'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

door
'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

Ivan Leko werd vorige week aangesteld als nieuwe hoofdcoach van Standard. Hij moet op Sclessin een ommekeer inluiden na de belabberde eerste helft van het seizoen. Maar de Kroaat dreigt meteen een flinke transferdomper te moeten verwerken.

Na het vertrek van Ronny Deila naar Club Brugge, legde Standard afgelopen zomer zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens. Maar dat bleek geen goede keuze. Ondanks enkele uitschieters in topmatchen voor eigen volk, vielen de resultaten dik tegen. Bij het ingaan van de winterstop stonden de Rouches maar twee punten boven de degradatiezone.

Vlak voor de jaarwissel besloot de clubleiding dan ook om in te grijpen. Zo werd Hoefkens al na een aantal maanden bedankt voor bewezen diensten. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger echter niet. Enkele dagen na het ontslag van Hoefkens werd Leko immers aangesteld als de nieuwe T1 in Luik.

LEES OOK: 'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

Nieuwe back gevraagd

De Kroatische coach zal Standard zo snel mogelijk naar de veilige zone moeten loodsen en in het beste geval nog een goede campagne neerzetten in de Play-Offs. Maar die opdracht tot een goede einde brengen wordt niet evident. Zo worden verschillende spelers gelinkt aan een winters vertrek op Sclessin en is er dringend nood aan versterking.

Op het verlanglijstje staat onder meer een linksback. Iemand die Leko toelaat ook ook met vier man achterin te spelen én wat defensieve taken van Moussa Djenepo over te nemen. Daarvoor leken de Luikenaars dicht bij de komst van Jaouen Hadjam te staan.

Marseille ligt dwars

Een akkoord over de back van FC Nantes hing in de lucht, maar dreigt nu toch in het water te vallen. Volgens Ouest France heeft immers ook Olympique Marseille zich in de debatten gemengd. L'OM zou zich vrijdag bij Nantes hebben gemeld en knoopte meteen onderhandelingen aan. Ook Hadjam zelf houdt de Luikse boot voorlopig af om te zien hoe de contacten met Marseille vorderen.

Zonder versterking mag Standard de top 8 vergeten ...

Meest recent

Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

2
2
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

147
147
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

29
29
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

55
55
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

156
156
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

238
238
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

91
91
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

87
87
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

109
109
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

219
219
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

152
152
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

148
148
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

131
131
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

395
395
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

339
339
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

476
476
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

381
381
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

124
124
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

164
164
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

289
289
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

93
93
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

118
118
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

100
100
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

113
113

Meer sportnieuws