'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

814 stemmen
'Transferschok AA Gent: Gift Orban per direct weg'

AA Gent is met een domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond in de Croky Cup na een 0-1-nederlaag tegen Club Brugge. Voor Gift Orban werd dat wellicht zijn laatste match in Gentse loondienst. Volgens L'Equipe staat de spits op punt om Malick Fofana te volgen naar Olympique Lyon.

De Buffalo's kwamen eind vorig seizoen in handen van de Oost-Vlaamse zakenman Sam Baro. Tijdens de eerste transferperiode onder zijn bewind werd volop de kaart van het sportieve getrokken. Zo weigerde de club miljoenenboden op onder meer Orban en Hugo Cuypers. De sterkhouders bleven uiteindelijk ook aan boord, maar daar had wel financiële gevolgen.

LEES OOK: Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Orban in voetsporen Fofana

Op de meest recente jaarrekening werd immers een verlies van ruim 19 miljoen euro gepresenteerd. Door die rode cijfers moest tijdens de winterse transferperiode dan ook de tering naar de nering gezet worden. Zo werd smaakmaker Fofana begin deze maand voor een aanzienlijk bedrag verkocht aan Olympique Lyon.

Maar dat bleek dus niet voldoende voor de Oost-Vlamingen. Zo hangt de volgende grote uitgaande transfer al in de lucht. Vlak na de bekermatch tegen Club Brugge maakte L'Equipe bekend dat ook Gift Orban op weg is naar Lyon. Een gerucht dat lijkt te kloppen, de toonaangevende Franse sportkrant wist eerder immers ook al het nieuws rond Fofana in primeur te brengen.

Niet de absolute jackpot

Orban werd een jaartje geleden naar Gent gehaald voor zo'n 3.3 miljoen en kende er een waanzinnige start met onder meer 20 goals in zijn eerste 22 duels. Maar tijdens de huidige jaargang kon hij die straffe prestaties niet bevestigen. De Nigeriaan moest dan ook vaker plaatsnemen op de bank dan hem lief was. Iets wat nu ook een effect heeft op de transfersom.

Afgelopen zomer werden nog bedragen tot 30 miljoen euro genoemd en tijdens de huidige mercato hoopte Gent naar verluidt ook op zo'n 20 miljoen. Maar volgens L'Equipe legt Lyon uiteindelijk 'slechts' 13 miljoen op tafel. Al komen daar ongetwijfeld nog de nodige bonussen en variabelen bovenop. Orban zelf kan dan weer voor 4.5 jaren tekenen. De verwachting is dat de deal snel rond geraakt, zodat Gent met de opbrengsten zelf ook versterking kan halen.

Gent had Orban in de zomer moeten verkopen ...

Meest recent

Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

27
27
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

83
83
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

181
181
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

118
118
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

10
10
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

98
98
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

50
50
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

79
79
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

201
201
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

75
75
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

161
161
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

416
416
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

140
140
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

86
86
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

99
99
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

212
212
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

227
227
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

99
99
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

50
50
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

217
217
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

245
245
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

102
102
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

81
81
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

448
448

Meer sportnieuws