"Alderweireld? Te weinig klasse voor de Gouden Schoen"

488

Volgende week staan niet alleen de kwartfinales van de Croky Cup en de hervatting van de competitie op het programma. Op donderdag 18 januari wordt immers ook de Gouden Schoen uitgereikt. En Toby Alderweireld geldt momenteel als de absolute topfavoriet.

Traditiegetrouw wordt voor de Gouden Schoen gestemd in twee rondes. Eentje met betrekking tot de tweede helft van het voorbije seizoen, eentje met betrekking tot de eerste helft van het huidige seizoen. Bijgevolg is de kans op een overwinning redelijk klein voor de vele smaakmakers die tijdens de zomermercato de stap naar het buitenland hebben gezet.

Voor de 70ste editie speelt overigens nog een extra element een rol. Zo maakte de organisatie deze week bekend dat ook de supporters inspraak zullen hebben. Tijdens de uitreiking zullen zij mogen stemmen op welke speler uit de top 3 volgens hen moet winnen. Die stemmen zullen voor 20% doorwegen.

LEES OOK: Toby Alderweireld opnieuw doelwit: rechtbank velt stevig oordeel

Topfavoriet Toby

Voorlopig is er dus nog niets beslist. En in de voorbije maanden wisten verschillende spelers de nodige stemmen te ronselen. Niet in het minst Mohamed Amoura en Cameron Puertas, die Union SG naar een autoritaire leidersplaats loodsten. Of Jan Vertonghen, symbool van de wederopstanding bij Anderlecht.

Maar dé absolute topfavoriet blijft Toby Alderweireld. Als aanvoerder leidde hij Antwerp FC naar de landstitel, beker én supercup. Hij scoorde nota bene zelf het doelpunt dat het kampioenschap besliste. En de ex-Rode Duivel kan rekenen op heel wat sympathie bij het grote publiek.

Te weinig klasse

Toch is niet iedereen even enthousiast over de mogelijke zege van de Antwerp-aanvoerder. Jef Jurion, Anderlecht-boegbeeld en de oudste nog levende winnaar van de Gouden Schoen, ziet liever een ander type-speler zegevieren. "Ik vind niet dat Alderweireld een speler is om de Gouden Schoen te winnen, iets te weinig klasse. Dan liever Vermeeren, dat jong manneke. Of die van Brugge, Skov Olsen, da’s ook geen slechte", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

En uiteraard is Jurion ook niet blind voor de smaakmakers van Union SG, de dominante leider in de Jupiler Pro League. "Puertas is goed, en die die al die goals maakt: Amoura. Union is het voetbal van vandaag: fysiek sterk. Ze zijn te rap en te sterk voor de rest."

Alderweireld zou de verdiende winnaar zijn ...

Meest recent

KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

1
1
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

44
44
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

39
39
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

20
20
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

10
10
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

92
92
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

205
205
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

26
26
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

26
26
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

37
37
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

42
42
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

276
276
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

539
539
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

117
117
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

59
59
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

674
674
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

271
271
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

83
83
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

233
233
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

82
82
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

117
117
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

60
60
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

366
366
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

38
38
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

230
230

Meer sportnieuws