Fredberg speelt open kaart over transferdossiers Anderlecht

415 stemmen
Fredberg speelt open kaart over transferdossiers Anderlecht

Na een geslaagde eerste helft van het seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer mee te doen om de prijzen. Om die ambities waar te maken zou de wintermercato wel eens cruciaal kunnen blijken. Vanop het oefenkamp in Tunesië liet Jesper Fredberg zijn licht schijnen op een aantal dossiers.

Op inkomend vlak staat een centrale verdediger met stip bovenaan de verlanglijst in het Lotto Park. "Dat is onze prioriteit, ja", bevestigt de CEO Sports bij Het Nieuwsblad. In één klap geeft Fredberg toe dat Haruya Fujii, die uiteindelijk voor KV Kortrijk koos, een van de potentiële targets was.

LEES OOK: Rondje JPL: Anderlecht legt verdediger vast, drama treft Charleroi

Beperkt budget

"Maar op het einde deden we een stap terug. We zijn bezig met andere profielen", aldus de Deen, die tevens meegeeft dat het budget in januari niet bijster hoog is. Pakweg een vijftal miljoen neertellen voor een back-up in het hart van de defensie is volgens hem dus zeker niet aan de orde.

Op uitgaand gebied is het behoudens een waanzinnig bod dan weer niet de bedoeling om titularissen te laten vertrekken. "Dat is momenteel niet onze ambitie. Zowel sportief als financieel gaat het goed. We willen iets bereiken en daarop verder bouwen. Dan is continuïteit cruciaal", luidt het.

Delaney & Debast

Onder andere Zeno Debast mag enkel mits een monsterbod vertrekken. "Wellicht staan we in de zomer meer open voor een verkoop als dan de juiste prijs wordt geboden, wat vorige zomer niet het geval was", vertelt Fredberg, die huurling Thomas Delaney dan weer aan boord wil houden.

Tot slot kwamen ook de situaties van Benito Raman, Justin Lonwijk en Alexis Flips, die niet voorkomen in Brian Riemer zijn plannen, ter sprake. "Lonwijk en Flips hebben nood aan meer speelminuten, maar ze zijn ook allebei graag bij Anderlecht", houdt Fredberg voorlopig alle pistes open.

Geloof in Angulo

In afwachting van een oplossing blijft Raman een halfjaar voor zijn contract afloopt dan weer buitenspel staan. "We opteren nu liever voor een jonge speler met veel potentieel als Nilson Angulo", aldus Fredberg, die aangeeft dat een snelle winger dankzij diens evolutie geen prioriteit vormt.

Gelooft u in Angulo?

Meest recent

Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

4
4
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

19
19
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

118
118
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

45
45
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

153
153
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

320
320
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

446
446
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

239
239
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

213
213
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

324
324
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

43
43
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

125
125
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

123
123
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

312
312
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

272
272
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

62
62
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

230
230
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

194
194
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1306
1306
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

121
121
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

198
198
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

396
396

Meer sportnieuws