Burgemeester heeft cruciaal nieuws voor stadionplannen Club

door
Burgemeester heeft cruciaal nieuws voor stadionplannen Club

Club Brugge neemt na het seizoen afscheid van Vincent Mannaert. In afwachting van een sportieve directeur om een deel van zijn takenpakket over te nemen, werd Bob Madou alvast aangesteld als nieuwe CEO. Die zal zich onder meer over het veelbesproken stadiondossier moeten buigen.

De 42-jarige Bruggeling was al bij Blauw-Zwart aan de slag als Chief Business Officer en maakt nu dus een fraaie promotie. Madou zal onder meer de dagelijkse leiding op zich nemen, daarnaast gaat hij ook nauw samenwerken met de nieuwe sportief directeur. In de eerstvolgende maanden zal dat gebeuren onder het toeziend oog van Mannaert.

Madou krijgt daarnaast nog een veel belangrijkere kerntaak. Zo wordt het stadiondossier één van zijn primaire opdrachten. Club heeft al sinds 2006 plannen om een nieuwe voetbaltempel neer te poten, door uiteenlopende redenen en protesten komen die plannen maar niet van de grond.

LEES OOK: Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Nieuw stadion voor Cercle

Daar moet de nieuwe CEO, die het dossier in zijn vorige functie al van dichtbij opvolgde, dus verandering in trachten te brengen. Vorige week kregen Madou en Club alvast goed nieuws zo raakte bekend dat de provincie plannen heeft om zelf een kleinere stadion te bouwen.

In dit stadion zou Cercle Brugge eventueel zijn intrek kunnen nemen en dat zou voor Club alweer een obstakel minder zijn. En burgemeester Dirk De fauw heeft nog een opsteker in petto. Tegenover Het Laatste Nieuws laat de politicus immers verstaan dat hij een goed oog heeft op het behalen van de nodige vergunningen.

Groen licht van regering

Zo is De fauw tevreden over de aanpassingen die werden doorgevoerd aan het initiële plan. "Ik ben ervan overtuigd dat de twee elementen die in februari 2023 voor de vernietiging van de omgevingsvergunning gezorgd hebben degelijk aangepakt werden in de nieuwe aanvraag", klinkt het. "Er is duidelijk gewerkt aan het aandachtspunt rond mobiliteit dus ik denk dat dit voldoende zal zijn om minister Zuhal Demir en de Vlaamse regering deze aanvraag te laten goedkeuren."

Een nieuwe stap in de goede richting lijkt dus op komst, al is van een eerste steenlegging nog lang geen sprake. Bovendien zouden de tegenstanders van plan zijn om opnieuw bezwaar aan te tekenen ...

Club speelt binnen de vijf seizoenen in een nieuw stadion ...

Meest recent

'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

45
45
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

46
46
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

89
89
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

25
25
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

303
303
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

98
98
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

217
217
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

34
34
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

164
164
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

322
322
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

118
118
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

338
338
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

54
54
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

206
206
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

530
530
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1361
1361
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

137
137
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

523
523
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

499
499
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

362
362
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

293
293
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

416
416
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

535
535
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

79
79

Meer sportnieuws