'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

door
'Leko incasseert meteen zware transferdreun bij Standard'

Ivan Leko werd vorige week aangesteld als nieuwe hoofdcoach van Standard. Hij moet op Sclessin een ommekeer inluiden na de belabberde eerste helft van het seizoen. Maar de Kroaat dreigt meteen een flinke transferdomper te moeten verwerken.

Na het vertrek van Ronny Deila naar Club Brugge, legde Standard afgelopen zomer zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens. Maar dat bleek geen goede keuze. Ondanks enkele uitschieters in topmatchen voor eigen volk, vielen de resultaten dik tegen. Bij het ingaan van de winterstop stonden de Rouches maar twee punten boven de degradatiezone.

Vlak voor de jaarwissel besloot de clubleiding dan ook om in te grijpen. Zo werd Hoefkens al na een aantal maanden bedankt voor bewezen diensten. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger echter niet. Enkele dagen na het ontslag van Hoefkens werd Leko immers aangesteld als de nieuwe T1 in Luik.

LEES OOK: Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Nieuwe back gevraagd

De Kroatische coach zal Standard zo snel mogelijk naar de veilige zone moeten loodsen en in het beste geval nog een goede campagne neerzetten in de Play-Offs. Maar die opdracht tot een goede einde brengen wordt niet evident. Zo worden verschillende spelers gelinkt aan een winters vertrek op Sclessin en is er dringend nood aan versterking.

Op het verlanglijstje staat onder meer een linksback. Iemand die Leko toelaat ook ook met vier man achterin te spelen én wat defensieve taken van Moussa Djenepo over te nemen. Daarvoor leken de Luikenaars dicht bij de komst van Jaouen Hadjam te staan.

Marseille ligt dwars

Een akkoord over de back van FC Nantes hing in de lucht, maar dreigt nu toch in het water te vallen. Volgens Ouest France heeft immers ook Olympique Marseille zich in de debatten gemengd. L'OM zou zich vrijdag bij Nantes hebben gemeld en knoopte meteen onderhandelingen aan. Ook Hadjam zelf houdt de Luikse boot voorlopig af om te zien hoe de contacten met Marseille vorderen.

🚀

Zonder versterking mag Standard de top 8 vergeten ...

Meest recent

Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

7
7
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

124
124
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

23
23
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

97
97
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

133
133
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

42
42
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

17
17
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

45
45
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

159
159
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

77
77
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

56
56
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

84
84
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

336
336
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

37
37
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

156
156
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

42
42
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

47
47
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

134
134
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

264
264
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

8
8
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

322
322
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

220
220
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

130
130
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

56
56
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

248
248

Meer sportnieuws