Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

door
Riemer zinspeelt op volgende vertrekker bij Anderlecht

RSC Anderlecht hervat woensdagavond zijn seizoen met een bekerwedstrijd tegen Union SG. Ondertussen is Paars-Wit nog druk in de weer op de winterse transfermarkt. Er wordt immers werk gemaakt van defensieve versterking en ook aan uitgaande zijde staat nog één en ander op til.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, pakte Anderlecht uit met een heuse kwaliteitsinjectie tijdens de zomermercato. Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed.

LEES OOK: Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

Druk bevolkt middenveld

Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm. En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen. Dat werd inmiddels bevestigd door sportieve baas Jesper Fredberg. En verschillende namen komen daarvoor in aanmerking.

Onder meer Kristian Arnstad, Amadou Diawara en Majeed Ashimeru werden al nadrukkelijk gelinkt aan een winters vertrek. Al worden de de dossiers van die laatste twee niet gemakkelijk gemaakt door hun deelname aan de Africa Cup. Ook over een vroegtijdige beëindiging van de uitleenbeurt van Justin Lonwijk werd al nadrukkelijk gespeculeerd.

Zware concurrentie Flips

Daarnaast zou Alexis Flips na enkele maanden eveneens alweer kunnen vertrekken. De Franse spelmaker werd in de zomer voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims en maakte een veelbelovende start. Maar al snel belandde hij op een zijspoor, momenteel komt hij amper nog in actie.

Volgens coach Brian Riemer heeft dat echter vooral te maken met de zware concurrentie. "Hij traint goed, heeft een goede mentaliteit en is geen speler die je op de bak zet. Toch moeten we dit doen omdat de spelers die boven hem staan zoals Thorgan Hazard en Anders Dreyer een nog hoger niveau halen. Bijgevolg was er plots geen plaats meer voor hem", klinkt het bij La Dernière Heure.

Huurbeurt op komst

Riemer bevestigt dan ook dat Flips op weg is naar de uitgang. "Om zijn ware niveau te halen zijn er drie opties: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen of hem verkopen. En aangezien die eerste optie lastig wordt, wil hij vertrekken. Niet omdat hij zich niet goed voelt in Anderlecht, maar vanwege zijn ontwikkeling. Ik denk door hem deze kans te geven in de volgende zes maanden, hij nog sterker zal terugkeren naar Anderlecht", alludeerde de coach op een uitleenbeurt.

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

79
79
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

112
112
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

106
106
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

191
191
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

42
42
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

363
363
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

600
600
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

362
362
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

442
442
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

168
168
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

268
268
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

480
480
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

590
590

Meer sportnieuws