Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

door
Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

RSC Anderlecht hervat woensdagavond zijn seizoen met een bekerwedstrijd tegen Union SG. Ondertussen is Paars-Wit nog druk in de weer op de winterse transfermarkt. Er wordt immers werk gemaakt van defensieve versterking en ook aan uitgaande zijde staat nog één en ander op til.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, pakte Anderlecht uit met een heuse kwaliteitsinjectie tijdens de zomermercato. Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed.

LEES OOK: Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Druk bevolkt middenveld

Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm. En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen. Dat werd inmiddels bevestigd door sportieve baas Jesper Fredberg. En verschillende namen komen daarvoor in aanmerking.

Onder meer Kristian Arnstad, Amadou Diawara en Majeed Ashimeru werden al nadrukkelijk gelinkt aan een winters vertrek. Al worden de de dossiers van die laatste twee niet gemakkelijk gemaakt door hun deelname aan de Africa Cup. Ook over een vroegtijdige beëindiging van de uitleenbeurt van Justin Lonwijk werd al nadrukkelijk gespeculeerd.

Zware concurrentie Flips

Daarnaast zou Alexis Flips na enkele maanden eveneens alweer kunnen vertrekken. De Franse spelmaker werd in de zomer voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims en maakte een veelbelovende start. Maar al snel belandde hij op een zijspoor, momenteel komt hij amper nog in actie.

Volgens coach Brian Riemer heeft dat echter vooral te maken met de zware concurrentie. "Hij traint goed, heeft een goede mentaliteit en is geen speler die je op de bak zet. Toch moeten we dit doen omdat de spelers die boven hem staan zoals Thorgan Hazard en Anders Dreyer een nog hoger niveau halen. Bijgevolg was er plots geen plaats meer voor hem", klinkt het bij La Dernière Heure.

Huurbeurt op komst

Riemer bevestigt dan ook dat Flips op weg is naar de uitgang. "Om zijn ware niveau te halen zijn er drie opties: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen of hem verkopen. En aangezien die eerste optie lastig wordt, wil hij vertrekken. Niet omdat hij zich niet goed voelt in Anderlecht, maar vanwege zijn ontwikkeling. Ik denk door hem deze kans te geven in de volgende zes maanden, hij nog sterker zal terugkeren naar Anderlecht", alludeerde de coach op een uitleenbeurt.

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

70
70
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

64
64
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

153
153
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

20
20
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

164
164
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

69
69
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

554
554
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

217
217
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

489
489
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

97
97
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

420
420
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

65
65
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

508
508
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

322
322
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

256
256
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

155
155
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

372
372
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

339
339
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

517
517
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

45
45
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

406
406
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

233
233
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

428
428
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

542
542

Meer sportnieuws