Burgemeester heeft cruciaal nieuws voor stadionplannen Club

door
Burgemeester heeft cruciaal nieuws voor stadionplannen Club

Club Brugge neemt na het seizoen afscheid van Vincent Mannaert. In afwachting van een sportieve directeur om een deel van zijn takenpakket over te nemen, werd Bob Madou alvast aangesteld als nieuwe CEO. Die zal zich onder meer over het veelbesproken stadiondossier moeten buigen.

De 42-jarige Bruggeling was al bij Blauw-Zwart aan de slag als Chief Business Officer en maakt nu dus een fraaie promotie. Madou zal onder meer de dagelijkse leiding op zich nemen, daarnaast gaat hij ook nauw samenwerken met de nieuwe sportief directeur. In de eerstvolgende maanden zal dat gebeuren onder het toeziend oog van Mannaert.

Madou krijgt daarnaast nog een veel belangrijkere kerntaak. Zo wordt het stadiondossier één van zijn primaire opdrachten. Club heeft al sinds 2006 plannen om een nieuwe voetbaltempel neer te poten, door uiteenlopende redenen en protesten komen die plannen maar niet van de grond.

LEES OOK: JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Nieuw stadion voor Cercle

Daar moet de nieuwe CEO, die het dossier in zijn vorige functie al van dichtbij opvolgde, dus verandering in trachten te brengen. Vorige week kregen Madou en Club alvast goed nieuws zo raakte bekend dat de provincie plannen heeft om zelf een kleinere stadion te bouwen.

In dit stadion zou Cercle Brugge eventueel zijn intrek kunnen nemen en dat zou voor Club alweer een obstakel minder zijn. En burgemeester Dirk De fauw heeft nog een opsteker in petto. Tegenover Het Laatste Nieuws laat de politicus immers verstaan dat hij een goed oog heeft op het behalen van de nodige vergunningen.

Groen licht van regering

Zo is De fauw tevreden over de aanpassingen die werden doorgevoerd aan het initiële plan. "Ik ben ervan overtuigd dat de twee elementen die in februari 2023 voor de vernietiging van de omgevingsvergunning gezorgd hebben degelijk aangepakt werden in de nieuwe aanvraag", klinkt het. "Er is duidelijk gewerkt aan het aandachtspunt rond mobiliteit dus ik denk dat dit voldoende zal zijn om minister Zuhal Demir en de Vlaamse regering deze aanvraag te laten goedkeuren."

Een nieuwe stap in de goede richting lijkt dus op komst, al is van een eerste steenlegging nog lang geen sprake. Bovendien zouden de tegenstanders van plan zijn om opnieuw bezwaar aan te tekenen ...

Club speelt binnen de vijf seizoenen in een nieuw stadion ...

Meest recent

AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

0
0
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

16
16
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

47
47
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

21
21
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

133
133
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

23
23
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

66
66
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

362
362
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

172
172
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

77
77
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

222
222
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

306
306
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

249
249
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

467
467
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

405
405
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

151
151
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

36
36
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

91
91
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

202
202
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

89
89
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

93
93
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

165
165
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

172
172
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

208
208

Meer sportnieuws