Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

door
Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

RSC Anderlecht hervat woensdagavond zijn seizoen met een bekerwedstrijd tegen Union SG. Ondertussen is Paars-Wit nog druk in de weer op de winterse transfermarkt. Er wordt immers werk gemaakt van defensieve versterking en ook aan uitgaande zijde staat nog één en ander op til.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, pakte Anderlecht uit met een heuse kwaliteitsinjectie tijdens de zomermercato. Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed.

LEES OOK: Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Druk bevolkt middenveld

Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm. En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen. Dat werd inmiddels bevestigd door sportieve baas Jesper Fredberg. En verschillende namen komen daarvoor in aanmerking.

Onder meer Kristian Arnstad, Amadou Diawara en Majeed Ashimeru werden al nadrukkelijk gelinkt aan een winters vertrek. Al worden de de dossiers van die laatste twee niet gemakkelijk gemaakt door hun deelname aan de Africa Cup. Ook over een vroegtijdige beëindiging van de uitleenbeurt van Justin Lonwijk werd al nadrukkelijk gespeculeerd.

Zware concurrentie Flips

Daarnaast zou Alexis Flips na enkele maanden eveneens alweer kunnen vertrekken. De Franse spelmaker werd in de zomer voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims en maakte een veelbelovende start. Maar al snel belandde hij op een zijspoor, momenteel komt hij amper nog in actie.

Volgens coach Brian Riemer heeft dat echter vooral te maken met de zware concurrentie. "Hij traint goed, heeft een goede mentaliteit en is geen speler die je op de bak zet. Toch moeten we dit doen omdat de spelers die boven hem staan zoals Thorgan Hazard en Anders Dreyer een nog hoger niveau halen. Bijgevolg was er plots geen plaats meer voor hem", klinkt het bij La Dernière Heure.

Huurbeurt op komst

Riemer bevestigt dan ook dat Flips op weg is naar de uitgang. "Om zijn ware niveau te halen zijn er drie opties: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen of hem verkopen. En aangezien die eerste optie lastig wordt, wil hij vertrekken. Niet omdat hij zich niet goed voelt in Anderlecht, maar vanwege zijn ontwikkeling. Ik denk door hem deze kans te geven in de volgende zes maanden, hij nog sterker zal terugkeren naar Anderlecht", alludeerde de coach op een uitleenbeurt.

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

3
3
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

154
154
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

200
200
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

243
243
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

239
239
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

173
173
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

305
305
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

355
355
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

340
340
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

137
137
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

204
204
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

113
113
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

341
341
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

166
166
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

208
208
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

182
182
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

156
156
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

509
509
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

84
84
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

176
176
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

348
348
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

264
264
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

93
93
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

419
419

Meer sportnieuws