Onana pakt punt na beenharde actie, eerste stunt op AFCON

door
Onana pakt punt na beenharde actie, eerste stunt op AFCON

Op de Africa Cup is de eerste stunt inmiddels een feit. Zo liet Nigeria, één van de topfavorieten, meteen twee punten liggen tegen Equatoriaal Guinea. Ondertussen werd ook in de Premier League gevoetbald, waar Everton FC een punt pakte tegen revelatie Aston Villa.

LEES OOK: Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Premier League

Na de puntenaftrek wegens financieel wanbeleid, leek Everton op degradatie af te stevenen. Maar de Toffee's laten zich niet zomaar kisten en konden zondag zelfs wegklimmen uit de degradatiezone. Daarvoor moest op eigen veld wel iets zien te rapen tegen het verrassende Aston Villa. 

Daarvoor rekende coach Dyche onder meer op Onana. De Rode Duivel speelde op het middenveld ook een meer dan degelijke wedstrijd. Al viel hij vooral op door stevig door te gaan op Villa-doelman Martinez, die er gelukkig zonder al te veel schade vanaf kwam.

Voorts viel er niet al te veel te beleven op Goodison Park. Uiteindelijk eindigde de match dan ook op 0-0. Everton springt zo naar een veilige 17de plaats, maar kan virtueel wel nog ingehaald worden door Luton Town. Villa blijft op zijn beurt in de top 4 staan ondanks het puntenverlies.

Africa Cup

Zaterdagavond ging de Africa Cup officieel van start. Een dag later was het onder meer uitkijken naar Nigeria, dat met al zijn aanvallende geweld bij de topfavorieten wordt gerekend. Maar de Super Eagles, met Antwerp-middenvelder Yusuf in de basis, liep meteen averij op.

Tegen Equatoriaal Guinea kwam het zelfs op achterstand. Enkele minuten later zorgde sterspeler Osimhen echter voor de gelijkmaker. Maar die 1-1 bleek ook meteen de eindstand. Op de tweede speeldag kruist Nigeria de degens met gastland Ivoorkust.

Onana had rood moeten krijgen voor deze charge ...

Meest recent

Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

0
0
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

113
113
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

18
18
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

71
71
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

191
191
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

349
349
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

318
318
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

49
49
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

892
892
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

235
235
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

427
427
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

74
74
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1058
1058
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

111
111
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

201
201
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

320
320
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

119
119
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

396
396
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

350
350
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

80
80
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

41
41
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

962
962
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

98
98
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

175
175
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

740
740

Meer sportnieuws