'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

door
'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

Ivan Leko werd vorige week aangesteld als nieuwe hoofdcoach van Standard. Hij moet op Sclessin een ommekeer inluiden na de belabberde eerste helft van het seizoen. Maar de Kroaat dreigt meteen een flinke transferdomper te moeten verwerken.

Na het vertrek van Ronny Deila naar Club Brugge, legde Standard afgelopen zomer zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens. Maar dat bleek geen goede keuze. Ondanks enkele uitschieters in topmatchen voor eigen volk, vielen de resultaten dik tegen. Bij het ingaan van de winterstop stonden de Rouches maar twee punten boven de degradatiezone.

Vlak voor de jaarwissel besloot de clubleiding dan ook om in te grijpen. Zo werd Hoefkens al na een aantal maanden bedankt voor bewezen diensten. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger echter niet. Enkele dagen na het ontslag van Hoefkens werd Leko immers aangesteld als de nieuwe T1 in Luik.

LEES OOK: Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Nieuwe back gevraagd

De Kroatische coach zal Standard zo snel mogelijk naar de veilige zone moeten loodsen en in het beste geval nog een goede campagne neerzetten in de Play-Offs. Maar die opdracht tot een goede einde brengen wordt niet evident. Zo worden verschillende spelers gelinkt aan een winters vertrek op Sclessin en is er dringend nood aan versterking.

Op het verlanglijstje staat onder meer een linksback. Iemand die Leko toelaat ook ook met vier man achterin te spelen én wat defensieve taken van Moussa Djenepo over te nemen. Daarvoor leken de Luikenaars dicht bij de komst van Jaouen Hadjam te staan.

Marseille ligt dwars

Een akkoord over de back van FC Nantes hing in de lucht, maar dreigt nu toch in het water te vallen. Volgens Ouest France heeft immers ook Olympique Marseille zich in de debatten gemengd. L'OM zou zich vrijdag bij Nantes hebben gemeld en knoopte meteen onderhandelingen aan. Ook Hadjam zelf houdt de Luikse boot voorlopig af om te zien hoe de contacten met Marseille vorderen.

🚀

Zonder versterking mag Standard de top 8 vergeten ...

Meest recent

Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

7
7
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

3
3
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

19
19
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilt na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

122
122
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

153
153
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

123
123
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

153
153
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

128
128
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

35
35
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

54
54
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

142
142
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

98
98
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

199
199
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

239
239
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

59
59
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

134
134
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

426
426
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

64
64
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

345
345
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

245
245
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

42
42
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

96
96

Meer sportnieuws