"Alderweireld? Te weinig klasse voor de Gouden Schoen"

488 stemmen

Volgende week staan niet alleen de kwartfinales van de Croky Cup en de hervatting van de competitie op het programma. Op donderdag 18 januari wordt immers ook de Gouden Schoen uitgereikt. En Toby Alderweireld geldt momenteel als de absolute topfavoriet.

Traditiegetrouw wordt voor de Gouden Schoen gestemd in twee rondes. Eentje met betrekking tot de tweede helft van het voorbije seizoen, eentje met betrekking tot de eerste helft van het huidige seizoen. Bijgevolg is de kans op een overwinning redelijk klein voor de vele smaakmakers die tijdens de zomermercato de stap naar het buitenland hebben gezet.

Voor de 70ste editie speelt overigens nog een extra element een rol. Zo maakte de organisatie deze week bekend dat ook de supporters inspraak zullen hebben. Tijdens de uitreiking zullen zij mogen stemmen op welke speler uit de top 3 volgens hen moet winnen. Die stemmen zullen voor 20% doorwegen.

LEES OOK: Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Topfavoriet Toby

Voorlopig is er dus nog niets beslist. En in de voorbije maanden wisten verschillende spelers de nodige stemmen te ronselen. Niet in het minst Mohamed Amoura en Cameron Puertas, die Union SG naar een autoritaire leidersplaats loodsten. Of Jan Vertonghen, symbool van de wederopstanding bij Anderlecht.

Maar dé absolute topfavoriet blijft Toby Alderweireld. Als aanvoerder leidde hij Antwerp FC naar de landstitel, beker én supercup. Hij scoorde nota bene zelf het doelpunt dat het kampioenschap besliste. En de ex-Rode Duivel kan rekenen op heel wat sympathie bij het grote publiek.

Te weinig klasse

Toch is niet iedereen even enthousiast over de mogelijke zege van de Antwerp-aanvoerder. Jef Jurion, Anderlecht-boegbeeld en de oudste nog levende winnaar van de Gouden Schoen, ziet liever een ander type-speler zegevieren. "Ik vind niet dat Alderweireld een speler is om de Gouden Schoen te winnen, iets te weinig klasse. Dan liever Vermeeren, dat jong manneke. Of die van Brugge, Skov Olsen, da’s ook geen slechte", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

En uiteraard is Jurion ook niet blind voor de smaakmakers van Union SG, de dominante leider in de Jupiler Pro League. "Puertas is goed, en die die al die goals maakt: Amoura. Union is het voetbal van vandaag: fysiek sterk. Ze zijn te rap en te sterk voor de rest."

Alderweireld zou de verdiende winnaar zijn ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

64
64
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

19
19
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

16
16
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

64
64
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

63
63
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

57
57
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

102
102
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

134
134
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

111
111
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

156
156
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

364
364
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

232
232
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

71
71
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

743
743
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

484
484
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

499
499
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

372
372
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

679
679
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

337
337
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

507
507
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2159
2159
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

185
185

Meer sportnieuws