"Alderweireld? Te weinig klasse voor de Gouden Schoen"

door

Volgende week staan niet alleen de kwartfinales van de Croky Cup en de hervatting van de competitie op het programma. Op donderdag 18 januari wordt immers ook de Gouden Schoen uitgereikt. En Toby Alderweireld geldt momenteel als de absolute topfavoriet.

Traditiegetrouw wordt voor de Gouden Schoen gestemd in twee rondes. Eentje met betrekking tot de tweede helft van het voorbije seizoen, eentje met betrekking tot de eerste helft van het huidige seizoen. Bijgevolg is de kans op een overwinning redelijk klein voor de vele smaakmakers die tijdens de zomermercato de stap naar het buitenland hebben gezet.

Voor de 70ste editie speelt overigens nog een extra element een rol. Zo maakte de organisatie deze week bekend dat ook de supporters inspraak zullen hebben. Tijdens de uitreiking zullen zij mogen stemmen op welke speler uit de top 3 volgens hen moet winnen. Die stemmen zullen voor 20% doorwegen.

LEES OOK: Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Topfavoriet Toby

Voorlopig is er dus nog niets beslist. En in de voorbije maanden wisten verschillende spelers de nodige stemmen te ronselen. Niet in het minst Mohamed Amoura en Cameron Puertas, die Union SG naar een autoritaire leidersplaats loodsten. Of Jan Vertonghen, symbool van de wederopstanding bij Anderlecht.

Maar dé absolute topfavoriet blijft Toby Alderweireld. Als aanvoerder leidde hij Antwerp FC naar de landstitel, beker én supercup. Hij scoorde nota bene zelf het doelpunt dat het kampioenschap besliste. En de ex-Rode Duivel kan rekenen op heel wat sympathie bij het grote publiek.

Te weinig klasse

Toch is niet iedereen even enthousiast over de mogelijke zege van de Antwerp-aanvoerder. Jef Jurion, Anderlecht-boegbeeld en de oudste nog levende winnaar van de Gouden Schoen, ziet liever een ander type-speler zegevieren. "Ik vind niet dat Alderweireld een speler is om de Gouden Schoen te winnen, iets te weinig klasse. Dan liever Vermeeren, dat jong manneke. Of die van Brugge, Skov Olsen, da’s ook geen slechte", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

En uiteraard is Jurion ook niet blind voor de smaakmakers van Union SG, de dominante leider in de Jupiler Pro League. "Puertas is goed, en die die al die goals maakt: Amoura. Union is het voetbal van vandaag: fysiek sterk. Ze zijn te rap en te sterk voor de rest."

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen
391

Alderweireld zou de verdiende winnaar zijn ...

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

45
45
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

49
49
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

56
56
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

82
82
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

23
23
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

71
71
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

342
342
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

49
49
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

50
50
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

107
107
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

63
63
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

198
198
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

136
136
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

95
95
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

614
614
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

315
315
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

33
33
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

110
110
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

101
101
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

94
94
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

65
65
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

558
558

Meer sportnieuws