'Nieuwe opsteker in Brugs stadiondossier'

door
'Nieuwe opsteker in Brugs stadiondossier'

Al zowat vijftien jaar proberen ze in Brugge minstens één nieuw stadion neer te poten. Voorlopig moeten Club én Cercle Brugge echter nog steeds hun wedstrijden afwerken in het langzaam wegrottende Jan Breydelstadion, want er is nog steeds geen groen licht voor de bouw van een nieuwe tempel.

Bij Club doen ze er dezer dagen opnieuw alles aan om de omgevingsvergunning in orde te krijgen om een nieuw stadion van 40.000 plaatsen te kunnen bouwen op de site van het huidige Jan Breydel. Een aantal buurtbewoners blijven echter dwarsliggen. Een ander struikelblok in het dossier bleek Cercle te zijn.

LEES OOK: De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

Cercle krijgt stadion van 10.000 plaatsen

Het was immers niet meteen duidelijk wat er met de stadsgenoot moest gaan gebeuren eens de sloophamer door het Jan Breydelstadion zou gaan. Opnieuw een stadion delen leek niet meteen een optie, maar ook de bouw van een stadion voor Cercle kwam moeizaam van de grond.

Nu lijkt er echter een nieuwe stap gezet te zijn. Het Nieuwsblad weet namelijk dat het nieuwe provinciaal ruimtelijk uitvoeringsplan van West-Vlaanderen een nieuw stadion van 10.000 plaatsen voor Cercle voorziet langs de Blankenbergse Steenweg.

3 locaties langs Blankenbergse Steenweg mogelijk

Er zouden langs die weg nog drie locaties mogelijk zijn. Twee daarvan liggen op de landbouwgronden tussen de Blankenbergse Steenweg en de N31, met respectievelijk een noordelijke en zuidelijke ligging. De derde optie ligt iets dichter bij het centrum van Brugge, aan de Sint-Pietersplas.

Andere locaties als het Kanaaleiland en de Kinepolis-site werden door de provincie wel al geschrapt, al willen ze zich bij Cercle nergens op vastpinnen. "Die oefening zal worden opgestart en tot wanneer die is afgerond en er definitieve beslissingen worden genomen, gaan wij geen andere opties of mogelijke stadionlocaties uitsluiten", klinkt het daar.

Denk je dat het stadiondossier van Cercle in orde zal raken?

Meest recent

'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

36
36
Van zorgen naar hoop: Boskamp krabbelt langzaam recht

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

94
94
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

32
32
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

131
131
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

22
22
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

142
142
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

73
73
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

71
71
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

70
70
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

16
16
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

174
174
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

212
212
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

272
272
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

98
98
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

79
79
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

487
487
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

279
279
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

344
344
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

601
601
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

316
316
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

57
57
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

106
106
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

103
103
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

213
213

Meer sportnieuws