"Alderweireld? Te weinig klasse voor de Gouden Schoen"

488 stemmen

Volgende week staan niet alleen de kwartfinales van de Croky Cup en de hervatting van de competitie op het programma. Op donderdag 18 januari wordt immers ook de Gouden Schoen uitgereikt. En Toby Alderweireld geldt momenteel als de absolute topfavoriet.

Traditiegetrouw wordt voor de Gouden Schoen gestemd in twee rondes. Eentje met betrekking tot de tweede helft van het voorbije seizoen, eentje met betrekking tot de eerste helft van het huidige seizoen. Bijgevolg is de kans op een overwinning redelijk klein voor de vele smaakmakers die tijdens de zomermercato de stap naar het buitenland hebben gezet.

Voor de 70ste editie speelt overigens nog een extra element een rol. Zo maakte de organisatie deze week bekend dat ook de supporters inspraak zullen hebben. Tijdens de uitreiking zullen zij mogen stemmen op welke speler uit de top 3 volgens hen moet winnen. Die stemmen zullen voor 20% doorwegen.

LEES OOK: 'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Topfavoriet Toby

Voorlopig is er dus nog niets beslist. En in de voorbije maanden wisten verschillende spelers de nodige stemmen te ronselen. Niet in het minst Mohamed Amoura en Cameron Puertas, die Union SG naar een autoritaire leidersplaats loodsten. Of Jan Vertonghen, symbool van de wederopstanding bij Anderlecht.

Maar dé absolute topfavoriet blijft Toby Alderweireld. Als aanvoerder leidde hij Antwerp FC naar de landstitel, beker én supercup. Hij scoorde nota bene zelf het doelpunt dat het kampioenschap besliste. En de ex-Rode Duivel kan rekenen op heel wat sympathie bij het grote publiek.

Te weinig klasse

Toch is niet iedereen even enthousiast over de mogelijke zege van de Antwerp-aanvoerder. Jef Jurion, Anderlecht-boegbeeld en de oudste nog levende winnaar van de Gouden Schoen, ziet liever een ander type-speler zegevieren. "Ik vind niet dat Alderweireld een speler is om de Gouden Schoen te winnen, iets te weinig klasse. Dan liever Vermeeren, dat jong manneke. Of die van Brugge, Skov Olsen, da’s ook geen slechte", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

En uiteraard is Jurion ook niet blind voor de smaakmakers van Union SG, de dominante leider in de Jupiler Pro League. "Puertas is goed, en die die al die goals maakt: Amoura. Union is het voetbal van vandaag: fysiek sterk. Ze zijn te rap en te sterk voor de rest."

Alderweireld zou de verdiende winnaar zijn ...

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

19
19
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

400
400
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

12
12
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

32
32
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

641
641
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

114
114
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

64
64
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

260
260
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

379
379
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1118
1118
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

101
101
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

350
350
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

876
876
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

148
148
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

453
453
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

746
746
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

770
770
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

244
244
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

146
146
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

26
26
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

203
203
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

124
124
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

178
178
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

56
56
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

95
95

Meer sportnieuws