Gouden Schoen voor Club? "Zou me ontzettend blij maken"

door
Gouden Schoen voor Club?

Binnen exact één week is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie Simon Mignolet zal opvolgen op de erelijst van de Gouden Schoen. De kans is bijzonder klein dat het opnieuw iemand van Club Brugge wordt. Al is er één blauw-zwarte outsider.

Na de overwinning van Timmy Simons in 2002, ontbrak Club Brugge jarenlang op de erelijst van de belangrijkste inviduele trofee in het Belgische voetbal. Maar in 2016 kwam daar verandering in. De triomf van José Izquierdo zette zowaar een blauw-zwarte hegemonie in.

Een jaartje later was het immers aan Ruud Vormer om de Gouden Schoen in de lucht te steken. Daarna wist Hans Vanaken zelfs twee keer op rij te winnen. En vorig jaar zorgde Mignolet voor de vijfde Brugse Gouden Schoen op amper zeven jaar tijd.

LEES OOK: Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

Brugse outsider

De kans dat die straffe reeks komende donderdag een vervolg krijgt, is echter miniem. Daarvoor waren de prestaties van Club Brugge in het voorbije kalenderjaar ondermaats. Vorig seizoen eindigde Blauw-Zwart pas vierde in de Jupiler Pro League, momenteel staat het zelfs slechts op de vijfde plaats.

Desondanks wordt één speler toch bij de outsiders gerekend: Andreas Skov Olsen. En dan vooral op basis van de tweede stemronde. Zo zit de Deense aanvaller dit seizoen al aan 17 goals en 5 assists over alle competities heen.

Trots op nominatie

Anderlecht-boegbeeld Jef Jurion, de oudste nog levende winnaar, schoof Skov Olsen ook al naar voren. Maar zelf beseft de Brugse smaakmaker dat zijn overwinningskansen bijzonder klein zijn. "Het is wel een grote prijs om te winnen. Eerlijk gezegd heb ik er nog niet zoveel over nagedacht. Maar als ik genomineerd zou zijn, zal ik daar ontzettend blij mee zijn en ik zou er erg trots op zijn", vertelt hij tegenover DPG Media.

Skov Olsen zou een verdiende winnaar van de Gouden Schoen zijn ...

Meest recent

Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

0
0
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

32
32
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

103
103
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

27
27
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

19
19
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

8
8
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

123
123
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

127
127
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

98
98
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

666
666
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

137
137
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

44
44
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

105
105
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

307
307
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

206
206
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

33
33
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

548
548
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

457
457
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

162
162
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

359
359
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

714
714
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

97
97
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

389
389
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

280
280

Meer sportnieuws