'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

door
'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

Ivan Leko werd vorige week aangesteld als nieuwe hoofdcoach van Standard. Hij moet op Sclessin een ommekeer inluiden na de belabberde eerste helft van het seizoen. Maar de Kroaat dreigt meteen een flinke transferdomper te moeten verwerken.

Na het vertrek van Ronny Deila naar Club Brugge, legde Standard afgelopen zomer zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens. Maar dat bleek geen goede keuze. Ondanks enkele uitschieters in topmatchen voor eigen volk, vielen de resultaten dik tegen. Bij het ingaan van de winterstop stonden de Rouches maar twee punten boven de degradatiezone.

Vlak voor de jaarwissel besloot de clubleiding dan ook om in te grijpen. Zo werd Hoefkens al na een aantal maanden bedankt voor bewezen diensten. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger echter niet. Enkele dagen na het ontslag van Hoefkens werd Leko immers aangesteld als de nieuwe T1 in Luik.

LEES OOK: Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Nieuwe back gevraagd

De Kroatische coach zal Standard zo snel mogelijk naar de veilige zone moeten loodsen en in het beste geval nog een goede campagne neerzetten in de Play-Offs. Maar die opdracht tot een goede einde brengen wordt niet evident. Zo worden verschillende spelers gelinkt aan een winters vertrek op Sclessin en is er dringend nood aan versterking.

Op het verlanglijstje staat onder meer een linksback. Iemand die Leko toelaat ook ook met vier man achterin te spelen én wat defensieve taken van Moussa Djenepo over te nemen. Daarvoor leken de Luikenaars dicht bij de komst van Jaouen Hadjam te staan.

Marseille ligt dwars

Een akkoord over de back van FC Nantes hing in de lucht, maar dreigt nu toch in het water te vallen. Volgens Ouest France heeft immers ook Olympique Marseille zich in de debatten gemengd. L'OM zou zich vrijdag bij Nantes hebben gemeld en knoopte meteen onderhandelingen aan. Ook Hadjam zelf houdt de Luikse boot voorlopig af om te zien hoe de contacten met Marseille vorderen.

Zonder versterking mag Standard de top 8 vergeten ...

Meest recent

'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

27
27
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

83
83
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

39
39
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

181
181
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

170
170
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

50
50
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

75
75
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

340
340
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

301
301
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

170
170
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

309
309
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

898
898
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

56
56
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

204
204
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

288
288
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

111
111
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

90
90
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

222
222
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

219
219
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

367
367
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

197
197
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

47
47
Verdwijning bij Club Brugge: "Wordt pijnlijk verhaal"

Club Brugge blijft een wisselvallig seizoen afwerken in de Jupiler Pro League. De Bruggelingen ...

239
239

Meer sportnieuws