Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

door
Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

RSC Anderlecht hervat woensdagavond zijn seizoen met een bekerwedstrijd tegen Union SG. Ondertussen is Paars-Wit nog druk in de weer op de winterse transfermarkt. Er wordt immers werk gemaakt van defensieve versterking en ook aan uitgaande zijde staat nog één en ander op til.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, pakte Anderlecht uit met een heuse kwaliteitsinjectie tijdens de zomermercato. Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed.

LEES OOK: 'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Druk bevolkt middenveld

Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm. En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen. Dat werd inmiddels bevestigd door sportieve baas Jesper Fredberg. En verschillende namen komen daarvoor in aanmerking.

Onder meer Kristian Arnstad, Amadou Diawara en Majeed Ashimeru werden al nadrukkelijk gelinkt aan een winters vertrek. Al worden de de dossiers van die laatste twee niet gemakkelijk gemaakt door hun deelname aan de Africa Cup. Ook over een vroegtijdige beëindiging van de uitleenbeurt van Justin Lonwijk werd al nadrukkelijk gespeculeerd.

Zware concurrentie Flips

Daarnaast zou Alexis Flips na enkele maanden eveneens alweer kunnen vertrekken. De Franse spelmaker werd in de zomer voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims en maakte een veelbelovende start. Maar al snel belandde hij op een zijspoor, momenteel komt hij amper nog in actie.

Volgens coach Brian Riemer heeft dat echter vooral te maken met de zware concurrentie. "Hij traint goed, heeft een goede mentaliteit en is geen speler die je op de bak zet. Toch moeten we dit doen omdat de spelers die boven hem staan zoals Thorgan Hazard en Anders Dreyer een nog hoger niveau halen. Bijgevolg was er plots geen plaats meer voor hem", klinkt het bij La Dernière Heure.

Huurbeurt op komst

Riemer bevestigt dan ook dat Flips op weg is naar de uitgang. "Om zijn ware niveau te halen zijn er drie opties: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen of hem verkopen. En aangezien die eerste optie lastig wordt, wil hij vertrekken. Niet omdat hij zich niet goed voelt in Anderlecht, maar vanwege zijn ontwikkeling. Ik denk door hem deze kans te geven in de volgende zes maanden, hij nog sterker zal terugkeren naar Anderlecht", alludeerde de coach op een uitleenbeurt.

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

141
141
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

416
416
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

80
80
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

257
257
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

182
182
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1404
1404
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

153
153
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

193
193
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

289
289
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

321
321
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

447
447
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

591
591
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1057
1057
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

151
151
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

606
606
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

123
123
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

309
309
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

735
735
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

584
584
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

770
770
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

676
676
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

373
373
Witte rook: Anderlecht en Union bereiken opvallend akkoord

Union wist zich afgelopen seizoen eindelijk tot landskampioen te kronen. Op die manier zuigen de ...

813
813
‘Jashari-deal ontploft: Club Brugge vraagt absurd bedrag’

De afgelopen weken wemelden het van de geruchten omtrent Ardon Jashari zijn potentiële overstap ...

2854
2854
Onana en Doku gaan viraal met groot nieuws

Voetballers zijn anno 2025 ook commerciële merken. Via allerhande deals komt er ook nog geld in ...

57
57

Meer sportnieuws