504
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

134
134
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

242
242
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

100
100
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

353
353
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

197
197

Meer sportnieuws