'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

520 stemmen
'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

Ivan Leko werd vorige week aangesteld als nieuwe hoofdcoach van Standard. Hij moet op Sclessin een ommekeer inluiden na de belabberde eerste helft van het seizoen. Maar de Kroaat dreigt meteen een flinke transferdomper te moeten verwerken.

Na het vertrek van Ronny Deila naar Club Brugge, legde Standard afgelopen zomer zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens. Maar dat bleek geen goede keuze. Ondanks enkele uitschieters in topmatchen voor eigen volk, vielen de resultaten dik tegen. Bij het ingaan van de winterstop stonden de Rouches maar twee punten boven de degradatiezone.

Vlak voor de jaarwissel besloot de clubleiding dan ook om in te grijpen. Zo werd Hoefkens al na een aantal maanden bedankt voor bewezen diensten. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger echter niet. Enkele dagen na het ontslag van Hoefkens werd Leko immers aangesteld als de nieuwe T1 in Luik.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Nieuwe back gevraagd

De Kroatische coach zal Standard zo snel mogelijk naar de veilige zone moeten loodsen en in het beste geval nog een goede campagne neerzetten in de Play-Offs. Maar die opdracht tot een goede einde brengen wordt niet evident. Zo worden verschillende spelers gelinkt aan een winters vertrek op Sclessin en is er dringend nood aan versterking.

Op het verlanglijstje staat onder meer een linksback. Iemand die Leko toelaat ook ook met vier man achterin te spelen én wat defensieve taken van Moussa Djenepo over te nemen. Daarvoor leken de Luikenaars dicht bij de komst van Jaouen Hadjam te staan.

Marseille ligt dwars

Een akkoord over de back van FC Nantes hing in de lucht, maar dreigt nu toch in het water te vallen. Volgens Ouest France heeft immers ook Olympique Marseille zich in de debatten gemengd. L'OM zou zich vrijdag bij Nantes hebben gemeld en knoopte meteen onderhandelingen aan. Ook Hadjam zelf houdt de Luikse boot voorlopig af om te zien hoe de contacten met Marseille vorderen.

🚀

Zonder versterking mag Standard de top 8 vergeten ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

10
10
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

43
43
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

10
10
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

94
94
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

92
92
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

18
18
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

23
23
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

100
100
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

182
182
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

50
50
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

165
165
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

35
35
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

176
176
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

257
257
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

101
101
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

396
396
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

555
555
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

144
144
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

223
223
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

298
298
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

292
292
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

569
569
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws