'Nieuwe opsteker in Brugs stadiondossier'

1916 stemmen
'Nieuwe opsteker in Brugs stadiondossier'

Al zowat vijftien jaar proberen ze in Brugge minstens één nieuw stadion neer te poten. Voorlopig moeten Club én Cercle Brugge echter nog steeds hun wedstrijden afwerken in het langzaam wegrottende Jan Breydelstadion, want er is nog steeds geen groen licht voor de bouw van een nieuwe tempel.

Bij Club doen ze er dezer dagen opnieuw alles aan om de omgevingsvergunning in orde te krijgen om een nieuw stadion van 40.000 plaatsen te kunnen bouwen op de site van het huidige Jan Breydel. Een aantal buurtbewoners blijven echter dwarsliggen. Een ander struikelblok in het dossier bleek Cercle te zijn.

LEES OOK: Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Cercle krijgt stadion van 10.000 plaatsen

Het was immers niet meteen duidelijk wat er met de stadsgenoot moest gaan gebeuren eens de sloophamer door het Jan Breydelstadion zou gaan. Opnieuw een stadion delen leek niet meteen een optie, maar ook de bouw van een stadion voor Cercle kwam moeizaam van de grond.

Nu lijkt er echter een nieuwe stap gezet te zijn. Het Nieuwsblad weet namelijk dat het nieuwe provinciaal ruimtelijk uitvoeringsplan van West-Vlaanderen een nieuw stadion van 10.000 plaatsen voor Cercle voorziet langs de Blankenbergse Steenweg.

3 locaties langs Blankenbergse Steenweg mogelijk

Er zouden langs die weg nog drie locaties mogelijk zijn. Twee daarvan liggen op de landbouwgronden tussen de Blankenbergse Steenweg en de N31, met respectievelijk een noordelijke en zuidelijke ligging. De derde optie ligt iets dichter bij het centrum van Brugge, aan de Sint-Pietersplas.

Andere locaties als het Kanaaleiland en de Kinepolis-site werden door de provincie wel al geschrapt, al willen ze zich bij Cercle nergens op vastpinnen. "Die oefening zal worden opgestart en tot wanneer die is afgerond en er definitieve beslissingen worden genomen, gaan wij geen andere opties of mogelijke stadionlocaties uitsluiten", klinkt het daar.

Denk je dat het stadiondossier van Cercle in orde zal raken?

Meest recent

Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

27
27
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

137
137
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

178
178
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

11
11
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

80
80
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

28
28
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

60
60
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

81
81
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

50
50
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

75
75
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

60
60
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

351
351
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

917
917
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

379
379
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

368
368
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

322
322
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

39
39
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

242
242
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

245
245
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

95
95
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

148
148

Meer sportnieuws