"Alderweireld? Te weinig klasse voor de Gouden Schoen"

488 stemmen

Volgende week staan niet alleen de kwartfinales van de Croky Cup en de hervatting van de competitie op het programma. Op donderdag 18 januari wordt immers ook de Gouden Schoen uitgereikt. En Toby Alderweireld geldt momenteel als de absolute topfavoriet.

Traditiegetrouw wordt voor de Gouden Schoen gestemd in twee rondes. Eentje met betrekking tot de tweede helft van het voorbije seizoen, eentje met betrekking tot de eerste helft van het huidige seizoen. Bijgevolg is de kans op een overwinning redelijk klein voor de vele smaakmakers die tijdens de zomermercato de stap naar het buitenland hebben gezet.

Voor de 70ste editie speelt overigens nog een extra element een rol. Zo maakte de organisatie deze week bekend dat ook de supporters inspraak zullen hebben. Tijdens de uitreiking zullen zij mogen stemmen op welke speler uit de top 3 volgens hen moet winnen. Die stemmen zullen voor 20% doorwegen.

LEES OOK: Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Topfavoriet Toby

Voorlopig is er dus nog niets beslist. En in de voorbije maanden wisten verschillende spelers de nodige stemmen te ronselen. Niet in het minst Mohamed Amoura en Cameron Puertas, die Union SG naar een autoritaire leidersplaats loodsten. Of Jan Vertonghen, symbool van de wederopstanding bij Anderlecht.

Maar dé absolute topfavoriet blijft Toby Alderweireld. Als aanvoerder leidde hij Antwerp FC naar de landstitel, beker én supercup. Hij scoorde nota bene zelf het doelpunt dat het kampioenschap besliste. En de ex-Rode Duivel kan rekenen op heel wat sympathie bij het grote publiek.

Te weinig klasse

Toch is niet iedereen even enthousiast over de mogelijke zege van de Antwerp-aanvoerder. Jef Jurion, Anderlecht-boegbeeld en de oudste nog levende winnaar van de Gouden Schoen, ziet liever een ander type-speler zegevieren. "Ik vind niet dat Alderweireld een speler is om de Gouden Schoen te winnen, iets te weinig klasse. Dan liever Vermeeren, dat jong manneke. Of die van Brugge, Skov Olsen, da’s ook geen slechte", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

En uiteraard is Jurion ook niet blind voor de smaakmakers van Union SG, de dominante leider in de Jupiler Pro League. "Puertas is goed, en die die al die goals maakt: Amoura. Union is het voetbal van vandaag: fysiek sterk. Ze zijn te rap en te sterk voor de rest."

🚀

Alderweireld zou de verdiende winnaar zijn ...

Meest recent

Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

5
5
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

15
15
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

110
110
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

55
55
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

96
96
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

101
101
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

120
120
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

401
401
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

129
129
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

109
109
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

326
326
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

247
247
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

78
78
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

567
567
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

211
211
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

163
163
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

483
483
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

227
227
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

350
350
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

438
438
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

825
825
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

318
318
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3840
3840
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

76
76
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

99
99

Meer sportnieuws