Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

door
Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

RSC Anderlecht hervat woensdagavond zijn seizoen met een bekerwedstrijd tegen Union SG. Ondertussen is Paars-Wit nog druk in de weer op de winterse transfermarkt. Er wordt immers werk gemaakt van defensieve versterking en ook aan uitgaande zijde staat nog één en ander op til.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, pakte Anderlecht uit met een heuse kwaliteitsinjectie tijdens de zomermercato. Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed.

LEES OOK: Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Druk bevolkt middenveld

Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm. En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen. Dat werd inmiddels bevestigd door sportieve baas Jesper Fredberg. En verschillende namen komen daarvoor in aanmerking.

Onder meer Kristian Arnstad, Amadou Diawara en Majeed Ashimeru werden al nadrukkelijk gelinkt aan een winters vertrek. Al worden de de dossiers van die laatste twee niet gemakkelijk gemaakt door hun deelname aan de Africa Cup. Ook over een vroegtijdige beëindiging van de uitleenbeurt van Justin Lonwijk werd al nadrukkelijk gespeculeerd.

Zware concurrentie Flips

Daarnaast zou Alexis Flips na enkele maanden eveneens alweer kunnen vertrekken. De Franse spelmaker werd in de zomer voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims en maakte een veelbelovende start. Maar al snel belandde hij op een zijspoor, momenteel komt hij amper nog in actie.

Volgens coach Brian Riemer heeft dat echter vooral te maken met de zware concurrentie. "Hij traint goed, heeft een goede mentaliteit en is geen speler die je op de bak zet. Toch moeten we dit doen omdat de spelers die boven hem staan zoals Thorgan Hazard en Anders Dreyer een nog hoger niveau halen. Bijgevolg was er plots geen plaats meer voor hem", klinkt het bij La Dernière Heure.

Huurbeurt op komst

Riemer bevestigt dan ook dat Flips op weg is naar de uitgang. "Om zijn ware niveau te halen zijn er drie opties: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen of hem verkopen. En aangezien die eerste optie lastig wordt, wil hij vertrekken. Niet omdat hij zich niet goed voelt in Anderlecht, maar vanwege zijn ontwikkeling. Ik denk door hem deze kans te geven in de volgende zes maanden, hij nog sterker zal terugkeren naar Anderlecht", alludeerde de coach op een uitleenbeurt.

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

13
13
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

21
21
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

141
141
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

85
85
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

147
147
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

220
220
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

157
157
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

107
107
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

44
44
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

87
87
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

309
309
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

179
179
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

266
266
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

489
489
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

159
159
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

51
51
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

283
283
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

407
407
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

402
402
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

151
151
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

382
382

Meer sportnieuws