Burgemeester heeft cruciaal nieuws voor stadionplannen Club

door
Burgemeester heeft cruciaal nieuws voor stadionplannen Club

Club Brugge neemt na het seizoen afscheid van Vincent Mannaert. In afwachting van een sportieve directeur om een deel van zijn takenpakket over te nemen, werd Bob Madou alvast aangesteld als nieuwe CEO. Die zal zich onder meer over het veelbesproken stadiondossier moeten buigen.

De 42-jarige Bruggeling was al bij Blauw-Zwart aan de slag als Chief Business Officer en maakt nu dus een fraaie promotie. Madou zal onder meer de dagelijkse leiding op zich nemen, daarnaast gaat hij ook nauw samenwerken met de nieuwe sportief directeur. In de eerstvolgende maanden zal dat gebeuren onder het toeziend oog van Mannaert.

Madou krijgt daarnaast nog een veel belangrijkere kerntaak. Zo wordt het stadiondossier één van zijn primaire opdrachten. Club heeft al sinds 2006 plannen om een nieuwe voetbaltempel neer te poten, door uiteenlopende redenen en protesten komen die plannen maar niet van de grond.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Nieuw stadion voor Cercle

Daar moet de nieuwe CEO, die het dossier in zijn vorige functie al van dichtbij opvolgde, dus verandering in trachten te brengen. Vorige week kregen Madou en Club alvast goed nieuws zo raakte bekend dat de provincie plannen heeft om zelf een kleinere stadion te bouwen.

In dit stadion zou Cercle Brugge eventueel zijn intrek kunnen nemen en dat zou voor Club alweer een obstakel minder zijn. En burgemeester Dirk De fauw heeft nog een opsteker in petto. Tegenover Het Laatste Nieuws laat de politicus immers verstaan dat hij een goed oog heeft op het behalen van de nodige vergunningen.

Groen licht van regering

Zo is De fauw tevreden over de aanpassingen die werden doorgevoerd aan het initiële plan. "Ik ben ervan overtuigd dat de twee elementen die in februari 2023 voor de vernietiging van de omgevingsvergunning gezorgd hebben degelijk aangepakt werden in de nieuwe aanvraag", klinkt het. "Er is duidelijk gewerkt aan het aandachtspunt rond mobiliteit dus ik denk dat dit voldoende zal zijn om minister Zuhal Demir en de Vlaamse regering deze aanvraag te laten goedkeuren."

Een nieuwe stap in de goede richting lijkt dus op komst, al is van een eerste steenlegging nog lang geen sprake. Bovendien zouden de tegenstanders van plan zijn om opnieuw bezwaar aan te tekenen ...

Club speelt binnen de vijf seizoenen in een nieuw stadion ...

Meest recent

Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

32
32
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

148
148
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

70
70
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

103
103
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

456
456
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

36
36
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

70
70
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

459
459
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

57
57
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

384
384
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

191
191
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

319
319
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

240
240
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

400
400
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

390
390
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

313
313
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

237
237
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

120
120
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

210
210
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

258
258
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

161
161
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1175
1175
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

88
88
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

41
41
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

109
109

Meer sportnieuws