'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

door
'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

AA Gent is met een domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond in de Croky Cup na een 0-1-nederlaag tegen Club Brugge. Voor Gift Orban werd dat wellicht zijn laatste match in Gentse loondienst. Volgens L'Equipe staat de spits op punt om Malick Fofana te volgen naar Olympique Lyon.

De Buffalo's kwamen eind vorig seizoen in handen van de Oost-Vlaamse zakenman Sam Baro. Tijdens de eerste transferperiode onder zijn bewind werd volop de kaart van het sportieve getrokken. Zo weigerde de club miljoenenboden op onder meer Orban en Hugo Cuypers. De sterkhouders bleven uiteindelijk ook aan boord, maar daar had wel financiële gevolgen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Orban in voetsporen Fofana

Op de meest recente jaarrekening werd immers een verlies van ruim 19 miljoen euro gepresenteerd. Door die rode cijfers moest tijdens de winterse transferperiode dan ook de tering naar de nering gezet worden. Zo werd smaakmaker Fofana begin deze maand voor een aanzienlijk bedrag verkocht aan Olympique Lyon.

Maar dat bleek dus niet voldoende voor de Oost-Vlamingen. Zo hangt de volgende grote uitgaande transfer al in de lucht. Vlak na de bekermatch tegen Club Brugge maakte L'Equipe bekend dat ook Gift Orban op weg is naar Lyon. Een gerucht dat lijkt te kloppen, de toonaangevende Franse sportkrant wist eerder immers ook al het nieuws rond Fofana in primeur te brengen.

Niet de absolute jackpot

Orban werd een jaartje geleden naar Gent gehaald voor zo'n 3.3 miljoen en kende er een waanzinnige start met onder meer 20 goals in zijn eerste 22 duels. Maar tijdens de huidige jaargang kon hij die straffe prestaties niet bevestigen. De Nigeriaan moest dan ook vaker plaatsnemen op de bank dan hem lief was. Iets wat nu ook een effect heeft op de transfersom.

Afgelopen zomer werden nog bedragen tot 30 miljoen euro genoemd en tijdens de huidige mercato hoopte Gent naar verluidt ook op zo'n 20 miljoen. Maar volgens L'Equipe legt Lyon uiteindelijk 'slechts' 13 miljoen op tafel. Al komen daar ongetwijfeld nog de nodige bonussen en variabelen bovenop. Orban zelf kan dan weer voor 4.5 jaren tekenen. De verwachting is dat de deal snel rond geraakt, zodat Gent met de opbrengsten zelf ook versterking kan halen.

Gent had Orban in de zomer moeten verkopen ...

Meest recent

'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

3
3
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

30
30
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

63
63
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

343
343
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

15
15
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

152
152
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

178
178
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

146
146
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

343
343
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

240
240
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

137
137
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

615
615
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

147
147
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

50
50
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

169
169
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

176
176
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

594
594
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

136
136
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

227
227
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

58
58
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

196
196

Meer sportnieuws